na sudu zbog plakata

da li se treba kazniti


  • Ukupno glasova
    11
  • Anketa je zatvorena .

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
slucaj mozda nije toliko bitan, ali razmisljam da li se treba pokazati ostrina, i kazniti pocinioca, za nauk, ili jednostavno zaboraviti na tu "salu" i posredno dozvoliti svakom coveku da izrazava svoje "misljenje"

Tadić i Đelić svedoče na suđenju zbog plakata
Blic - Četvrtak, 18. decembar 2008. 19:39

Predsednik Srbije Boris Tadić i potpredsednik Vlade Božidar Đelić biće pozvani da svedoče u Četvrtom opštinskom sudu u Beogradu u prosupku protiv Vladice Simonovića, kome se sudi zbog ugrožavanja njihove bezbednosti, odlučeno je na današnjem suđenju.

Sudija Dušan Milenković je rekao da će Tadić i Đelić najverovatnije svedočiti putem video linka, u prisustvu tužioca i branioca. Datum nastavka suđenja biće naknadno saopšten, pošto se obavi njihovo svedočenje na okolnost da li smatraju da im je bezbednost bila ugrožena plakatima kojima je 2. maja Simonović oblepio Beograd.

Sud je, takođe, naložio da se obavi neuropsihijatrijsko veštačenje Simonovića, koji danas nije želeo da iznese svoju odbranu, napominjući da ostaje pri izjavi datoj u istrazi.

Simonović je u istrazi odbacio sve navode optužbe, koja ga tereti za krivično delo ugrožavanje bezbednosti Tadića i Đelića, ističući da plakatima koje je lepio nije imao nameru nikome da preti, već da izrazi revolt povodom potpisivanja Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju EU.

1b93fc127f400257aacdcc64d2fd267d.jpg


Simonoviću, koji je u javnosti poznat kao "vođa srpskih navijača", sudi se zbog ugrožavanja bezbednosti predsednika i vicepremijera, jer je 2. maja, posle potpisivanja SSP-a, lepio plakate po Beogradu sa njihovim fotografijama, na kojima je pisalo "državni neprijatelj" i "Jedan je Puniša Račić". Simonović je, nakon današnjeg suđenja, rekao novinarima da nije ohrabren činjenicom da su Tadić i Đelić pozvani da svedoče, ali da se nada da će oni reći da se nisu osetili ugroženim i da će slučaj nakon toga biti obustavljen. Za krivično delo ugrožavanja sigurnosti najviših državnih zvaničnika zaprećena je kazna do tri godine zatvora.
 
i mene zanima zasto se ti toliko brines za stanje na kosovu ako vec zivis u srbiji
ps. bice smak sveta ako neka tema dozivi nekoliko strana a da je neko ne poveze sa kosovom. znaci samo napred, meni se jos zivi:think::think:

Pa Kosovo je u Srbiji.
A ovo je cisto "nasa" tema.
S obizrom da ti tripujes da zivis u nekoj velikoj albaniji ili tako nekom trabantu, moje pitanje je na mestu.
Mene npr. zabole ko zasto i kako osudjuje delikvente u Siftariji.
 
Pa Kosovo je u Srbiji.
A ovo je cisto "nasa" tema.
S obizrom da ti tripujes da zivis u nekoj velikoj albaniji ili tako nekom trabantu, moje pitanje je na mestu.
Mene npr. zabole ko zasto i kako osudjuje delikvente u Siftariji.

ja nikad nisam tripovao da zivim u nekoj velikoj albaniji, ja zivim na kosovu. a to sto ti zelis da to bude neciji trabant, to je...
inace se slazemo oko boldovanog, i mene vise interesuje sta se desava u srbiji nego u onoj siptariji
 
Ti zivis u Srbiji, a to sto TI mislis da je Kosovo albanski trabant je tvoj problem.

sada bih ja trebao pronaci onaj post i....
ajde ako vec neko "prati" temu, neka lepo odgovori. iako nisam imao nameru, evo ja cu prvi odgovriti na anketu.
glasam za "mozda ne",ali bih zato zahtevao da covek lepo prizna da je pogresio i da vise nece tako nesto raditi, makar ne svom politicaru.
 
sada bih ja trebao pronaci onaj post i....
ajde ako vec neko "prati" temu, neka lepo odgovori. iako nisam imao nameru, evo ja cu prvi odgovriti na anketu.
glasam za "mozda ne",ali bih zato zahtevao da covek lepo prizna da je pogresio i da vise nece tako nesto raditi, makar ne svom politicaru.

Ma super zasta ti glasas i tako to....
Mene i dalje zanima zasto se ti toliko zanimas oko ovih stvari?
 
Швабов адем је шиптар на задатку. Не може обичан шиптар имати интернет, Тачи директно то финансира :ok:

Na zadatku je sigurno, al dal finanisra Taci, ili oni sto su eto tako "nesrecno" optuzeni da nece da svedoce....nije bitno...
Al kroz njegove postove se tacno vidi da ga zabole pedu za bilo kakvu pravdu vec da samo ser*a o siftarima i siftariji....
 
Mene zanima zasto se ti toliko brines za stvari u Srbiji ako vec mislis da zivis na Kosovu?
Vrlo prosto.On očekuje da će glupi Srbi doneti zakone kojima će samima sebi onemogućiti ne samo da bilo šta kažu,nego će im trebati policajac da ih pazi i kada idu u WC.
Jednostavno,čovek se ponosi time što živi u anarhiji i smatra Leku Dukađinija jedinim pravim zakonodavcem.Jel' treba još?
 
Sta je OK?
Nisam te pitao jel ok ili ne, nego zasto se ti toliko tangiras oko stvari koje su vezane za "srbiju bez kosova"?

a ne pitam te ovo za dz, nego zato sto non stop uleces i postavljas takve teme.

priznajem da sam na zadatku, i da me placa navedeni.
nadam se da je tvoja znatizelja zadovoljena, i da ces mi se napokon skinuti sa teme
ps. a da ja tebe pitam, da li je tebi interesantno biti uvek protiv???
pps.nadam se da ovo nece procitati oni koji me placaju, inace ostadoh bez posla...i zadovoljstva
 

Back
Top