da li treba menjati Srbiju?

srbija do grcke

Aktivan član
Poruka
1.427
Srbiju iz osnova treba promeniti po meni. Jer da bi ziveo u Srbiji moras da je volis, a da bi je voleo moras imati nesto od nje, a da bi imao nesto od nje moras imati sistem koji ce ti to omoguciti. ovaj nas sistem nesto skripi, jer je uglavnom sve otislo dodjavola. sad ne govorim o politickim partijama i to koja mora da bude na vlasti, vec o potrebi menjanja celokupnog sistema vrednosti i o opstedrustvenom konsenzusu o tome sta nam je ciniti i kako.
na primer uvesti dvostranacje, stati na put prokletoj korupciji, smisliti efikasnije drzavno uredjenje od ovog, dovesti upravu u normalu, fundamentalno obratiti paznju na duhovne vrednosti, resiti problem sa natalitetom, napustanjem sela itd. Nemoguce da ce ovo sve da bude reseno ulaskom u EU u koju nikada necemo uci.

U suprotnom ce Srbija da tavori dok se ne rasturi sama od sebe.
 
Mo’š misliti šta su norme te ,,civilizovanog sveta”…

Da beremo pamuk po plantažama dok nas bičuju ili šijemo converse 24/7 za cent mesečno.

S jedne strane ga šiljiš Ron Polu, a s druge strane amnestiraš neoimperijalizam.

Ne. Vidiš da ni ne znaš šta su norme civilizovanog sveta.

Skokni malo u Japan, pogledaj njihove radne navike i sve će ti biti jasno..
 
Srbija je jedina drzava koju ne vole politicari koji je vode . Sto zbog nedostatka nacionalne svesti , sto zbog nakaradnog kumunistickog vaspitanja . Srbija je , takodje , jedina zemlja na svetu koji ne voli oko 50% zitelja iste . Specijalno je zastrasujuce , sto Srbiju ne vole Srbi . Neki je ne vole, po inerciji , jer je predhodna drzava bila najveci neprijatelj Srba ( Druga Jugoslavije , tzv . Hrvatska Jugoslavija ).
Neko je ne voli , jer na njih uticu nakaradni mediju , kojima programsku listu prave razni agenti . Ali najpre , veoma je vazno sto Srbiju ne vole , oni koji Srbiju predvode . Ako je vec ne vole , sto su se u opste havtali tog zadatke .

Jednom recju , mi nemamo nacionalnu svest . Zbog toga ce mo nestati i kao narod i kao drzava , i to ne ui dalekoj buducnosti .
Ako neko bude mogao, i hteo da popravi bilo sta , nek ugasi B92 , odmah .

Tesko je poraviti stanje
 
Najzad si shvatio. Posebno da ce se Srbija raspasti sama od sebe ako se ne priblizi normama civilizovanog sveta.

Vau Srbija je tako varvarska zemlja...ma pravi smo indijanci ali ce Evropa da nas spasi

Kako si pametan ma:klap:

Srbiji ne trebaju ovi svi sto su u skupstini...svi su oni u istim klupama i primaju iste plate i jedu u istim restoranima i svi imaju firme i se voze skupim automobilima i svi oni skoluju decu u inostranstvu...Srbija treba da se ocisti od tih svih gamadi

Centar svih problema....odlicno rezimirano!::worth::ok:



Za sve Eu-iste ocete li vec jednom pogledati na kartu mi smo u Evropi(juznoj(Balkan)):rtfm:
 
Poslednja izmena:
Nije to tiranija, već prirodna selekcija.

E pa vidis . Jednu selekciju su napravili Turci , medju nama Srbima , drugu selekciju Bugari , trecu Hrvati , cetvrtu Komunisti . Trebimo se bez granica , i bez obzira .

Slazem se da Srbiju treba menjati . Srbima treba samo jedna jedina stvar , i to ona koju imaju svi , a samo mi Srbi nemamo . To je nacionalna svest . Na njoj se radi od najmanjih nogu . Osecaj pripadnosti se namero i planski razvija u svim fazama odrastanja i u svim sferama zivota . Svuda ,. U svakoj drzavi , sem u Srbiji . To mi moramo . A trebalo bi bar da nase rukovodstvo , politicka elita,., da bar ona voli svoju zemlju ,m, i svoj narod koje je i doveo na vlast . I to je tako svuda. U savakoj drzavi . Sem U Srbiji .
 
Srbiju moraju da menjaju neki mocni ljudi u Srbiji. Oni koji su najsposobniji, najmocniji, najbogatiji i koji razumeju sliku Srbije i njenu sadasnju poziciju u svetu. Mi nikada ne razmisljamo u kategoriji buducnosti, samo se gleda danas. Tako ne razmislja ozbiljna zemlja. Sistem znaci nesto dugorocno, a ne da se promenom vlasti na svakih godinu ili dve dana- menja citav sistem: ekonomija, svi prioriteti, narocito Ustav. Srbija mora da ima jak lobi u jakim zemljama u svetu, posebno u Americi, Rusiji, Izraelu, Kini itd. Mora da se izgradi dugorocni plan, da se promeni mentalitet, da se iz poraza malo osete i neke pobede, a to ne moze preko noci. Neke zemlje su i po 50 godina unapred planirale svoj budzet, obrazovni sistem, ekonomske planove i te zemlje su danas posebno mocne. Istrajale su u svojim planovima, bez obzira sto se vlast menjala jer je politicarima jasno sta je glavni cilj. Mi smo danas u 2008. godini i ne znamo jos sta nam je put- da li Evropa, da li Rusija, da li NATO, da li neutralnost. Mozda nam je i potrebno dvostranacje. Tako bi sve bilo lakse. Sve najjace sile imaju 2-3 stranke u parlamentu. I kad kazem da Srbiju moraju menjati oni koji su ovde najmocniji (mislim na Srbe naravno) nemojte odmah da napadate da sam mislio na Miskovica, Ceptera, ovog ili onog. Moraju se okupiti svi ljudi koji u Srbiji nesto znace, i koji se jos uvek nesto pitaju, da se pogledaju u oci i da odluce kuda ova zemlja mora da ide ako sebi zeli najbolje, i da u skladu sa tim pocnu da salju signale svetu...
 
E pa vidis . Jednu selekciju su napravili Turci , medju nama Srbima , drugu selekciju Bugari , trecu Hrvati , cetvrtu Komunisti . Trebimo se bez granica , i bez obzira .

Slazem se da Srbiju treba menjati . Srbima treba samo jedna jedina stvar , i to ona koju imaju svi , a samo mi Srbi nemamo . To je nacionalna svest . Na njoj se radi od najmanjih nogu . Osecaj pripadnosti se namero i planski razvija u svim fazama odrastanja i u svim sferama zivota . Svuda ,. U svakoj drzavi , sem u Srbiji . To mi moramo . A trebalo bi bar da nase rukovodstvo , politicka elita,., da bar ona voli svoju zemlju ,m, i svoj narod koje je i doveo na vlast . I to je tako svuda. U savakoj drzavi . Sem U Srbiji .

Dozvoli mi da budem jednostavan.
Što se tiče prirodne selekcije sa njom je sve u redu. Nema tu neke velike ljutnje. Bilo je kako je bilo.
Problem je u ciljevima* i volji. Šta je nacionalca svest bez ciljeva?
Ništa! Jedna velika nula.

Postavio bih samo jedno pitanje.
Kakva je to trenutna povezanost među nama? Po geografskom prostoru, po boji kože, po zadnjim slovima u prezimenima, po rakiji, po gibanici? Po čemu?

Realno i argumentovano, molio bih. :mrgreen:

---------------------------------
*Ciljevi (Konkretni ciljevi a ne propaganda)
 
Dozvoli mi da budem jednostavan.
Što se tiče prirodne selekcije sa njom je sve u redu. Nema tu neke velike ljutnje. Bilo je kako je bilo.
Problem je u ciljevima* i volji. Šta je nacionalca svest bez ciljeva?
Ništa! Jedna velika nula.

Postavio bih samo jedno pitanje.
Kakva je to trenutna povezanost među nama? Po geografskom prostoru, po boji kože, po zadnjim slovima u prezimenima, po rakiji, po gibanici? Po čemu?

Realno i argumentovano, molio bih. :mrgreen:

---------------------------------
*Ciljevi (Konkretni ciljevi a ne propaganda)

Do sad , sekekcija nije bila prirodna . Selekcije je bio , ali samo neprirodne .

Ciljevi se ne mogu u opste postaviti kako treba , bez nacionalne svesti .

Nas bi trebalo da poceze jak osecaj pripadnosti istom narodu , koji jos zivi u istoj drzavi .

Ali tog jakog osecaja u glavnom nema . To jest ja ga imam , ali ga veliki deo naseg naroda nema . taj oseccaj koji u gavnom imaju svi drugi narodi , osim nas , i moze biti Rusa , izbacuje kvalitetne ljude na vrh , kao katapult . Kada se ima ovako cista situacija , onda se postavljaju ciljevi . Jasni isspunjivi clljevi . Nikada laki , ali nikada neodrzivi . Ali samo kad onag prethiodnog ima . Iz tog osecaja pripadnosti se radja solidarnist , i jaka svest o opstem dobru . Naravno , i rogqa nema . gde ima solidarnosti , lako se razvije i sloga . Sloga dovodi do stopostotne povecanja produktivnosti , i tak dalje .

Ali mi nemamo ni ono prvo , a komoli ovo ostalo . A sve to zajedno , u glavnom imaju skoro svi drugi narodi .

To se gradi . Na tome se radi . Sad je to upravo nemoguce , jer ne postoji kriticna masa , to jest nema dovoljan broj ljudi , koji to zeli . Naravno, ako se ugasi B92 , a RTS postane pravi javni servis drzave Srbije , ( znaci i srpskog naroda ) , moze da se dogodi , bar po nesto .
Bar da se krene .
 
Do sad , sekekcija nije bila prirodna . Selekcije je bio , ali samo neprirodne .

Ciljevi se ne mogu u opste postaviti kako treba , bez nacionalne svesti .

Nas bi trebalo da poceze jak osecaj pripadnosti istom narodu , koji jos zivi u istoj drzavi .

Ali tog jakog osecaja u glavnom nema . To jest ja ga imam , ali ga veliki deo naseg naroda nema . taj oseccaj koji u gavnom imaju svi drugi narodi , osim nas , i moze biti Rusa , izbacuje kvalitetne ljude na vrh , kao katapult . Kada se ima ovako cista situacija , onda se postavljaju ciljevi . Jasni isspunjivi clljevi . Nikada laki , ali nikada neodrzivi . Ali samo kad onag prethiodnog ima . Iz tog osecaja pripadnosti se radja solidarnist , i jaka svest o opstem dobru . Naravno , i rogqa nema . gde ima solidarnosti , lako se razvije i sloga . Sloga dovodi do stopostotne povecanja produktivnosti , i tak dalje .

Ali mi nemamo ni ono prvo , a komoli ovo ostalo . A sve to zajedno , u glavnom imaju skoro svi drugi narodi .

To se gradi . Na tome se radi . Sad je to upravo nemoguce , jer ne postoji kriticna masa , to jest nema dovoljan broj ljudi , koji to zeli . Naravno, ako se ugasi B92 , a RTS postane pravi javni servis drzave Srbije , ( znaci i srpskog naroda ) , moze da se dogodi , bar po nesto .
Bar da se krene .

Kako nije bila prirodna. Jači uvek pobeđuje.
Potpuno je druga stvar, koliko smo mi radili na sopstvenoj snazi.

Lično, ne slažem se oko povezanosti samo na osnovi pripadnosti jednoj naciji.

Ponos pripadnika jednog naroda nije sama pripadnost tom narodu (što smatram da je malo uvrnuto) već kolektivni uspeh.
Napomenuo bih, da uspeh pojedinaca nije i nikada neće biti kolektivni uspeh.
Naravno, od pojedinaca se mora krenuti, ali se tu ne sme stati.

Rešenje za izlaz iz ove situacije postoji, a ono će biti ostvareno kada se jedna misao raširi kroz masu. Misao o želji biti najbolji. Misao o menjanju svega. Misao o kreiranju novog.

Do tada... Masa će se oblikovati svojim tokom, ja ću uticati na kolektivnu svest koliko je to u mojoj moći, isto koliko je i u moći svih vas.

Svest nikada ne spava.

Viva La Revolución :mrgreen:
 
Treba raditi na osnovnoj kulturi u Srba, na njihovom oplemenjavanju, a toga svakako sada nema. Ne u dovoljnoj meri.
Ne verujem da ijedan gradjanin Srbije mrzi svoju drzavu, a iako ih ima, nema ih puno. Tako da ta stavka nije problem.

a ljubav prema drzavi treba pokazati na taj nacin sto ces razmisljati kako da pomognem svojoj zemlji, i sta da ucinim za nju, a ne kako da pobegnem iz svoje zemlje i sta da izvucem iz nje po odlasku. ostati u Srbiji kad joj je tesko, to je najveci patriotizam :mrgreen:, a ne uciti sopstvenu decu nemacki, francuski..
 
Srbiju iz osnova treba promeniti po meni. Jer da bi ziveo u Srbiji moras da je volis, a da bi je voleo moras imati nesto od nje, a da bi imao nesto od nje moras imati sistem koji ce ti to omoguciti. ovaj nas sistem nesto skripi, jer je uglavnom sve otislo dodjavola. sad ne govorim o politickim partijama i to koja mora da bude na vlasti, vec o potrebi menjanja celokupnog sistema vrednosti i o opstedrustvenom konsenzusu o tome sta nam je ciniti i kako.
na primer uvesti dvostranacje, stati na put prokletoj korupciji, smisliti efikasnije drzavno uredjenje od ovog, dovesti upravu u normalu, fundamentalno obratiti paznju na duhovne vrednosti, resiti problem sa natalitetom, napustanjem sela itd. Nemoguce da ce ovo sve da bude reseno ulaskom u EU u koju nikada necemo uci.

U suprotnom ce Srbija da tavori dok se ne rasturi sama od sebe.


Dakle sta treba uraditi>
1.Ukinuti sve pokrajinske, regionalne i ostale podparlamente i vlade i ostale bespotrebne trosace narodnih para
2.Ukinuti sve politicke partije, vladine i nevladine organizacije i ostale dzabalebaroske trosace narodnih para
3.Osnovati novi srpski parlament po principu 1-na opstina 1-an poslanik
4.Da se nebi uskratila sa pravom stecena autonomije u Srbiji, doneti takvu uredbu ili sta vec da o pitanjima koja se ticu teritorije npr. AP KiM glasaju svi ali presudnu ulogu imaju poslanici sa teritorije KiM-ije, tako sto se 66% mora izjasniti pozitivno po nekom predlogu kako bi se isti prihvatio, isto to bi vazilo i za jug Srbije i Sumadiju takodje sa istim pravima 5. Parlament bi zasedao podjednako u 4-iri najveca grada Srbije>BG,NS,NIS i KG
6. Spustiti maximalnu mogucu autonomiju na nivo opstine(pre svega ekonomsko-socijalnu) 7. uvesti instituciju narodnog nadzora vlasti po opstinama. To jest svaka opstina treba da ima po jednu kancelariju gde ce se od prvog dana nakon izbora, skupljati potpisi za smenu novoizabrane vlasti pa ako se nakupi npr 50+% izbornog tela nezadovoljnog ucinjenim, raspisati nove izbore
8.Glasaci glasaju po principu potpisa(nema politickih stranaka i nametnutih ljudi), ja potpisujem komsiju Peru, neko drugi Petra a treci nekog sestog,...itd, pa onaj ko ima najvise listica sa svojim potpisom ide kao kandidat glasackog mesta da se takmici(onaj ko dobije najveci procenat glasaca na svom izbornom mestu a mogu i sibice da izvlace sto se mene tice)sa kandidatima ostalih glas. mesta za predstavnika te mesne zajednice u opstinskom parlamentu. Ako prvoplasirani odbije kandidaturu ide se na sledeceg itd...., dok neko ne prihvati. Opstinski poslanici medju sobom biraju jednog kandidata za predsednika opstine koji ce sastavljati opstinsku vladu i drugog za narodnu skupstinu
9. Zabraniti sve komemorativne skupove svakoraznih zrtava svakoraznih genocida, jer ti skupovi samo podsecaju ljude sa terit. bivse SFRJ na medjusobne razmirice i netrpeljivosti i odrzavaju klimu pogodnom da se ovde po potrebi i interesima nekoga sa strane izazovu novi sukobi i krvoprolice
10. Uvesti policiju policije. Npr. ide Pera ulicom i zaustaviga neki gosn cika, pokaze mu legitimaciju i kaze. "Gosn Pero vi sada lepo predjite ulicu na crveno pored cika Policajca". Ako gosn Pera uspe nezustavljeno od strane policajca da predje ulicu, gosn cika pridje policajcu upise mu recku u tefter i skrese bukvalno trecinu plate, za drugi minus cela a za treci napolje sa posla. Sve ovo se odnosi na sve prekrsaje> od bacanja papirica na uliu izvan kante za smece,...., pa do teskih kriminalnih dela. Te gosn cike ce birati ministar policije koji ce biti na potpis izabran od strane clanova narodne skupstine(vladu ce sastavljati clanovi skupstine, a predsednika ce birati medjusobno ministri vlade). Dakle nece biti kao danas, 5 ministara za isti resor
11. Narodni poslanici su ljudi koji su odlucili da svoj licni ekonomsko-materijalni prosperitet podrede interesima drzave stoga ce primati prosek u drzavi
Drzava jeste siromasna ali u njoj ima dovoljno novca da velika vecina stanovnistva zivi skromno a ne kao sada 700000+.... ispod granice siromastva, samo treba te novce posteno rasporediti, tj stegnuti kajs onima koji primaju ogromne plate od drzave a ne rade gotovo nista ili nista za drzavu korisno i dati ih onima koji zele da rade nesto za drzavu korisno, a i jednih i drugih ima bar po milion.
Takodje treba uvesti i polovicno radno mesto. Naime, na odgovornim radnim mestima gde se primaju ogromne plate dovoljne za pristojan zivot vise ljudi, i gde je to izvodljivo, uvesti da 4 sata radi jedan a 4 sata drugi covek-radnik. Tako bi se povecala efikasnost rada i drasticno smanjio broj nezaposlenih u zemlji.
Dodato:
1. Zakonom strogo zabraniti lepljenje bilo kakvih: plakata, reklama, oglasa tipa prodajem ovo ili ono na mestima gde to nece biti dozvoljeno. Dakle u zakon uvesti(ako vec ne postoji) novu stvku-odredbu, kojom bi se regulisalo ovo pitanje
2. U skladu sa prethodnim, vratiti ako vec ne postoji predmet ''Domacinstvo'' u skolama. Na casovima tog predmeta bi se deci u Srbiji konstantno skretala paznja na to da se mora voditi racuna o zivotnoj sredini, da je Srbija jako siromasna zemlja i da se mora voditi racuna o javnoj imovini i javnim dobrima itd. Dakle od prvog do osmog razreda osnovne skole moraju bar dva puta nedeljno slusati takve price, gledati ruzne slike prljavih sredina, i sl. kako bi im se to usadilo u mozgove.
3. Zabraniti emitovanje na regionalnim i nacionalnim radio i TV stanicama kao i svim vrstama medija: bilo kakvih politickih skupova, politicke propagande, propagande vladajucih struktura prezentiranjem ucinjenog i slikanjem ljudi iz vladajucih struktura na mestima gde se radi ili je uradjen neki sitniji ili kapitalni infrastrukturni projekat. Pod vladajucim strukturama mislim i na: lokalnu, opstinsku,..,gradsku,drzavnu,..itd., , tako ce samo gradjani odgovarajuce sredine steci dojam dali je nesto konkretno uradjeno za boljitak lokalne zajednice.
Ovako se otvaranjem sitnih proizvodnih pogona ili 500metara autoputa na svakih deset dana mogu nezasluzeno pobrati simpatije mnogo sireg kruga ljudi od onog koji ce stvarno imati neku korist od toga. Dakle povecanje pristalica vladajuce strukture u nekoj lokalnoj zajednici ce biti ekvivalentno ucinjenim na planu boljitka te zajednice.
4. Smanjiti plate ispod dozvoljenog maximuma svim drzavnim cinovnicima koji takve primaju i uvesti uredbu ako vec nije uvedena, da jedan covek ne moze primati dve razlicite plate od rada na razlicitim radnim mestima
5. Izbaciti ocenjivanje u toku osnovnog skolskog obrazovanja, jer se dete od 8-9-10 godina ne treba bespotrebno stresirati dali ce dobiti ovu ili onu ocenu. Nastavnici ce na kraju osnovnog skolovanja dati ocenu koja je srednja skola najoptimalnije resenje za pojedino dete, a ta ocena u sprezi sa zeljom samog deteta i rezultatima na kvalifikacionim ispitima ce odluciti u koju ce dete skolu ici. Time ce se postici da samo najvredniji(oni kojima nije potreban podsticaj ocena ili nastavnika da bi ucili, vec su sami zainteresovani za nauku) i najsposobniji u svakom smislu te reci imaju najveci izbor srednjih skola za upis.
6. Nemoze diplomirani teolog biti ministar energetike, niti doktor medicine ministar ekologije. Takvih primera ima sirom cele drzave u svim opstinama i nivoima vlasti
7. Zabraniti iznosenje u javnost bilo kakve ekonomske statistike(npr.''GDP Srbije ce u 2011. godini porasti za ''5%'''', ili ''Srbija je ''najnaprednija'' drzava u EU integracijama od zemalja SFRJ regiona''). Sve sto moze uticati na svest sirokih javnih masa a u stvari nista ne znaci, cenzurisati i zabraniti(ova uredba se odnosi i na domace internet sajtove).
8. Sprovesti detaljnu kontrolu i inspekciju u celoj zemlji i popisati sva preduzeca koja imaju zaposlene radnike na crno.
Dostaviti im upozorenje i manju kaznu da se pokriju troskovi inspekcije za rad prilikom akcije, a onda ako u upozorenjem navedenom vremenskom roku ne legalizuju te radnike odrediti extremno visoke kazne i staviti im jedan minus u tefter. Drugi minus znaci: zatvaranje privrednog objekta i stavljanje imovine u vrednosti drugoizrecene jos extremnije novcane kazne pod hipoteku ili eventualno prisvajanje priv. objekta od strane drzave
9. U svakom naselju odrediti mesta gde se mogu lepiti gorenavedeni: oglasi, plakati, i slicno. Na svakoj BUS stanici i slicnim javnim mestima, mora postojati jedna korpa za otpatke(u dobrom i funkcionalnom stanju) kao i jedno takvo mesto za oglasavanje.
10. Skloniti sve malorodajne tezge sa ulica gradova i odrediti tacno odredjena prostorno dovoljno velika mesta u gradu(hale ili ogradjeni prostori) gde se iste mogu postavljati, a naravno naplacivati i nesto vise od simbolicnih taksi za koriscenje mesta za prodaju. Tako bi se vlasnici legalnih butika i prodavnica doveli u koliko toliko pravedan polozaj u odnosu na tezgarose.
11. Propisati zakonom kolika su dozvoljena maksimalna primanja po clanu porodice prodavaca na tezgi kako bi oni mogli legalno da prodaju svoju robu na tezgama iz stavke 10. Svim ostalim striktno zabraniti istu delatnost i po dobijanju drugog minusa(vec receno sta to znaci), zapleniti im svu robu i oznaciti ih u dosijeima kao sklone privrednim prekrsajima ako su domaci(Srbijanci) odnosno naplatiti extremno visoke kazne ako su stranci( ili equivalentna zatvorska kazna).
12. U Srbiji ne sme biti laznog prosijacenja!. Prema tome,..., sve sto se odnosi na delatnost iz odeljka 11, ekvivalentno se odnosi i na stavku 12.
 

Back
Top