Sramota Amerike: “Gvantanamo je najgore mesto”
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: Sramota Amerike: “Gvantanamo je najgore mesto”

Ističe se Karamazov (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano Sramota Amerike: “Gvantanamo je najgore mesto”

Zamislite prenosi B92 na zaprepascenje mnogih patrijota; elem, da se unapred razumemo da ovo nije obicaj samo usa, ovo su radile gotovo sve sile, na ovaj ili onaj nacin... ali da mi malo komentarisemo ovo zlogalsno mesto koje Obama planira ubrzo da zatvori... dakle radi se o ispovesti jednog od zatvorenika... sad pocnite da pljujete Ameriku svom snagom salu na stranu ovo uopste nije smesno

Vesti: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=12&dd=22&nav_category=167&nav_id=335641

“Gvantanamo je najgore mesto”

Sarajevo -- Državljanin BiH, Mustafa Ait Idir, koji je gotovo sedam godina proveo u američkom zatvoru Gvantanamo, kaže da je taj zatvor najgore mesto na svetu.

Idir je naturalizovani državljanin BiH, a zajedno sa još petoricom Alžiraca je iz Sarajeva početkom 2002. godine deportovan u američki zatvor na Kubi, zbog navodnog planiranja terorističkih napada na Ambasadu SAD u BIH. Odlukom američkog suda, Alžirci su nedavno oslobođeni optužbi, a trojica od šestorice njih, doputovali su u Sarajevo. Ostala tojica su ostala u zatvoru.

Idir je za televiziju Federacije BiH kazao da je "Guantanamo mesto koje je najgore od najgorih", da je i hrana koju su zatvorenici dobijali "bila tako loša da je nisu jele čak ni životinje".

"Mučili su nas psihički i fizički. Kada ne bismo odgovorili na neko pitanje, poslali bi vojnike koji bi nas mučili i tukli. Nekim zarobljenicima koji su iz Avganistana u Guantanamo došli ranjeni, amputirali su udove", rekao je Mustafa Idir.

Rekao je da su ih američki vojnici, prilikom ulaska u njihove ćelije, najpre omamljivali gasom suzavcem, što je bilo jako bolno.

Idir je kazao da još ne zna zbog čega je završio na Guantanamu, i da su mu istražitelji, odmah po dolasku u zatvor rekli da "zaboravi na tužbu prema kojoj je došao u zatvor".

"Rekli su mi da sam tu da im dajem informacije o islamskim organizacijama u BiH, Arapima koji žive u BiH i o ambasadama arapskih zemalja", izjavio je Idir.

On je rekao da je isleđivan više od 500 puta, i da mu je jedno od najgorih mučenja bilo kada ga stave golog u prostoriju u kojoj je temperatura minus 25 stepeni Celzijusa.

"S porodicom sam kontaktirao preko pisama, koja su mnogo kasnila, a u njima je bilo mnogo precrtanog teksta. Tek bi se dve-tri rečenice mogle pročitati", rekao je Idir.

Na pitanje da li će tužiti vlasti SAD-a i BiH, rekao je da je "ogorčen na Amerikance, ali da nije ljut i da neće tužiti ni SAD ni BiH".

Kazao je da će sa porodicom ostati u BiH, gde će pokušati da pronađe posao i dodao: "Po struci sam informatičar i trener karatea, pa ću sebi potražiti posao".

Izrazio je uverenje da će nova američka vlast zatvoriti Guantanamo, te da će "Bog suditi onima koji su im počinili zlo i uništili život".

Rekao je da u Guantanamu nije bio zbog navodne saradnje sa Osmamom Bin Ladenom, i da je taj zatvor mesto gde se ne voli islam, a ne Al Kaida.

"Bacali su Kuran u toalet i gazili ga pred nama", rekao je Idir.
    Postoje 2 vrste ljudi:oni koji se suocavaju sa problemom i oni koji se skrivaju. Skrivanje je bolje.

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Podrazumevano Re: Sramota Amerike: “Gvantanamo je najgore mesto”

Sta je ovde strasno ? Jeli taj naturalizovani stanovnik BIH , neki fini covek , koji je u BiH dosao trbuhom za k....... hlebom . Pa nece biti .

Sto se mene tice , okrutnost u SAD je normalna pojava , i predstavlja kasnu fazu razvoja jedne Imperijalne sille , cijoj ce apsolutnoj dominaciji , nadam se doci kraj . SAD su nastale na kostima miliona Indijanaca . Vise puta u svojoj kratkoj istoriji su uspele da naprave Genocid nad drugim narodima . A ovog naturalizovanog BiH drzavljanina mi nije zao .Zna se ko su oni . Jedino ako zaista nije neko ko je dosao posle onog rata u Bosni . Ali koliko znam takvih nema . To su najvecim delom oni koji su ostali od onomad . Glavosece . Gledao sam film ,kako igraju fudbal sa glavom jednog Srbina . ( Bukvalno .)
    Poslednji put ažurirao/la Sanovnik : 22.12.2008. u 01:57

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

Срамота!
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Poznat lav8 (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    116

Neka ih prijavi fondu za humanitarno pravo

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1311

Zabole me dugme za Gvantanamo i americku okrutnost prema talibanima.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ameri jesu st*ka,ali nisu ni verski zatucani Arapi ništa bolji.

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1311

Pa to. Sto se mene tice nisu mogli bolje mete da nadju za to kinjenje, drzanje u kavezima i brisanje bulje koranom.

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1311

Sto se tice provoda u Guantanamu i hrane tamo...

"Ever hear of of a... cockmeat sandwich?"

Ističe se John McClane (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Nakatomi Plaza (1988), Dulles International Airport in Dulles, Virginia (1990)...
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio Karamazov Pogledaj poruku
    Zamislite prenosi B92 na zaprepascenje mnogih patrijota; elem, da se unapred razumemo da ovo nije obicaj samo usa, ovo su radile gotovo sve sile, na ovaj ili onaj nacin... ali da mi malo komentarisemo ovo zlogalsno mesto koje Obama planira ubrzo da zatvori... dakle radi se o ispovesti jednog od zatvorenika... sad pocnite da pljujete Ameriku svom snagom salu na stranu ovo uopste nije smesno

Vesti: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=12&dd=22&nav_category=167&nav_id=335641

“Gvantanamo je najgore mesto”

Sarajevo -- Državljanin BiH, Mustafa Ait Idir, koji je gotovo sedam godina proveo u američkom zatvoru Gvantanamo, kaže da je taj zatvor najgore mesto na svetu.

Idir je naturalizovani državljanin BiH, a zajedno sa još petoricom Alžiraca je iz Sarajeva početkom 2002. godine deportovan u američki zatvor na Kubi, zbog navodnog planiranja terorističkih napada na Ambasadu SAD u BIH. Odlukom američkog suda, Alžirci su nedavno oslobođeni optužbi, a trojica od šestorice njih, doputovali su u Sarajevo. Ostala tojica su ostala u zatvoru.

Idir je za televiziju Federacije BiH kazao da je "Guantanamo mesto koje je najgore od najgorih", da je i hrana koju su zatvorenici dobijali "bila tako loša da je nisu jele čak ni životinje".

"Mučili su nas psihički i fizički. Kada ne bismo odgovorili na neko pitanje, poslali bi vojnike koji bi nas mučili i tukli. Nekim zarobljenicima koji su iz Avganistana u Guantanamo došli ranjeni, amputirali su udove", rekao je Mustafa Idir.

Rekao je da su ih američki vojnici, prilikom ulaska u njihove ćelije, najpre omamljivali gasom suzavcem, što je bilo jako bolno.

Idir je kazao da još ne zna zbog čega je završio na Guantanamu, i da su mu istražitelji, odmah po dolasku u zatvor rekli da "zaboravi na tužbu prema kojoj je došao u zatvor".

"Rekli su mi da sam tu da im dajem informacije o islamskim organizacijama u BiH, Arapima koji žive u BiH i o ambasadama arapskih zemalja", izjavio je Idir.

On je rekao da je isleđivan više od 500 puta, i da mu je jedno od najgorih mučenja bilo kada ga stave golog u prostoriju u kojoj je temperatura minus 25 stepeni Celzijusa.

"S porodicom sam kontaktirao preko pisama, koja su mnogo kasnila, a u njima je bilo mnogo precrtanog teksta. Tek bi se dve-tri rečenice mogle pročitati", rekao je Idir.

Na pitanje da li će tužiti vlasti SAD-a i BiH, rekao je da je "ogorčen na Amerikance, ali da nije ljut i da neće tužiti ni SAD ni BiH".

Kazao je da će sa porodicom ostati u BiH, gde će pokušati da pronađe posao i dodao: "Po struci sam informatičar i trener karatea, pa ću sebi potražiti posao".

Izrazio je uverenje da će nova američka vlast zatvoriti Guantanamo, te da će "Bog suditi onima koji su im počinili zlo i uništili život".

Rekao je da u Guantanamu nije bio zbog navodne saradnje sa Osmamom Bin Ladenom, i da je taj zatvor mesto gde se ne voli islam, a ne Al Kaida.

"Bacali su Kuran u toalet i gazili ga pred nama", rekao je Idir.
    Море бит' , а и не мора.
    Yipee-ki-yay, motherfucker!

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

jadan Mustafa
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
    Sto se tice provoda u Guantanamu i hrane tamo...

"Ever hear of of a... cockmeat sandwich?"

The Show Must Go On...

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    842

Prica se da su mudzose umesto odsecanja noseva,usiju,..(sto inace mudzahedini rade svojim zarobljenicima)ameri terali da koriste toalet papir umesto prsta.Strasno, jos se potresam na samu pomisao

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio sumnjivo lice Pogledaj poruku
    Prica se da su mudzose umesto odsecanja noseva,usiju,..(sto inace mudzahedini rade svojim zarobljenicima)ameri terali da koriste toalet papir umesto prsta.Strasno, jos se potresam na samu pomisao
    ijuuu odvratno , sad cu se ispeglati od rana jutra sta rade ti bolesni ameri ,toalet paprir fuj !
    The Show Must Go On...

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja sam cuo da je svetolik bio ko gost u guantamu....

Ističe se Karamazov (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio sumnjivo lice Pogledaj poruku
    Postoje 2 vrste ljudi:oni koji se suocavaju sa problemom i oni koji se skrivaju. Skrivanje je bolje.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

jel brate jel to vudi alen na avataru....

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Pazdrkan Pogledaj poruku
    ja sam cuo da je svetolik bio ko gost u guantamu....
    tako je to kad bacas kineski tarot od 100 dindzi , umesto da se isprsis za neki kvalitet pa ce i vizije biti bolje
    The Show Must Go On...

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    tako je to kad bacas kineski tarot od 100 dindzi , umesto da se isprsis za neki kvalitet pa ce i vizije biti bolje
    ma ne bre... ima mi drugar onog qera tamo sto su ih pujdali na mudzose a qer pricha svetoliche ybt... verovali ili ne zna srpski i engleski... i kaze, e najlepse mi bilo kad je dosho svetolik... sad sta mu to znachi koj ce ga znati

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

uzgred malo spama nije na odmet jer je tema po meni degute cim se gade na te amere sad i oni dripci sa 92-ojke... daj da budemo makar originalni sa nekom novom.... moze i o tarotu

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

pravda za Mustafu Idira!
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

da znas da ti verujem da si posle nostardamusa,maja i vanzemaljaca poceo da pricas i sa zivotinjama ,ybg tako to ide , ko Dzorzd III i kod tako njega tekla progresija ,znaci sledece je drvece u parku
    The Show Must Go On...

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    da znas da ti verujem da si posle nostardamusa,maja i vanzemaljaca poceo da pricas i sa zivotinjama ,ybg tako to ide , ko Dzorzd III i kod tako njega tekla progresija ,znaci sledece je drvece u parku
    e moj svetoliche... ima jedna velika stvar a to je priroda u srbiji... ona ce nadziveti ove debile od politicara koji unistavaju ljudima i ono malo mozga sto jos imaju... sad si rekao sustinu koju kad bi poslusalo makar 20 posto ovog nesretnog naroda bilo bi manje ludila... makar u porodicama.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

uzgred kad spomenu maje i to..znas li da je veliki isaac newton bio opsednut apolkalipsom... mogu da ti nabrajam na desetine najvecih umova koji su jos onda shvatili da ona mora da dodje... mi cemo imati tu srecu da je posmatramo u premijernom i jedinom izdanju...

Poznat
    Učlanjen
    23.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Citat Original postavio Pazdrkan Pogledaj poruku
    uzgred kad spomenu maje i to..znas li da je veliki isaac newton bio opsednut apolkalipsom... mogu da ti nabrajam na desetine najvecih umova koji su jos onda shvatili da ona mora da dodje... mi cemo imati tu srecu da je posmatramo u premijernom i jedinom izdanju...
    a na koji program

Legenda čedina_zebra (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Ma ne verujem je tom Mustafi Abu Dabiju i otkud taj u BiH?

Slične teme

1. Nesto Najgore
    Autor Steva Mustaine u forumu Muzika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 05.10.2008., 15:41
  2. Najgore igre
    Autor Old snake u forumu Video igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.08.2008., 22:26
  3. Najgore, ali najgore sto ste...
    Autor heater u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 79