Osuđivanje od strane NAŠIH roditelja !

Hexy Bee

Buduća legenda
Poruka
36.858
Eto dobila sam POTREBU da postavim OVU temu jer sam i sama već odavno Predmet Osuđivanja od strane Svojih roditelja ! I ako po mom mišljenju nema Osnova za tako nešto :

Najgore mi je od svega TO što znam i pamtim kako smo živeli kada smo (imam i sestru) bili klinci !
Sve im je bilo po sistemu Lako ćemo ! A već dugi niz godina osude,osude i samo osude na moj račun ! E pa nemogu TO više da podnesem !

Osuđivanje > a bez ikakvog valjanog razloga :

Školu sam završila kako-tako ali sam završila (nisam baš bila neki đak) njihovu podršku nisam imala uopšte !
Prvu kintu sam zaradila u svojoj 17-toj godini radeći na Novogodišnjem Vašaru za štandom na nogama od 8h do 20 h !
Stalno sam raduckala neke poslove - što preko Omladinske a što sam sama našla !
Majku sam Molila da me ubaci u Trgovinsku Firmu naravno nije htela > razlog joj je bio da je Ne Obrukam -šta god joj to značilo !
Kasnije kao devojka nisam nešto imala sreće u ljubavi...
E onda upoznah svoga Princa na Belom konju i evo nas hvala Bogu već 15 godina u braku !
Sada mojim roditeljima smeta Što sam toliko tolerantna prema svojoj Deci - pa Voooolim svoju decu bre ljudi moja krv i moje meso,ta Deca su od Boga Izmoljena ! Ta deca su Krv moje Krvi...Moj muž i ja smo trebali posle 2 godine braka i pokušaja da dobijemo decu trebali da počnemo da se lečimo od Primarnog Steriliteta ! Ali eto Bog usliši naše Molitve pa izrodismo dvoje zlatne dece !

Smeta Mojim roditeljima što sam drugar sa svojom decom - Pa neka ih i razmazim i neka mi se O glavu olupa jednog dana...Moja deca bar neznaju Šta su to batine, a meni je moj dragi Otac prvi put razbio nos kada sam imala 3 godine- Razlog > probudila sam ga !

Kada sam rodila ćerku bili su srećni - rodilo se dugo očekivano Prvenče ! Ako mislite da su mi se na bilo koji način našli - Grešite,bila je tu i tamo po neka kinta,ali ono da mi se nađu da pomognu oko čuvanja ili bilo koji drugi vid podrške - Ništa ! Da mi nije bilo muža da mi pomogne oba puta u prvih mesec dana neznam šta bih ! Imala sam zdravstvenih problema oba puta posle oba porođaja >Carski rez i malokrvnost,malaksalost,aritmija...

Od kako sam rodila drugo dete osećam Njihovo neprihvatanje moga klinca ! Jedna od čuvenih rečenica Moje Mile Majke je : Jao Mihajlo još ću te ja zavoleti pa ako otputujete za Australiju još ćeš mi nedostajati !!!! Odbojnost se oseća a i očigledna je jer Oba moja roditelja imaju mišljenje da sam Drugačija - pa je tako i moj mali sinčić Drugačiji ! Ili kako oni to kažu On je takav kakav je !

A mi (moja porodica>deca,muž) savim normalni ljudi,skromni...

Mi stvarno sređujemo papire za Iseljenje > i mišljenja sam da kako vreme odmiče a oni (moji roditelji) meni uopšte NEĆE nedostajati ! Jer nikad nisu bili TU za mene !


Jedva čekam TAJ novi početak dobro će nam doći posle SVEGA !!!

Pozdrav ljudi........Hexy......z:girl:
 
Не знам шта да ти напишем...
15 година брака је много и да је било пребацивања рашчистило би се да сте стварно били породица тј. они теби породица
Ја сам на почетку брака имала проблеме с мојима јер сам се удала млада и нисам завршила факултет, па су ме осудили због тога
Међутим, ја сам са све бебом и брачним обавезама завршила факс у року и запушила им уста, све уз подршку мужевљевих...
Неке ствари су се рашчистиле...
И сад имам подршку која ми је неопходна од моје мајке
Али, знаш како, сад ми та врста подршке није потребна, јер сам тотално независна као личност, можемо да причамо, виђамо се, испомажемо, али је она свесна да сам ја одрасла жена и тако ме и третира
Сад једноставно не можемо доћи у такву врсту конфликта, јер је то прошло, ЈУЉВ је одрасла....
 
Iskreno da ti kazem ja bi ljudima koji bi imali takav odnos sa mojim detetom( mislim na to;....jos cu te i zavoliti...on je takav kakav je....) zatvorila vrata za sva vremena. Da su mi sto puta roditelji ja sa njima nebi imala vise o cemu da pricam! Tamo si vec rekla da si uspela da stvoris svoju hrabru cetvorku eto okreni se njoj ,niko drugi ti nije preci!!!
 
Ćao ljudi !

Ma sve to što ste rekli stoji i to OK ! Znam JA da sam velika (odrasla) ali imam utisak da će me TO sve pratiti ceo život !

Događalo se čak da se ´´isključuju´´(nečujemo se) totalno po više od mesec dana ! Pa se onda i sestra i ja brinule - šta se događa ?
Njihov odgovor je bio da im je TO bilo potrebno ! A pri tom ih nesmaramo sa bilo čime > Živimo svoje živote kako najbolje znamo i umemo i nežalimo se !
Svaka od nas bije svoje bitke !
...........Hexy
 
e, nemoj toliko gorčine da gajiš u sebi....nije dobro. posveti se svojima i furaj svoj fazon. nisi više mala.

Ma kapiram ja to > pričalice !
Veruj mi kada malo bolje razmislim tim svojim Ponašanjem su mi u neku ruku i pomogli > Što su se oni gore ponašali i više Osuđivali - Ja sam se sve više i više vezivala za svoju porodicu !

.........Hexy
 
Iskreno da ti kazem ja bi ljudima koji bi imali takav odnos sa mojim detetom( mislim na to;....jos cu te i zavoliti...on je takav kakav je....) zatvorila vrata za sva vremena. Da su mi sto puta roditelji ja sa njima nebi imala vise o cemu da pricam! Tamo si vec rekla da si uspela da stvoris svoju hrabru cetvorku eto okreni se njoj ,niko drugi ti nije preci!!!

Ma pravo da ti kažem > elleonora ja sve takve izjave gutam i punim se time,strašno me pogađaju takve izjave jer ih ima još !
Pa mene moja ćerka od 13 godina ´´grdi´´ što im ne kažem da me guuuše time,da trebam da im se suprotstavim - a ne da se samo sekiram !

Ma nadam se samo da će nam ovo sa odlaskom u Inostranstvo upaliti,biće valjda bolje...

A što se tiče Moje Hrabre Četvorke - ne bih ih dala NIZAŠTA na Svetu !!!




z:) z:lol: z:D z;)
 
Ma pravo da ti kažem > elleonora ja sve takve izjave gutam i punim se time,strašno me pogađaju takve izjave jer ih ima još !
Pa mene moja ćerka od 13 godina ´´grdi´´ što im ne kažem da me guuuše time,da trebam da im se suprotstavim - a ne da se samo sekiram !

Ma nadam se samo da će nam ovo sa odlaskom u Inostranstvo upaliti,biće valjda bolje...A što se tiče Moje Hrabre Četvorke - ne bih ih dala NIZAŠTA na Svetu !!!



nisam baš sigurna. Ponećeš sa sobom tu gorčinu koju osećaš. Promenićeš mesto boravka, način živta, prijatelje, poznanike, ali ta gorčina neće otići iz tebe. I ništa neće biti baš tako sjajno i bajno kao što misliš. To treba sa sobom da raščistiš još dok si ovde.
A ovaj post je prvi korak.
Puno sreće
 
hexy, mislim da su tvoji roditelji izuzetno sebične osobe, okrenute sebi.
E sad, ja nikog ne osuđujem, već mislim da bi ih ti trebala prihvatiti kao takve, i oni su samo ljudi, sa svojim vrlinama i manama.
Čovek kad dođe u neke godine(mislim sazri) shvati ko su mu zapravo roditelji.
I onda imaš opcije:
1. Da se nerviraš(kao što ti radiš) i kidaš svoje živce jer oni nisu ono što bi ti želela da budu.
2. Da ih prihvatiš i pomiriš se sa tim da su oni takvi ljudi.

Život je kratak, ja bih se odlučila za opciju 2.z:girl:
 
Ma naravno ljudi da IH ja prihvatam onakve kakvi su - samo nemogu da se pomirim sa tim njihovim egoizmom !

Potpuno ste u pravu da trebam da izaberem ´´opciju 2´´ samo imam utisak da ću tu ´´Knedlu u grlu´´ imati dok sam živa.

Imam jednu crtu koja se čak i meni samoj nesviđa : Brzo Opraštam ali teško zaboravljam (pamtim kao slon-nažalost)!!!

I iskreno se nadam da ću imati tu priliku da IM kažem - Šta mi je na duši ?
Mada i sada malo - malo pa IM nabacim i otvoreno im kažem ono što mislim !

..................Hexy...............z:(
 
Ma naravno ljudi da IH ja prihvatam onakve kakvi su - samo nemogu da se pomirim sa tim njihovim egoizmom !

Potpuno ste u pravu da trebam da izaberem ´´opciju 2´´ samo imam utisak da ću tu ´´Knedlu u grlu´´ imati dok sam živa.

Imam jednu crtu koja se čak i meni samoj nesviđa : Brzo Opraštam ali teško zaboravljam (pamtim kao slon-nažalost)!!!

I iskreno se nadam da ću imati tu priliku da IM kažem - Šta mi je na duši ?
Mada i sada malo - malo pa IM nabacim i otvoreno im kažem ono što mislim !

..................Hexy...............z:(

Ali hexy ako su oni bili dobri prema tebi u detinjstvu... ne bi trebala da im prebacuješ...
Ti si sad zrela osoba a oni su jednostavno takvi... to ne možeš promeniti...
Ako si ti bolja osoba od tvojih roditelja, pokaži im to... ignoriši njihove opaske... pokaži svoju velikodušnost i nesebičnost... veruj mi, oni će to itekako primetiti...

Još jedna stvar je jako bitna. Odnos tvoga muža i dece prema tebi. Ako te on podržava (i pred) tvojim roditeljima...(a i inače)... baš te briga šta oni misle... znaš da imaš podršku...

Evo jedan vic:
Zašto puca beton kad prolazi Bosanac?
Pametniji popušta.
z:pz:lol:z:mrgreen:
 
Чудни неки родитељи.

Имам особину да правим резове чак и кад су у питању људи с којима сам најближи сродник.

Једноставно, не дозвољавам људима да ме не поштују, ко год да је у питању.
 
Чудни неки родитељи.

Имам особину да правим резове чак и кад су у питању људи с којима сам најближи сродник.

Једноставно, не дозвољавам људима да ме не поштују, ко год да је у питању.

To je jedna divna osobina... mm je ima... ja nažalost ne baš...
 
Ali hexy ako su oni bili dobri prema tebi u detinjstvu... ne bi trebala da im prebacuješ...
Ti si sad zrela osoba a oni su jednostavno takvi... to ne možeš promeniti...
Ako si ti bolja osoba od tvojih roditelja, pokaži im to... ignoriši njihove opaske... pokaži svoju velikodušnost i nesebičnost... veruj mi, oni će to itekako primetiti...

Još jedna stvar je jako bitna. Odnos tvoga muža i dece prema tebi. Ako te on podržava (i pred) tvojim roditeljima...(a i inače)... baš te briga šta oni misle... znaš da imaš podršku...

Evo jedan vic:
Zašto puca beton kad prolazi Bosanac?
Pametniji popušta.
z:pz:lol:z:mrgreen:


Ne znam šta da ti kažem > ponekad imam utisak da su njih dvoje ipak premladi ušli u brak : otac sa 20 a majka sa 19 ! Njihova detinjstva su bila nikakva !

Majka mi je dete razvedenih roditelja obožavala je svoga oca a pri razvodu pripala svojoj majci (koju i dan - danas teško podnosi,jer je bila terorista) !
A moj otac > svog oca nije ni upoznao, a pored sebe je imao još 7-braće i sestara.Počeo je jako mlad i da radi !

Možda kada su poodrasli nisu ni znali kako tu ljubav meni i sestri da prenesu - jer je nisu ni sami osetili kako treba !
Ma volim ih ja bez obzira na sve -Svi smo MI felerični, svako na svoj način....

Imam ja apsolutnu muževljevu podršku,samo OVO je nešto što trebam da rešim SAMA !


..........Hexy.............z:girl:
 
Draga hexy,
mislim da ti je ovo jedna prolazna situacija... ne brini se...
Jako mi je drago što razumeš svoje roditelje... to pokazuje tvoju širinu...
Uvek pamti i prihvataj sve dobro što oni urade... a loše dođe i prođe...
Nekada je roditelju potrebno pružiti više ljubavi i razumevanja nego što je on nama pružio... i to je u redu... svi se razlikujemo...

Jednom je neko rekao: "Suština života je u fleksibilitetu." z:)
 
Poslednja izmena:
Draga hexy,
mislim da ti je ovo jedna prolazna situacija... ne brini se...
Jako mi je drago što razumeš svoje roditelje... to pokazuje tvoju širinu...
Uvek pamti i prihvataj sve dobro što oni urade... a loše dođe i prođe...
Nekada je roditelju potrebno pružiti više ljubavi nego što je on nama pružio... i to je u redu... svi se razlikujemo...

Jednom je neko rekao: "Suština života je u fleksibilitetu." z:)



Ma naravno > maričičak totalno ja razumem Njih i zahvalna sam im na tome što postojim jer da nije bilo Njih > ne bi bilo ni Mene !

A tu ´´širinu´´ mi je sam Gospod podario >>> Jer u Božijim očima veliki si onoliko koliko možeš nekome da oprostiš !

.............Hexy..................z:)
 
Poslednja izmena:
hexy, mislim da su tvoji roditelji izuzetno sebične osobe, okrenute sebi.
E sad, ja nikog ne osuđujem, već mislim da bi ih ti trebala prihvatiti kao takve, i oni su samo ljudi, sa svojim vrlinama i manama.
Čovek kad dođe u neke godine(mislim sazri) shvati ko su mu zapravo roditelji.
I onda imaš opcije:
1. Da se nerviraš(kao što ti radiš) i kidaš svoje živce jer oni nisu ono što bi ti želela da budu.
2. Da ih prihvatiš i pomiriš se sa tim da su oni takvi ljudi.

Život je kratak, ja bih se odlučila za opciju 2.z:girl:

Ja bih se složila sa tobom da nije navedeno da decu baka i deka različito tretiraju. Ako se nama nešto loše dešavalo, šta je tu je, na to ne možemo da utičemo, ali da dozvolimo da nam deca isto to preživljavaju NIKAKO, i tu se završava svaka priča pa bili oni sto puta naši roditelji.
Mislim da je u tvom slučaju draga , distanca veoma zdrava i za tebe i za celu porodicu.
 
Ja bih se složila sa tobom da nije navedeno da decu baka i deka različito tretiraju. Ako se nama nešto loše dešavalo, šta je tu je, na to ne možemo da utičemo, ali da dozvolimo da nam deca isto to preživljavaju NIKAKO, i tu se završava svaka priča pa bili oni sto puta naši roditelji.
Mislim da je u tvom slučaju draga , distanca veoma zdrava i za tebe i za celu porodicu.

Sasvim se slazem s iznetim. Nikako ne dozvoliti da nasa deca trpe ono sto smo i mi. A mi da nadjemo nacina da se roditeljima da do znanja da grese i da to neces dozvoliti da rade i deci. Distanca je dobra. Ne znam to bezanje od problema da li je dobro. Mozda se i pokaze kao dobro, ali sve sto ti ostane nereseno praticete gde god bila. To je bar moje misljenje. Znaci mozes i ostati ovde i naci nacina da izadjes na kraj s roditeljima. Za svakog ima neki nacin i neki kljuc samo ga treba naci.
U svakom slucaju sto god da odlucis zelim ti srecu. I da to bude dobra odluka za sve.
 
Ja bih se složila sa tobom da nije navedeno da decu baka i deka različito tretiraju. Ako se nama nešto loše dešavalo, šta je tu je, na to ne možemo da utičemo, ali da dozvolimo da nam deca isto to preživljavaju NIKAKO, i tu se završava svaka priča pa bili oni sto puta naši roditelji.
Mislim da je u tvom slučaju draga , distanca veoma zdrava i za tebe i za celu porodicu.

>>> dinolina

Apsolutno se slažem sa tim na temu distance jer to u poslednjh godinu dana i radim !
Kada se najave a ja baš ne mogu da ih eskiviram - onda dođu i sve je kao u redu >>> a ništa nije u redu !
Danas sam baš došla do zaključka da oni izgleda Vole Samu IDEJU ljubavi prema deci i unucima, a ne sprovode je uopšte u realnosti !
Po principu > A da, i mi imamo unučiće - kao klinci koji razmenjuju sličice ....

A meni je naj iskrenije samo distanca pomogla da se izvadim iz najmračnijih dubina u kojima sam bila > i mogu Vam reći da mi prija !



.................Hexy iz Hexylanda.........z;)





 

Back
Top