Turizam je za Albaniju krucijalna stvar

А добро је, да си најзад скапирао цитирање, да се више не бламираш. z:dm3:
Па ти си поменуо Гучу, па ти рекох да ме то не занима, већ ме занимају неке друге ствари.
Btw. није задужбина, већ дворац Богдана Дунђерског.z:girl:

Pa draga moja nije tema sta tebe zanima ili ne zanima niti o austrougarskim dvorcima,stvar je u tome cim se pomenu Albanici hvatas se crockett istih...
 
Siptaru,vec ti objasnih da ti obicaji i zakoni iz vaseg pecinskog pravilnika ne vaze vise u svetu:mrgreen:

Kako li si otkrio kompjuter majko bozija..........

Naprotiv !!! za nase plemenske zakone,obicaje sam sistem organizacije,lobiranja,narastaja itd..je TAJNA za koju pre svega nase komsije balave i zavide !!!z:plez:z:plez:z:plez:

Nisam ja otkrio kompjuter nego sam naucio da ga koristim od DOS 2.0 pre svega igrajuci sah od toga se postaje Nikola Tesla !!

Kamo srece da sam ga otkrio :))
 
Poslednja izmena:
Posljednjih godina sve veći broj inozemnih turista posjećuje Albaniju. Zemlja je postala regionalno turističko odredište nakon što se oslobodila dugotrajne izolacije iz razdoblja komunizma, tijekom koje je pala u zaborav.

Osim punih plaža Drača i Vlore, Albanija nudi i neistražene dijelove na sjevernoj i južnoj obali jadranskog i jonskog mora, koje privlače sve veće zanimanje inozemnih turista.

Statistika iz lipnja bilježi povećanje turističkih posjeta Albaniji za 20 posto, u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Očekivanja su bila velika za lipanj i srpanj, koji su bili vrhunac turističke sezone.

"U Albaniju ove godine dolazi više turista i njihov broj redovito se povećava posljednjih nekoliko godina", kazao je ministar turizma Ylli Pango na tiskovnoj konferenciji.

Posjetitelji s Kosova čine velik dio turista. Njihov broj povećao se za 43 posto ove godine, navode službeni izvori. Također ima 42 posto više turista iz Makedonije nego u istom razdoblju prošle godine.

Oko 90 posto albanskih turista su Europljani, od kojih 70 posto ulazi u zemlju cestama, što predstavlja velik izazov. Kvaliteta cesta i usluga ostaje ključ razvojnog problema.

"Povećanje smještajnog kapaciteta i povećanje kvalitete usluga i dalje su glavni izazovi albanskog turizma", kazao je Pango.

Albanski poduzetnici svjesni su kako njihova infrastruktura ostaje jedan od najvećih problema. "Sporedne ceste ka plažama i dalje su vrlo upitne, iako su troškovi njihove izgradnje ili obnove irelevantni", izjavio Sadik Malaj, šef Albanskog sindikata turističkih operatera.

Bez obzira na to, vlada promiče turističku privredu i objavila je planove za nova odmarališta. Poduzetnici iz Dubaia i Katara izrazili su zanimanje za financiranje velikih građevinskih radova u zaljevu Lalzi, kazao je Pango.

Uz to, francuski lanac Club Med planira graditi oko 350 luksuznih vila koje gledaju na zaljev Kakome ulaganjem 75 milijuna eura.

Jedna od najjačih točaka albanske turističke privrede lokalna je kuhinja, primamljiva mješavina grčkog i turskog utjecaja.

Prema Banci Albanije, turistička privreda privukla je 170 milijuna eura prihoda u 2007. godini, što ju je učinilo značajnim pokretačem nacionalnog gospodarskog rasta. [
/I]
 
Fascinanta je vasa zelja da me ubedite da nisam video ono sto sam video i da mi je utisak krajnje pogresan.

To je tako tipicno naski :mrgreen:
Albaniju mozete da volite ili mrzite koliko hocete, ali cinjenice se moraju priznati.
A cinjenica je da su svoju zemlju vidno unapredili u odnosu na slike od pre dvadeset godina, posebno u turistickom smislu.

Само ти уживај у албанским туристичким лепотама!

Slučaj trgovine organima
Istražitelji UN otkrili u Albaniji grobnicu Srba
Autor: Vuk Z. Cvijić | Foto:AFP - Beta | 22.12.2008. - 20:00
Istražitelji UN otkrili u Albaniji grobnicu Srba

BEOGRAD - Masovna grobnica sa telima Srba, koji su bili žrtve trgovine organima, prema izveštaju istražitelja Ujedinjenih nacija, nalazi se na poljani udaljenoj 1,6 kilometara od „žute kuće”, kod mesta Burelj u Albaniji, saznaje „Blic”.

- Lokacija grobnice obeležena je u delu izveštaja UN iz marta 2004, koji još nije zvanično dostavljen srpskom tužilaštvu za ratne zločine. Do ovog dela izveštaja tužilaštvo je došlo preko nezvaničnih kanala iako je više puta ceo izveštaj tražen od UN. Sumnja se da se u toj grobnici, koja se nalazi na poljani oko jedne cementare kod mesta Burelj, nalaze tela Srba, Roma i nelojalnih Albanaca, koje je OVK u saradnji sa albanskim vlastima dovodila u psihijatrijsku bolnicu u Burelju, gde su im vađeni organi zbog prodaje - kaže izvor „Blica”.
Metro (hronika)

U izveštaju forenzičarskog tima UN postoji fotografija cementare i poljane, a osim toga, pobrojani su detaljni dokazi koji su pronađeni u „žutoj kući”. U „žutoj kući” pronađeni su hirurški instrumenti, kao i razni lekovi. Forenzičarski tim UN je to slikao i te fotografije su sastavni deo izveštaja.
 
Samo vi pricajte i zivite u uverenju da je Albanija i dalje u eri Envera Hodze.
Mozemo se mi podsmevati koliko hocemo, oni su za poslednjih 20 ak godina mnogo stvari izmenili.
Na granici su delili turisticke leaflete i sa BG tablama nismo imali nijednu neprijatnost tokom celog puta.
U Skadru smo na dva mesta pitali ljude da nas upute prema granicnom prelazu , jer su neke ulice bile zatvorene zbog rekonstrukcije, i svi su se ponasali krajnje normalno.

Vidljive su one raspuknute zgrade iz doba Envera Hodze, ali ih ima sve manje i ustupaju mesto modernim zgradama.
Generalno, zemlja izgleda pristojno, bar deo koji sam ja licno video

Lepo rece jedan moj prijatelj Rus,koji je bio na proputovanju kroz Evropu,"LEPA,ALI DIVLJA ZEMLJA".
 
Па то је адем сликао прошлог лета...:hahaha::hahaha:...ваљда хтео да нас фасцинира.:bob:

to je deo albanije, a normalan covek se ne stidi toga [iako ce se boriti da nikada vise to vreme ne dodje], a to sto neki vriste od zadovoljstva, to nije za ovaj pf.
ps. meni su bili bas interesantni kada sam ih video
pps. kada odem sledece godine donecu jos takvih slika, vidim da cinim dobro delo.
 
Posljednjih godina sve veći broj inozemnih turista posjećuje Albaniju. Zemlja je postala regionalno turističko odredište nakon što se oslobodila dugotrajne izolacije iz razdoblja komunizma, tijekom koje je pala u zaborav.

Osim punih plaža Drača i Vlore, Albanija nudi i neistražene dijelove na sjevernoj i južnoj obali jadranskog i jonskog mora, koje privlače sve veće zanimanje inozemnih turista.

Statistika iz lipnja bilježi povećanje turističkih posjeta Albaniji za 20 posto, u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Očekivanja su bila velika za lipanj i srpanj, koji su bili vrhunac turističke sezone.

"U Albaniju ove godine dolazi više turista i njihov broj redovito se povećava posljednjih nekoliko godina", kazao je ministar turizma Ylli Pango na tiskovnoj konferenciji.

Posjetitelji s Kosova čine velik dio turista. Njihov broj povećao se za 43 posto ove godine, navode službeni izvori. Također ima 42 posto više turista iz Makedonije nego u istom razdoblju prošle godine.

Oko 90 posto albanskih turista su Europljani, od kojih 70 posto ulazi u zemlju cestama, što predstavlja velik izazov. Kvaliteta cesta i usluga ostaje ključ razvojnog problema.

"Povećanje smještajnog kapaciteta i povećanje kvalitete usluga i dalje su glavni izazovi albanskog turizma", kazao je Pango.

Albanski poduzetnici svjesni su kako njihova infrastruktura ostaje jedan od najvećih problema. "Sporedne ceste ka plažama i dalje su vrlo upitne, iako su troškovi njihove izgradnje ili obnove irelevantni", izjavio Sadik Malaj, šef Albanskog sindikata turističkih operatera.

Bez obzira na to, vlada promiče turističku privredu i objavila je planove za nova odmarališta. Poduzetnici iz Dubaia i Katara izrazili su zanimanje za financiranje velikih građevinskih radova u zaljevu Lalzi, kazao je Pango.

Uz to, francuski lanac Club Med planira graditi oko 350 luksuznih vila koje gledaju na zaljev Kakome ulaganjem 75 milijuna eura.

Jedna od najjačih točaka albanske turističke privrede lokalna je kuhinja, primamljiva mješavina grčkog i turskog utjecaja.

Prema Banci Albanije, turistička privreda privukla je 170 milijuna eura prihoda u 2007. godini, što ju je učinilo značajnim pokretačem nacionalnog gospodarskog rasta.


mogu potvrditi da je otprilike sve tacno.
i nadam se nece prepustiti svoju sansu..... pa neka protivnici tog boom-a vriste... od muke
 
nejgow.jpg


evo ameri kako podrzavaju siptarski turizam
 

Back
Top