Boks

Ко има оштре кости, кожжа му далеко лакше пуца и на аркадама и на јагодицама а и преко носа.
Онај ко има тупе кости, има модрице и убоје али су пуцања коже ређа.

- - - - - - - - - -



То је нешто сасвим друго. И ја знам одмах после неколико тренинга. Али сам говорио једној физичкој предоиспозицији, која се односи на то, да ли ће човек крварити често или ређе. Да ли ће му се лице после неког времена напунити ожиљцима.
Na to mislis? Pa sad to zavisi i od koze ima tu neki fazon da se neko zacrveni a nekom pukne koza. Meni najcesce kad me skresu rukavicom imam poderotinu
 
Ко има оштре кости, кожжа му далеко лакше пуца и на аркадама и на јагодицама а и преко носа.
Онај ко има тупе кости, има модрице и убоје али су пуцања коже ређа.

- - - - - - - - - -



То је нешто сасвим друго. И ја знам одмах после неколико тренинга. Али сам говорио једној физичкој предоиспозицији, која се односи на то, да ли ће човек крварити често или ређе. Да ли ће му се лице после неког времена напунити ожиљцима.



Nisam razmisljao na taj nacin, mislio sam na jacinu kostiju, obicno fajteri imaju jake kosti, vilice, vrat, uz odgovarajucu gradu ja bih ih nazvao koscatim. Medutim, ova tvoja opaska je sasvim realna, a i tvoje iskustvo je tu.
 
Na to mislis? Pa sad to zavisi i od koze ima tu neki fazon da se neko zacrveni a nekom pukne koza. Meni najcesce kad me skresu rukavicom imam poderotinu

Мажи се. Знаш и сам. ИНаче, кад човек има оштре кости, најчешће се појављују праве пукотине, равне, а не поодеротине.

Друга ствар, која може да се узме у разматрање је дужина врата. Често сам видео да људи са дуим вратом имају страховите нокауте. Нш прослављени Џакула је имао дужи врат од других боксера на пример.
Треће, треб видети да ли је човек природно мекан или крут. Крутог човека је далеко теже научити да убаци кук како треба и да му рука оде као да није његова.
Ја никад нисам тренирао почетнике, али сам ове детаље покупио од оних који јесу.
 
Ljubu je prvo trenirao rvanje pokojni Čitaković a kako kažu ljudi iz tog perioda koji su gledali njegove treninge, da je to bio pravi početak slobodne borbe kod nas i još sirovije pa ne sumnjam da je Ljuba bio zver u tuči. Po njegovom ludačkom pogledu i gradji rekao bih da je imao i nadljudsku snagu... to je bilo harcore vreme, hardcore trening...
Što se boksa i ringa tiče, kažu da je njegov najbolji pajtaš Ćenta bio bolji od njega. A i Ašanin.
 
Pošto nemam ni ESPN ni HBO boxing, osuđen sam da gledam samo ono što nađem na torrentima, i ove 2 zadnje borbe mi nisu jasne, tj. odluke sudija.

Prvo Andre Vord jasno tuče Kovaleva ispod pojasa, i to ne jedan nego 3-4 udaraca u jaja, a sudija u ringu prekida meč i Vord pobeđuje sa TKO?

I druga borba... Pakjao protiv ovog Australijanca, gde Australijanac nije postojao zadnje 4 runde, a još bi deveta runda mogla da se boduje 10-8 za Manija, i jedan sudija boduje meč 117-111 za Australijanca? wtf
 
Hteo bih da kupim dzak za boks, da izbacim negativnu energiju i da se malo relaksiram. Treba mi savet kakva dzak i rukaviceda kupim, koliko da bude tezak isl.
 
Lepo ti je Bojan rekao. Tebi to prosto deluje, nama ne. Savet mu je na mestu.

Ja sam tako zeznuo tetivu, lakat i rame, samo zato sto se 1 nisam drzao jednog pravila. Trenutak je bio dovoljan i gotovo... Posle se mesecima mucio.

Nisam stavio bandazere a pesnica se oznojila unutar rukavice i samo malo se pomerila kako ne treba pri jakom kroseu... Ostalo je istorija..

Tako da ono poslusaj Bojana, zatim nabavi rukavice i bandazere, uvek se zagrej, ne udaraj kao sivonja i nauci pravilno sve raditi.
 
ok, prihvatam sugestije, mislio sam da to znaju prodavci i da ide zaedno sa robom koju prodaju. Imam i neke ortake koji se bave sa tim neko vreme, ali oni su sami pravili dzakove, meni je to pretvrdo (verujem da tu stvarno moze da dodje do povrede). Ima i na You Tube dosta o tome.
 
Kakva obuka? Pa necu u ring, nego samo da izmlatim dzak i da se malo oznojim. Zato mi treba savet kakav dzak, da ne uzmem neki pretvrd.

Ok,kako god zelis.Ali,ako zelis da sacuvas ruke,moj savet ti je da ti pokaze neko kako se pravilno udara.
Moj poznanik dize tegove i lozi se na teretanu,pa je tako u teratani hteo da izmlati dzak i sredio ruku,dugo nije mogao ni teg da digne,a od dzaka je odustao.
Uopste nije naivno,puca ruka u zglobu kao cackalica.
 
Moj poznanik dize tegove i lozi se na teretanu,pa je tako u teratani hteo da izmlati dzak i sredio ruku,dugo nije mogao ni teg da digne,a od dzaka je odustao.
Uopste nije naivno,puca ruka u zglobu kao cackalica.
Posle dizanja tegova udaranje u dzak pravo je samoubistvo zato sto ruke nemaju kontrolu, i ja koji sam dugo u boksu imam osecaj kao da udaram sa tudjim rukama, znaci povreda u najavi. Jedino krajnje mekano raditi jedva da se dotakne dzak da se misici ne bi ukrutili posle tegova e to moze.
A ovaj decko ako bas hoce da istrese bes na dzaku, onda sto meksi dzak. Ne znam cime ga pune u jednoj sam teretani video da visi ekstra mekan dzak i to mi je ok za pocetnike
 
Posle dizanja tegova udaranje u dzak pravo je samoubistvo zato sto ruke nemaju kontrolu, i ja koji sam dugo u boksu imam osecaj kao da udaram sa tudjim rukama, znaci povreda u najavi. Jedino krajnje mekano raditi jedva da se dotakne dzak da se misici ne bi ukrutili posle tegova e to moze.
A ovaj decko ako bas hoce da istrese bes na dzaku, onda sto meksi dzak. Ne znam cime ga pune u jednoj sam teretani video da visi ekstra mekan dzak i to mi je ok za pocetnike

hvala @Strelac. A kakve rukavice?
 
Da, npr nikada ne uzimaj one rukavice 12oz, 14oz, 16oz za dzak, jer su one za SPARING, posebno one 16oz koje su za pocetnike.

I obrnuto - kada vidim dijabole da se rokaju sa 80% snage u "sparingu" (citaj merenju ega) rukavicama za dzak lol. Sta reci a ne zaplakati (od smeha).

Sta da se radi, ovakve vestine i sportovi realno privlace najveci broj dijabola, mi ostali smo statisticke greske. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Evo ga

dzak-za-boks-240x200.jpg


poklon za novu godinu. Vec sam ga "propustio kroz sake". Imam i rukavice, ali imam problem sa bandaziranjem ruku. Ako moze neki savet, neki tutorijal, video ili slicno. Kupio sam neke bandazere 500 dinara ali n ista ne valjaju, ili ja ne znam da ih nemestim.
 
Kupio sam neke bandazere 500 dinara ali n ista ne valjaju, ili ja ne znam da ih nemestim.
Kako ne mozes? To su verovatno oni kratki sa cicak trakom takve imam i ja i brzo se nameste. Ne mogu sad da ti objasnim kako ide, bitno je da ti ne spadnu i ne odmotaju se tokom treninga.
A profi namestanje bandaza jeste komplikovano i radi se sa dugackim trakama, vatom,... Za nas amatere mislim komplikovano i nepotrebno

- - - - - - - - - -

 

Back
Top