Prekomerno znojenje
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Prekomerno znojenje

Početnik
    Učlanjen
    26.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Question Prekomerno znojenje

Hvala svima koji bi mogli da mi pomognu strucnim i korisnim savetima...
    Imam 24god i problema sa prekomernim znojenjem...
    Moje znojenje postaje nepodnosljivo, jednostavno kada god odem negde na neko slavlje i malo se opustim, zaigram ja krecem da se znojim. To nije normalno znojenje jer pocinjem da se znojim po celu i licu i to sto vise vreme prolazi u toj igri ili u toj malo toplijoj atmosveri te kapljice znoja prelaze u velicinu zrna graska i klize mi niz lice...
    Veoma je neprijatno jer, hajde zimi to bude uglavnom po licu samo, ali leti budem potpuno mokar... Mnostvo puta sam se nasao u neprijetnoj situaciji kada trebam sa nekim da se pozdravim ili poljubim, a ja sav lepljiv i znojav...
    Inace kada nije neko slavlje ili nisam nigde gde je malo veca temperatura, vc provodim dan na poslu, meni se znoje stopala i kompletne carape mi budu vlazne i znojave, leti je to ok ali sada aimi postaje problem jer kada mi se carape ovlaze postepeno postaje sve hladnije i hladnije na naogama pa se bojim da se ne razbolim ili ne navucem neku upalu...
    Mislim da moj slucaj nije jedinstven i da je medicina upoznata sa njime i da postoji razlog zbog cega se ja toliko znojim i nacin da to regulisem, inace visok sam 184cm i tezak 105Kg.
    Unapred sam zahvalan svim ljudima koji mi mogu pomoci da resim svoj ne prevelik ali zaista ne ugodan i ne prijatan problem...
    Sa duznim postovanjem i velikom zahvalnoscu Bogdan J.

Domaćin RACE MASTER (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Re: Prekomerno znojenje

Resenje problema neces naci na forumima,pa svakako treba da krenes putem koji svi izbegavaju-kod lekara.
    Neki poremecaji u organizmu mogu dovesti do prekomernog znojenja,pa je neophodno utvrditi imas li neki takav poremecaj.
    Jedno je sigurno-imas oko 25 kilograma "viska" i to moze biti uzrok tvog problema.Masno tkivo se ponasa kao toplotni izolator,a organizam mora da se hladi,sto se postize znojenjem.Zakljucak prepustam tebi.

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Slazem se sa gornjim, skinuti tezinu, a svakako se javiti lekaru zbog tog znojenja - prvo psta prakse i uput za bazicnu dijagnostiku (krvna slika, biohemija, urin), pa endokrinolosko ispitivanje (tiroidea), pa dermatoloska konsultacija. Pozdrav
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Početnik
    Učlanjen
    26.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zaista vam hvala na vasoj ljubaznoscu, ikreno i ja zelim da skinem kilazu, ali znate kako teski uslovi rada, ne zdrava i ne redovna ishrana, losa kondicija, slaba fizicka aktivnost su uzrok moje kilaze...
    U svakom slucaju posavetovacu se sa lekarima opste prakse mada iskreno ne podnosim da idem kod lekara, jednostavno ne volim cekanje u redu u malim i zagusljivim cekaonicama punim bakcila, virusa, klica...
    Zanima me samo sta bi moglo biti ukoliko uzrok prekomerene tezine resim, a moj problem se ne resi. Da li postoji opasnost od necega i koliko je to znojenje vazan faktor kao indikator nekih zdravstvenih problema organizma???
    Unapred hvala!

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Odgovor na poslednje pitanje dobicete nakon uradjene medicinske dijagnostike. Sve drugo je gledanje u pasulj, tolko vidoviti na zalost jos nismo.

Iskusan
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    105

nisam lekar i necu da se upustam u objasnjavanja... ali, imamo kolegu koji uopste nije punacak (plus se rekreativno bavi sportom i vodi uredan i relativno zdrav zivot) koji se prekomerno znoji i zimi i leti i uvek se oblaci za dve nijanse laganije od svih nas ostalih...

mislim da je kod njega u pitanju vegetativni nervni sistem i nesto u vezi sa tim...

p.s. ovo samo napisah zbog toga sto decko znojenje povezuje iskljucivo sa tezinom (koja, ako je mnogo veca od optimalne, sigurno ne prija funkcionisanju organizma, ali ne mora da bude osnovni uzrok). ne savetujem ti (kao laik) ni da prekomernu tezinu skidas bez lekarskog nadzora, a za ovo svakako idi i obrati se njima. cuj, male cekaonice pune bacila... kako svim ljudima, tako i tebi, nemoj da si kmeza (plus, situacije po domovima zdravlja su, bar u beogradu gde zivim, mnogo mnogo uznapredovale poslednjih godina i sto se organizacije pregleda i vremena cekanja tice. problem prave jedino pacijenti koji nisu hitni, a prave se ludi na ideju zakazivanja unapred i postovanja satnice!!!)
    internet - disconnecting people

Početnik
    Učlanjen
    26.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvala vam zaista na savetima i trudicu se cak sta vise u toku sledece nedelje da se javim kod svog lekara opste prakse i da uzmem upute za preglede. Nadam se da cu vam se uskoro javiti sa rezultatima.

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Imas dole nize staru temu o prekomernom znojenju, ova ide pod kljuc.

Slične teme

1. PREKOMERNO TROSENJE NOVCA
    Autor starac u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 08.08.2007., 20:47
  2. kako 'spreciti' prekomerno spavanje?
    Autor Loo u forumu Zdravlje
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 21.02.2007., 15:58
  3. znojenje u snu
    Autor problem u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3