Srećni vam novogodišnji virusi

GostM

Ističe se
Poruka
2.474
Posle napada hakera na Microsoftov veb navigator Internet Explorer, broj registrovanih veb sajtova koji su zaraženi popeo se na 200.000, sa početnih 10.000, objavio je francuski dnevnik "Figaro".

Informatički pirati su za napad na Microsoftov navigator, instaliran u skoro 800 miliona računara u svetu, smišljeno izabrali pretpraznični period kada je prodaja preko Interneta u špicu, ističe list.

Microsoft se od srede trudi da umiri korisnike Internet Explorera na čijim je svim verzijama bezbednosni propust registrovan 9. decembra i već je uspeo da instalira "zakrpe" na više od 80 odsto uređaja.

"Hakeri stavljaju na prodaju svoja 'otkrića' na diskusionim forumima, tako da smo pregledom jednog shvatili da je na njemu došlo do takve transakcije vezane za Internet Explorer, objasnio je Rik Ferguson, stručnjak za informatičku bezbednost u kompaniji Trend Micro, izdavaču bezbednosnih softvera koji je upozorio javnost na hakerske napade.

Radi se, kako je preneo "Figaro", o virusu koji ulazi u računar kako bi "kupio" lozinke i podatke vezane za bankovne račune.

Način prenošenja tog virusa je jednostavan jer je dovoljno da korisnik surfuje po Internetu kako bi bio usmeren na neki od zaraženih sajtova.

Stručnjaci preporučuju da se pre obavljanja neke "onlajn" kupovine "skenira" sadržaj računara.

Trend Micro, kao i većina drugih izdavača antivirusnih softvera, pruža besplatnu uslugu tog "skeniranja" na svom sajtu za detektovanje virusa "Housecall".


http://www.mtsmondo.com/lifestyle/vesti/text.php?vest=119129

---------------------
Pitam se samo, zašto li me ovakve vesti uopšte ne iznenađuju? Da li zato što je u centru pažnje ovakvih zbivanja, uvek Internet Explorer, a ne neki drugi browser?!
smiley_emoticons_denker.gif
 
Rekao bi,po mom misljenju da je to generalno napad na Microsoft.
Uz to rekao bi da to i ima logike.
Recimo da veliki broj korisnoka Windows-a koristi ono sto je u njemu prilikom prvog starta racunara i bilo...a nakon nekog vremena ljudi nastavljaju da to koriste kao stvar navike.
U ovom slucaju je to Internet Explorer.
Znam mnogo ljudi koji rade kancelarijske poslove i svaki od njih koristi Internet Explorer na poslu a i kod kuce zato sto su na njega i navikli.
 
Vise je stvar neznanja.

Ako znamo da je IE oduvijek bio pun rupa onda cemo da koristimo neki drugi, bolji browser.
A ljudi koji rade kancelarijske poslove i ne znaju bas najbolje sto ih ceka na internetu. Iz iskustva znam kako nakrcaju komp virusa i poslije je neko drugi kriv. Obicno kazu racunar ne valja. Ili kazu da su zakacili virus i da su ga pobrisali.. Na pitanje kako brisu virus odgovor je vrlo jednostavan:
"Idem desni click i delete".
Kazes im da to nije bas najbolji nacin za brisanje ali obicno onda kao najjaci agrument pocinju da vicu ;)
Ukinuo bih koriscenje onih racunara povezanih na internet u sluzbama od vitalnog znacaja ako na njemu rade amateri, odnosno oni koji nemaju minimum talenta.
 
...
Ukinuo bih koriscenje onih racunara povezanih na internet u sluzbama od vitalnog znacaja ako na njemu rade amateri, odnosno oni koji nemaju minimum talenta.
Talenat je 5 do 10%, ostatak čini vežba, e sad, ako je to tačno, a jeste z:lol:, kako
od nekog amatera stvoriti polu-profesionalca, ako ne vedŽba z:lol:??

Na stranu što bi se ondaK smanjila potreba za profesionalcima z:lol:!!
 
Aman još kada Tanjug javlja vest :)
Nego čizmice , a kako ti objašnjavaš moj slučaj , ja već 4 godine radim na istom , operativnom sistemu , nikada nije reinstaliran , a koristim IE za surf , posao mi je direktno vezan za internet , i 100% moga radnoga vremena sam na internetu online , koristim msn i još mi niko nikada nije ubacio virus (barem nije prošao sa pokušajem) , koristim ja i FF ali IE mi je obavezan zbog posla jer sa ostalim browserima nemože da se pristupi određenim lokacijama koji poseduju određene sertifikate.
Za mail koristim najobičniji Outlock Ekspres , isto nikada nije ubačen virus , od zaštite imam samo Avast , i ss&d Tea Timer.
Po meni , u prevodu : svaki sistem je zaštićen onoliko koliko je sam korisnik sposoban da ga koristi i svojim ponašanjem na internetu i zaštiti.
 
istina je da je IE velika meta virusa,u poslednjih par dana Zone alarm mi je blokirao 3000 provala u komp od cega je 30 visoko rangirani,to mi se nikad nije desilo,ali hvala Bogu nemam nekakvih problema,avast odradjuje sasvim dobro posao.Ma Microsoft ce ovaj problem resiti i bez nas,ne bojim se ja za njih,pametni su oni:)z:lol:
 
Po meni , u prevodu : svaki sistem je zaštićen onoliko koliko je sam korisnik sposoban da ga koristi i svojim ponašanjem na internetu i zaštiti.

Da.ovo definitivno stoji. ;)
Prijatelj jedan resio da pazari komp i uvede net. Sredimo sve,od kupovine do konektovanja na net i sednemo da mu malo objasnim sta i kako.Klikce on,sav se zdao,cita,gleda....tek na jednoj stranici iskoci trepcuca slicica "click here" (one reklamne gluposti sto znaju da te odvedu ko zna)....i on klikne. Pa,reko,sto si kliknuo tamo? "Pa pisalo je da kliknem" , odgovor opusten kao da se to podrazumeva tj. kao da sam postavio krajnje nebulozno pitanje...
Mogu misliti sta rade ljudi kad vide "You won one million dollars" z:mrgreen:
 
Vise je stvar neznanja.

Ako znamo da je IE oduvijek bio pun rupa onda cemo da koristimo neki drugi, bolji browser.
A ljudi koji rade kancelarijske poslove i ne znaju bas najbolje sto ih ceka na internetu. Iz iskustva znam kako nakrcaju komp virusa i poslije je neko drugi kriv. Obicno kazu racunar ne valja. Ili kazu da su zakacili virus i da su ga pobrisali.. Na pitanje kako brisu virus odgovor je vrlo jednostavan:
"Idem desni click i delete".
Kazes im da to nije bas najbolji nacin za brisanje ali obicno onda kao najjaci agrument pocinju da vicu ;)
Ukinuo bih koriscenje onih racunara povezanih na internet u sluzbama od vitalnog znacaja ako na njemu rade amateri, odnosno oni koji nemaju minimum talenta.

Upravo sam o tome pricao :).
 

Back
Top