Nasilne/Posesivne veze

korali

Primećen član
Banovan
Poruka
685
Kad čovek oseti da gubi nekoga ili misli da ga poseduje, počinju zakane odnosno pretnje sa ciljem da se ta osoba zadrži,to može da eskalira i dovede do fizičkog i psihičkog nasilja.
Kakav je to profil nasilnika,posesivca ili koji su znakovi
-traži opravdanje za svaki tvoj banalan izlazak
-stalno je sumnjičav
-proverava te i ispituje
prigovara ti za "preteranu šminku" i odeću

Žene ,da li ste bili u ovakvoj vezi i da li prepoznajete znakove?

Muškarci,kako gledate na nasilje u vezi i posle završetka veze?
 
Poslednja izmena:
bolest je neizleciva
jel znas ti da pahulje kada padnu na povrsinu vode, ispuste prilokom dodira mehuric vazduha koji prsne i ispusta zvuk jacine 200 decibela.kazu da podvodna stvorenja to dozivljavaju kao mi padanje bombi, da ih to zaglusuje i vrlo stresira.
kako je svet beskrajna pojava!
a covek je osteceno bice, pa ne cuje zvuke preko 50 ili 70 mislim ovo drugo.
a primamo se da smo najvisi na lestvici razvitka
e qkala nam majka!
 
-Ova drugarica ti ne valja mnogo slobodno se ponasa..
- Ne valja ti ta suknja, sta ce ljudi da pomisle..
- Ovaj drug te muva, iako ti se to ne cini , ja bolje valjda znam cime muskarci razmisljaju :roll:
-Zasto nosis toliko uske farmerke , bolje ti stoji sportski fazon
Uh.. Imala jednog koji je mislio da cu ga slusati, ali nismo bili zajedno ni mesec dana , ni ne racunam ga u veze.. Pokusao je da me ubedi da promenim svoj stil, sto je nemoguce.. Sto je vise sizeo , nosila sam krace suknje.. :lol: Na kraju je video da ne vredi ;)
 
bio sam u jednoj takvoj vezi, gde sam ja mislio da mogu da posedujem curu i svo njeno vreme...zeleo sam da bude uvek uz mene ali osecaj zatocenistva koji sam joj pruzao, a ne prave ljubavi je rezultiralo da se rastanemo posle godinu i po dana veze...toliko sam se bio pogubio da sam je pratio i proveravao s kim se druzi, da sam cak pomisljao i na ubistvo...nekako sam ipak smogao snage da prekinem tu agoniju, a da ne ucinim nikakvo zlo ni njoj ni sebi ( cak sam i o ubistvu razmisljao )...oko 5 godina mi je trebalo da se oporavim, provodeci svoje vreme sam, sa papirom ispred sebe i crtajuci moju licnu duhovnu nesrecu i nesposobnost da volim normalno
 
...a'u...
a015.gif
 
bio sam u jednoj takvoj vezi, gde sam ja mislio da mogu da posedujem curu i svo njeno vreme...zeleo sam da bude uvek uz mene ali osecaj zatocenistva koji sam joj pruzao, a ne prave ljubavi je rezultiralo da se rastanemo posle godinu i po dana veze...toliko sam se bio pogubio da sam je pratio i proveravao s kim se druzi, da sam cak pomisljao i na ubistvo...nekako sam ipak smogao snage da prekinem tu agoniju, a da ne ucinim nikakvo zlo ni njoj ni sebi ( cak sam i o ubistvu razmisljao )...oko 5 godina mi je trebalo da se oporavim, provodeci svoje vreme sam, sa papirom ispred sebe i crtajuci moju licnu duhovnu nesrecu i nesposobnost da volim normalno

Ti si barem uspeo na kraju...
 
sve sve
ali moj definitivno najdublji strah
je upravo krivina koju neko moze da ima
i na koju ne znas da li mozes da naidjes u njegovom zastoju
to se uklapa u one price iz novina
posle x godina
upucao zenu pa sebe pistoljem kojeg je izvukao ispod jastuka
brate sve ali mrak koji svako od nas nosi
i koji u svakom momentu moze da postane nekontrolisan...
 
Bolest....
Počelo jednom tako nešto...
Da mi čeprka po kompu i govori, neko reče već- nije ti on drug, znam kako razmišlja, hoće samo da te..., kako si se to obukla, a gde to izlaziš...
Nije stigao da me povredi, jer je previše gušio...
Pobegla sam....
A nije mi jasno... bio normalan, i bez razloga odjednom, posle 2-3 godine veze poludeo....
Bolest... ništa drugo...
 
Bolest....
Počelo jednom tako nešto...
Da mi čeprka po kompu i govori, neko reče već- nije ti on drug, znam kako razmišlja, hoće samo da te..., kako si se to obukla, a gde to izlaziš...
Nije stigao da me povredi, jer je previše gušio...
Pobegla sam....
A nije mi jasno... bio normalan, i bez razloga odjednom, posle 2-3 godine veze poludeo....
Bolest... ništa drugo...

E, e , ista prica.. Vidi kako te svi gledaju, jel ti to suknja ili kais? :roll:
 
Jeste ,ali ako ne prepoznas znakove ili se on posle par godina promeni,se eto desi.......

Tesko je prepoznati znakove, slazem se.I ta moja bivsa je postala takva u poslednjoj godini veze, pa se vise nije moglo izdurati.Tipa, ja stojim na ulici dok ona kupuje nesto u radnji,a pored mene neka klinka gleda izlog, i ova moja izadje i krene, ''ooooo, vidi vidi, pa sto me ne upoznas sa gospdjicom, jeste razmenili telefone'' i sve tako.U svakom slucaju, kad prepoznas, makar posle tri godine veze, bezati glavom bez obzira.
 

Back
Top