Facebook

Tamo su svi lepi u komentarima. Sto moraju sestre, drugarice, najblizi jedni drugima da napisu "lepa si, lep si". U redu je "imas lepu haljinu, lepa ti je kosa", pa i "lepa ti je slika" ali ispade da su svi na svetu lepi. To "lepotice" je obavezno. To me nervira.

Aaaaa, ti si sigurno lepa i mlada!
Ja svojim ženskim (a nekad i muškim, ako osetim da im je potrebno) često dajem kako bih rekla "komplimente podrške", znaš kad vidim koliko je truda uloženo na šminku, frizuru itd. A lepa reč ne košta ništa :)
 
Dobar dan, imam problem sa sajtom turisticke agencije u kojoj radim. Naime, neko nas je na FB prijavljivao, tako da sada na fb stranicu agencije ne mogu da dijelim članke sa sajta.Kada postavljam preko statusa, dobijam odgovor "This post goes against our Community Standards on spam", a kada hoću direktno sa sajta da šerujem članak, dobijem povratnu informaciju "Your message couldn't be sent because it includes content that other people on Facebook have reported as abusive. Pritom, sadržaj koji smo do tada šerovali, nikako nije uvredljiv. Može li neko da me posavjetuje, šta da radim? Kontaktirala sam kompaniju koja nam održava sajt, ali nisu mogli da riješe problem. Takođe sam slala fb, preko help i request rewiv, i nema pomoći.
 
onda se obrati njhovoj tehnickoj podrsci i smaraj dok ne odgovore..

inace da i gogole i fb umeju da budu osetljivi na zalbe..ne ulaze u njih jer ne zele da se mlate oko toga pa da posle popiju neku tuzbu a na zapadu su velike odstete tako da..ako te je neko prijavio..razmisli zasto .. da li je to konkurent uradio da napakosti tebi (onda imas onova na zalbu, posto oni proveravaju zalbe) ili ste stvarno nekome dosadjivali.
 
Ne znam koliko puta sam prijavljivala problem Facebook-u. Nisam nikome dosađivala, samo sam šerovala aranžmane sa sajta agencije, kao što to svi drugi rade.

Znači, nema pomoći dok FB to ne otkloni?
Mislila sam nešto može u samom sajtu da se promijeni.
 
Da li jos nekom danas brljavi fejs? Kod mene na dva telefona i preko kompa taj jedan jedini nalog vecinu svojih slika ne mogu da vidim.Neki prijatelji su mi beli tj. ne mogu da vidim njihovu naslovnu sliku niti bilo koju sliku u galeriji sve je belo, a kad otvorim sliku nema nista,crnilo,a vide se samo lajkovi i komentari.Pazite nije to brauzer da se zeznuo, nego i na aplikaciji je isto.Da li je to do njih,tehnicki nesto ili je nesto drugo?
 
Imam veliki problem
Facebok mi je onemogućio istog dana cetiri naloga.
Moj moje dece i mog brata. Svi nalozi su licni. I stari više godina. Slali smo im sve podatke preko help centra i niko ništa ne odgovara a tamo su nam prijatelji slike i stranica koju vodimo. Ima li šanse vratiti lične naloge.
Veoma su mi bitni jer vodimo stranicu gde prodajemo već 3 4godine alate i opremu. Pomoć.
P.s. a i svi životni dogadjaji prijatelji su mi na profilu.
 
  • Zapanjen
Reactions: DUH
Imam veliki problem
Facebok mi je onemogućio istog dana cetiri naloga.
Moj moje dece i mog brata. Svi nalozi su licni. I stari više godina. Slali smo im sve podatke preko help centra i niko ništa ne odgovara a tamo su nam prijatelji slike i stranica koju vodimo. Ima li šanse vratiti lične naloge.
Veoma su mi bitni jer vodimo stranicu gde prodajemo već 3 4godine alate i opremu. Pomoć.
P.s. a i svi životni dogadjaji prijatelji su mi na profilu.
Meni se desilo 2016. Ne sećam se šta sam pokušavala ali na kraju sam napravila drugi profil, nažalost. Javi šta je bilo.
 
Fejsbuk zna šta i gde kupujemo: Kompanija Marka Zakerberga sklopila tajni ugovor o praćenju

Ako ste nedavno nešto kupili, a potom počeli da primećujte sve veći broj reklama za slične proizvode koje vam Fejsbuk šalje, to naravno uopšte nije slučajnost.

To je nedavno prilično šokiralo jedan deo korisnika Fejsbuka u SAD, pošto su počeli da im se prikazuju oglasi prodavnica i proizvoda koje uopšte nisu pretraživali na internetu, već su u njima fizički bili i tamo kupovali.



U pitanju je opcija koju je Fejsbuk nedavno lansirao u tišini i koja još uvek nije dostupna u svim zemljama, piše Biznis insajder.



Kompanija Marka Zakerberga potpisala je ugovore o saradnji sa pojedinim trgovačkim lancima koji sada Fejsbuku dostavljaju informacije o tome šta korisnici kupuju u njihovim prodavnicama i onlajn.



Informacije koja su Fejsbuku stavljene na raspolaganje su imena, imajl adrese, telefonski brojevi i informacije o kupljenim proizvodima. Njih Fejsbuk koristi za plasiranje oglasa korisnicima.



Kada korisnici kupe određeni proizvod, ako trgovinski lanac i dalje želi da "targetira" te kupce putem oglasa na Fejsbuku, on će toj društvenoj mreži poslati informacije.

Informacije su kriptovane tako da može da ih prepozna samo algoritam, koji onda povezuje podatke o kupovini sa profilima korisnika na Fejsbuku.



Iz Fejsbuka za Biznis insajder kažu da se ti podaci brišu, ali ta društvena mreža pamti povezanost korisnika sa prodavnicma i proizvodima, zbog čega im se kasnije prikazuju oglasi.



Korisnici, inače, mogu da spreče da Fejsbuk sazna šta i gde kupuju i kad su oflajn, i to tako što u podešavanjima (Facebook settings), u delu vezanom za oglašavanje (Ads), odnosno u delu "Oglasi zasnovani na podacima dobijenim od partnera" (Ads based on dana from partners) odaberu opciju "Nije dozvoljeno".
 
Facebook sada korisnicima omogućava bolju kontrolu ličnih podataka


Facebook sada korisnicima omogućava bolju kontrolu ličnih podataka


Facebook već prikuplja dosta podataka o onome što radite na društvenoj mreži, zajedno sa vašim interesovanjima, kako bi vam potom prikazivao personalizovane reklame ili prilagođavao prikaz vesti u u skladu sa prikupljenim informacijama.

Međutim, često se čuju i kritike da aplikacije / veb lokacije koje koristite van Facebooka (sa kojima je Facebook na neki način povezan) takođe budu snimane ili praćene od strane Facebooka. I dokazano je da se to se događa.

Sada, kako bi korisnicima omogućio off-site kontrolu nad aktivnostima, Facebook je osmislio alatku koja vam omogućava upravljanje / brisanje istorije podataka koje su pratile aplikacije / usluge izvan Facebook servisa.


fb2_7.jpg



Preko novih alatki, kojima možete pristupiti kroz podešavanja, dobijate nekoliko opcija. Možete ili odabrati da preuzmete svoje podatke, izbrišete history ili isključite opciju da buduće aktivnosti budu poslate Facebooku.


Ako isključite aktivnost, ta određena usluga / aplikacija / veb lokacija će biti isključena sa Facebooka i više neće slati vaše off-site podatke društvenoj mreži.

Ovaj potez Facebooka predstavlja dobar korak u pravcu da korisnici imaju veću kontrolu nad svojim ličnim podacima povezanim sa društvenom mrežom.

Izvor: Ubergizmo
 
Facebook sada korisnicima omogućava bolju kontrolu ličnih podataka


Facebook sada korisnicima omogućava bolju kontrolu ličnih podataka


Facebook već prikuplja dosta podataka o onome što radite na društvenoj mreži, zajedno sa vašim interesovanjima, kako bi vam potom prikazivao personalizovane reklame ili prilagođavao prikaz vesti u u skladu sa prikupljenim informacijama.

Međutim, često se čuju i kritike da aplikacije / veb lokacije koje koristite van Facebooka (sa kojima je Facebook na neki način povezan) takođe budu snimane ili praćene od strane Facebooka. I dokazano je da se to se događa.

Sada, kako bi korisnicima omogućio off-site kontrolu nad aktivnostima, Facebook je osmislio alatku koja vam omogućava upravljanje / brisanje istorije podataka koje su pratile aplikacije / usluge izvan Facebook servisa.


fb2_7.jpg



Preko novih alatki, kojima možete pristupiti kroz podešavanja, dobijate nekoliko opcija. Možete ili odabrati da preuzmete svoje podatke, izbrišete history ili isključite opciju da buduće aktivnosti budu poslate Facebooku.


Ako isključite aktivnost, ta određena usluga / aplikacija / veb lokacija će biti isključena sa Facebooka i više neće slati vaše off-site podatke društvenoj mreži.

Ovaj potez Facebooka predstavlja dobar korak u pravcu da korisnici imaju veću kontrolu nad svojim ličnim podacima povezanim sa društvenom mrežom.

Izvor: Ubergizmo
Loš prevod, ili hrpa kenjaže? Prati Facebook, a omogućuje brisanje podataka koje su pratile aplikacije izvan Facebook servisa!? Koji je ovo *****, hebo te čoveče!? Pa sve to treba pred zid po kratkom postupku! :bravo:
 
Loš prevod, ili hrpa kenjaže? Prati Facebook, a omogućuje brisanje podataka koje su pratile aplikacije izvan Facebook servisa!? Koji je ovo *****, hebo te čoveče!? Pa sve to treba pred zid po kratkom postupku! :bravo:
Ja odavno tu mrezu i ne koristim tako da ovo samo postavljam da bi ljudi koji koriste mogli da skontaju sta je pisac clanka hteo da kaze :)
 

Back
Top