ONAJ KOJI TE SE BOJI KAD SI PRISUTAN-MRZI TE KAD SI ODSUTAN

Па наравно. То је присутно свуда, мада, највише на радном месту.
Имам срећу да већ четири године радим у здравој средини где се нико никога не плаши и нико никога не мрзи.
А што се мене тиче ... па мене се стварно нико не плаши, а ваљда ме нико и не мрзи.
z:girl:
 
Па наравно. То је присутно свуда, мада, највише на радном месту.
Имам срећу да већ четири године радим у здравој средини где се нико никога не плаши и нико никога не мрзи.
А што се мене тиче ... па мене се стварно нико не плаши, а ваљда ме нико и не мрзи.
z:girl:

Ono sto znamo ,a sto neznamo pa kad saznamo,prosto smo u neverici.z:hm:
 
Da ,ali moras priznati da je redja druga varijanta od prve .Druga moguce na polju ljubavi a ova prva u svim sferama zivota.z:)

Češće mi se dešavala druga varijanta.
Ni dan-danas ne znam zbog čega je tako.

A za prvu: mržnja zbog nemoći da se prevaziđe strah? Ako oseća strah, da li je taj strah posledica njegovog/njenog osećanja inferiornosti ... i, vezano za to, zavisti?
 
Па неке ствари се виде или бар осете. Не могу се страх и мржња дуго крити.
Али, кажем, стварно сам имала срећу да се нађем међу тако дивним људима.

U pravu si kad kazes da se ne mogu dugo kriti.Inace si srecnica i hvala bogu da nemas tih iskustava.
 
U svakom strahu se nalazi i odredjena doza postovanja prema "predmetu" straha.Tako da je vaznije od koga ili cega se neko plasi(razlog) jer od toga zavisi i vrsta,kao i stepen straha.Samim tim strah ne mora nuzno da ukljucuje i mrznju i u mnogim slucajevima moze biti dobar motivator.(Strah da se ne izgubi nesto sto nije pametno izgubiti,na primer).
 
U svakom strahu se nalazi i odredjena doza postovanja prema "predmetu" straha.Tako da je vaznije od koga ili cega se neko plasi(razlog) jer od toga zavisi i vrsta,kao i stepen straha.Samim tim strah ne mora nuzno da ukljucuje i mrznju i u mnogim slucajevima moze biti dobar motivator.(Strah da se ne izgubi nesto sto nije pametno izgubiti,na primer).
Slazem se z:mrgreen:

jer STRAH lako moze roditi MRZNJU ali i ne mora... z:)

ali takodje mislim da uglavnom strah proizvede mrznju :zima:

tako da je savsim realno da ONAJ KOJI TE SE BOJI KAD SI PRISUTAN - MRZI TE KAD SI ODSUTAN...

:cao:
 
Poslednja izmena:
malo je mržnja tu nespretno izabrana reč. ona je jedno konstatno negativno usmereno osećanje sa jakim porivom da nekome bude naneto zlo (nema tastera, sad te mrzim - sad te te bojim)....istina je da je nekim ljudima neprijatno u nečijem prisustvu ili ih nečije prisustvo egzaltira, tera na čudna ponašnanja...mislim da se odgovor na to pitanje: u čijem je prisustvu ljudima neprijatno i, u stvari, ljudi zaziru od onoga šta određene osobe predstavljaju, oličavaju.... zli se plaše dobrih, glupi zaziru od pametnih, nepošteni od časnih ljudi, moralni od nemoralnih.....čini im se da ih njihovo oličavanje i prisustvo čita i raskrinkava...
 
Češće mi se dešavala druga varijanta.
Ni dan-danas ne znam zbog čega je tako.

A za prvu: mržnja zbog nemoći da se prevaziđe strah? Ako oseća strah, da li je taj strah posledica njegovog/njenog osećanja inferiornosti ... i, vezano za to, zavisti?
Мислим да је страх последица незнања, а последица страха мржња.
Значи, мржњи су склонији не претерано паметни људи.
А памет је већа што је душа чистија.
Чини ми се да је све узрочно-последично.
 
na neki nacin se slazem. covek nije socijalno bice... samo duboko uplaseni covek pati za socijalizacijom po svaku cenu. covek je inace najaci tek onda kad je sam ili izopsten od svih.
И ја се с овим слажем.
Само особе несигурне у себе теже чопору вазда и по сваку цену.
Осећају се у групи сигурније.
 
Одавно већ не поклањам пажњу таквим особама и не оптерећујем се тиме уопште....
Кад то схвате, престану да ме мрзе....
А што се тиче оне варијанте о којој Борац прича, и то сам искусила, а решавам га на исти начин, с том разликом што престану да ме се плаше
На крају ме се више нико не плаши, чак ни мој рођени кер
 
И ја се с овим слажем.
Само особе несигурне у себе теже чопору вазда и по сваку цену.
Осећају се у групи сигурније.

Ne samo da se u grupi osecaju sigurnije vec i dobiju uporiste-oslonac i podstrek i za napad i za odbranu,pokusaj da prosire opsesiju-mozda razloznu-mozda bezrazloznu.z:)
 
Da li ste imali priliku da se upoznate i sa nazivom teme ,tokom svog zivota,rada,ucenja.Ja jesam a vi?z:)

Nikad nisam imala priliku da se upoznam s tim. Niko me se nije bojao, a to bi mi i tesko palo. Mislim da nije tacna ova tvoja postavka, jer ne mora nuzno da znaci da ko te se boji - on te i mrzi. Mozda se nekog bojis (ajde da tako kazemo), ali ne moras da ga mrzis u odsustvu, mozda je u pitanju samo nedovoljno poznavanje tog coveka, a to se projektuje kroz neki strah. Znaci, nije iza svakog straha mrznja, stavise, kod mene licno je to veoma retko, bolje receno, nema ga, jer ne zelim sebi da dozvolim da se bas bojim nekog coveka.z:)
 
Poslednja izmena:
И ја се с овим слажем.
Само особе несигурне у себе теже чопору вазда и по сваку цену.
Осећају се у групи сигурније.

ako se negde to moze osetiti kao prolecni lahor to su elokventne rasprave u nedostatku argumenata na pdf-u politika :lol: i naravno ne mislim samo ovde vec svuda gde su teme jako kontraverzne i imamo mnogo njih za i protiv a jedna strana je jako kako bih rekao sa zacemntiranim stavom koji je nepromenljiv i koji je ideoloski doktriniran, onda nema diskusije.. samo zov prirode koju uputi vuk prethodnik i chopor krene u napad nevezano za povod temu rasprave vec atakom na integritet sagovornika ko da su skolovani demagozi a ne obicne divlje i neobrazovane zivotinje...i na vrat narvno posto vole da piju qrv ko nezdravi :lol:
 

Po mom mišljenju Mržnja je za ´´ograničene´´ ljude, uz Nju su vezani > ljubomora, zavist, ne prihvatanje ´´drugačijih´´ ljudi...

A to da se Boje možda je pitanje ´´straha´´ od naših reakcija > jer Takvi ne stignu da Nas upoznaju Kakvi smo Mi zaista kao osobe, sva su im čula okrenuta Mržnji...

Ponekada nas se Boje oni ljudi koji su nam slični ili Teže ka tome da nam budu slični...
Ima i onih koji ne smeju da Nam se suprotstave kada su sami > nego su Hrabri samo kada su u ´´grupi´´....


Hexy................z:poz:
 
Poslednja izmena:

Back
Top