Pistolj, Koji ? 9mm

Stolezh

Početnik
Poruka
9
Odlucio sam se da kupim jos jedan pistolj.
Za sada posedujem Sig P220
U dilemi sam izmedju Sig P226 , Glock 17 ( ali on mi ima malo previse plastike, ali naj jeftiniju cenu ) ili pak berettu 92.
Sta mi vi mozete ponuditi od gore navedenih , ili imate neki bolji predlog?

Ove pistolje sam izabrao radi velicine, naime imam dosta veliku saku tako su ostali jednostavni premali.

Pozdrav i hvala na odgvorima
 
Od nabrojanih bez ikakve dileme glock 17. Cz75 i Beretta su iako kvalitetni ..ipak su druga liga u odnosu na prva dva, odnosno bolje reći 1. B liga :)
Naravno u prvoj ligi ima još prozvođača.
 
Pola USA sluzbi ga koristi,a jeste i izdrzljiv(jedino je pukla ona koncepcija u kalibru 10mm auto doduse i modeli drugih firmi).Jeftiniji je od SIG-a,u Canoni valjda 750e.Po meni najlepsi je onaj sport model SIG-a sa celicnim ramom ali cena je:zima2:
Imas i kineskih kopija SIG-a- Norinco mada su testirali njihove kopije 1911-uzasno los materijal rama i navlake.Imas i walther P99,HK P7
 
Sta govori u korist Glock-a 17 ? u odnosu na P226, danas sam gledao P226 SL, odusevio me

A zasto ne nađeš neku vašu cz99?

Misliš li u odnosu na siga?
Glokić ima dvi prednosti i dvi mane u odnosu na sig one su međusobno povezane i rezultat su ideja pri konstruiranju.
Prednosti su:
1. maksimalno pojednostavljen dizajn..minimalni broj djelova.. teško može pri takvoj konstrukciji nešto otići krivo. Sig ima par opruga i par djelova više od glocka.
2. konstrukcija cijevi, odnosno dio po kojem metak ulazi u ležište. Kod glocka je ta rampa malo uvučena i blažeg je nagiba..rezultat... pouzdanost koja je svima drugima etalonska vrijednost.

Mane.:
1. manji broj dijelova znači nedostatak sigurnosnih mehanizama. tako da su vrlo česti slučajevi propucavanja nogu.
2. zbog te uvučene rampe ležište nije oko kompletne čahure(oko 1 mm fali, možda malo više prostora). rezultat..kod jačih kalibara( a pogotovo onih koji sami pune municiju) i municije s povećanim pritiskom +p i +p+ dolazi do pucanja odnosno do popuštanja čahure. osim toga glock ne podnosi neke vrste zrna.

Kad se sve zbroji i oduzme...
ta glockova pouzdanost je nevjerojatna. do propucavanja dolazi ljudskom greškom a do eksplozije streljiva... teško može doći ovdje kod nas jer samim tim je to teško nabavljiva roba(kalibri 40sw i jači). Sig je jedino općenito čvršći ali to ne pridonosi u konačnici neku prednost.

Bez nacionalnih insinuacija ili tome slično, preporučio bih ti hs. Uzima najbolje od svih. Ideja pri konstruiranju je bila ta koja je smijestila hs odnosno sada novi xdm u područja koja zahvaćaju svi gore navedeni. Sigova čvrstoća navlake i cijevi, postojeća glockova sigurnost(list u okidaču) obogaćena sigurnosnom polugom kao na coltu1911, ležište koje potpuno obuhvaća čahuru, i na kraju visoka opća razina kvalitete.
Osim toga, relativno nedavno sam zaneseno razmišljao o sauer karabinu...na kraju je završilo s nečim puno jeftinijim.
Ponekad je najeftinije riješenje i najbolje.... iako ima i ona izreka... previše sam siromašan da bih kupovao jeftino.
 
Radi se o tme da zivim u CH , znaci CZ (crvena zastava ) ne dolazi u obzir jer ih ovde niko ne uvozi,(steta) a ne isplati mi se da ga sam uvezem.

Ove gore navedene pistolej sam nabrojao jer , kao sto rekoh, imam veliku saku i sve drugi su mi premali, vjerovatno ima jos modela koji bi mi odgovarali. Ali kojih ?

Posto idem redovno da pucam treba mi pistolj koji je tezak i ima dugu cijev (puno utice na preciznost)
u obzir dolazi i Sig P226 x-five ali mi je on malo preskup
 
Eto ja sam skoro biro takodje i posle mnooogo proba uzeo sam CZ 75 SP-01 SHADOW i presrecan sam. Pun celik, fabricki ugradjeni sportski nisani, sportsko okidanje, dodje uz 3 okvira sa gumenim dnom (18 meataka). Uz cenu od 800 eura je apsolutni "best buy" ako ti je sportsko gadjanje cilj. Takodje, ko voli plastiku ima CZ 75 SP-01 PHANTOM, verzija sa polimerskim ramom.
 
Cz 75-posle dosta ispaljenih metaka moze doci do pucanja cevi u zoni bravljenja,kod rebara.Dobra strana ful steel.Uzmi Para Ordinance LDA ili bilo koji drugi model

Ovo stoji, poznat je taj slucaj kod jednog, ali kod jednog strelca koji puca u IPCS lizi Srbije, ali taj je ispalio iz tog pistolja metaka ohohho.
Tesko da bilo ko ko ne puca IPCS moze ispaliti toliko metaka da dodje do pucanja cevi.
Jednostavno, treba izfinansirati toliko senlucenje. Mozda ako usvoje novi zakon o oruzju po kome bi bilo dozvoljeno punjenje municije, ovako nema sansi.
A i nasi u skupstini razvlace postavljanje novog zakona o oruzju u skupstinsku proceduru ko zvaku.
 
A zasto ne nađeš neku vašu cz99?

Misliš li u odnosu na siga?
Glokić ima dvi prednosti i dvi mane u odnosu na sig one su međusobno povezane i rezultat su ideja pri konstruiranju.
Prednosti su:
1. maksimalno pojednostavljen dizajn..minimalni broj djelova.. teško može pri takvoj konstrukciji nešto otići krivo. Sig ima par opruga i par djelova više od glocka.
2. konstrukcija cijevi, odnosno dio po kojem metak ulazi u ležište. Kod glocka je ta rampa malo uvučena i blažeg je nagiba..rezultat... pouzdanost koja je svima drugima etalonska vrijednost.

Mane.:
1. manji broj dijelova znači nedostatak sigurnosnih mehanizama. tako da su vrlo česti slučajevi propucavanja nogu.
2. zbog te uvučene rampe ležište nije oko kompletne čahure(oko 1 mm fali, možda malo više prostora). rezultat..kod jačih kalibara( a pogotovo onih koji sami pune municiju) i municije s povećanim pritiskom +p i +p+ dolazi do pucanja odnosno do popuštanja čahure. osim toga glock ne podnosi neke vrste zrna.

Kad se sve zbroji i oduzme...
ta glockova pouzdanost je nevjerojatna. do propucavanja dolazi ljudskom greškom a do eksplozije streljiva... teško može doći ovdje kod nas jer samim tim je to teško nabavljiva roba(kalibri 40sw i jači). Sig je jedino općenito čvršći ali to ne pridonosi u konačnici neku prednost.

Bez nacionalnih insinuacija ili tome slično, preporučio bih ti hs. Uzima najbolje od svih. Ideja pri konstruiranju je bila ta koja je smijestila hs odnosno sada novi xdm u područja koja zahvaćaju svi gore navedeni. Sigova čvrstoća navlake i cijevi, postojeća glockova sigurnost(list u okidaču) obogaćena sigurnosnom polugom kao na coltu1911, ležište koje potpuno obuhvaća čahuru, i na kraju visoka opća razina kvalitete.
Osim toga, relativno nedavno sam zaneseno razmišljao o sauer karabinu...na kraju je završilo s nečim puno jeftinijim.
Ponekad je najeftinije riješenje i najbolje.... iako ima i ona izreka... previše sam siromašan da bih kupovao jeftino.
Boldovano stoji, ali je hs ipak premalo - prekratko u eksploataciji.
Glok je znatno duze u eksploataciji i pokazao je neverovatnu izdrzljivost na maltretiranje i kolicinu ispucane municije bez ili sa minornim kvarovima
 
Odlucio sam se da kupim jos jedan pistolj.
Za sada posedujem Sig P220
U dilemi sam izmedju Sig P226 , Glock 17 ( ali on mi ima malo previse plastike, ali naj jeftiniju cenu ) ili pak berettu 92.
Sta mi vi mozete ponuditi od gore navedenih , ili imate neki bolji predlog?

Ove pistolje sam izabrao radi velicine, naime imam dosta veliku saku tako su ostali jednostavni premali.

Pozdrav i hvala na odgvorima

moj ti je savet da bacaš novčić izmedju glocka i siga pa šta bude :super:
 

Back
Top