Sigurnost radnog mesta

U kojim zemljama vi zivite ako kod vas nema obavezno drzavno penzijsko osiguranje ?
U Srbiji je jos uvek obavezno a bice sigurno i nadalje.

A gde nadjete te smajlije ?

Jeste obavezno,ali ne mogu nasilno da ga naplate (za razliku od poreza) jer ako ne platiš porez oštetio si državu i ona te goni,a ako ne platiš penziono oštetio si sebe i država ne može da vrši nasilje nad tobom da bi tebi POMOGLA. Ja uglavnom platim poreze a penziono neću i već nekoliko godina mi ništa ne mogu z:plez:

A smajlije nemaš dole na brzom odgovoru nego moraš kliknuti na ODGOVORI ispod postova z:dm:
 
A od cega zive nasi roditelji..babe dede..od penzije..od necega sto su mozda ostavljali sa strane..dobijali stanove od drzave..firmi u kojima su radili..nasledjivali imanja..sve se to istopilo i nama nista ne ostaje..ako neko treba 30-40god izdvajati 500e godisnje to je 15-20hiljada evra..da bi posle imao penziju koliko..100e?mislim da je bolje da od tih para nesto proputuje..kupi automobil..ulozi u nesto..ovako samo ulaze u strah od nemastine
 
I onda ne razumem od cega cete ziveti u starosti ako ne placate ni drzavno penziono ni privatno osiguranje ? :dontunderstand: :vatromet:

antoniusss koja ti je delatnost firme, cime se cavis :think:

Ja uopšte ne verujem u ovaj sistem. Dok ja dođem do penzije nju će verovatno ukinuti (šuška se o tom) i davaće samo socijalnu pomoć,a to moraju davati radio ne radio z:plez:
A delatnost:
1. pogrebna (propao, tj. pretili da će mi pobiti decu)
2.računovodstvena (propao, inspektor tražio reket ja ga izbacio i on zatvorio firmu,ja ga tužio i još se sudimo)
3.piljarnica na veliko, uvezem šleper i prodajem malim pijačarima (propao, nisam dao reket itd...)
4. Kafana, dobro radila ali (propao zato što mi je žena napadala konobarice, naterala me da zatvorim i onda se razvela)
5.Špedicija, dobro radila dok nije uletila inspekcija R Srbije iako nema pravo da ulazi nateritoriju slobodne carinske zone. Još se vučemo po sudovima.
6. Izvoz sekundarnih sirovina (bakra,gvožđa,mesinga) dobro išlo dok se država Smrdija nije setila ekologije. onda katanac.
7. Uvoz drvene građe,(propao,jer me bivša žena prijavila poreskoj policiji zato što nisam zatvarao fakture,tj. nisu pare prelazile preko deviznog računa ka inostranstvu, još smo na sudu)
8.Radnja za poljoprivredne usluge (ne može da radi ne daju PIB, još se sudimo)
9 Radnja za krovopokrivačke i građevinske usluge (nema PIB ali radi pomalo)
10. Najnoviji projekat Agencija za gašenje preduzeća bez otvaranja postupka likvidacije (radi dobro,)z:plez:z:dm:
 
Ja uopšte ne verujem u ovaj sistem. Dok ja dođem do penzije nju će verovatno ukinuti (šuška se o tom) i davaće samo socijalnu pomoć,a to moraju davati radio ne radio z:plez:
A delatnost:
1. pogrebna (propao, tj. pretili da će mi pobiti decu)
2.računovodstvena (propao, inspektor tražio reket ja ga izbacio i on zatvorio firmu,ja ga tužio i još se sudimo)
3.piljarnica na veliko, uvezem šleper i prodajem malim pijačarima (propao, nisam dao reket itd...)
4. Kafana, dobro radila ali (propao zato što mi je žena napadala konobarice, naterala me da zatvorim i onda se razvela)
5.Špedicija, dobro radila dok nije uletila inspekcija R Srbije iako nema pravo da ulazi nateritoriju slobodne carinske zone. Još se vučemo po sudovima.
6. Izvoz sekundarnih sirovina (bakra,gvožđa,mesinga) dobro išlo dok se država Smrdija nije setila ekologije. onda katanac.
7. Uvoz drvene građe,(propao,jer me bivša žena prijavila poreskoj policiji zato što nisam zatvarao fakture,tj. nisu pare prelazile preko deviznog računa ka inostranstvu, još smo na sudu)
8.Radnja za poljoprivredne usluge (ne može da radi ne daju PIB, još se sudimo)
9 Radnja za krovopokrivačke i građevinske usluge (nema PIB ali radi pomalo)
10. Najnoviji projekat Agencija za gašenje preduzeća bez otvaranja postupka likvidacije (radi dobro,)z:plez:z:dm:


BUHAHAHAHAHAHAHA!:hahaha::hahaha:

Ima u tome.
Meni se dogodilo da se inspektor nalozio na mene pa krenuo na suptilno skretanje paznje sta se moze desiti ako ne zalegnem.:besna::besna:
Odradim mu blef da je na oku,pa se povuko.Lokalac.Inace su mi zvirkali u radnju iz lokala preko puta tranzit kroz radnju,dolazeci da postavljaju pitanja kako ide posao.Dve mrcine.Ja se i tu napravih da razumem nista,usluzujuci ih kao regularne musterije,a noge mi klecaju.Bila sama,starci bili u bg.
Sledeca opcija,posto se radilo sa diskovima,murija se navrzla da nudi saradnju tj da mi pokrivaju pirateriju pa da se talimo,,ne direktno vec na navlakusu,izbegoh i to.Zavrsilo bi na tome da bi u pocetku uzimali MALI procenat,a posle dva meseca ako ne i manje,otkupili bi radnju za dvesta evra..........Ja se i tu napravih TELETABIS............:hahaha::hahaha:
Izgleda da fercera.Mislim da je mozda i zato sto sam zensko,nemam pojma.Iako takve face udaraju tu gde si tanak,ne biraju tacke
 
BUHAHAHAHAHAHAHA!:hahaha::hahaha:
.Iako takve face udaraju tu gde si tanak,ne biraju tacke

Vidiš tebi je smešno ali ovo stanje kod nas u državi je žalosno. Zato ja ovde tvrdim da ne možeš da uspeš POŠTENO. Pravila su postavljena tako da je nemoguće poslovati i biti uspešan ako igraš po pravilima. To ti je kao loto nemaš šansu da dobiješ,tj. imaš ali je to 1:30 000 000. to znači da imaš veću šansu da te ubije grom jer grom ubija u proseku 1:3 000 000. Ja već godinama OPSTAJEM i ljudi ne mogu da se načude kako (nisam funkcioner ni jedne partije,poslujem sa svima i NE PLAĆAM reket). To je zato što ne igram po pravilima. Ako su u startu pravila postavljena tako da ja gubim,ja se ne osećam obaveznim da ih poštujem,a cilj tih nepoštenih pravila je da kojekakvi lešinari UVEK mogu da ti nađu caku da ti zatvore firmu (ako ne podmažeš), međutim ja sam našao lek za njih. Oni meni prijavu a ja njima i tako u nedogled, izgleda da su počeli da me zaobilaze, u sudu sam poznat kao SUDSKA MUŠTERIJA i svi kažu da se tužim za svašta, ali na taj način sam se rešio lešinara. Sigurno znaju da neće dobiti ni dinara od mene a prijavu će dobiti SIGURNO.z:cry:
 
Poslednja izmena:
Inace su mi zvirkali u radnju iz lokala preko puta tranzit kroz radnju,dolazeci da postavljaju pitanja kako ide posao.Dve mrcine.Ja se i tu napravih da razumem nista,usluzujuci ih kao regularne musterije,a noge mi klecaju.Bila sama,starci bili u bg.
[/QUOTE]

Mislim da je ova recenica malo nerazumljiva :think:
 
Slazem se da je posten biznis u srbiji nemoguc sa obe strane....
I kao vlasnik preduzetnik i kao radnik , a da budes adekvatno placen....(ovo drugo proizilazi iz ovog prvog)...

Ko pokusa skroz legalno, odmah mu se kalemi neko ko radi nelegalno i ima ledja i onda ima visak od 25% i vise i to moze ladno da ulaze u sto legalne kampanje, sto nelegalne akcije ciji je cilj stalno maltretiranje od strane profesionalnih inspektora, a da ne pricam o neprofesionalnim inspektorima...

Ako nemas ledja revers ti je pronevera, a legalno je sredstvo , nacin knjizenja legalno datog uredjaja da radnik legalno odradi legalan posao....
 
Inace su mi zvirkali u radnju iz lokala preko puta tranzit kroz radnju,dolazeci da postavljaju pitanja kako ide posao.Dve mrcine.Ja se i tu napravih da razumem nista,usluzujuci ih kao regularne musterije,a noge mi klecaju.Bila sama,starci bili u bg.

Mislim da je ova recenica malo nerazumljiva :think:[/QUOTE]

Kako ne razumeš Dama se brine za svoju ČEDNOST!:zstidljivko:
 

Back
Top