Boks

AgainstAllAuthority

Zainteresovan član
Poruka
176
Pozdrav svima.
Trenirao sam dugo godina karate ali su mi posle povrede kolena lekari predlozili da izbegavam borilacke sportove u kojima se koriste noge.
Mene interesuje boks. Da li je kasno da se pocne sa treninzima sa 19 i po godina?
Planiram da se bavim rekreativno naravno.
I ako neko zna neki klub na Novom Beogradu.
Eto to je sve, jos jednom poz svima.
 
Pozdrav svima.
Trenirao sam dugo godina karate ali su mi posle povrede kolena lekari predlozili da izbegavam borilacke sportove u kojima se koriste noge.
Mene interesuje boks. Da li je kasno da se pocne sa treninzima sa 19 i po godina?
Planiram da se bavim rekreativno naravno.

I ako neko zna neki klub na Novom Beogradu.
Eto to je sve, jos jednom poz svima.

profesionalno? da.. rekreativno? nikad..
 
Nema , kasno . Kasno ne bi trebalo da postoji . Mada , znam da u SAD postoje kammpovi gde se za sampione pripremaju decaci vec od 10 godine , i imaju i decije meceve . Sad , to sto si trenirao karate , moze da bude izve3stan problem , jer su principi drugaciji , i sve je mnogo dinamicnije, mekse , i kompletna filozofija je drugacija .
Ipak , predlazem da prvo probas sve to amaterski , rekreativno , pa da vidis da li ti se dopada ,, i da li ti odgovara . Obavezno obrati paznju u kakv klub ides , da ne budes nekom klincu sparing partner , cisto da tte izmlati . To moze da bude veoma razocaravajuce .
 
Rekreativno boks je super sport,stecices tehniku,brzinu,kondiciju! Ali takmicarski boks podrazumeva udarce u glavu i zna se da se bokseri poznaju po nosevima....znaci lome se nosevi,razbijaju usta i arkade... Znaci pitanje je da li oces da se rekreiras i imas samo koristi ili oces da se takmicis,tj dajes i dobijas batine,sto se podrazumeva za svaki borilacki sport! Pogledaj kako je zavrsio Muhamed Ali,sa parkinsonovom bolescu koja je posledica udaraca u glavu!!! Izbor je samo tvoj,kako zelis da prozivis svoj zivot!
 
Ovo za udaranje si u pravu . Tako je , to nije pin-pong , nego Boks . Oce i da boli . Pogledaj se u ogledalo pa vidi , da li imas tzv. ostre kosti . Ako je to slucaj , batali odmah razmisljanje o takmicenju ./ Ima da ti puca koza cak i na sparinzima . A da oce da boli , e oce . To vcak i nema veze sa tim da li si dobar ili nisi .

Ja sam ( davno ) imao 76 meceva . Izgubio sam samo dva . Rezultat je to , da sam tri puta slomio nos , a desna saka mi je lomljena cak 5 puta . I kjos smo mi bili ona stara , Ruska skola boksa, sto predpostavlja da se ne dobijaju bas mnogo batine .
Ovo a Alija je preterano . Nema nikakve veze Parkins sa Boksom . Pa ima toliko ljudi ,,koji imaju parkinsonovu bolest , a nikad nisu navukli rukavice .
 
Nije taj lekar bio Parkins, nego James PARKINSON (1755-1824), a M. Ali nema Parkinsonovu bolest, nego parkinsonizam, sto je prilicno razlicito. Njegov parkinsonizam jeste posledica povreda, jos u 19. veku su lekari opisivali "pugilisticnu encefalopatiju". U takozvanoj "medicini zasnovanoj na dokazima" veoma je argumentovano dokazan znacaj hronicnog kontuzionog mikrotraumatizma na razvoj MR-verifikovanih intrakranijalnih lezija.
 
Hteo bih da pitam ako neko moze da mi pomogde,ne treniram boks niti koju borilacku vestinu,ali se dosta tucem po ulici (sto i nije za pohvalu) i sad imam dzak od pre par dana pa me zanima da mi pomognete kakko da udaram,neka tehnika udarca.Da ne bude mlacenje u praznom ?! Plz za pomoc.
 
Hteo bih da pitam ako neko moze da mi pomogde,ne treniram boks niti koju borilacku vestinu,ali se dosta tucem po ulici (sto i nije za pohvalu) i sad imam dzak od pre par dana pa me zanima da mi pomognete kakko da udaram,neka tehnika udarca.Da ne bude mlacenje u praznom ?! Plz za pomoc.

Sto se tice samih tehnika udaranja toga imas na netu koliko hoces,raznih instrukcionalnih video snimaka,ako si vec odlucio da vezbas na svoju ruku.

Ipak,par skromnih saveta:

1.Nabavi bandazere za boks,nisu skupi a spasice te od preloma zgloba :

bandages.gif


2.Nabavi šado rukavice ,za udaranje u vrecu, ne udaraj golim rukama kako ne bi imao krvave ruke .:lol: Šado rukavice ,a ne glomazne rukavice za sparing borbu.

rukavice_za_dzak.jpg
 
Pozdrav svima.
Trenirao sam dugo godina karate ali su mi posle povrede kolena lekari predlozili da izbegavam borilacke sportove u kojima se koriste noge.
Mene interesuje boks. Da li je kasno da se pocne sa treninzima sa 19 i po godina?
Planiram da se bavim rekreativno naravno.
I ako neko zna neki klub na Novom Beogradu.
Eto to je sve, jos jednom poz svima.

Dragi moj, :per:nikada nije kasno:ok:, a pogotovu ako želiš rekreativno da se baviš sportom:hahaha:. Ja ti preporučujem novootvorenu teretanu (univerzalnu!) u Južnom Bulevaru (prvi semafor pa malo desno, iz pravca autokomande!) Koju drži Ljubiša Radević. Ponesi šado rukavice i povedi ortake pa udrite džak do mile volje! Pozdrav čika Ilija..
 
Prosto ovo sam morao da prokomentarisem iako je pitanje upuceno nekom drugom. A i samom mi je nebrojano puta postavljeno ovo isto pitanje.

Pa zar nemas neki drugi sport koji te zanima,zar nas mora nesto sa makljazom?

A zasto bi morala da bude neka druga grupa sportova?

Mozda covek ne zeli da se igra, jer borilacki sportovi nisu igre. Eto jedan od razloga...

I da, "makljaze", tuce, "sibanja" itd. nepostoje ni na jednom sportskom borilistu pa ni na bokserskom ringu.
 
Zahvaljujem moderatoru sto me uputi ovde :D

Elem, bokser Riki Haton, pristao bi da se bori protiv Amira Kana jedino pod uslovom da on bude promoter te dugo priželjkivane "Bitke za Britaniju". Haton bi na taj način želeo da počne pripreme za moguću karijeru promotera, pošto je njegova budućnost kao borca postala neizvesna nakon što ga je u maju nokautirao Filipinac Meni Pakjao..

http://sportal.rs/news.php?id=7751
 
Roj Džons i dalje jako udara!

Doner debitovao pobedom

Filipinski bokser, Nonito Doner, pobedio je na poene Panamca Rafaela Konsepsiona i u svom debiju u super muva kategoriji osvojio privremenu titulu u verziji WBA. Doner je napustio titulu u muva kategoriji u verziji IBF da bi prešao u viši težinski rang. Sada je popravio učinak na 22 pobede i jedan poraz, uz 21 uzastopni trijumf. Sva trojica sudija bodovala su u korist Filipinca.

Izvor: http://sportal.rs/news.php?id=8056
 

Back
Top