Kako Nero da podeli igru i nareze je na 2 DVD-ja?

mexxx

Zainteresovan član
Poruka
132
Imam igricu koja je zapakovana i ima oko 6GB kada se raspakuje. Ja bih da je narezem na 2 DVD-ja ali ne znam kako.Igrica mi je raspakovana na HARDU i kada ubacim u Nero prazan DVD (4,7GB) i selektujem sve fajlove nero mi javlja da nema dovoljlno prostora na disku.
Kako da "nateram" NERO da podeli na dva dela igricu i pocne da reze i kada popuni disk da nastavi da reze na drugi?

HVALA !
 
Imam igricu koja je zapakovana i ima oko 6GB kada se raspakuje. Ja bih da je narezem na 2 DVD-ja ali ne znam kako.Igrica mi je raspakovana na HARDU i kada ubacim u Nero prazan DVD (4,7GB) i selektujem sve fajlove nero mi javlja da nema dovoljlno prostora na disku.
Kako da "nateram" NERO da podeli na dva dela igricu i pocne da reze i kada popuni disk da nastavi da reze na drugi?

HVALA !


Ili ti pak kupis DVD od 8,5 GB i resis problem.
 
Imam igricu koja je zapakovana i ima oko 6GB kada se raspakuje. Ja bih da je narezem na 2 DVD-ja ali ne znam kako.Igrica mi je raspakovana na HARDU i kada ubacim u Nero prazan DVD (4,7GB) i selektujem sve fajlove nero mi javlja da nema dovoljlno prostora na disku.
Kako da "nateram" NERO da podeli na dva dela igricu i pocne da reze i kada popuni disk da nastavi da reze na drugi?

HVALA !

A posle kada se instalira da se stavi cd (dvd) 1 pa da trazi cd (dvd)2 (koji su izvrsni fajlovi) pa da se normalno instalira.
Vidim pokretac teme resio stvar ali nekorektno ne kaze kako!?
 
Pokretač teme nije rašio problem.Izvinjavam se što se nisam javio ali zbog posla ne stižem da uključim kompjuter.Pokušao sam sa WinRarom ali ne mogu da podelim folder jer mi nudi velicinu CD 700MB a u listi nema nigde da prilagodi DVD-ju.Možda je Rar stari probaću sa drugom verzijom,a i upravo skidam Alcohol 120% pa ću probati i sa njim za praznike pa ću se javiti.
Hvala svima na savetima !
 
Pokretač teme nije rašio problem.Izvinjavam se što se nisam javio ali zbog posla ne stižem da uključim kompjuter.Pokušao sam sa WinRarom ali ne mogu da podelim folder jer mi nudi velicinu CD 700MB a u listi nema nigde da prilagodi DVD-ju.Možda je Rar stari probaću sa drugom verzijom,a i upravo skidam Alcohol 120% pa ću probati i sa njim za praznike pa ću se javiti.
Hvala svima na savetima !
Ma može WinRAR to da odradi, samo se ti nisi snašao. Bez obzira što ti ne nudi već predefinisane veličine, ti možeš sam da upišeš veličinu koju želiš, ali znaj da se ona mora upisati u bajtima (bytes), tako ispada da je 1GB = 1,073,741,824 bajta i to onda pomnožiš sa 3 ako hoćeš da ti fajlovi budu po 3GB.
 
Probao sam sa winrarom i dobijem zapakovana 2 fajla.Jedan je 4.5GB a drugi 121MB a problem mi je sto nece ni tako da nareze na disk jer je opet veliko a i ne mogu da startujem igricu sa diska kada je zapakovano.Skinuo sam i Alkohol 52% ali on radi samo sa image fajlovima.
Vidi.
Ako je igrica image mozes da je podelis na 2 dela (najlakse uradis sa HJ SPLIT programom) i narezes na 2 DVD-ja i odmah narezi na diskovima i ovaj program i resen problem.
Kad hoces da instaliras igricu kopiras oba image fajla na hard i pomocu HJ SPLIT programa spojis u jedan image fajl.Ostalo ide normalno mountovanje image-a preko Daemon tools-a ili Alcohol-a.
A sa Winrarom mozes da zapakujes igricu u arhive a mozes i image isto tako u arhive da podelis.Arhive deli na po 200 mb sto je sasvim dovoljno.Arhive rezi na diskove koliko moze da stane na DVD 1 a ostale arhive na DVD 2.
Kopiras arhive na hard (sa DVD1 i sa DVD 2)
Arhive nose nazive npr Crysis WARHEAD.part01,Crysis WARHEAD.part02,Crysis WARHEAD.part03...
Kad hoces da otpakujes desni klik na part 1, extract files i izaberi destinaciju gde zelis da ti image fajl\normalna instalacija igrice bude otpakovana.
Image fajl mozes da napravis preko Daemon tools-a ili Alcohol-a.
Nadam se da sam pomogao.
 
Poslednja izmena:
Vidi.
Ako je igrica image mozes da je podelis na 2 dela (najlakse uradis sa HJ SPLIT programom) i narezes na 2 DVD-ja i odmah narezi na diskovima i ovaj program i resen problem.
Kad hoces da instaliras igricu kopiras oba image fajla na hard i pomocu HJ SPLIT programa spojis u jedan image fajl.Ostalo ide normalno mountovanje image-a preko Daemon tools-a ili Alcohol-a.
A sa Winrarom mozes da zapakujes igricu u arhive a mozes i image isto tako u arhive da podelis.Arhive deli na po 200 mb sto je sasvim dovoljno.Arhive rezi na diskove koliko moze da stane na DVD 1 a ostale arhive na DVD 2.
Kopiras arhive na hard (sa DVD1 i sa DVD 2)
Arhive nose nazive npr Crysis WARHEAD.part01,Crysis WARHEAD.part02,Crysis WARHEAD.part03...
Kad hoces da otpakujes desni klik na part 1, extract files i izaberi destinaciju gde zelis da ti image fajl\normalna instalacija igrice bude otpakovana.
Image fajl mozes da napravis preko Daemon tools-a ili Alcohol-a.
Nadam se da sam pomogao.
Hteo sam da narezem igru na 2DVDja kako bi izbegao otpakivanje i kopiranje na HARD pa onda instalaciju,a zatim brisanje sa Harda .Mislio sam da moze da se podeli nekako da sa prvog DVDja instaliram a sa drugog da igram,ali najverovatnije da cu uraditi IMAGE varijantu i da cu ga mountovati preko Daemon tools-a.

HVALA NA POMOĆI !!!
 
Koliko sam te ja razumeo želiš da podeliš igricu tako da, kada ubaciš DVD1 pokrene se instalacija i kada dodje vreme za to, zatraži ti DVD2, kako bi nastavio instalaciju?

Postupak deljenja je drugačiji za svaku igricu i takodje, dosta komplikovan.
Potrebno ti je dosta prostora na Hard Disk-u i naravno, tvog slobodnog vremena.

Napiši naslov igrice koju želiš da podeliš pa ću videti šta može da se uradi po tom pitanju deljenja. ;)

ili
ako neko ima sličan problem i želi da podeli igricu, neka napiše naslov iste.
 
Poslednja izmena:

Back
Top