Windows SP3 neće da startuje...

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Prvo sam htela da otvorim na hardveru jer baš verujem da mi je nešto crklo, sad trip je da li crkava ploča ili HDD. Uglavnom, komp je pretrpeo tipa tri nove instalacije Windowsa, od toga samo je poslednja "amaterska" i javlja se prilično sličan problem, neće da startuje.

Međutim, sad mi izbacuje i navodno konkretan problem, za promenu, traži da ubacim instalacioni disk i veli da je fajl (folder?) windows\system32\config\system missing or corrupted... i donda idem na neki 'r' u nekom prvom screenu što mi nije baš najjasnije, kontam da traži repair ali nisam baš sigurna kad to da stiskam.

E sad, da li postoji način da ja to sada manuelno opravim, pre nego što ga opet ugasim, jer inače funkcioniše prilično normalno, osim što neće da startuje.

I šta je dođavola debugging mod pošto sam sad u debugging modu jer je jedino tako hteo da startuje...? :manikir:
 
Eh, da, zaboravila sam da napomenem da mi umire i čitač (ovo je valjda četvrti) to jest, mnogo je nov da bi umro nego to je još jedan razlog zašto mislim da umire ploča... tako da je vrlo redak slučaj kada hoće da butuje, aj ovako da ubacujem disk i da ga, da prostite, d*kam možda i može da prođe ali šanse da će da prepozna butabilan disk po restartu su baš ono... minimalne :neutral::(
 
Лекса,

По текстовима се да закључити да проблем лежи у оптичком уређају.
Или је диск толико оштећен да оптика муке води са читањем самога диска.

Видим да спомињеш и неко отварање странице на кућишту питај Бог зна зашто, али ако то већ радиш провери контакте на оптици и другим хардверским компонентама.
 
Poslednja izmena:
Ovako. Izgleda da pravi problem kada se dugo ne gasi (preko 24 časa) :rumenko: tj. sad je savršeno normalno startovao, a pre toga je radio možda par sati... to me čak i ne brine više preterano, sad me nervira novi, ne stariji od 6 meseci dvd rezač :evil: jer stvarno ništa ne čita, što mi baš onako ide na živce jer se ovakve stvari iznova ponavljaju. Nijedan mi rezač nije trajao duže od godinu dana!!! U čemu je fazon :roll: uz to su menjane i ploče, i napajanja, i procesori, ma sve, samo hard nije.

Možda je mali zaboravio da vrati džamper, samo nisam baš sigurna kako treba da stoji kad je slave.

Vidljiv je iz biosa i reaguje na diskove, samo ih ne vidi. Ako ih slučajno očita radi savršeno normalno. Tako mi se dešava(lo) uvek. Ne mogu da ga prebacim na drugu granu jer je crkla, a ako ih zamenim vrlo je moguće da će pasti sistem, kao i prošli put.....
 
Ok,da vidimo. Vidljiv iz biosa znaci ide je ustekan dobro,jumper takodje dobro postavljen. Ako nije cd izgreban,buduci da rezac nije stariji od 6 meseci (min. garancija) reklamiraj.

windows\system32\config\system missing resavas na nacin koji je opisan na temi ciji sam link naveo gore.
Regulisi rezac,cd...sta god je problem i pokusaj. ;)

btw sto se instalacije samog sistema tice,nema tu amaterski,profi. Ako jednom instaliras i zapamtis sve korake (sto nije kvantna fizika) sledeci put na toj masini sa tim istim diskom nema sanse da dodje do problema.Tu ne racunam hardverske probleme i probleme nakon korektrno protekle instalacije.
 
Poslednja izmena:
E da, inače, zaboravih da kažem da mi je crko disk, tj. crkavao, pa je verovatno to uzrok gubitka tih nekih fajlova, evo sad vam se javljam sa novog lepog i svežeg harda :rumenko: i novog lepog i svežeg Windowsa. No, nije zgoreg naučiti nešto novo..... uopšte ne sumnjam da će mi zatrebati :(
 

Back
Top