Boks

E taman fino, ti i Strelac da zakazete sparing, ali ne mnogo grub, vise tehnicki detalji da dodju do izrazaja i ovde postavite snimljeno, da vidimo ko je bolji bokser :whistling:
 
E taman fino, ti i Strelac da zakazete sparing, ali ne mnogo grub, vise tehnicki detalji da dodju do izrazaja i ovde postavite snimljeno, da vidimo ko je bolji bokser :whistling:
Ma nikakav problem, moze od 30% pa do pune snage :-)
Samo, sparing nije stavi gumu u usta, rukavice na ruke i udri. Na kom su tehnickom i kondicionom nivou, koliko su teski...
Meni je realno tesko pronaci sparing partnera jer sam tezak preko 100kg. A inace sparing je kao igranje saha sto se toga tice, svrha je sparingovati sa slicnim tehnicarem ili boljim od sebe inace je mlacenje prazne slame
 
i dalje je do jaja smesno to sto u boksu ne trebaju noge :D

- - - - - - - - - -

Ma nikakav problem, moze od 30% pa do pune snage :-)
Samo, sparing nije stavi gumu u usta, rukavice na ruke i udri. Na kom su tehnickom i kondicionom nivou, koliko su teski...
Meni je realno tesko pronaci sparing partnera jer sam tezak preko 100kg. A inace sparing je kao igranje saha sto se toga tice, svrha je sparingovati sa slicnim tehnicarem ili boljim od sebe inace je mlacenje prazne slame

dzak je na nivou tehnike 0 pa ipak nije mlacenje prazne slame
mislim da bas nisi siguran u to sto govoris
 
Спаринг је обострано користанн тренинг, боксера сличног нивоа знања. Људи се не умлаћују на спарингу. Што се тиче џака, потпуно је нетачно да је ту техника 0. Много тога се баш на џаку увежба. На џаку се вежба и осећај и дистанца, снага, кондиција, ма свашта.
Ја сам почео 1978 године, и престао 1988. Од тад нисам тренирао, мада су ме звали да будем тренер неколико пута. Алије мој животни позив сасвим другачији.
У осталом, верујем да не би ни могао да будем тренер никоме ко је почетник. Само онима који већ имају школу и којисе спремају за више и даље. ту би могао, јер сам боксовао и професионално, прво до 6, па затим до 8 и на крају до 10 рунди, док сам студирао.
 
tebrice, besmisleno je raspravljati sa tobom kad pored navedenih cinjenica ti ne mozes da razumes prostu stvar
odo da zalivam muskatle imam nadstresnicu od lima pa nece kisa da upada vamo
caos
 
tebrice, besmisleno je raspravljati sa tobom kad pored navedenih cinjenica ti ne mozes da razumes prostu stvar
odo da zalivam muskatle imam nadstresnicu od lima pa nece kisa da upada vamo
caos

С ким је бесмислено расправљати? И о каквој се расправи ради у опште.
 
prvo procitaj sve pa onda donesi sud pa tek onda iznesi misljenje javno da ne bi ispao neinteligentan kao sada

a sad cu da te pitam gde sam ja to naveo i precizirao da za dzak nije potrebna tehnika ?
 
pa dzak svakako ne poseduje tehniku tako da se sa sigurnoscu moze utvrditi i tvrditi da je dzak na nivou tehnike 0
samim tim citat i kontektekst tvrdnje govore u prilog tome, ali se to mora procitati da bi se stekao uvid.

pa da se vratimo na izreceno

obzirom da je kolega rekao da sparing partner treba da bude slicnog nivoa tehnike a po meni to nije tacno
ja iznosim argumentovan stav da ne mora biti uopste ni bokser

- - - - - - - - - -

i da opet sparing sa njim ima u odredjenoj meri prednost nad dzakom i samim tim je korisna stvar
 
Aha,mislio si na dzak,a ne na vezbaca na dzaku.
Ok,ja sam skontao drugacije..Ne mora biti slicnog nivoa tehnike,jer ako onda sparinguju dva pocetnika nikada nijedan nece napredovati vec ce to biti obicno makljanje.
Mene da nisu tukli bolji od mene ne bi sada bio ono sto jesam.Zato sada ja ucim nove,mladje,sve je to normalno i prirodno.
 
pa dzak svakako ne poseduje tehniku tako da se sa sigurnoscu moze utvrditi i tvrditi da je dzak na nivou tehnike 0
samim tim citat i kontektekst tvrdnje govore u prilog tome, ali se to mora procitati da bi se stekao uvid.

pa da se vratimo na izreceno

obzirom da je kolega rekao da sparing partner treba da bude slicnog nivoa tehnike a po meni to nije tacno
ja iznosim argumentovan stav da ne mora biti uopste ni bokser

- - - - - - - - - -

i da opet sparing sa njim ima u odredjenoj meri prednost nad dzakom i samim tim je korisna stvar

Нај ефективнији трениниг спаринг је кад су двојица боксера сличних кваитета и сличног нивоа знања а различитих стилова. Поготово различтих боксерских школа. То сам видео тек кад сам прешао у Француску из Србије.
 
Нај ефективнији трениниг спаринг је кад су двојица боксера сличних кваитета и сличног нивоа знања а различитих стилова. Поготово различтих боксерских школа. То сам видео тек кад сам прешао у Француску из Србије.
Naravno, inace bi za onog mnogo boljeg sparing bio uzaludan. Ovo vazi za boks i ovako se radi mada moze i drugacije to ne sporim kad svaka dileja moze da postane trener. Za MMA nisam nesto u toku koji su sistemi, udri bato ne stedi

- - - - - - - - - -

pa dzak svakako ne poseduje tehniku tako da se sa sigurnoscu moze utvrditi i tvrditi da je dzak na nivou tehnike 0
samim tim citat i kontektekst tvrdnje govore u prilog tome, ali se to mora procitati da bi se stekao uvid.

pa da se vratimo na izreceno

obzirom da je kolega rekao da sparing partner treba da bude slicnog nivoa tehnike a po meni to nije tacno
ja iznosim argumentovan stav da ne mora biti uopste ni bokser

- - - - - - - - - -

i da opet sparing sa njim ima u odredjenoj meri prednost nad dzakom i samim tim je korisna stvar
Ovo si sinko smislio u trenucima dosade?
 
Нај ефективнији трениниг спаринг је кад су двојица боксера сличних кваитета и сличног нивоа знања а различитих стилова. Поготово различтих боксерских школа. То сам видео тек кад сам прешао у Француску из Србије.


ne tvrdim suprotno vec napominjem da je sparing sa losijim ili boljim tehnicarem od sebe nije uzaludan

- - - - - - - - - -

Naravno, inace bi za onog mnogo boljeg sparing bio uzaludan. Ovo vazi za boks i ovako se radi mada moze i drugacije to ne sporim kad svaka dileja moze da postane trener. Za MMA nisam nesto u toku koji su sistemi, udri bato ne stedi

- - - - - - - - - -


Ovo si sinko smislio u trenucima dosade?
oprostite dragi kolega
ali pored evidentne ogranicenosti i nepoznavanja materije
primeticu i da ste izrazito prost covek

morate postaviti konkretno pitanje da bih mogao da odgovorim :O
 
ne tvrdim suprotno vec napominjem da je sparing sa losijim ili boljim tehnicarem od sebe nije uzaludan

- - - - - - - - - -


oprostite dragi kolega
ali pored evidentne ogranicenosti i nepoznavanja materije
primeticu i da ste izrazito prost covek

morate postaviti konkretno pitanje da bih mogao da odgovorim :O

Ево, ја ћу Вам, Господине, поставити конкретно питање. Да ли сте Ви боксовали? Да ли сте тренирали бокс и да ли сте излазили на ринг? Питање не може бити једноставиније, а сматрам да је и форма прохватљива.
 
Ево, ја ћу Вам, Господине, поставити конкретно питање. Да ли сте Ви боксовали? Да ли сте тренирали бокс и да ли сте излазили на ринг? Питање не може бити једноставиније, а сматрам да је и форма прохватљива.
Odgovoricu ti umesto njega. Gde je bre brate boksovao? Internet bokser i ko zna sta jos...
Nego gde je naj Bruzli da mu postavi dijagnozu, on se koliko-toliko razume u te ludake
 
Poslednja izmena:
Ljudi dajte, ne stizem da pisem, hajde spustite koplja i urazumite se malo, s jedne strane mi je drago sto se obnavlja podforum i sto se opet pise a sa druge strane- taman se okupilo malo postovalaca boksa, ja taman pohvalio da su to slozni sportski vezbaci hehe kad ono neke prozivke opet :D

Hajde lepo diskutujte i bez ostrascenosti, nije bitno ko je sta osvajao i ko dokle dosao, vec da li je fer igrac, da li je postovao protivnike svoje, kao i to da li je bar 1 u zivotu udario u boksersku vrecu jer mu zanimljiv ovaj borilacki sport.

Hajde nesto produktivno da se pise, da se malo smanji stereotip da su na boksu i slicnim sportovima sve siledzije i nekulturni tipovi.

Forumasa limunadicu nisam vidjao ovde, niti sam citao na ovoj temis ta je pisao, mozda je nov ovde, dajte mu malo prostora da se snadje i uklopi u ovo drustvo haha. :D
 
Cuti nisi video ti nazive nickova onog Karateke Crnogorca sto pise da je boks ples i "najsmesnija borilacka vestina" hahahaha. Ugase mu profil on dodje novim, jedan mu se zvao i "Pun glave", na sta ja dobacim - Hehe, pun glave ali donje one, ovaj ti nick bas odgovara, pojeo se ziv bio haha i brze ugasio nalog i otvorio nov.
 
Бокс је врхунски спорт. ради се о вештини. Ја не могу да причам о племенитој вештини, него само вештини. Ту би се задржао. На срећу задњих 15 година, може и рекреативно да се тренира. Наравно да, колико сам видео, кад се вежба рекреативно, не може да се научи бог зна шта, али ипак може по нешто. Једноставно није свако за то. огледало често може да укаже на то ко може да се бави боском а ко не. Оштре кости на преимер сиигуран су знак да човек треба да се заустави и не излази на ринг. Они који су припродно мекани, боље ће проћи и бржже ће наппредовати. И тако даље. У боксу се развија цело тело. Раде све групе мшића, али ће мишићи избацивачи и одгурачи увек бити снажнији од прмицача. У осталом, нема тог спорта који обдукторе и дедукторе равномерно развијају. Осећај за простор и дистанцу се развија у боксу и на џаку, и кроз спаринг и кроз рад на фокусерима. Некад, кад смо ми почињали, није се плаћало. А кад почнеш да излазиш на ринг, добијала се хранарина. Дакле некад давно, то је био сиротињски спорт. А био је и популаран.
 
Бокс је врхунски спорт. ради се о вештини. Ја не могу да причам о племенитој вештини, него само вештини. Ту би се задржао. На срећу задњих 15 година, може и рекреативно да се тренира. Наравно да, колико сам видео, кад се вежба рекреативно, не може да се научи бог зна шта, али ипак може по нешто. Једноставно није свако за то. огледало често може да укаже на то ко може да се бави боском а ко не. Оштре кости на преимер сиигуран су знак да човек треба да се заустави и не излази на ринг. Они који су припродно мекани, боље ће проћи и бржже ће наппредовати. И тако даље. У боксу се развија цело тело. Раде све групе мшића, али ће мишићи избацивачи и одгурачи увек бити снажнији од прмицача. У осталом, нема тог спорта који обдукторе и дедукторе равномерно развијају. Осећај за простор и дистанцу се развија у боксу и на џаку, и кроз спаринг и кроз рад на фокусерима. Некад, кад смо ми почињали, није се плаћало. А кад почнеш да излазиш на ринг, добијала се хранарина. Дакле некад давно, то је био сиротињски спорт. А био је и популаран.
Zanimljivo, nisam znao ovo za kosti i boks. Obicno posle par treninga a nekad i odmah cim vidim osobu znam dal je za boks ili nije
 
Бокс је врхунски спорт. ради се о вештини. Ја не могу да причам о племенитој вештини, него само вештини. Ту би се задржао. На срећу задњих 15 година, може и рекреативно да се тренира. Наравно да, колико сам видео, кад се вежба рекреативно, не може да се научи бог зна шта, али ипак може по нешто. Једноставно није свако за то. огледало често може да укаже на то ко може да се бави боском а ко не. Оштре кости на преимер сиигуран су знак да човек треба да се заустави и не излази на ринг. Они који су припродно мекани, боље ће проћи и бржже ће наппредовати. И тако даље. У боксу се развија цело тело. Раде све групе мшића, али ће мишићи избацивачи и одгурачи увек бити снажнији од прмицача. У осталом, нема тог спорта који обдукторе и дедукторе равномерно развијају. Осећај за простор и дистанцу се развија у боксу и на џаку, и кроз спаринг и кроз рад на фокусерима. Некад, кад смо ми почињали, није се плаћало. А кад почнеш да излазиш на ринг, добијала се хранарина. Дакле некад давно, то је био сиротињски спорт. А био је и популаран.


Sta si hteo reci za kosti? Nije bas najasnije, ili ja nisam shvatio.
 
Sta si hteo reci za kosti? Nije bas najasnije, ili ja nisam shvatio.

Ко има оштре кости, кожжа му далеко лакше пуца и на аркадама и на јагодицама а и преко носа.
Онај ко има тупе кости, има модрице и убоје али су пуцања коже ређа.

- - - - - - - - - -

Zanimljivo, nisam znao ovo za kosti i boks. Obicno posle par treninga a nekad i odmah cim vidim osobu znam dal je za boks ili nije

То је нешто сасвим друго. И ја знам одмах после неколико тренинга. Али сам говорио једној физичкој предоиспозицији, која се односи на то, да ли ће човек крварити често или ређе. Да ли ће му се лице после неког времена напунити ожиљцима.
 
Poslednja izmena:

Back
Top