Војислав Шешељ о верској толеранцији
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 80

Tema: Војислав Шешељ о верској толеранцији

Aktivan član
    Učlanjen
    13.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Војислав Шешељ о верској толеранцији

из књиге др Шешеља - „Док патриоте обнављају издајници разарају”:

страна 17-18

" Неки дан гледам негде на некој телевизији, или је то можда било на некој од ових страних радио-станица, понекад и то хватам сателитом, говори Владан Батић и напада неке домаће политичаре, каже - тај се не крсти, тај не љуби руку патријарху, свештеницима итд. Тај Владан Батић који предводи Савез за промене, који претендује да је основна, главна демократска снага у Србији, он би сада на силу терао људе да љубе свештеницима руке и да буду религиозни. Ја полазим од тога да је још Француска револуција успоставила принцип стриктне одвојености цркве од државе и пуних верских слобода, и право је сваког човека да буде религиозан или да не буде, и да се определи којој ће верској заједници припадати, или неће, и да сам одлучи колико ће бити религиозан, колико неће. "

Poznat
    Učlanjen
    15.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Војислав Шешељ о верској толеранцији

Ovde moram u potpunosti da se slozim sa njim, mada se inace ni u cemu ne slazemo.

Aktivan član
    Učlanjen
    13.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Можда не познајеш довољно његове ставове (о религији, и о било чему другом) да би могао да знаш у којој мери се слажеш. Кажем, можда. Јер медији га представљају на један кхм кхм благо речено, нетачан начин.

Aktivan član
    Učlanjen
    13.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Поштовани борцу за права животиња,

Планирао сам да представим само његове религијске погледе на свет или религијске погледе других политичара. Уопште се не бих дотицао тема које немају везе са религијом, верском политиком и слично, мислим да нисам изашао из оквира подфорума, али не могу да гарантујем за друге дискутанте да ли ће се држати теме или неће. .

из књиге "ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ" - проф. др Војислав Шешељ:

страна 80-82

" Религија олакшава људски живот, али црква може да га отежа или учини неподношљивим. О томе сведочи искуство инквизиције и верских погрома и ратова. Даље, религија нуди душевну храну и духовну хармонију, док свештеници могу стварати мржњу и нетрпељивост. Религија је чврсто повезана са моралом, док верски фанатици или манипулатори религијским осећањима делују крајње неморално. Најгори облик ниподаштавања овоземаљског смисла религије је њена злоупотреба у политичке сврхе, у циљу постизања свеобухватније владавине и доминације над људима. Таква злоупотреба гуши политички субјективитет и индивидуалитет личности чинећи је пуким објектом политичких процеса и демотивише у покушајима да се супротстави самовољи моћника. "

Poslednji put ažurirao/la Zmaj Ognjeni Vuk : 21.12.2008. u 14:09

Legenda čedina_zebra (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Citat Original postavio Zmaj Ognjeni Vuk Pogledaj poruku

страна 17-18

" Неки дан гледам негде на некој телевизији, или је то можда било на некој од ових страних радио-станица, понекад и то хватам сателитом, говори Владан Батић и напада неке домаће политичаре, каже - тај се не крсти, тај не љуби руку патријарху, свештеницима итд. Тај Владан Батић који предводи Савез за промене, који претендује да је основна, главна демократска снага у Србији, он би сада на силу терао људе да љубе свештеницима руке и да буду религиозни. Ја полазим од тога да је још Француска револуција успоставила принцип стриктне одвојености цркве од државе и пуних верских слобода, и право је сваког човека да буде религиозан или да не буде, и да се определи којој ће верској заједници припадати, или неће, и да сам одлучи колико ће бити религиозан, колико неће. "
    Princip odvojenosti crkve i države nigde se ne poštuje,nezvanično su te veze
    jake a negde i prejake.
    I političari se boje Boga pa neće da se zamere crkvi.,pošto je crkva jedina
    vlasna da posreduje između Boga i naroda!!!

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

страна 17-18

Slažem se ođe s njim, ali džaba kad se njegovim glasačima to ne može dokazati
    http://www.youtube.com/watch?v=demXE9AFkLg

Poznat la dolcevita (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

Ni ja se OVDE ne bih slozila sa Baticem, bas me cude njegovi stavovi. Inace mi je OK.
    Aut amat aut odit mulier, nihil est tertium

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

страна 17-18

Доказ да су радикали, обични комунисти!
    Исто деца комунист, као демократе!
    “Mors tua, vita mea”

Aktivan član
    Učlanjen
    13.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Сулејман Спахо:

„ Данас, ја Спахо Сулејман, сећам се деведесетих година, кад су отварали Српску радикалну странку у Лозници тада сам питао господина Шешеља, докторе како се постаје радикал? Он ми је рекао, просто Спахо. Прво да волиш Србију, свој народ и да заволиш Српску радикалну странку. Ја Србију волим од када сам прогледао, волим свој народ, а хвала Богу, ево 16 година сам српски радикал. Шта рећи, о таквом човеку који каже свом пријатељу, а зна да је друге вероисповести. Таквог човека треба ценити и волети.
    Доктор Војислав Шешељ цео свој живот посветио је свом народу, али не само свом народу него свим грађанима Србије било које националности и вероисповести они били. Зато ми, Срби муслиманске вероисповести, поносимо се што имамо таквог човека за председника, не човека него и пријатеља који у сваком тренутку може да помогне било којем грађанину Србије."

Aktivan član
    Učlanjen
    13.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Водитељ: А муфтија Јусуф Спахић?

др Шешељ: Ја и београдског муфтију у извесном смислу сматрам својим пријатељем.

Водитељ: А он Вас је похвалио да је са Вама јако отворено разговарао.

др Шешељ: Ми се поприлично разумемо и ја га сматрам патриотом, што је најважније. Он је друге вероисповести, ја поштујем ту његову вероисповест и начелно немам ништа против његове вероисповести. Ја сам православац, он је муслиман. Ја то ценим и поштујем. Он се показао као патриота. Многи свештеници Српске православне цркве имали би чему да се уче од београдског муфтије, што се тиче патриотизма, чак и неке владике, што се патриотизма тиче, да не улазимо у верске разлике или евентуално верска надметања.

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ova slika je za drugu temu na ovom pdf...

Aktivan član
    Učlanjen
    13.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Биографија :: Појмовник

http://www.vojislavseselj.org.yu/index.php?a=112

Религија

Религија је врло важна компонента човековог живота. Човек без религије је човек без духовности. Човек који нема вере не може бити ни моралан. Религија учвршћује моралну компоненту личности. Религија је извор морала. Морал без религије није могућ. Комунистички морал атеистичког карактера то је најбоље показао.

Ми Срби смо срећан народ што у огромној већини исповедамо религију која је слободарска по свом карактеру, која од човека тражи само оно што је он вољан да да, која му поред десет основних заповести које су уткане у морал читавог човечанства ништа друго не поставља као обавезу којој се мора удовољити.

Упоредимо православље и католичанство. Католичанство је религија неслободе. Она од човека непрекидно нешто захтева, покушава му строго прописати каноне понашања. Православље му нуди слободу. Православље му не прописује колико ће пута отићи у цркву. Православље тражи од њега да се моли само онолико колико сам осећа за тим потребу, и те молитве нису молитве покоравања, снисходљивости, него молитве попут унутрашње, духовне медитације, преиспитивање. Јер, Бог није сила ван човека. Бог је сила унутар човека. Религију није могао уништити никакав атеизам. Ми, људи који сумњамо, који критички посматрамо свет око себе, не прихватамо све религијске догме. Религија је ствар овога света, као и црква. Међутим, идеја Бога је идеја која је стара колико и човечанство и неуништива је, јер човек на други начин не може да објасни ни своју сопствену егзистенцију, ни егзистенцију вањског света, ни све оне процесе који се у том свету збивају. Бога може негирати само онај ко је у стању да од адекватног материјала сачини људско биће и да то биће буде исто као већ постојећи, биолошки човек или савршеније од њега. Онај ко то није у стању, нека не негира оно што човек осећа својим бићем, што човека чини духовним и што га морално унапређује.

Aktivan član
    Učlanjen
    13.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

ИДЕОЛОГИЈА СРПСКОГ НАЦИОНАЛИЗМА - др Војислав Шешељ

http://media.srpskinacionalisti.com/knjige/Ideologija%20srpskog%20nacionalizma.pdf

1. Стара српска вера

Страна 184 - 185

Најобухватнију синтезу дотад прикупљене научне грађе и парцијалних истраживања извршио је на пољу проучавања старе српске религије Веселин Чајкановић. Он је убедљиво доказао да је српска религија старија од античке, те да јој је српски народ привржен до данашњих дана, што се посебно сагледава у природи слављења Божића и крсне славе, обичајима кумства и гостопримства, као и у свадбеним и погребним обредима. У њиховом корену је праисконски култ предака, а примањем хришћанства промењена је само њена спољашња, манифестациона форма, тако што су хришћански свеци номинално преузели улогу ранијих божанстава. Чајкановић то показује на примеру Светог Саве коме народна традиција приписује склоност гневном расположењу и спремност да оштро кажњава, што је божанска карактеристика из старе вере. Свети Сава преузима улогу чудотворца, издашног дароваоца, оштрог судије, неретко сувише ригорозног.

....

из књиге Војислава Шешеља: "АФИРМАЦИЈА ПАРЛАМЕНТАРИЗМА"
    http://media.srpskinacionalisti.com/dl.php?id=198

др Шешељ: Било је православних свештеника који су то покушали да забашуре, да избаце из календара, да повежу са неким светим Витом са Сицилије, и ко зна чим још, само да би се затрло сећање на стару српску веру.
    Србин је увек губио одричући се своје традиције, својих духовних тековина, и зато ми данашњи Срби, требало би неки наук из историје да извучемо, и да оно што је наше од искона буде у првом плану као наше. Стара српска вера је скоро у потпуности преузета од Српске православне цркве и наравно, направљена је једна фузија са хришћанством.
    ....
    Србима нико није могао Светог Вида из сећања избацити. Многи су покушавали Светог Вида да осрамоте, многи су му рушили храмове, многи су му рушили кипове, многи су на тај дан чинили највећа издајства, као што се десило и овог последњег Видовог дана 2001. године. Пазите само једну ствар, Бог никоме није остао дужан и то показује искуство династије Обреновић. Бог кажњава до 11 колена за издајнике и то треба имати у виду, то не треба пренебрегавати. То што неко мисли да подигне покајницу или да се сада накнадно додвори цркви тако што на пречац обећава веронауку од јесени, или што се поставља на чело Одбора за изградњу Светосавског храма, како то ради Зоран Ђинђић, то не може да искупи овај велики грех. Тај грех дуго ће се окајавати и дуго ће мутити разум и свест и душу српског народа.

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Citat Original postavio Leo Magnus Pogledaj poruku

Доказ да су радикали, обични комунисти!

Исто деца комунист, као демократе!

...pravo u centar.

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Pa naravno...Zna se ko je on...I koje je vere...
    Myles Bennett Dyson

Aktivan član
    Učlanjen
    13.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Пусти њега, важно је да си ти америчке вере и нације.

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Jesam...I podržavam
    Myles Bennett Dyson

Aktivan član
    Učlanjen
    13.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

goxy is Useful Idiot.

Useful idiot

In political jargon, the term "useful idiot" was used to describe Soviet sympathizers in western countries (particularly in the United States) and the alleged attitude of the Soviet government towards them. The implication was that the person in question was naïve, foolish, or in willful denial, and was being cynically used by the Soviet Union, or another Communist state.

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Ja sam samo za versku toleranciju...Neka cveta hiljadu cvetova

Myles Bennett Dyson

Aktivan član
    Učlanjen
    13.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

.... али да главне буду перунике.

Veoma poznat gazela (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    144

Seselj prica o toleranciji?!? Da umres od smeha...
    Boj ne bije ljuto oruzje, vec boj bije srce u junaka!:@

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Došla poslednja vremena...Svako se češe gde ga svrbi...
    Myles Bennett Dyson

Aktivan član
    Učlanjen
    13.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gazela Pogledaj poruku
    Seselj prica o toleranciji?!? Da umres od smeha...
    Ћуре, боље гледај звезде Гранда, нису за тебе овако сложене теме.

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Zvezde Granda su odlične...Redovno ih gledam
    Myles Bennett Dyson

Veoma poznat gazela (avatar)
    Učlanjen