Ljubav i podnošenje krize

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Da malo okrenem stvar, negacija negacije, što je izuzetno korisno i koristi se u tehnici , a trebalo bi češće i u psihologiji....

Kako lakše podnositi krizu.....
B92
I onda dodjoše do toga da ljudi bez ljubavi i uparenog partnera , idealnog, imaju problem zato što nemaju ljubavi...

Tako ne mogu da prežive jer vas šćepa gubljenje snage....
----------------------------------------------
Tu upada bećkovićka i kaže da je ljubav kad jesi ono što jesi ?????
Psiholozi kažu traženje zajedničkog...
Drugi kažu ispunjenje svog sna....ako nije idealno zamisliš i ono postane....

-------------------------------------
Zoki kaže da je ljubav društveni konstrukt, i zavisi od društvenog dogovora, kulture....

Da ne širim više o ljubavi...i da li se isplati ili neisplati voleti...

Bitno je što se u poslednje vreme tumači podnošenje krize vezuje sa povezanošću sa ljubavlju....

Dakle opet korišćenje psihologije i psihologa da totalno skrenu pažnju ljudi na PROBLEM.....

I samo posmatrajte , i videćete u narednom periodu početak i sve više ispiranja mozga sa umirujućem dejstvu ljubavi da bi se sklonila slika krize ljudima iz očiju...
 
Bitno je što se u poslednje vreme tumači podnošenje krize vezuje sa povezanošću sa ljubavlju....

Dakle opet korišćenje psihologije i psihologa da totalno skrenu pažnju ljudi na PROBLEM.....

I samo posmatrajte , i videćete u narednom periodu početak i sve više ispiranja mozga sa umirujućem dejstvu ljubavi da bi se sklonila slika krize ljudima iz očiju...

U Americi ili Engleskoj (ne znam tacno) vec preporucuju(!) ljudima sto vise sexa, doduse, kod nas je rec "samo" o ljubavi, za pocetak...
Zna se sta je sirotinji najjeftinija zabava...
Pocece ispiranje mozgova na 1000 nacina...Koja crna ljubav sada!
Ali mozda nesto i pomogne..z;)
 
U Americi ili Engleskoj (ne znam tacno) vec preporucuju(!) ljudima sto vise sexa, doduse, kod nas je rec "samo" o ljubavi, za pocetak...
Zna se sta je sirotinji najjeftinija zabava...
Pocece ispiranje mozgova na 1000 nacina...Koja crna ljubav sada!
Ali mozda nesto i pomogne..z;)

pa normalno... gde pored svih crnih muka u ovoj krizi jos treba i da se znojimo i radimo one smeshne pokrete da bi neka tamo skichala ko prase pred klanje... samo meditacija...a moze i malo kubanskog melosa i njihovih nacionalnih brendova :sanke:
 
Da malo okrenem stvar, negacija negacije, što je izuzetno korisno i koristi se u tehnici , a trebalo bi češće i u psihologiji....

Kako lakše podnositi krizu.....
B92
I onda dodjoše do toga da ljudi bez ljubavi i uparenog partnera , idealnog, imaju problem zato što nemaju ljubavi...

Tako ne mogu da prežive jer vas šćepa gubljenje snage....
----------------------------------------------
Tu upada bećkovićka i kaže da je ljubav kad jesi ono što jesi ?????
Psiholozi kažu traženje zajedničkog...
Drugi kažu ispunjenje svog sna....ako nije idealno zamisliš i ono postane....

-------------------------------------
Zoki kaže da je ljubav društveni konstrukt, i zavisi od društvenog dogovora, kulture....

Da ne širim više o ljubavi...i da li se isplati ili neisplati voleti...

Bitno je što se u poslednje vreme tumači podnošenje krize vezuje sa povezanošću sa ljubavlju....

Dakle opet korišćenje psihologije i psihologa da totalno skrenu pažnju ljudi na PROBLEM.....

I samo posmatrajte , i videćete u narednom periodu početak i sve više ispiranja mozga sa umirujućem dejstvu ljubavi da bi se sklonila slika krize ljudima iz očiju...

Mada nemam običaj da gledam TV, pa ni tu emisiju, sinoć sam se "upecala" na temu.
Gospodin psihoanalitičar je izrekao neke stvari s kojima se načelno slažem.
Ostali su se napričali svega i svačega ... koječega.
Pa nije ljubav supstitucija za parče hleba i komad slanine. Niti je nešto što se može nametnuti kao lek za sve bolesti, pa i društvene krize. Ili je imaš, ili je nemaš. Ne otimaš je, niti je tripuješ zato da bi lakše podneo otkaz.
To što je sad "u trendu" ljubav tretirati kao potrošnu robu, kičeraj oličen u sladunjavim parolama - problem je onih koji su skloni da žive u tom nazovi-duhu a kojima se posrećilo da nam kroje medije.
I posle te emisije ide "Pionirova" reklama, u kojoj Jelena Karleuša beži s venčanja jer su joj "Medena srca" prva i najveća ljubav.
E, plitkosti ... sačuvaj Bože.
U tom kontekstu, radije ću pojam ljubavi povezati s kubanskim melosom. :lol: Barem budi čežnju (koja još uvek pokreće svet).
 
"...pa normalno... gde pored svih crnih muka u ovoj krizi jos treba i da se znojimo i radimo one smeshne pokrete da bi neka tamo skichala ko prase pred klanje... samo meditacija...a moze i malo kubanskog melosa i njihovih nacionalnih brendova..."

:idea:( u nedostatku smajlija "strelica" )


E, plitkosti ... sačuvaj Bože.
U tom kontekstu, radije ću pojam ljubavi povezati s kubanskim melosom. :lol: Barem budi čežnju (koja još uvek pokreće svet).


:ok:Pa naravno. Ne pokrece samo ljubav prema partneru svet (ili fizicka zadovoljenja), vec ima i drugih (ponekad jacih) emocija.
 
Da malo okrenem stvar, negacija negacije, što je izuzetno korisno i koristi se u tehnici , a trebalo bi češće i u psihologiji....

Kako lakše podnositi krizu.....
B92
I onda dodjoše do toga da ljudi bez ljubavi i uparenog partnera , idealnog, imaju problem zato što nemaju ljubavi...

Tako ne mogu da prežive jer vas šćepa gubljenje snage....
----------------------------------------------
Tu upada bećkovićka i kaže da je ljubav kad jesi ono što jesi ?????
Psiholozi kažu traženje zajedničkog...
Drugi kažu ispunjenje svog sna....ako nije idealno zamisliš i ono postane....

-------------------------------------
Zoki kaže da je ljubav društveni konstrukt, i zavisi od društvenog dogovora, kulture....

Da ne širim više o ljubavi...i da li se isplati ili neisplati voleti...

Bitno je što se u poslednje vreme tumači podnošenje krize vezuje sa povezanošću sa ljubavlju....

Dakle opet korišćenje psihologije i psihologa da totalno skrenu pažnju ljudi na PROBLEM.....

I samo posmatrajte , i videćete u narednom periodu početak i sve više ispiranja mozga sa umirujućem dejstvu ljubavi da bi se sklonila slika krize ljudima iz očiju...

Poruka koju su psiholozi poslali u toj emisiji je krajnje jednostavna: ,,Uz ljubav se lakse podnosi i patnja i bol pa i kriza". Ljubav kao konstruktivno osecanje. Sta si ti zakljucio gledajuci emisiju, to...cini mi se samo tebi ostaje jasno.
 
E ovo je ono što ne volim ...
Napravi neko neki "ambiziozan prijekat" ...pričanja o nečemu o čemu je nezahvalno pričati ,pogotovo u taako malo vremena , i odmah drvlje i kamenje na njega ... Umete li da cenite ono malo dobrog što neko ili nešto nosi sa sobom....:) ... I , kakve , zaboga , veze ima svet. ekonom. kriza sa jednom od emisija Olje B. ...stvarno..
 
Ja sam pratio tezu voditeljke i njene reci , zasto prica o ljubavi....i bas je ona povezivala ljubav i osecanja onih koji su skoro izgubili ili ce izgubiti posao....
To je tako krenulo...

A da ne pricam kasnije gde je Olja forsirala svoju viziju ljubavi , koja je tacno pokazala ono sto inace vidi neko pametniji i bez udubljivanja i nekog posebnog znanja iz psihologije.

Moja poenta i jeste to sto se ovo Oljino servira i prima kao "ambiciozan projekat" mnogima...
--------------------------------------------------------------
Zalosno je kako nas narod ispran politickim duelima prima "mudrosti" od ovakvih i iz ovakvih emisija...
Nekoliko puta su njena pitanja bila takva da se psihoanaliticaru Milivojevicu dizala kosa na glavi...i ispela je da ga nasadi na nervozu i na teatralnost...

Sta sam ja jos video, mnoge stvari su iz dubljih analiza, pa ne vredi ovde ni pominjati...

Pomenuo sam samo one koji su vezani za temu masovne hipnoze koja se trenutno i zadnjih deset godina radi na TV (misle bundzije i otporasi da su oni bili imuni na te hipnoze, ali nisu)

Pazite samo kakvi modeli ljubavi su ponudjeni u emisiji....
--------------------------------------------------
A gledanost takvih zutih emisija je vise nego zabrinjavajuca....jevtina tehnika transformacije frustracije u pljuvanje i samopostovanje zbog sanse za pljuvanjem...
 
ma kakav ambiziozan projekat :) ...o nekim stvarima je jednostavno nezahvalno pričati milionijskom auditorijumu i to u tako kratkom roku .... Nije pitanje da nisu pitanja mogla da budu bolja ...isto kao i pitanja Opre ...i ona ti se nije svidela , jel ...kolko sam ja čula slušaoce te emisije , narod uopšte ne prima nikakve mudrosti odande ...jer, niko ne može da primi nešto što mu nije nadomak shvatanja ... to je kao čitanje po forumu - šta god pročitao , ti nastavljaš da misliš ono što si mislio - samo se malo zamisliš ili potvrdiš...

Ne znam da li si uredno pratio Oljine emisije ...Voditelj bilo koje emisije ima svoj pečat - postavlja pitanja koja "liče" na njega ,ali koja su ono što on misli da narod može da pojmi ... sad ,koji narod .. pa neki tamo uprosečeni čovek ...

opet , preporuka - knjige od Zokija stvarno treba da pročitaš da bi ti bilo jasnije o čemu priča ... ne može sve da se shvati iz emisija ...njegova knjiga "Emocije" je svrstana u literaturu na nekim fakultetima ...dosadna je , stoga :) , naravno , ali ne volim to- pričam ,pričam ,o svemu imam stav , a mrzi me da pročitam bilo šta ...mislim , takav je utisak , ti izvini ako grešim...("Formue ljubavi " su malo zanimljivije) ...ali to ne kažem samo zbog ove teme - znam da ti ovde pričaš o emisiji ,a ne o knjizi ...

Emisija ,po meni , jeste mogla da bude mnogo bolja ... ali eto kad nema više Olja pa da se takmiče koja će da uradi bolje...nie poenta u takmičenju , nego ,eto , ne čini li ti se da to nije lako napraviti svake nedelje vrh emisiju...
 
Olja pravi vrh emisiju......????
Ja uopste ne gledam njene emisije jer su u svakoj prikazani u praksi seljacki elementi , ali je dobra bila upravo zbog postavljanja teme , a i prethodna tema je bila u vezi sa slicnom tematikom...

Inace nikakvo ocekivanje neceg kvalitetnog ne mozes ocekivati od takve "novinarke"....

Ali hocu da vam kazem da nije sve tako kao sto mislite....
Jer TV STB ima puno emisija gde se oseca upravo dejstvo kvaliteta i kvalitet voditelja....
I emisije su psiholoskog ili kulturoloskog tipa....

A kakvo ti je ovo pozivanje da treba knjige da procitas da bi mogao da imas stav o izrecenom u emisiji....? Oljina skola ili tvoja navika....Mislim stvarno polusmrdljivo, mada sam mogao da i ne primetim , bilo je prilicno uvidjavno zamaskirano.........

Ali da bi bas ocrnio sebe , da naglasim da nisam procitao nijednu Zoranovu knjigu , iako sam kontaktirao sa njegovim novosadskim udruzenjem.......Sto ne znaci da se ne slazem u 90% njegovih tumacenja, i to mi je bas cudno .....govori kao prirodnjak, ima takve metode analize, ima i neke nedostatke iskustva, narocito u pedagoskom obrazovanju deteta....nije naletao na takva resenja problema, pa je razumljivo....
Ali je vrlo odgovoran u komunikaciji i kad ga napadaju , kao sto je Olja cinila, i verujte da svakome ko imalo zna o psihologiji i sociologiji , Olja je svojim ponasanjem izgledala smesno i nepismeno....
A nije pricala , ja to ovako radim , mislim , vec da pojasnimo narodu, uvek se stavljala u ulogu , da ona zauzima zvanican stav....opsti stav....

Oprine emisije su mnogo, mnogo drugacije....
Jeste da i one imaju puno promuckaj i prospi saveta....ali su prilagodjeni ciljnoj grupi i mnogo su uzdignutiji od ovih Oljinih....pazi sad si me dovela u poziciju da uporedjujem ove dve osobe , koje us neuporedive....
To je jedna caka iz srpskog miljea, vrlo prisutna , optuzi i nateraj da se brani od "gde ima dima ima i vatre"

Najlakse kod ruljevito nahuskanog naroda.....jeste , ocrnih narod da voli da razmislja kao rulja....
Ali svi su signali tu....porazmislite pa vidite sami , ne u tekstu , vec po ponasanju i reagovanju naroda...
---------------------------------------------
P.S. U svakoj osobi mozemo naci osobine koje su inspirativne i one koje su lokalno resenje problema i zelja....Narodu ne treba uvek ponuditi uspehe osobe, ali je bezveze uzimati osobu koja se cetiri puta zenila kao usmerenje za trazenje ljubavi....(kao stekao covek iskustvo, iliti u prevodu u srbiji je moranje da covek sa ponavljanjem gresaka i imanjem godina vise zna, a egocentrik )
 
Slazem se. Banalnu poruku ,, Uz ljubav je sve lakse" Tuzni patak je uspeo da poveze sa psihologijom koja ispira ljudima mozak, krizom u drzavi i svetu i ko zna cime jos...A ko je rekao da ljubav moze da se ,,naruci"?

Pa i ne moze, ali je u najmanju ruku cudno sto usred ove krize i svih tema koje je prate, ona bira bas tu temu. Ne kazem da je losa sama po sebi, ali je zvucalo kao neki "izlaz" u ovo doba, sto zapravo i jeste, ali kazem, ljubav ne moze da se naruci.
 
Општа друштвена емпатија се повећава са јачањем економске кризе или било које друге кризе, а како се то код нас не дешава, уопште се не бринем.........
 
što se tiče "polusmrdljivo" ...nisam ti rekla da treba knjige da čitaš da bi poimao izrečeno u emisiji ...čak sam vrlo eksplicitno rekla da nisam to rekla ... nego sam htela da kažem da nama koji smo čitali, a i ne samo te njegove knjige , nego bilo koje psihološke , ima više smisla kad slušamo recimo tu jedni emisiju ,jer nam je to samo kao neka igra - još jedna kockica u nekom mozaiku ...a, ti ,kao da očekuješ da emisija treba da bude spektakl(uzgred , ja nisam rekla da Olja pravi vrh emisije , nego mi je poenta bila da niko ne pravi vrh emisije svake nedelje,a glupkasto bi bilo da jedno drugo ubeđujemo u to šta je vrh,al dobro eto možemo i to da kažemo) , a koje li su te super emisije na stb ..

uzgred,čitanje psihol. ti pomaže da "standardizuješ" rečnik.... ... ne znam otkud ideja da psihologija nije prirodna nauka :)
 
Poslednja izmena:
Pa eto ,imam ideju da psihologija ni po metodama ni po nacinu proucavanja , a ni po predmetu izucavanja nije prirodna...

Isto sto znam da si u pravu za recnik psiholoski....

Ali ostalo :
"Niko ne pravi vrh emisije svake nedelje....je cuveni primer default tumacenja....ili posto ne znam standardni pojam za to , "veceras sam imao seks.....sa devojkom" tj prvo se uglavnom tumaci kao nije svaka emisija vrh, a drugo da inace imam seks sa necim drugim....

A bas smisao koji psiholozi vide u eksploatisanju ljubavi i svrsishodnosti emisije i da podudarnost da i Olja vidi aktuelnost , daje za pravo makijavelistickoj obojenosti tumacenja ljubavi....i delovanju psihologa.....ili zloupotrebi reci psihologa.....(jer Zorana nisu mogli da upregnu da licno propagira takvu viziju)....zloupotreba reci i istina kroz koncept....

Moram da kazem da sto se tice postavljanja prema meni , stvarno nemam primedbe, jer je vise nego korektna....
Zasmetalo mi je i podcrtao sam upravo to sto taj uljudan odnos prema meni ili drugim sagovornicima ne znaci da se konacan kontekst i uticaj teme i izrecenog treba povezivati sa tvojim kulturnim ophodjenjem.....

Sad , to nije u redu po mnogo kriterijuma da ja unosim ovo polusmrdljivo u korektan razgovor, ali ni stvarna korektnost (u tvom slucaju) niti politicka korektnost ne sprecavaju lose (samo usporeno) dejstvo ovakvih stvari .....

A moze sve i bez dogmi svrsishodnosti ljubavi ili ostalih psiholoskih dogmi....o puckoj upotrebljivosti...
 
Како изгледа та Оља? Јел плава?

едит: Јел Оља Јовићевић или Оливера Ковачевић? Или Можда Оља Бећковић? удостојите ме одговором.
 
Poslednja izmena:
Poruka koju su psiholozi poslali u toj emisiji je krajnje jednostavna: ,,Uz ljubav se lakse podnosi i patnja i bol pa i kriza". Ljubav kao konstruktivno osecanje. Sta si ti zakljucio gledajuci emisiju, to...cini mi se samo tebi ostaje jasno.


Jeste jasna poruka, ali u kruzi, može da se ispostavi da to i nije bila ljubav.... Kriza je svojevrstan ispit i za ljubav, i za toleranciju, i za izdržljivost...Kriza nekoga zbliži, a nekome otvori oči....
 
Ma kakva ljubav....ta emisija , tj ideja Olje beckovic je bila da se lakse podnosi tesko vreme kad imas
......Ljubav kao ventil za frustracije i psihoterapija za apatiju.....

A tek kasnije kad se razradila prica kakve su sve ljubavi , ponuda je spala na svakom treba drugaciji ventil....ali je zajednicko kod svih osim kod psihoterapeuta zorana, da svako treba da udovolji svojoj virtuelnoj bajci....tj hajte deco u dublju virtuelizaciju.....da vam lakse padne realnost (tj tacnije da se odvojite od realnosti......ili sto Sima sa coska kaze, za sto dindzi i najveci si car na 3 sata, ima Sima i one bez dima....)
 

Back
Top