Vera u svakondevnom zivotu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nakon nekih veoma teskih dogadjaja u mom zivotu mogu reci da vera ne znaci nista ( pogotovu ne u religijskom smislu )...Druga je stvar kad imas neki konkretan cilj i onda, primera radi, verujes da si dovoljno pametan i sposoban da mozes da ga ostvaris...
 
Ima slučajea kada pomaže... Pobožan dužnik obično se može podsetiti na paprikaš nakon smrti. Mada je bolje apelovati na gubljenje božje naklonosti u neposrednoj budućnosti. Čim natrči gumom na ekser, ili mu se pokvari bojler, setiće se i duga. :mrgreen:
 
ok, ti znaci ne verujes naucnicima ? nego si sve proverio sto tvrde?:hahaha:

Postoje masivne naučne oblasti o kojima nemam pojma. Ali, nemam ni stav o rezultatima tih naučnih disciplina.
Postoje oblasti o kojima ponešto znam i ne slažem se sa zvaničnim tumačenjima jer ne uspevaju da probleme prikažu tako da se izdignu iznad spekulacija, ili jednostavno nisu u skladu sa mojim znanjima i životnim iskustvom.
Postoje i oblasti u kojima se slažem sa zvaničnim tumačenjima jer su logična, koherentna i u skladu sa mojim znanjima.
 
Postoje masivne naučne oblasti o kojima nemam pojma. Ali, nemam ni stav o rezultatima tih naučnih disciplina.
Postoje oblasti o kojima ponešto znam i ne slažem se sa zvaničnim tumačenjima jer ne uspevaju da probleme prikažu tako da se izdignu iznad spekulacija, ili jednostavno nisu u skladu sa mojim znanjima i životnim iskustvom.
Postoje i oblasti u kojima se slažem sa zvaničnim tumačenjima jer su logična, koherentna i u skladu sa mojim znanjima.

slazem se ali ipak verujes ljudima koji su to ustanovili, recimo imaginarna jedinica , niko je nije video ali verujemo da postoji, ili kohezija ,itd
 
slazem se ali ipak verujes ljudima koji su to ustanovili, recimo imaginarna jedinica , niko je nije video ali verujemo da postoji, ili kohezija ,itd

Imaginarna jedinica je poštapalica koja omogućava da vizualizujemo stvari koje bismo inače teže zamislili. Postoji koliko i miris zelene boje.
Kohezija svakako postoji, inače bi imao problema da se sastaviš u jedan komad. :)
 
Zapravo, tema je dobra.
Sigurno ima ljudi kojima vera UVEK pomaze,tako bi i trebalo ali moj je odgovor - nekada da, nekada nazalost, ne. Ali ja i ne pretendujem da sam "dobar" ili "pravi" vernik, jos MNOGO toga stoji na mom putu usavrsavanja u tom pogledu...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top