kapitalizam vs socijalizam

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
32.574
ameri su pre 18 godina izjavili da su pobedili rusiju i da je od tad kapitalizam jedini svetski politicki sistem.

koliko su bili u pravu il su opet po ko zna koji put u istoriju svecano objavili sopstvenu pobedu a poslem podvili rep i pobegli sa front.
 
Kkave veze ima tadsnji SSSR sa Socijalizmom?

To nije bio socijalizam,uostalo socijalizam na zapadu je ziv i zdrav vec nekoliko decenija - Skandinavija

Ja mislim da je u Skandinaviji , u zamljama beneluksa , i u jos nekoliko zemalja u pitanju drzavni Kapitalizam , koji je potpuno razlicit od Liberalnog .
To nije Socijalizam . da li su slucajno u pitanju zemlje u kojima se najlepse zivi ? Da li je slucajno to sto su vecina tih zemalja Monarhije ?

Sto se tice SSSR . Komunizam , pa na kvadrat , sa svim kotastrofalnim aspektima , i sa izrazito anti-Ruskom notom .
 
nazovite kako ocete al radi se o dva sistemi koji se uglavnom razlikuju po to ko ima pravo na profit.
u kapitalizam to kapitalist a u socijalizam drzava odnosno narod. e sad kako je to protumaceno u razlicite zemlje nije vazno. i u socijalizam imamo mnogo varijanti isto ko i u kapitalizam.
unistavanjem istocnog bloka amerikanci su unistili politicki sistem u kojem sredstva za proizvodnju i profit pripadaju siroj drustvenoj zajednici i nametnuli sistem u koji kapitalista putem prisvajanja profita to jest viska rada ostvaruje mogucnost da sam stvara sredstva za proizvodnju i da se bogati dok je radnicima bogacenje na racun rezultata rada onemoguceno. naravno to bogacenje radnika nije bilo ni u socijalizam i cak je bilo to da se komunisti rukovodioci ilegalno bogate tako da se ni u socijalizam ne moze bas pricati o socijalizam.
a sto se tice skandinavije briga o radnici nije politicki sistem. skandinavske zemlje su mozda humanije od ostale kapitalisticke zemlje al ni tamo radnik nema pravo da uziva u rezultati svog rada to jest nema pravo da deli profit sa kapitalistu sa kojim zajedno stvara taj profit.
na pomolu je novi politicki sistem u kojem ce drzava najstroze kontrolisati tokove kapitala al ce rotsildi i miskovici i dalje ostati milijarderi sa privilegiju da sve sto radnik proizvede vise od golu egzistenciju pripadne tim kapitalistima. ko zeli drugacije bice bombardovan po nalogu miskovica to jest rotsilda.
 

Back
Top