da li ste roditelj, ili ne, a u zgradi vam spava 11 pasa lutalica

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dinolina

Obećava
Poruka
67
...moram nekome da se izjadam ili ću pući koliko sam besna.
Živim u zgradi od 12 stanova. Deca jednih od stanara su preko leta hranili pse lutalice i pogodite šta je bilo kada je došla zima. Ne samo da se ta dva psa sklanjaju od zime u našu zgradu, kake i svašta još rade, nego ih sada ima 11 pa kake X 11. Komšinicu su jednu ujeli. Mi stavili automat za zatvaranje vrata, kad idijoti stavili automobilsku gumu da drži otvorena vrata da kučići uđu. Ja lepo to sklonim i izbacim pse, siđem posle 10min kad na vratima cigla i svih 11 pasa opet u zgradi. grrrrrrr. besna sam. Ako neko želi da se brine o njima neka ih vodi u azil za napuštene pse a ne da ih čuva u hodniku zgrade. U zgradi 3 mame imaju malenu dečicu a psi su izgleda bolesni pa imaju retku stolicu.
Ne mogu da verujem kakvih to ljudi ima. A da Vam ne kažem da ti što puštaju pse su juče polili jednu ženu prljavom vodom jer su bili ljuti na nju. I šlag na tortu,:kletva::kletva:z:(( imamo grebačicu kola koja meni i komšiji ključem grebe auto. Muža pritiskam da se preselimo jer ovo nije normalno.
z:((
 
psi će sami otići, takav je pseći žifot..a ja ti ne bih preporučio da maltretiraš štence ili pokazuješ otvorenu netrpeljivost, zbog daljih posledica. deca znaju gadno da se svete i neće ti oprostiti ako naškodiš ljubimcima....

Ma nisu štenci. Nego odrasli VELIKI psi. Da su štenci sama bi ih odnela u azil za napuštene životinje gde bi imali pravu negu. Ovo su odrasli psi kao što rekoh i već su ujeli jednu ženu u zgradi kada je pokušala da ih izbaci. A sad što se tiče dece, pa njihovi roditelji su videli da se dečja igra prilično loše razvija, zabranili su deci da diraju pse, ali šta vredi kad su oni i dalje tu, a polivačica ljudi ih pušta u zgradu

Da li i vi imate problema sa sumanutim histeričnim komšijama?
 
Poslednja izmena:
код мене у згради комшија је чувао у стану 13 кучета!!! док се нису станари побунили, па се вратио на "своја" два!!! иначе га виђам суботом у кнез михајловој са онима који деле кучиће и мачиће... каква ми је то љубав према животињама ако их држи у тако нехуманим условима?!
у згради спава једно куче, које, наравно, деца хране!
не можеш им ништа!
 
Ukoliko ste svi u zgradi za to da se psi izbace i za to ste spremni da "donirate" hranu tim psima,verovatno ima azila koji su spremni da ih prihvate.Problem nastaje mnogo dalje od vas.Drzava nije spremna da izdvoji sredstva i finansira azile u dovoljnoj meri,pa azili imaju problema sa prenaseljenoscu.Klasicni sinteraji su nepopularni danas.Ja sam licno ljubitelj zivotinja i nisam za surovo postupanje sa njima.Cak sam spreman i da agresivnije delujem u pojedinim situacijama,obicno kada mislim da je zivotinja zlostavljana.
Problem koji imate je slozen,posebno jer komsinica,koja poliva,podrzava pse.Kao sto sam rekao,najbolje je da skupite neki kes ili hranu za pse,obratite se nekom udruzenju za zastitu,nekom azilu,ili slicno.Uz sve to,potudite se i da ta komsinica sazna da su psi zbrinuti.

Ja sam svestan da ste sad prinudjeni da placate da odu psi koje niste Vi doveli,ali mir ima cenu u ovoj situaciji.
Shvatite ovaj moj savet kao najdobronamerniji.Pozdrav
 
To su dobri predlozi. Da, taj problem ćemo rešiti...ali i dalje ostaje problem nenormalnih komšija, ljudi koji prave probleme i neugodnosti, pri tom prave scene po hodniku i sebe nazivaju finim i kulturnim ljudima ,iskonskim Beograđanima a nas ostale seljacima iz unutrašnjosti. Inače žena koju su polili i koju redovno nazivaju seljankom, živela je pre ovog stana, nekoliko generacija u centru grada. U krajnjem slučaju, nebitno je odakle si i koju si školu završio, bitno je kakav si čovek i da li svojim ponašanjem ugrožavaš ljude u okolini ili ne.
 
Problem koji imate je slozen,posebno jer komsinica,koja poliva,podrzava pse.Kao sto sam rekao,najbolje je da skupite neki kes ili hranu za pse,obratite se nekom udruzenju za zastitu,nekom azilu,ili slicno.Uz sve to,potudite se i da ta komsinica sazna da su psi zbrinuti.

Ja sam svestan da ste sad prinudjeni da placate da odu psi koje niste Vi doveli,ali mir ima cenu u ovoj situaciji.
Shvatite ovaj moj savet kao najdobronamerniji.Pozdrav

Ovde su u prvom planu hirovi te osobe koja podržava pse. Zgrada nije samo njena i otkud joj pravo da ona dovlači lutalice i pruža im smještaj iako se ostali stanari protive.Nisu valjda psi važniji od djece koja su se prije pasa nastanila u zgradi. Ako joj je stalo do pasa trebala bi ona da se preseli negdje gdje neće smetati nikom i neka dovlači pse koliko joj drago.Sve i da skupe tu hranu za azil i riješe se tih 11 pasa, ona će opet dovući sledećih 11 i tako u nedogled.Problem je samo u toj osobi, a ne u psima. To je osoba koja po mom mišljenju mrzi i sebe i cijeli svijet. Treba nju dobro opaliti po džepu.
A da ne spominjem bjesnilo.........
 
Dobre savete si već dobila i nemam šta da dodam.

Hoću samo da kažem da ja obožavam životinje, naročito pse, ali ovde su definitivno problem ljudi tj. jedna konkretna osoba. Žena je totalno nenormalna. Lepo je što želi da zbrine pse, ali joj je način pogrešan, naročito što ide u krajnosti i ljudima zagorčava život.

U svakom slučaju Dinolina, skroz si u pravu. Gledaj samo da se što manje zameraš toj idiotkinji jer je očito da je spremna na sve i svašta. Ipak imaš decu, a ona ne preza ni od čega pa moraš biti pametna i taktična.

Stvarno su ljudi ponekad gore životinje od životinja!
 
Dobre savete si već dobila i nemam šta da dodam.

Hoću samo da kažem da ja obožavam životinje, naročito pse, ali ovde su definitivno problem ljudi tj. jedna konkretna osoba. Žena je totalno nenormalna. Lepo je što želi da zbrine pse, ali joj je način pogrešan, naročito što ide u krajnosti i ljudima zagorčava život.

U svakom slučaju Dinolina, skroz si u pravu. Gledaj samo da se što manje zameraš toj idiotkinji jer je očito da je spremna na sve i svašta. Ipak imaš decu, a ona ne preza ni od čega pa moraš biti pametna i taktična.

Stvarno su ljudi ponekad gore životinje od životinja!

...da u potpunosti se slažem, problem pravi čovek, tj, polivačica a ne životinje. Mi smo imali macu, žutu .Nije bila rasna, ali je bila divna. Vodili smo računa o njoj, kad se razbolela plaćali opracije, jer smo je voleli i bila je naša odgovornost. I naravno nismo "voleli" našu macu na način da drugome prebacimo odgovornost ili da je držimo u hodniku.

Kakva je to ljubav prema životinjama,z:(( kao uradio si super dobru stvar što si ih pustio u hodnik. LJubav prema životinji je kada ili odneseš negde gde će biti pavilo zbrinuta ili sam da joj obezbediš topao i čist smeštaj, hranu, da vodiš računa o njenoj higijeni i zdravlju i da uživaš što je ta životinja srećna.
E sad pomenuta stanarka je imala toliku"ljubav" da sada imamo 11 VELIKIH pasa, izgladnelih, sa stomačnim tegobama.
Tako da ako ima ljudi koji imaju uslova da prihvate neko kuče iz moje zgrade, i to da se brine kao čovek, a ne ovi "ljubitelji " koji vole životinje na rečima samo , ili pak ih samo puste u zgradu , javi te se da do'ete po njih.
Mi smo sada u fazi nalaženja smeštaja za pse....do sledeće ture nove ljubavi naše polivačice.
 
Ми имамо једну бабу која стално храни псе испред улаза. Онда они ту леже и чекају клопу. Некад се накупи цео чопор. Мени лично сада не сметају, али ми је сметало док сам имала пса, јер нисам смела да га проведем поред њих.
Раније, кад дође зима, баба их је пуштала ноћу у улаз. Међутим, дешавало се да је један пас сваку ноћ завијао и цвилео у ходнику. Попне се чак горе на највише спратове и ваљда не зна да изађе, шта ли... Онда га у сред ноћи јуримо и истерујемо напоље. Да не кажем да се много пута унередио на степеништу јер није могао да дочека јутро да га неко пусти напоље (врата су закључана).
И шта се десило: прво смо рибали говна са степеништа, онда су се неки расправљали са бабом и тражили да их више не пушта у улаз...а када ни то није вредело - један комшија је у сред ноћи ишутирао пса јер му се посрао на отирачу... Било ми је жао пса, али баба је та која је крива.
Е, тек после тога је баба престала да их пушта у улаз, али их и даље храни пред улазом.
 
Људска безобзирност и бахатост је невероватна, па чак и кад је као у овом случају, који је изложен у уводном
посту, очигледно да тзв. "љубитељи" крше закон и прописе о становању!
Не верујем људима који помажу неком и своје "душебрижништво" испољавају према животињама (у овом
случају псима), а преко леђа осталих људи који имају право, на нормалан, миран живот и елементарну хигијену
у згради у којој живе.
Мора да постоји начин да се легалним законским стредстивама изборе за своја станарска права, а "љубитељи"
слободно нека удоме једног или два пса, колико им већ закон дозвољава да држе у стану, а не да
својом "љубављу" малтретирају остале. Какав је то начин?! Мада овде ме више ништа не чуди.
 
...pa dragi moji, situacija sa psima je rešena, barem za neko vreme, a šta se dogodilo, nećete mi verovati.

Situacija postatala kritična posle ujeda jedne od stanarki od strane pasa i nije bilo više dileme nego pozvati zoohigijenu, koji vrše odvoz i sterilizaciju i vakcinaciju pasa, i premeštaj na drugu lokaciju, Žao mi je, ali možda su ih odveli baš u vaš kraj.

Naravno , pošto je dotična stanarka nasilna, po savetu ljudi iz te organitacije pozvali smo policiju da dođu, ali oni nisu došli iako su rekli da će doći.

I onda je krenulo nešto neverovatno. LJudi iz zoohigijene su došli,krenuli da skupljaju pse, ona polivačica izašla krenula da histeriše, ubacila jednog psa u svoj stan, kojeg će verovatno opet pustiti u hodnik- iz ljubavi prema psima. Moj suprug i još neke komšije koji su za to da se sklone psi su bili dole kada se to dešavalo, A ONDA su iz polivačicinog stana izleteli njen muž i sin, obojica krupni ko troktilni orman, krenuli da vređaju mog muža koji je bio fala bogu dovoljno pribran da ne reaguje, i onda ga fizički napali.

Tačnije, muž polivačice, ohrabren zbog sinovljevog prisustva, videvši da moj suprug ne reaguje na uvrede , stao ispred njega i udario ga u grudi, našta ga je moj suprug dohvatio i gurnuo na zid i otišao kući. Ja nisam prisustvovala sceni jer sa bila sa decom, ali su mi druge komšije ispričale šta je bilo i da su našoj porodici pretili sa nekim mafijašem, uh.

E ,da zlo bude veće, onaj nasilnik kada je udario u zid isfolirao je da mu je iskočilo rame i zvali su hitnu pomoć, inače jutros mi jedna komšinica kaže da ga je videla da je otišao na posao i da je sasvim normalo koristio obe ruke.
Za vreme ovog obračuna ja sam bila na vezi sa policijom koja i dalje nije htela da dođe, ali pošto je došlo do fizičkog obračuna, odlučili su da dođu.
Milicija je bila, uzela izjave, a šta će biti dalje nemamo pojma. I da, bila je i hitna pomoć, kod foliranta, i uplašili se od pasa u njihovim stanu a polivačica im rekla da su to komšijski psi.
LJUDI , ja ne mogu da verujem šta nam se dešava. Da te čovek napadne jer radiš nešto što je dobro i za zgradu i za pse, jer i da budu premešteni negde, barem će biti vakcinisani i sterilisani.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top