audio snimanje sa TVa - nemam pojma

kekili

Zainteresovan član
Poruka
211
Ljudi, keva mi je dala domaci zadatak koji pojma nemam da resim, ne znam ni odakle da krenem niti mi je jasno sta treba da radim..Naime, njoj treba da se napravi audio snimak neke emisije koja ide na TVu, da se snimak snimi na kompu, pa da ga ona, preko slusalica posle slusa i prekucava.. Spominjala je neki program Sound Forge valjda..znaci kao postoji neki kabl koji se prikaci u TV i na komp, pa se emisija snimi, a potom je ona slusa i kucka..da li iko ima pojma kako i sta i gde? Hvala vam ako ste me skontali..
 
Ako ti TV ima izlaz za slusalice ubodi tu mali stereo dzek a drugi kraj(isto mali stereo dzek) u mikrofonski ulaz na kompu!!! Instaliraj sound forge ili adobe audition (valda se ovako pise) i snimaj! Moras da podesis da zvuk pri snimanju skida sa audio in!!! I to ti je to!!! E da i podesi da snima direktno u mp3 posto wav ima da ti zauzme mloooogo mesta na hardu!!!! Pozzz i sa srecom!!! Mama mora da se slusa...
 
to na tv sa sa strane je audio i video ulaz,vidi da li na zadnjoj strani tv-a imas skart prikljucak ako nemas to ili dzek za slusalice kao sto ti je gaspar rekao onda nista od zapisa ili kupi tv karticu pa snimaj sta te volja inace malte ne sa svakim multimed. plejerom mozes snimati.z:dm4:
 
Na TV-u imas mali,mali, mali ulaz za slusalice a izgleda kao ulaz za slusalice kod mp3 playera ili vokmena i nacrtane su male slusalice iznad rupice!!!!!! E tu ti treba jedan kabl koji je isti kao kod slusalica za vokmen ili mp3 player ali sa obe strane treba da ima dzekove!!!
Ovakve dzekove
QT65.jpg

E jedan kraj utaknes u TV drugi kraj utaknes u mikrofonski ulaz na kompu!!! To ti je pored ulaza za zvucnike na kompu(uvek je roze boje)!!!
E sad ides na START pa Program files pa accessories pa entertainment pa sound recorder i snimas!!!
Ufff nemogu preciznije da ti objasnim!!!
 
Naravno nista na kompu ne moze biti jednostavno kako vec neko objasni. Znaci kupio sam kabl kakav treba, utakao u tv i na kompu u roze rupu. Instalirao Sound Forge i? Sta sad? Kako uopste da sound forge skonta sta hocu da snimam? Nije valjda dovoljno da na TVu ide kanal sa kog treba da snimam pa da to bude to? OK, to sam uradio, u SF stisnuo REC, on je kao snimao i kada sam isao posle na PLAY od zvuka nema nista..znaci da nista ama bas nista nije uradio!! Toliko o tome....toliko o jednostavnosti.. Ima li ko nekakvu ideju kako i sta?
 

Back
Top