Da li sa zavrsenom visom skolom mogu da radim kao profesor??????
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Da li sa zavrsenom visom skolom mogu da radim kao profesor??????

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Da li sa zavrsenom visom skolom mogu da radim kao profesor??????

Pozdrav svima, zanima me da li sa zavrsenom Visokom Elektrotehnickom skolom smer nove informacione tehnologije, mogu da radim kao profesor informatike i kakve bih mogucnosti imao da se zaposlim u obrazovanju sa ovom skolom ili bih morao da upisem neki fakultet.
    Hvala unapred....

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Da li sa zavrsenom visom skolom mogu da radim kao profesor??????

Mislim da po novom zakonu ne moze,eventualno mozda moze u osnovnoj.......

Elita MadonnaGirl (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    279

Podrazumevano Re: Da li sa zavrsenom visom skolom mogu da radim kao profesor??????

U osnovnoj mislim da može. A u srednjoj mislim da mora da se ima završen fakultet. Ali nisam 100% sigurna...
    Tebe ne prepada što propadaš - važno da pripadaš vecini:
    masa je aspirin kada duša slini.

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Stavi ovu temu u FAKULTETE!!!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

hmmm, a koji bih onda fakultet mogao da zavrsim osim ETF i MTF i da opet radim kao profesor. Ako jos neko zna da li mogu sa visom skolom da radim u obrazovanju neka mi kaze.......
    pozzzzzzz

Zainteresovan član jovans (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Moras imati zvanje profesora, tj. da si zavrsio fakultet i smer "Profesor .........". Takve smerove recimo imas na T.F. Mihajlo Pupin u Zrenjaninu. Ako imas zvanje profesora mogu da te prime na neodredjeno, a ako nemas mogu da te prime na odredjeno i svake godine se raspisuje konkurs da traze profesora za to radno mesto i svake godine si ugrozen ako se neko pojavi. Mada sve to zavisi od toga sta pise u statutu skole u kojoj zelis da predajes.I koliko poznajes ljude u toj skoli. Ja znam coveka koji je imao samo Visu masinsku i predavao je u srednjoj a posle je zavrsio fax ali ne za profesora, i dalje je u istoj srednjoj skoli.

Zainteresovan član Romøren (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Ja mislim da može u srednjoj školi ali za fakultet ne verujem.
    Jeg gjør ting som er sant for meg. Det eneste jeg har et problem med er å bli stemplet.

Aktivan član Ganci (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

ne...
    potpis je u redu

Primećen član
    Učlanjen
    21.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

U principu ne.
    Može da se desi (uglavnom u seoskim osnovnim školama) da jednostavno nema nastavnog kadra za neki predmet, i u tom slučaju mislim da ljudi sa višom (visokom) školom mogu da budu nastavnici.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Po novom zakonu ne mozes. Oni koji trenutno rade sa visom skolom imaju rok od ne znam tacno koliko da zavrse fakultet. Ako ne zavrse u predvidjenom roku (2,3,4 godine, nisam sigurna), gube posao.
    Znam za slucaj da je u septembru ove godine jedna nastavnica dobila otkaz jer ima samo visu skolu, ali mislim da im je to bio samo izgovor a da je nesto drugo bilo u pitanju...

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Ne a i ne bi bilo korektno.

Zainteresovan član jovans (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Ma ja sam hteo da se ubacim u prosvetu ali veoma tesko bez obzira sto imam tehnicki fax. Ne mogu da te prime za stalno i svake godine moraju da raspisuju konkurs zato sto nemaju zaposlenog na neodredjeno. I ako se pojavi neko sa zavrsenim profesorskim smerom letis napolje.

Zainteresovan član Viral (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

ja mislim da treba da zavrshish na filozofskom da bi bio profesor/profesorka, nisam siguran.
    A goldfish has a memory span of three seconds.

Zainteresovan član specnaz. (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Znam neke osobe koje rade u srednjoj školi kao profesori sa završenim VI stepenom.
    Није страшно када почнеш да причаш са саксијом, незгодно је када она почне да одговара.

Zainteresovan član specnaz. (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio Viral Pogledaj poruku
    ja mislim da treba da zavrshish na filozofskom da bi bio profesor/profesorka, nisam siguran.
    O Bože, ne...
    Није страшно када почнеш да причаш са саксијом, незгодно је када она почне да одговара.

Domaćin dulebass (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    70

Po novom zakonu ne mozes to je definitivno. Ja mislim da je proslo vreme da se nekvalifikovan kadar pojavljuje tamo gde ne treba, tako da mislim da ni kao zamena neces moci.

Aktivan član sead_man (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Iz pouzdanih izvora cu ti reci da mozes da se zaposlis samo ukoliko nema nikog prijavljenog sa 7 stepenom jer ima prednost. I ako dobijes posao to ce ti biti na odredjeno vreme.

pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    15.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Question Učiteljski fakultet u Banjoj Luci

IMA LI IKO DA STUDIRA TRECU GODINU UČITELJSKOG STUDIJA?

Slične teme

1. Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 18.12.2009., 15:59
  2. DA LI STE ZADOVOLJNI POSLOM-SKOLOM?
    Autor BIG S u forumu Arhiva
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 26.04.2009., 03:19
  3. Da li ste zaludjeni skolom vase dece
    Autor Luciferko u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.10.2007., 23:15
  4. "Sta da radim kad ne mogu...