Ranjeni orao-serija po romanu Mir-Jam

dollarqueen

Iskusan
Poruka
5.226
Sinoc je pocela serija Ranjeni orao,pa sta mislite?Romani Mir-Jam su prvi koje sam kao dete procitala i iako sam "pobegla" od tog zanra,pamtim ih kao lepe i zanimljive,sa puno radnje,prave ljubavi i ni malo patetike.Ono sto sam videla sinoc mi se nije ni malo dopalo,pateticno,losa gluma i tolika vestacka "unesenost" u ulogu...Ne znam da li ce biti bolje,tek je prva epizode,ali jos jednom se potvrdilo da svaki film i svaka serija uniste knjigu...
 
Jao ljudi, ja gledala, i obavezno cu da ispratim svaku epizodu!
Onakav trash dugo vremena nisam videla, ajoj sto je dooobro! Ima sve odlike sjajne trash serije: sve one face koje on pravi kad shvati da nije nevina, negledljivi klinci, soliranje glumaca, + grafiti na zgradama dok se setaju Knezom... :sanke:
 
A sta ce da bude???? Ja moram da gledam, da vidim da li ce na kraju da se razvedu :P

Ja sam sa 11-12 godina procitala "Malu suprugu" i to mi se ucinilo kao najvece smece na svetu. Sad, jeste Mir-Jam sund literatura, ali kad pogledas cega sve ima, iz njenih knjiga bar mozes (van radnje) da vidis kakav je zivot bio u ono vreme, s te strane je dobro oslikala milje. Ovi u seriji su 300% podbacili sa tim. Uopste nije uverljivo. Losa gluma, mala kinta za scenografiju, vidi se da je moderno sve oko njih.

PS-Sad se nesto secam, cini mi se da sam pocela da citam i Orla, ali sam se smorila. Jeidno cega se iz knjige secam, jeste da oni nesto na plazi pitaju muza gde mu je zena, a on kaze da ona ima "zensku bolest"... Ili je to mozda bila neka druga knjiga iste autorke.
 
Poslednja izmena:
Pogledala sam deo i razocarala se.Dok cias knjigu mozes tacno zamisliti njihovo dusevno stanje,stav.Zaista fenomenalno.
Ali kad gledam,ocaj.Hladno,hladno kao led.S obzirom na to da su glumci prilicno 'poznati' i cenjeni,mogli su mnogo bolje da odrade ovo.
Mozda im je daleko to vreme u kojem se radnja odvija,zaista ne vidim drugi razlog.
 
Ne znam sta je poslo "kako ne treba". Ja se knjige ne secam, pa ne znam d ali je bila puna onih banalnih dijaloga tipa "pada topla letnja noc u nasoj divnoj Sumadiji". Sve i da jeste i da nije, neke stvari se ne stavljaju u TV seriju. Nije to radio drama da moraju da objasnjavaju eksterijer!

Gluma je sasvim podbacila, mada moram da priznam da je Sloboda za mrvicu bolja od ostalih (mada i dalje ocajna) i generalno bolja u nekim serijama gde sam je ranije gledala. Ipak, vecina glumaca je negledljiv,a ili gledljiva samo iz zezanja, kao kad gledas meksicku seriju, da se smejes koliko je glupo. Najnovija na spisku je devojka koja "igra" sestru avijaticara, ono je uzas. Da bar kazes, nasli ih preko veze, nego su to u vecini slucajeva "pravi" glumci koji su zavrsili akademiju.. kriterijumi su se skroz srozali.

Dalje, budzet. Ne znam kakasv su budzet imali, ali neke stvari u scenograifji su nedopustive.

Neinspirativan i banalan tekst, losa gluma, sve to utice da serija postane klasicni trash.
 

Back
Top