Zbog tebe zelim da postanem bolji covek

Strange82

Obećava
Poruka
94
da li ste ikada upoznali devojku/momka bili sa njom/njim uvideli tezinu svojih mana i delova svoje licnosti i iskreno krenuli da ih menjate , ne sa parolom studenta sutra pocinjem da ucim , nego sa odlucnoscu koja i vas same iznenadjuje ... mislim da je takva zelja jedini pravi znak ljubavi , momenat kada toliko egoisticno zelite tu osobu pored vas da ste spremni na sve kompromise . Neke od tih mana su posledica mehanizma odbrane , ironicnost , sarkazam , necu da ispadnem budala , ma nije me briga itd. ... a koje su to mane koje sami znate da imate, ako ih imate , koje bi mogle da ugroze ,,bezuslovnu ljubav,, ili mislite da je takva ljubav nemoguca i nikad je niste osetili ?
 
to je lepo

problem je što ljudi ne žele da se menjaju
ni malo
jer misle da na taj način pokazuju neku slabost
ne žele da dozvole da iko utiče na njih
ne žele da prihvate dobronamernu primedbu

ljubav u suštini podrazumeva i prihvatanje tuđih mana
problem se javlja kada neko ne želi ni malo da popusti
i sa jedne i sa druge strane

a ja
ja nemam mana hihihihi z:lol: šalim se
 
lepa tema...valjda je nećemo ugušiti pre vremenaz:)

ne znam za vas al ja imam mnogo mana,koje nisu vidljive na prvi pogled i mnogo je teško boriti se protiv sebe samog...ali,kad imaš dovoljno jak razlog za to,uvidiš da je to nešto što je neminovno i da vodi ka nečem boljem...pre svega,ti postaješ bolji jer si rešio da i na taj način učiniš nešto za onoga do koga ti je stalo...s druge strane,menjati baš svaku svoju lošu osobinu nije moguće a ni poželjno jer bi se onda pretvorio u nekog ko nisi ti...zato,na scenu stupa čuveni pojam zvani kompromis koji uspeva da reši i premosti mnoge teške i loše trenutke u veziz:)
 
da li ste ikada upoznali devojku/momka bili sa njom/njim uvideli tezinu svojih mana i delova svoje licnosti i iskreno krenuli da ih menjate , ne sa parolom studenta sutra pocinjem da ucim , nego sa odlucnoscu koja i vas same iznenadjuje ... mislim da je takva zelja jedini pravi znak ljubavi , momenat kada toliko egoisticno zelite tu osobu pored vas da ste spremni na sve kompromise . Neke od tih mana su posledica mehanizma odbrane , ironicnost , sarkazam , necu da ispadnem budala , ma nije me briga itd. ... a koje su to mane koje sami znate da imate, ako ih imate , koje bi mogle da ugroze ,,bezuslovnu ljubav,, ili mislite da je takva ljubav nemoguca i nikad je niste osetili ?

Da. Ali to nisu kompromisi i to nije menjanje sebe da bi se prilagodili necijim standardima.
To je zelja da zaista budemo bolji.Da sve svoje potencijale pokrenemo,da izvucemo najbolje iz sebe.Da blistamo.Zbog sebe,zbog te osobe,zbog onog sto zaista i jesmo,a sto ponekad ne vidimo.
 
doktor je lepo napisao, trudimo se da budemo bolji zbog nas samih, a ne zbog drugih...ako se menjas zbog drugog, cinis drugom, a sebi oduzimas....

nista ti ne cinis drugom, tj taj koji se kao menja
jer ako je taj neko sa tobom pitanje je da li bi mu se svidela neka drasticna promena
to menjanje je mozda iz straha i nesigurnosti da smo takvi kakvi smo nedovoljno dobri
e iz te poljuljanosti licnog shvatanja sopstvene vrednosti
dolazi do raskola pre svega unutra pa i u vezi
 
...evo...nadam se da će biti dovoljno...
euka_manthol.png
 

Back
Top