Kava su vam prijateljstva takve i ljubavi...da li je to tako?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Tema: Kava su vam prijateljstva takve i ljubavi...da li je to tako?

Aktivan član
    Učlanjen
    01.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Kava su vam prijateljstva takve i ljubavi...da li je to tako?

Neko je prema partneru popustljiviji, ili cesce "progleda kroz prste" a sa druge strane prema prijateljima je rigorozan, i neka mala stvar moze da nam poljulja poverenje, u stanju smo da zapamtimo i sitnice gde nam nije bas bilo pravo...

Imamo i obrnute situacije, pred prijateljima pogresimo, onda isto tako smo u stanju da im i oprostimo, i ohoho krupne stvari, ali sa partnerom smo poprilicno iskljucivi, neki neoprezan gest, ili recenica nas dovodi maltene do suza, ili smo u stanju da mu "vratimo" i za neku banalnu stvar...

Da li to znaci da jedna izgradjena i stabilna licnost ima jednak odnos sa partnerom kao sa recimo najboljim prijateljem? (u svetlu tolerancije naravno)
    Ok,i da izuzmemo ono da svaki odnos varira, da se menja, da nikad ne moze da bude isti itd....

Onako ugrubo, da li sebe prepoznajete u prvoj, drugoj ili trecoj grupi i zasto?

Ja, slobodno mogu da kazem, da sam ranije bila u drugoj grupi i da sam razdvajala odnos u prijateljstvu i odnos u ljubavi.... sada sam, nadam se, u ovoj trecoj tkz. uravnotezenoj!

Veoma poznat Butterfly effect (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Podrazumevano Re: Kava su vam prijateljstva takve i ljubavi...da li je to tako?

Uh, ja prijateljima malo prastam a kad sam zaljubljena skoro sve.. Umem da budem preostra prema nekim ljudima koje znam citav zivot , a ponesena romanticnim osecanjima da predjem preko mnogih stvari.. Generalno , nisam zlopamtilo, ali bih volela da budem treci uravnotezeni tip

Ja ne znam sta najvise volis da za tebe obucem, ali znam sta najvise volis da sa mene skines... by La petite Maggie

Aktivan član Emily_Bg (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano Re: Kakva su vam prijateljstva takve i ljubavi...da li je to tako?

Ne....mozda slicne stvari trazim i od prijatelja i od partnera-a to su vernost,postovanje,iskrenost.
    Opet u nekim slucajevima vise ocekujem od prijatelja,sa obzirom da su to ljudi koji bi trebali da mi budu tu ''za ceo zivot''.
    I ne samo to....mislim da je emocija ljubavi prema prijatelji i prema partneru razlicita.
    U drugom slucaju znamo(tj.bar ja)da burnije odreagujem za neku sitnicu jer me to povredi.
    Opet prijateljima prastam neke sitnice jer znam da su i oni ljudi koji imaju svoje probleme,svoj zivot,itd....Ima i partner,ali valjda on to treba da deli samnom...a oni...mozda i ne.
    ...Vetar misli,vetar zna sve sto znamo ti i ja....on me voli,on me nosi,on me razbija.....

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.817
    Reputaciona moć
    817

Mislim da to nema veze.
    Sve zavisi od generalnog odnosa prema ljudima.

Moram da priznam da sam imala vise srece sa ljubavima nego sa prijateljstvom.
    Ne znam zasto je to tako-ali tako je.

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Има разних људи...имала сам ја једног дечка који је био према пријатељима сјајан, али према девојкама ужасан...сећам се, имали смо заједничку познаницу, с тим што је његово друштво било повезано с њеним, позвала нас је заједно на журку, а кад смо дошли на журку, доживим тад и више никад доживљену ситуацију: баја ми се културно извинио уз саопштење да му је жао што ће морати цело вече да проведе с друштвом, јер друштво је као кева, оно, светиња и тако то!
    Проведох, тако чемерна и сама, наслоњена на радијатор сат ипо-два, покупих се и одох кући.
    Наравно, био је шутнут након тога.
    Ма био је клинац..и то некултуран клинац.

Лично, блажа сам мнооого према партнеру него према другим људима- пријатељима.
    Ебига, тако ми се заломило.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Partner me bolje poznaje od prijatelja i ima razumevanja za njih..dok su oni ti koji nemaju ako vecinu vremena provodim sa devojkom i ocekuju da im se uvek nadjem..tako da zajednicke krupne stvari podeljene sa partnerom ne mogu liciti na ustupke..a sitnice se obostrano tolerisu
    Poslednji put ažurirao/la georgejune : 22.12.2008. u 09:25
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Buduća legenda REVELIN (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    5654

I za ljubav i za prijateljstvo su potrebna osecanja ,razlicitok karaktera i intenziteta naravno,ali ipak neophodna da bi se i moglo govoriti o postojanju i jednog i drugog u odnosu dva bica.Ako je to tako,a jeste,pre nego udje u jedan od ta dva odnosa covek sagledava prirodu onog drugog (bar bi tako trebalo biti ) i iz nekog razloga donosi odluku da krene.Ljudi nisu po svojoj prirodi savrseni a ne postoji ni paritet u manama i vrlinama.Iako nas vrlo cesto jedna od vrlina privuce i navede na jedno ili drugo osecanje,ona ne moze biti van konteksta celovite licnosti tog bica i ne mozemo je odvojiti od ostalog.Ako prihvatis nekoga,onda ga prihvatas sa svim sto on jeste i onim sto ne bi voleo da bude i prilagodjavas se u onoj meri u kojoj je to moguce,jer i jedan i drugi odnos zahtevaju svojevrsno zrtvovanje,ljubav pogotovo.Jer istinska ljubav je nesebicna i ona je samo i jedino- davanje.Skladna je onda kad je oboje dozivljavaju na isti nacin-kao neprekidno davanje,dajes i uzimas ono sto ti se daje.Prijateljstvo je isto tako dvosmerna ulica,ali nije manje vredno i ne zahteva manje napora od ovog prvog.Mozda zvuci preostro,ali i u jednom i u drugom ili si nekog prihvatio sa svim sto on jeste ili nisi.Cak,ponekad mislim da je ljubav upravo izrazenije prihvatanje onog sto ne bi voleo da bude taj koga volis,ako iskreno volis.Ljudski je gresiti,a nije nase da sudimo,jer ljudski je i prastati.Budi dovoljno mali da bi bio veliki,jer ponekad je oprost veca kazna za onog kome se oprasta.

Elita Alisa u zemlji čuda (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3189

Tolerantnija sam prema prijateljima, ali za nijansu.
    Mada generalno nisam zlopamtilo i kratka mi je pamet. Zaboravljam ružne stvari, pamtim samo lepe.
    I volim da praštam, svi smo mi ljudi. Ja prva nisam bezgrešna. A jedno "izvini" ima čaroban efekat na mene. Čak i ako nije izrečeno na glas....
    "Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto, zelene...."

Ističe se /una/ (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    286

Odlicna tema. Moram da priznam da spadam u drugu grupu. Imam 3 prijatelja(tema se ne odnosi na drugove, poznanike, moja pretpostavka) i pronasli smo se i izgradili prijateljstvo na slaganju na racionalnom nivou. Ljubav ipak, podrazumeva i to da si sa nekim koga volis zbog milion stvatri, ali postoji uvek nesto sto te izludjuje... Uostalom sa prijateljima ne provodimo toliko vremena koliko sa partnerima, pa oni ne mogu da nas izlude cinjenicom da, recimo, ostavljaju carape svuda po kuci. A i, kada nekoga silno volis i delis zivot sa njim, neke stvari koje on izgovori mogu da zabole vise, nego kada to isto kaze neko drugi.

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Kod mene jeste, ja sam totalno otvorena i prema partneru i prema prijateljima.
    Ali se moje prijateljstvo ne stice lako.
    Zato nema cenu i ne nosi oznaku kvarljivo

Cheersy nije na forumu
    ๏̯͡๏ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶ ٩(●̮̮̃ ●̃)۶
    Domaćin
    Učlanjen
    11.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    81

Naravno da mi je partner prvenstveno i prijatelj...ali ako razdvojimo jedne od drugih
    logicno da prijateljima "progledam kroz prste" za neke stvari koje partneru nikad ne bih
    na kraju krajeva sa ovim prvima ne lezem u krevet i njima nisam decu radjala...

Buduća legenda koto (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    4946

ni nalik.
    prijatelji mi traju zauvek, a partneri ne bas
    koliko god sam korektan prijatelj, makar mi tako kazu, toliko sam jedna potpuno neumerena osoba u ljubavi.
    kad volim , volim previse..kad ne volim, ne volim ni malo..i onda il udavim sebe, ili udavim druge..neko bude udavljen garant
    nisam ja kriva, nego venera u skorpiji

Ćutljivi pun mesec pojavljuje se sad.

Veoma poznat BORKETA (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    185

Meni se cini da sam u trecoj grupi ovoj uravnotezenoj. Mada ipak moram priznati da cu malo vise tolerisati parteru. Naravno da su prijatelji zauvek i da ih treba cuvati i negovati ali ljubav nas (prema suprotnom polu) cini nekako mekse..popustljivije i zato je to tako
    Исповест је тако добра за душу, а тако лоша за репутацију.

Poznat Neva (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    120

Ne stavljam to u isti kos...Nazalost, losa sam u pravljenju balansa i cesto jedna strana trpi...Znam da je to lose, ali takva sam i koliko god da se trudim da napravim rez, uvek neko ima prednost.
    A to da prijatelji ostaju, a momak/devojka se menja, to je po meni cista glupost...poucena iskustvom...mislim, podjednake su sanse da cete se jednog dana probuditi i shvatiti da niti imate prijatelja, niti momka/devojku...Obicno je rec o samo jednom/dva coveka kojem mozete verovati, a ostali ce vas " napustiti " isto tako cim im se ukaze prilika za to...ili ne budu imali pametnija posla no da se nasladjuju vasom patnjom...Bitno je osetiti sta, ko, koliko moze ... E, a desavalo se i da skroz nepoznati ljudi, koje poznajem mnogo manje ili skoro i nepoznajem ispadnu veci prijatelji...sve zavisi od situacije...sve dok necije dupe nije na siljku-dobro je...Kao u Mi nismo andjeli..." Mala, dok imamo love i pljuga, zajedno smo..."...Takav obrazac prijateljstva sam mnogo puta sretala...
    Jesam ja promasila temu...? Nesto mi sve mirise, da ne kazem smrdi na to da jesam...
    " Мир красотой спасётся ".

Aktivan član
    Učlanjen
    01.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    62

nisi promasila temu, samo si brutalno iskrena

eto svako ko je postovao, je dao komentar iz koga se vidi da je ranije bar jednom u zivotu, mislio upravo o ovome o cemu je tema... u to sam milion posto sigurna
    Poslednji put ažurirao/la Vendi9 : 22.12.2008. u 18:46

Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    4946

brutalno iskrena, ali iz ove pozicije, u ovoj tacki zivota...
    nije sve tako crno

Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    5654

Citat Original postavio Vendi9 Pogledaj poruku
    nisi promasila temu, samo si brutalno iskrena

eto svako ko je postovao, je dao komentar iz koga se vidi da je ranije bar jednom u zivotu, mislio upravo o ovome o cemu je tema... u to sam milion posto sigurna
    Tema je izvanredna,ljudska, i intrigira vecitim prepletanjem i sukobljavanjem,kako unutrasnjih tako i moralnih dilema.Nepresusna je razlicitoscu iskustava i misljenja,jer je svakoj licnosti na drugaciji nacin bliska,pa cak i kod onih koji se u nacelu slazu postoje nijanse koje se razlikuju.Vecita i univerzalna,stara koliko i ljudski rod,a toliko ce i trajati.Kada bi se teme ocenjivale,ova bi od mene dobila deset

Aktivan član
    Učlanjen
    01.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    62

Citat Original postavio REVELIN Pogledaj poruku
    Tema je izvanredna,ljudska, i intrigira vecitim prepletanjem i sukobljavanjem,kako unutrasnjih tako i moralnih dilema.Nepresusna je razlicitoscu iskustava i misljenja,jer je svakoj licnosti na drugaciji nacin bliska,pa cak i kod onih koji se u nacelu slazu postoje nijanse koje se razlikuju.Vecita i univerzalna,stara koliko i ljudski rod,a toliko ce i trajati.Kada bi se teme ocenjivale,ova bi od mene dobila deset
    Divno receno.......samo malo je njih postovalo kako zna ovde da bude , mozda zato sto je tema koja razotkriva previse o nama? Vise navodi coveka da se zamisli, nego da plane i da iscuka sta mu prvo padne na pamet...bar na mene tako deluje

Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    5654

Citat Original postavio Vendi9 Pogledaj poruku
    Divno receno.......samo malo je njih postovalo kako zna ovde da bude , mozda zato sto je tema koja razotkriva previse o nama? Vise navodi coveka da se zamisli, nego da plane i da iscuka sta mu prvo padne na pamet...bar na mene tako deluje
    Upravo tako,a niko od nas ne zeli skinuti masku do kraja,pa cak ni onda kad je samo nick i virtuelni lik do kojeg se ne moze doci ukoliko ti sam ne dozvoli.To je samo potvrda cinjenici da je covek ophrvan strahom od povredjivanja onoliko koliko danasnje vreme povredjivanje uglavnom samo i donosi,jer bojim se da je i ljubavi i prijateljstava,onih pravih sve manje upravo iz razloga sto se covek plasi pokloniti sebe.Jer,zaista vrlo lako bez svega moze i ostati.Ali,to ne umanjuje znacaj ove teme i njenu vrednost kao takve.Po meni cak i neophodne ako nista,a ono da sve koji je procitaju potakne bar na razmisljanje,koje u krajnjem i ne moraju podeliti sa drugima.Pozdrav tebi.

Legenda svesnaglista (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    739

Citat Original postavio koto Pogledaj poruku
    ni nalik.
    prijatelji mi traju zauvek, a partneri ne bas
    koliko god sam korektan prijatelj, makar mi tako kazu, toliko sam jedna potpuno neumerena osoba u ljubavi.
    kad volim , volim previse..kad ne volim, ne volim ni malo..i onda il udavim sebe, ili udavim druge..neko bude udavljen garant
    nisam ja kriva, nego venera u skorpiji
    Ко те лагио да ниси таква и као пријатељ?

neka bude

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

spadam u drugu grupu...
    to sam vec i sama primetila.
    prema prijateljima i drugaricama sam veoma tolerantna... i emocije su mi uravnotezene...
    dok mi se emocije sa partnerom krecu u okviru veoma visokih amplituda...
    volela bih da to malo izbalansiram... mada nekako mislim da je i logicno...
    od prijatelja manje ocekujem, prijatelje postepenije upoznajem....
    a zaljubim se odjednom... vrlo retko, ali kad se zaljubim... to bude bas neviđeno...

Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    4946

Citat Original postavio kojica Pogledaj poruku

Ко те лагио да ниси таква и као пријатељ?

Buduća legenda neizreciva (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    569

imam par prijatelja sa kojima sam 15-20 godina dobra...ali, ne petljam previse ni sa njima...ne volim to a i nemam vremena....partner....nekad asam i tu ulagala vise truda, energije, emocija....ali u zadnjih par godina ni tu mnogo ne petljam niti se unosim....tako da sam, da odgovorim na temu, blago nezaineresovano-uravnotezena....
    Smatram da je smeh jedna od najozbiljnijih stvari...

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

preporuka za sve muskarce... ovu temu obavezno treba procitati. obozavam zensku iskrenost.

Zainteresovan član Sandy_BG (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Ko je djubre u vezama nije nista bolji ni u prijateljstvu i obrnuto. Covek je covek, i karakter je karakter, samo su u vezama emocije naglasenije nego u prijateljstvu, pa svi burnije reagujemo i vise nas dotice, ali ko je u vezi ispao los premo drugoj osobi, a ne mislim ovde na vezu koja ne funkcionise, neslaganja karaktera, nego ono los postupak, takav ce biti i u prijateljstvu, jer je to stvar karaktera. Cak mislim, da ako mozes da budes skot prema osobi koja treba da ti je najbliza u zivotu, sta tek onda ceka one koji ti nisu toliko bitni.
    Avanti Rubia!

Slične teme

1. 1.000.000 Kava Za Predsjednika
    Autor loken u forumu Ekonomija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 01.03.2009., 21:49
  2. 2 u 1 (nes-kava)
    Autor samijak u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.10.2008., 04:14
  3. Tako malo ljubavi mi treba !
    Autor JAGGE®™ u forumu Romantika