Boks

Da li se brza ruka dobija nadgradnjom bicepsa ?
ovako nekako
bilder.jpg
 
Da li se brza ruka dobija nadgradnjom bicepsa ?

Trebaju svi misici.. Biti utrenirani za brzinu, explozivnost i eto i snagu a ne velicinski, hipertrofijski da znaci da je najveci=najbrzi.

I ako izdvajamo jedan misic, onda bi to pre bio triceps koji ispravlja ruku nego biceps koji pregiba ruku. Sta ce ti biceps? Jedino kada se vraca ruka, on vraca ruku, smanjuje ugao od 180 stepeni, kada je udarac ispucan.

Jedino mozda za krose, mada i tada je neophodniji grudni misic i delom rameni a biceps manje vise.

Strelac je bio sarkastican kada je odgovorio.

- - - - - - - - - -

Ovo je sintol.
U sustini taj lik ima snage kao i prosecan covek od 60 godina.

Upravo to, sintol, i laici znaju da raspoznaju vec sintol. Napucao sintol ulje u misic i misic se naduo jer je ulje zauzelo mesto gde stoji voda izmedju misicnih vlakana. A misicna vlakna odn misicno tkivo i dalje kao sto je i bilo - malo, nerazvijeno, zakrzljalo.

A da ne govorim da ima % masnog potkoznog tkiva 50% rofl.

Neke debilcine iz bilding sveta nikako da shvate da je bitno razviti MIOFIBRILNU HIPERTROFIJU, odn udebljanje misicnog vlakna, a ne nabiti vodu ili vestacki sintol ulje izmedju vlakana, to se naduje i ti si sad nesto....
 
Naravno da sam bio sarkastican. Biceps je u boksu bitan samo kao misic suprotan tricepsu sad da ne davim misic zatezac, misic opruzac... znaci da vrati brzo ruku nazad da pokrije glavudzu.
Nikakav masivan bodibilderski biceps i slicne gluposti. Imam teoriju da onaj ko moze da uradi 15 zgiba u seriji nema potrebe da ikako radi biceps. Ja u zivotu nikad nisam uradio biceps pregib i slicno. A sa svojih 105 kg i dodatih 20 kg oko pojasa uradim 7 pravilna zgiba.
Brzina udarca to je prica za sebe... vec sam negde pisao o tome ko hoce neka pronadje
 
Naravno da sam bio sarkastican. Biceps je u boksu bitan samo kao misic suprotan tricepsu sad da ne davim misic zatezac, misic opruzac... znaci da vrati brzo ruku nazad da pokrije glavudzu.
Nikakav masivan bodibilderski biceps i slicne gluposti. Imam teoriju da onaj ko moze da uradi 15 zgiba u seriji nema potrebe da ikako radi biceps. Ja u zivotu nikad nisam uradio biceps pregib i slicno. A sa svojih 105 kg i dodatih 20 kg oko pojasa uradim 7 pravilna zgiba.
Brzina udarca to je prica za sebe... vec sam negde pisao o tome ko hoce neka pronadje

Odlicno, svaka cast ! Gledam po teretani, svako preko 95, 100kg, ne moze da uradi 2-3 pravilna zgiba... Dobro, ono i jeste, tu je sad problem vise u prsticima koji treba da izdrze napor od 100+ kila, nego sto su latisimusi slabi pa ne mogu da dignu telo.
Jer takvi dizu na mrtvom dizanju i po 200 kila, znaci fora je u hvatu, u prstima a ne toliko u ledjnim misicima.

Zato oni zgoljavci od po 60-70 kila rade i po 50 kila. A jbg, ima istu ruku kao ja, mozda jos i vecu i vece prste, a dize 30-40kg manje, i sad je on kao baja na sipci ahahahha.

To ja nista ne racunam, to mi je kao ono u izgledu - "Sise na debeloj zeni i trbusnjaci na zgoljavku "gradjen ko stalak za infuziju" se ne racunaju. z:mrgreen:
 
zgibove volim vise od caleta i keve ;-)
e pa tako se pocinjalo u moje vreme, sklek i zgib
a vidim da je stisak problem vecini teskih preko 90kg, svi rade sa nekim rukavicicama... ej radi mrtvo sa rukavicama. Brate ako hoces tezine ako hoces snagu mora na suvo i bez gurtni. Meni su ruke zadebljane kao da radim na vrsalici al jbg. Istina u poslednje vreme sam lagano popustio dal zbog pada testa jbmliga
 
zgibove volim vise od caleta i keve ;-)
e pa tako se pocinjalo u moje vreme, sklek i zgib
a vidim da je stisak problem vecini teskih preko 90kg, svi rade sa nekim rukavicicama... ej radi mrtvo sa rukavicama. Brate ako hoces tezine ako hoces snagu mora na suvo i bez gurtni. Meni su ruke zadebljane kao da radim na vrsalici al jbg. Istina u poslednje vreme sam lagano popustio dal zbog pada testa jbmliga

A da li ti zaboravljas koliko ti je godina :)
A sarkasticnost, ostavi za drugog :)
Nastavi da radis zgibove, cucnjeve i sklekove :)
 
neeeeeeeee
ne smeš da veruješ u to
ja ni trun ne sumnjam o ono iznad napisano

p.s. kao razuman čovek znam šta je istina nego mozak je najveci izvor steroida u tome je poenta. pozdrav


Covek se ne sme nikada predati, kako se osecas takav zaista i jesi.
Ali, da bi sacuvao masu kostane srzi i volumen misica moras vezbati bas ono sto nisi voleo, znas ono najteze ukljucujuci i zgibove u kojima si popustio. A, tehniku i sparing to ti je dovoljno da pokazujes, ucis mlade clanove.
 
Nego, momci, da li je neko od vas ovde prisutnih boksovao?
Evo ovde, kako trener uci deckica od jedno 16 17 godina, samo jedno. Udaranje iy neygodnih uglova, u pravoj distanci a iz kontre. tako to izgleda. Ovo je mlad deckic, kadet. Trener je prva liga.

 
Poslednja izmena:
Ja lepo pitam, da li je neko od prisutnih boksovao i koliko. Da li se takmicio? Cisto da znam s kim pricam.
Da si citao malo vise video bi da sam ja napisao da se bavim boksom. U boksu sam ovako ili onako 20 godina. Nisam imao puno amaterskih meceva ali boks i liga su kod nas unisteni odavno. Zato treninga i sparinga dobrih imam na hiljade. Sta te zanima?
 

Back
Top