Da li bi umro za zenu koju volis?

Gazdarica:
Hmm, ako je samo jednom, onda sam svoje vec ispucala... :roll: :( :cry:
Valjda se ova tema moze posmatrati i obrnuto pa sam tako i odgovorila...

lJUDSKI MOZAK SE MIJENJA. DA LI SE IKOME DESILO DA JE NEKADA NEKOG VOLIO , JAKO,MISLIO DA BI I UMRO ZA TU OSOBU, PA VEZA NIJE USPJELA, DA BI NAKON IZVJESNOG VREMENA SAM SEBE PITAO - KAKO SAM JE/GA UOPŠTE MOGLA VOLJETI.
 
:P Ajde Gazdarice, ne ocajavaj. Moguce je vise puta, siguran sam. Meni se desilo vec dva puta i jedva cekam da mi se desi opet, a siguran sam da hoce. A zasto nije cesta pojava? Pa zato sto je vecina ljudi danas sebicna pa samo gledaju sta ce da dobiju, a ne sta ce da daju. Kad das sve sto imas, na kraju se namece i zivot sam i to mislim da je smisao ljubavi, dati celog sebe. :wink:
 
Gazdarice, nema predaje. On je tu negde. Mozda samo mora jos nesto da obavi pa ce da dodje :P .Ne znam kako smo zaradili da zivimo u ovo vreme otudjenja i razdora, ali sta je tu je. Veruj da ce se desiti, zeli to jako i onda mora da se desi. :wink:
 
ljudi procitajte lensov odgovor na moje pitanje sta muskarac treba da uradi da bi zadrzao zenu kraj sebe,
poenta je u davanju i to je najbolji osecaj na svetu, ako ti volis nekoga i nista ne icekujes i ti si slobodna i on i to je fenomenalno,opusteno , bez presije, zajedno u tome a opet ste posebni odvojeni ...
ne tezite da postanete jedno , tezite da ostanete to sto jeste i da budete prisutni kada se ona druga osoba razvija i putuje kroz zivot a vi ste na tom putu sa njom/njim zajedno, to je poenta, putovati a ne stici :wink:
bar ja tako mislim :roll:
 
Mila Pcelice, izgleda da si me samo delimicno shvatila. Naravno da je poenta stici, ali lepota je u putovanju. Nisam mislio da treba svako da ostane svoj, naprotiv. Kada sam sa devojkom skroz, to ne znaci da nemam slobodu, vec da nemam potrebu da je koristim. Ne vidim bre ni jednu drugu. Naravno, da bi se dotle stiglo potrebno je da i mene ta devojka ispuni, kao i ja nju.
Gazdarice, slobodno mreci ako ce od toga da ti bude lakse. Cini mi se da tebi treba neko ko ce prvo da popuni tu prazninu, da bi i ti mogla posle da dajes. Ne mozemo nista da damo iz prazne kese. Drzimo ti fige :wink:
 
hmmm, onda sam ja modifikovala tvoje misli jer ja mislim da treba ostati svoj sto ne znaci da necu stici nigde na tom putovanju niti znaci da ne umem da dajem i delim , ali mislim da covek ipak treba da ostane svoj sto ne znaci da tu nema zajednickog u odnosu i razvoju odnosa izmedju dvoje ljudi, nisam sigurna da sam se objasnila :roll: ,ali sta cu...
 
Mnogo puta je u knjizevnosti obradjivana ta tema gde su ljubavnici umirali jedno zbog drugog ili oboje zbog ljubavi. Ko je iole pratio na casu srpskog setice se nekih od lektira.
Ljubav je diskutabilno osecanje (kao uostalom sva osecanja, sve to ide iz glave). Mi ovde, svojim teorijama, svako na svoj nacin i sa svoje tacke gledista pokusavamo da odgovorimo na mnoga pitanja vezana za ljubav. Tacnog odgovora nema i niko ne moze da osvoji Kviska. Mnogi ce misliti da sam veoma prizemna i da nisam romanticna (naprotiv, verujte).
Kakve jacine treba da je osecanje kad pozelimo ako treba i da umremo zbog (za)nekoga? To "umrla (umro) bih za tebe", cesto spominjano i u pesmama, nekako je ... bajka. Da li je realna ili ne, ne znam. Do sada sam volela 3 puta (Ostalih milion sam bila zaljubljena), ali nisam do sada imala taj osecaj... umrla bih za tebe. Da li je to pokazatelj prave ljubavi ili ne, je pitanje. Vise verujem u: volela bih da umrem pored tebe i da ti budes poslednja osoba koju cu videti dok sam na ovom svetu. Da ponesem u sebi divno secanje na tvoje oci.
Eto, malo romantike, one u koju ja verujem.

PS. Inace, plasim se smrti.
 
Princeza na poslu:
Mnogo puta je u knjizevnosti obradjivana ta tema gde su ljubavnici umirali jedno zbog drugog ili oboje zbog ljubavi. Ko je iole pratio na casu srpskog setice se nekih od lektira.
Ljubav je diskutabilno osecanje (kao uostalom sva osecanja, sve to ide iz glave). Mi ovde, svojim teorijama, svako na svoj nacin i sa svoje tacke gledista pokusavamo da odgovorimo na mnoga pitanja vezana za ljubav. Tacnog odgovora nema i niko ne moze da osvoji Kviska. Mnogi ce misliti da sam veoma prizemna i da nisam romanticna (naprotiv, verujte).
Kakve jacine treba da je osecanje kad pozelimo ako treba i da umremo zbog (za)nekoga? To "umrla (umro) bih za tebe", cesto spominjano i u pesmama, nekako je ... bajka. Da li je realna ili ne, ne znam. Do sada sam volela 3 puta (Ostalih milion sam bila zaljubljena), ali nisam do sada imala taj osecaj... umrla bih za tebe. Da li je to pokazatelj prave ljubavi ili ne, je pitanje. Vise verujem u: volela bih da umrem pored tebe i da ti budes poslednja osoba koju cu videti dok sam na ovom svetu. Da ponesem u sebi divno secanje na tvoje oci.
Eto, malo romantike, one u koju ja verujem.

PS. Inace, plasim se smrti.

Eh sad, bio sam nesto mladji (jedno 13 godina), i imao sam prilike da na sopstvenoj kozi osetim sta znaci biti spreman da umres za nekog. I to nije samo prica. Devojka je bila iz Splita, a ja iz bgd-a, klinac. Rat je uveliko poceo kada sam praznim vozom (pruga je jos radila) stigao u Split. Svaka rec koju sam prozborio na ulici bila je propracena zakrvavljenim pogledima, adrenalin x48... Morao sam da je vidim. Ortaci u soku, u kuci haos - "ti si lud" i ostali komentari. I danas, iz ovog mozga, mislim da jesam bio, i danas, iz ovog mozga - uradio bih isto. :D
 
cpku:
Princeza na poslu:
Mnogo puta je u knjizevnosti obradjivana ta tema gde su ljubavnici umirali jedno zbog drugog ili oboje zbog ljubavi. Ko je iole pratio na casu srpskog setice se nekih od lektira.
Ljubav je diskutabilno osecanje (kao uostalom sva osecanja, sve to ide iz glave). Mi ovde, svojim teorijama, svako na svoj nacin i sa svoje tacke gledista pokusavamo da odgovorimo na mnoga pitanja vezana za ljubav. Tacnog odgovora nema i niko ne moze da osvoji Kviska. Mnogi ce misliti da sam veoma prizemna i da nisam romanticna (naprotiv, verujte).
Kakve jacine treba da je osecanje kad pozelimo ako treba i da umremo zbog (za)nekoga? To "umrla (umro) bih za tebe", cesto spominjano i u pesmama, nekako je ... bajka. Da li je realna ili ne, ne znam. Do sada sam volela 3 puta (Ostalih milion sam bila zaljubljena), ali nisam do sada imala taj osecaj... umrla bih za tebe. Da li je to pokazatelj prave ljubavi ili ne, je pitanje. Vise verujem u: volela bih da umrem pored tebe i da ti budes poslednja osoba koju cu videti dok sam na ovom svetu. Da ponesem u sebi divno secanje na tvoje oci.
Eto, malo romantike, one u koju ja verujem.

PS. Inace, plasim se smrti.

Eh sad, bio sam nesto mladji (jedno 13 godina), i imao sam prilike da na sopstvenoj kozi osetim sta znaci biti spreman da umres za nekog. I to nije samo prica. Devojka je bila iz Splita, a ja iz bgd-a, klinac. Rat je uveliko poceo kada sam praznim vozom (pruga je jos radila) stigao u Split. Svaka rec koju sam prozborio na ulici bila je propracena zakrvavljenim pogledima, adrenalin x48... Morao sam da je vidim. Ortaci u soku, u kuci haos - "ti si lud" i ostali komentari. I danas, iz ovog mozga, mislim da jesam bio, i danas, iz ovog mozga - uradio bih isto. :D
CPKY,slazem se sa tobom!Imala sam slican dozivljaj kao i ti.Samo sto sam ja Splicanka koja je putovala decku za Beograd.Ljubav pobjedjuje sve,zar ne? Pozdrav od Lune :wink:
 
Anonymous:
cpku:
Princeza na poslu:
CPKY,slazem se sa tobom!Imala sam slican dozivljaj kao i ti.Samo sto sam ja Splicanka koja je putovala decku za Beograd.Ljubav pobjedjuje sve,zar ne? Pozdrav od Lune :wink:
Kao sto sam rekla (sa posla) nikad nisam imala priliku da dozivim tako nesto, da ako treba umrem za nekoga.
Svaka vam cast. Divim vam se na hrabrosti. Ljubav treba da pobedi. Ljubav mora da pobedi!
 
Ne bih.Dokaz je to sto sam voleo a ziv sam.
A probao jesam.Sad mi sve to izgleda smesno...Pa evo,po cici zimi sam preskocio devojcinu ogradu i legao joj pod prozor,u sneg.Naravno,pre toga sam se nadzokao od tuge.Hteo sam da joj tako umrem pod prozorom od zime.Tu sam proveo celu noc i nisam umro.Pocelo je da svice i pojavili su se prvi prolaznici.Reko:"'Ebote sta ce da misle kad vide idiota kako lezi u snegu!"Ili jos gore-probudi se bivsa devojka a ja ziv!I odvucem se lepo kuci a mama kad me je videla udarila u kuknjavu,stala da me masira i da mi gura noge u rernu.
Osta samo rupa na farmericama od siljka na njenoj ogradi.I jos poneka rupa ponegde,ali te se ne vide.Sad kad se toga setim,licim sebi na onog bolida iz "Tajvanske kanaste","Jebacu vam mamicu!Sad cu da se ubijem!"
 
bundeva:
Ne bih.Dokaz je to sto sam voleo a ziv sam.
A probao jesam.Sad mi sve to izgleda smesno...Pa evo,po cici zimi sam preskocio devojcinu ogradu i legao joj pod prozor,u sneg.Naravno,pre toga sam se nadzokao od tuge.Hteo sam da joj tako umrem pod prozorom od zime.Tu sam proveo celu noc i nisam umro.Pocelo je da svice i pojavili su se prvi prolaznici.Reko:"'Ebote sta ce da misle kad vide idiota kako lezi u snegu!"Ili jos gore-probudi se bivsa devojka a ja ziv!I odvucem se lepo kuci a mama kad me je videla udarila u kuknjavu,stala da me masira i da mi gura noge u rernu.
Osta samo rupa na farmericama od siljka na njenoj ogradi.I jos poneka rupa ponegde,ali te se ne vide.Sad kad se toga setim,licim sebi na onog bolida iz "Tajvanske kanaste","* vam mamicu!Sad cu da se ubijem!"


Volela sam jednom i mislila sam da bi dala svoj zivot za njega al posle kad me proslo videla sam kako je ustvari sve to velika iluzija..inace ljubav..
zato sada pa nadalje i ubuduce ja svoj zivot cuvam za sebe:)
P.s bundeva nisi trebao da ispricas pricu sad si nekome dao ideju kako da "umre" zbog ljubavi:)
 

Back
Top