himna republike srpske ustavna, a grb nije

srbija do grcke

Aktivan član
Poruka
1.427
BANJALUKA - Nova himna Republike Srpske "Moja republika", koje je usvojena u skupštini, ustavna je i ne povređuje interese bošnjačkog naroda u RS, odlučilo je Veće Ustavnog suda RS za zaštitu vitalnog interesa.

To veće je proglasilo neustavnim grb RS, jer je ocenilo da su grbom povređeni vitalni nacionalni interesi bošnjačkog naroda u RS.

Nova himna i grb RS doneti su polovinom ove godine u Parlamentu RS, posle procedure posle odluke Ustavnog suda BiH, pre tri godine, kojom su proglašeni neustavnim simboli RS - himna "Bože pravde" i grb, dvoglavi orao.

Klub bošnjačkih delegata u Veću naroda RS podneo je zahtev Ustavnom sudu RS za ocenu ustavnosti novog grba i himne, obrazlažući da su i novim rešenjima povređeni vitalni nacionalni interesi Bošnjaka u RS.
 
Treba na postojeći grb staviti ljiljan ili polumesec i zapušiti im usta, nešto slično kao što je to uradila Kraljevina SHS...

yu)1922.gif
 
pa jel ovo grb republike srpske ili republike srba, hrvata i bosnjaka. da je ovo grb cele Bosne onda bi mi bilo jasno, ovako mi nije jasno sta ce ocila pored sahovnice.

Mislim da preteruješ.... Zar ne behoše u pitanju Srbi muhamedanci i katolici?

Pa kad srpskom kralju nije smetala šahovnica i polumesec, zašto bi smetalo sadašnjem"kralju" Srpske?
 
Ovo je osnovna mudrost svake ozbiljne drzave koja ima manjine. Da je to Srbija tj.rukovodstvo Srbije ukapiralo u nekim proslim periodima dje bi joj kraj bio danas.....

Mali...Za ovo prvo se slažemo, ali za ovo drugo.... Lupaš.... Srbija je poslednja od svih na Balkanu postala nacionalna država, daleko posle svih stalih, koje su važile za demokratske...

Ne računam Milogoriju.... Ne ubrajam je u države..... Izvini...
 
U republici srpskoj ima Muslimana i Hrvata, ako hoćemo da oni prihvate Republiku Srpsku kao svoju, moramo ih uvažavati... Inače ode Srpska na doboš....

Mislim da su nas ostavili na miru da danas nebi bilo RS ali pošto oni navaljuju ko mutavi RS je danas jača nego ikad j.ebiga valjda to tako ide, prvi put od Dejtona RS ima veći budžet od Federacije tako da bi se onaj dvoglavi orao mogao sam naći na grbu ako ovako nastavez:dm4:
 
Mali...Za ovo prvo se slažemo, ali za ovo drugo.... Lupaš.... Srbija je poslednja od svih na Balkanu postala nacionalna država, daleko posle svih stalih, koje su važile za demokratske...

Ne računam Milogoriju.... Ne ubrajam je u države..... Izvini...

Srbija je na zaostalom papiru iz komunistickog vremena, postala zadnja nacionalna drzava mozda, ali praksa je bila totalno drugacija, razmisli realno, da je stvarno bilo tako, sigurno danas se niko nebi u Srbiji plasio secesija, autonomaskih pokreta i slicno, zar ne?
Kad je svima ugodno, kad se svi osjecaju ka kod kuce, svoji na svome i to.... sve ostalo poslije ide lako.
 
Srbija je na zaostalom papiru iz komunistickog vremena, postala zadnja nacionalna drzava mozda, ali praksa je bila totalno drugacija, razmisli realno, da je stvarno bilo tako, sigurno danas se niko nebi u Srbiji plasio secesija, autonomaskih pokreta i slicno, zar ne?
Kad je svima ugodno, kad se svi osjecaju ka kod kuce, svoji na svome i to.... sve ostalo poslije ide lako.

Čudi me samo, kako to da u BG ima muslimana koliko u Sandžaku???

O Crnogorcima, neću ni da pričam...
 
Srbija je na zaostalom papiru iz komunistickog vremena, postala zadnja nacionalna drzava mozda, ali praksa je bila totalno drugacija, razmisli realno, da je stvarno bilo tako, sigurno danas se niko nebi u Srbiji plasio secesija, autonomaskih pokreta i slicno, zar ne?
Kad je svima ugodno, kad se svi osjecaju ka kod kuce, svoji na svome i to.... sve ostalo poslije ide lako.

Jel ti nestojiš u redu kod one prve banke što vam je maznula lovu mani se Srbije đe su evri z:shock:
 
Mislim da preteruješ.... Zar ne behoše u pitanju Srbi muhamedanci i katolici?

Pa kad srpskom kralju nije smetala šahovnica i polumesec, zašto bi smetalo sadašnjem"kralju" Srpske?

pa znamo kako su Srbi prosli u kraljevini shs, drzavi koja ja na svojim simbolima imala i sahovnicu i ostale gluposti, kao sto ima Republika Srpska danas. jednom u zivotu treba misliti na svoj narod.
 
Ало нишлија, слушај ти међу смо утврдили, међусобно се побили, нама мира нема...

Pobili smo se, povukli međe a mira mora biti! Veljda smo se borili za bolju i pravednju državu! Ako je Republika Srpska bolja i pravednija od BiH imaće moju podršku....

pa znamo kako su Srbi prosli u kraljevini shs, drzavi koja ja na svojim simbolima imala i sahovnicu i ostale gluposti, kao sto ima Republika Srpska danas. jednom u zivotu treba misliti na svoj narod.

Ako pod "misliti na svoj narod" misliš samo na pravoslavne Srbe, onda nama stvarno ne gine još gubljenje teritorija... Pa kad budemo etnički čista država, ti ćeš biti srećan, pa makar ona bil i velićine beogradskog pašaluka...

sutra ce nas da nateraju da stavimo jednog malog dvoglavog crnog orla u neko cose, cisto da se albanci ne uvrede.

Kad bi mogo stavljanjem malog dvoglavog crnog orla u neko ćoše, da nateram Albance sa Kosova da budu lojalni Srbiji, ja bi to odma uradio.... Samo kasno ti je sad, da razmišljaš o tome.....
 

Back
Top