Devet ranjenih u Srbiji u sukobu veterana i policije

alkar

Ističe se
Banovan
Poruka
2.862
http://www.index.hr/vijesti/clanak/devet-ranjenih-u-srbiji-u-sukobu-veterana-i-policije/414513.aspx
DEVETORICA ljudi je ranjeno, a četvorica su uhićena u sukobima između policije i srpskih ratnih veterana na cesti Niš-Priština, blizu Kuršumlije. Sukob se dogodio na mostu preko rijeke Toplice na kojem su veterani pokušali probiti policijski kordon. U tom pokušaju i intervenciji koja je uslijedila ozlijeđeno je šest pripadnika srpskog MUP-a i trojica veterana, priopćio je MUP. Veterane su na mostu preko Toplice u Pepeljevcu zaustavile policijske snage, sa oko 300 pripadnika MUP-a u opremi za razbijanje demonstracija.

samo neznam iz kojeg rata su veterani?
 
sr-kalas.gif
 
http://www.index.hr/vijesti/clanak/devet-ranjenih-u-srbiji-u-sukobu-veterana-i-policije/414513.aspx
DEVETORICA ljudi je ranjeno, a četvorica su uhićena u sukobima između policije i srpskih ratnih veterana na cesti Niš-Priština, blizu Kuršumlije. Sukob se dogodio na mostu preko rijeke Toplice na kojem su veterani pokušali probiti policijski kordon. U tom pokušaju i intervenciji koja je uslijedila ozlijeđeno je šest pripadnika srpskog MUP-a i trojica veterana, priopćio je MUP. Veterane su na mostu preko Toplice u Pepeljevcu zaustavile policijske snage, sa oko 300 pripadnika MUP-a u opremi za razbijanje demonstracija.

samo neznam iz kojeg rata su veterani?

Veterani iz vremena NATO bombardovanja 1999.
 
http://www.index.hr/vijesti/clanak/devet-ranjenih-u-srbiji-u-sukobu-veterana-i-policije/414513.aspx
DEVETORICA ljudi je ranjeno, a četvorica su uhićena u sukobima između policije i srpskih ratnih veterana na cesti Niš-Priština, blizu Kuršumlije. Sukob se dogodio na mostu preko rijeke Toplice na kojem su veterani pokušali probiti policijski kordon. U tom pokušaju i intervenciji koja je uslijedila ozlijeđeno je šest pripadnika srpskog MUP-a i trojica veterana, priopćio je MUP. Veterane su na mostu preko Toplice u Pepeljevcu zaustavile policijske snage, sa oko 300 pripadnika MUP-a u opremi za razbijanje demonstracija.

samo neznam iz kojeg rata su veterani?



Poslednja rečenica tvog posta zvuči ironično-ili se varam?

Pa, sused, znaš da smo imali posla sa NATO alijansom 1999. i ,,Milosrdnim anđelom,,.

Koliko sam ja informisana, i kod vas je bilo povuci-potegni sa tretmanom branitelja, nisu svi jednako dobro prošli, zar ne?

Tako ti je to kod sirotinjskih zemalja koje nemaju svog novca ili ga nemaju dovoljno za profesionalnu vojsku, pa moraju kupiti ljude po kućama kad otadžbina pozove...

Nema više, sused, patriotizma ,,na suvo,,-sve mora da se plati, tako ti je to u kapitalizmu.
 
Однос према овим људима је врхунац непоштовања власти према људима ј+који су гинули за ову земљу.

Poslednja rečenica tvog posta zvuči ironično-ili se varam?

Ja sam učesnik rata na Kosovu i u potpunosti podržavam proteste rezervista... Način na koji protestvuje može se kritikovati, ali ideja je svakako ispravna....

Što se tiče Krešinog provociranja, malo sam ga gurnuo u bunar, pa je banovan....z;)
 
Ja sam učesnik rata na Kosovu i u potpunosti podržavam proteste rezervista... Način na koji protestvuje može se kritikovati, ali ideja je svakako ispravna....

Što se tiče Krešinog provociranja, malo sam ga gurnuo u bunar, pa je banovan....z;)

Био сам клинац својевремено али слушајући учеснике и читајући о борби просто је неверноватно са колико малим губицима смо се ми извукли својевремено. А главнокомандујући су у Хагу, а учеснци без пребијене. Страшно...
 
Однос према овим људима је врхунац непоштовања власти према људима ј+који су гинули за ову земљу.
pa jeste , samo sto se sada ispostavilo da nisu "ginuli" za zemlju nego za pare
mislim moj pradeda je dobio albansku spomenicu i dva oredena od Aleksandra i Petra i fajronat , a ovo sada oce pare za odbranu i to sa sve zateznom kamatom
 
pa jeste , samo sto se sada ispostavilo da nisu "ginuli" za zemlju nego za pare
mislim moj pradeda je dobio albansku spomenicu i dva oredena od Aleksandra i Petra i fajronat , a ovo sada oce pare za odbranu i to sa sve zateznom kamatom

Бунди за ове коментаре последњих дана треба да се рокнеш... Који је израз поштовања државе за који су гинули, генерале у Хаг, а војнике у просјаке.
 
pa jeste , samo sto se sada ispostavilo da nisu "ginuli" za zemlju nego za pare
mislim moj pradeda je dobio albansku spomenicu i dva oredena od Aleksandra i Petra i fajronat , a ovo sada oce pare za odbranu i to sa sve zateznom kamatom

ginuli su oni za zemlju,al posto se nakotilo likova koji obezvredjuju ucesce u ratu i izvrgavaju ruglu one koji su srcem branili zemlju....zasto da istim tim ljigavcima ne naplate?treba da naplate........debelo.s kamatom.to sto traze je nista.
 
Бунди за ове коментаре последњих дана треба да се рокнеш... Који је израз поштовања државе за који су гинули, генерале у Хаг, а војнике у просјаке.
Izgubili su rat(ove) tako da nema nikakvog postovanja za porazene ,nisam to ja izmislio tako je to od kada je sveta i veka, a sto se tice para ucestvovali su moji precu u svim ratovima u poslednjih 100 godina i jos su bili na pobednickoj strani pa nisu dobili (a ni trazili ) ni najbedniju crkavicu ,iako je tada bilo mnogo gore nego poslednji put .
 
pa jeste , samo sto se sada ispostavilo da nisu "ginuli" za zemlju nego za pare
mislim moj pradeda je dobio albansku spomenicu i dva oredena od Aleksandra i Petra i fajronat , a ovo sada oce pare za odbranu i to sa sve zateznom kamatom

Ja ću ponovo da kažem... Odziv na mobilizaciju, na jugu centralne Srbije je bio najveći u istoriji Srbije... U Leskovcu je bio odziv sa preko neverovatnih 95%....

To nije bilo inspirisano parama....z:((

Ali danas država ne vodi računa o tim ljudima....TO JE PROBLEM!!!

Neki od njih ponovo priželjkuju ratove (kakav paradoks), kako bi mogli da budu na "besplatnom" vojničkom kazanu...

Mrdni malo iz prestonice...
 
Izgubili su rat(ove) tako da nema nikakvog postovanja za porazene ,nisam to ja izmislio tako je to od kada je sveta i veka, a sto se tice para ucestvovali su moji precu u svim ratovima u poslednjih 100 godina i jos su bili na pobednickoj strani pa nisu dobili (a ni trazili ) ni najbedniju crkavicu ,iako je tada bilo mnogo gore nego poslednji put .

Ratove nisu izgubili vojnici već političari i to ih nije sprećilo da nabiju svoje guzice u direktorske fotelje i u upravne odbore po Beogradu..... Dovoljne bi bile nekoliko plata raznih Bojana Krešta i direktora Telekoma i EPSa!!!!:rtfm:
 
Izgubili su rat(ove) tako da nema nikakvog postovanja za porazene ,nisam to ja izmislio tako je to od kada je sveta i veka, a sto se tice para ucestvovali su moji precu u svim ratovima u poslednjih 100 godina i jos su bili na pobednickoj strani pa nisu dobili (a ni trazili ) ni najbedniju crkavicu ,iako je tada bilo mnogo gore nego poslednji put .

ne trabunjaj. i politicari su izgubili sve bitke,pa opet su debelo placeni.osim sto nisu postovani....pogotovo red jelousi za koje navijas.oni su omrazeni i ogadjeni.
i dzibe sa takvim komentarima smlato sram te bilo!
 
Izgubili su rat(ove) tako da nema nikakvog postovanja za porazene ,nisam to ja izmislio tako je to od kada je sveta i veka, a sto se tice para ucestvovali su moji precu u svim ratovima u poslednjih 100 godina i jos su bili na pobednickoj strani pa nisu dobili (a ni trazili ) ni najbedniju crkavicu ,iako je tada bilo mnogo gore nego poslednji put .

Изгубили јесмо али никада се у историји нисмо сукобили са оволиким противником и добро смо прошли. Људима који су ратовали капа доле, треба срамота да те буде. Пре 100 година смо се борили за голи опстанак, мало се ипак улога и начин ратовања променио.
 
Ja ću ponovo da kažem... Odziv na mobilizaciju, na jugu centralne Srbije je bio najveći u istoriji Srbije... U Leskovcu je bio odziv sa preko neverovatnih 95%....

To nije bilo inspirisano parama....z:((

Ali danas država ne vodi računa o tim ljudima....TO JE PROBLEM!!!

Neki od njih ponovo priželjkuju ratove (kakav paradoks), kako bi mogli da budu na "besplatnom" vojničkom kazanu...

Mrdni malo iz prestonice...
ne zivim u "prestonici " bar ne Srbije , a ako je odziv na mobilizaciju obaveza i duznost svakog gradjanina onda ne znam za cega ce im pare jos sa kamatom , dalje sta znaci "drzava ne brine za njih" ,jel to znaci da treba da im daje dozivotne plate za 78 dana provedenih u sumi ?
pa to nema ni u mnogo bogatijim zemljama od Srbije , bio je recimo i moj techa mobilisan i proveo je oko 3,5 godine u Vijetnamu pa je dobio plaketu i zahvalnicu od tadasnjeg predsednika Forda i sutaj se u dupe ,kakve pare
 
Изгубили јесмо али никада се у историји нисмо сукобили са оволиким противником и добро смо прошли. Људима који су ратовали капа доле, треба срамота да те буде. Пре 100 година смо се борили за голи опстанак, мало се ипак улога и начин ратовања променио.
pa i ja se slazem da im treba skinuti kapu , nek im daju i orden i zahvalnicu ako treba al,i im ne treba dati pare na koje ni nemaju pravo po zakonima drzave Srbije , sto i oni znaju pa zato hvataju na buku ,urlanje i nasilje sve u nadi da ce se drzava uplasiti ili smoriti od natezanja sa njima
sta je sa onima koji su ratovali u Slavoniji isto su dobili kitu bez cveca , sta je sa ucesnicima rata na Kosovu iz ostalih delova Srbije , sa onima koji su bili na odsluzenju vojnog roka
mislim nije valjda samo fackin Kursumlija branila zemlju ?
 

Back
Top