Wolontiranje

Samo,tad mi je otprilike i prijemni,pa ne znam da li cu moci...:(
Po stoti put - prijemni ti je pre toga. Lično i personalno garantujem.

Što se Univerzijade tiče, možda se i prijavim. :) Nešto sam razmišljao i trebalo bi videti, ako vreme bude bilo jako toplo preko 40C, i ako ne budem imao neka pametnija posla... Ali sigurno bih se prijavio da budem negde drugde, nikako u Beogradu.
 
Meni je ispitni rok do 5 jula, a posle toga idem u Split pa u Crnu Goru tako da cu ove godine preskochiti i Exit, a necu moci ni da volontiram na Univerzijadi...
Inache chesto volontiram, uglavnom kod mojih u organizaciji, pomazem im oko projekata itd
 
Volontirala sam na Festivalu nauke,to je doslo nenajavljeno,ali je ok ispalo...samo mi se grlo isusilo od pricanja skroz:lol:

Idem i na UB.Bice zanimljivo:)

Po stoti put - prijemni ti je pre toga. Lično i personalno garantujem.

Što se Univerzijade tiče, možda se i prijavim. :) Nešto sam razmišljao i trebalo bi videti, ako vreme bude bilo jako toplo preko 40C, i ako ne budem imao neka pametnija posla... Ali sigurno bih se prijavio da budem negde drugde, nikako u Beogradu.

Prijavljus se odmaaa':P
 
Ali sigurno bih se prijavio da budem negde drugde, nikako u Beogradu.

Dodji u Pancevo u ovu nasu shugavu buducu halu pored Buvljaka! :lol:


Ja se razmisljam da li da se ukljucim. Nesto me sve mrzi... vec sam toliko angazovan oko kojechega da mi je mrsko pri pomisli na nove obaveze. Ali razmislicu duplo ako se definitivno budu dobijali ESP bodovi...
 
Dodji u Pancevo u ovu nasu shugavu buducu halu pored Buvljaka! :lol:
Pa zar ne može da se volontira samo u gradovima gde postoji Univerzitet?

Ali razmislicu duplo ako se definitivno budu dobijali ESP bodovi...
Šta bre?
blink.gif
 
Da li ste ikada wolontirali???
ja cu sledece godine na UB...Jel se neko prijawio???
Pozz:cao:
Пријавио сам се, али ме нису примили :(
Meni je ispitni rok do 5 jula, a posle toga idem u Split pa u Crnu Goru tako da cu ove godine preskochiti i Exit, a necu moci ni da volontiram na Univerzijadi...
Inache chesto volontiram, uglavnom kod mojih u organizaciji, pomazem im oko projekata itd
Дао бих дукат да могу да се испланирам толико унапред :(
Nisam nikad volontirala, jednostavno nemam vremena, ali bih volela... :)
Шатро гистро немаш времена :roll: Од ЧЕГА 'леба ти? :P
Dodji u Pancevo u ovu nasu shugavu buducu halu pored Buvljaka! :lol:


Ja se razmisljam da li da se ukljucim. Nesto me sve mrzi... vec sam toliko angazovan oko kojechega da mi je mrsko pri pomisli na nove obaveze. Ali razmislicu duplo ako se definitivno budu dobijali ESP bodovi...
Морам да ти кажем да је хала релативно кул. Улазио сам пре неки дан и стандардно је набијена бетоном, али је добра и мислим да ће уз само мало мозга локалне власти бити један сасвим леп објекат ;)

А за ЕСПБ ћу само рећи - :lol::lol::lol:

Pa zar ne može da se volontira samo u gradovima gde postoji Univerzitet?
Не. Волонтира се тамо где се одржава Универзијада, а Универзијада ће бити одржана у неколико градова као што су на пример Нови Сад, Вршац, Панчево, Обреновац, Сремска Митровица итд ;)
 
Poslednja izmena:
Пријавио сам се, али ме нису примили :(

Морам да ти кажем да је хала релативно кул. Улазио сам пре неки дан и стандардно је набијена бетоном, али је добра и мислим да ће уз само мало мозга локалне власти бити један сасвим леп објекат ;)

Kako to mislis nisu te primili? Zbog zasto?

Ne znam Vlado. Projekat mi deluje previse zbrzano. Sve mi deluje da ce to biti objekat za jednokratnu upotrebu, da se tako izrazim. I zivo me zanima sta ce uraditi od buvljaka i okoline. Mislim, ta je lokacija ruglo grada!

Btw lokalna vlast nikad nije imala mozga... :lol: ;) al' dajte meni par godina... :D

Pa zar ne može da se volontira samo u gradovima gde postoji Univerzitet?


Šta bre?
blink.gif
Kao sto rece Vlada:


dovla:
Не. Волонтира се тамо где се одржава Универзијада, а Универзијада ће бити одржана у неколико градова као што су на пример Нови Сад, Вршац, Панчево, Обреновац, Сремска Митровица итд ;)

A sto se tice ESPBodova, prica se da ce volonteri biti oslobodjeni izbornih predmeta. Sad koliko je to istina, ne znam...
 

Дао бих дукат да могу да се испланирам толико унапред :(
Pa pazi, imam u rasporedu tachan dan kad mi se zavrshava svaki ispitni rok, a znam da sam posle junskog slobodna naredna 2-3 meseca.
Nije mi teshko isplanirati.
Isto kao shto znam da cu za 9 dana, 14 sati i 9 minuta poljubiti :mrgreen:
:p
 
Ovde kod nas niko ne volontira, ne znam čak ni da li su čuli za to
Ja pišem jedan projekat, u okviru NVO za otvaranje volonterskog centra i podsticanja mlade na volonterizam, ali s obzirom na to da je zainteresovanost na čistoj nuli, ne verujem da će biti nešto od toga... A bilo bi lepo :lol:
 
Prijavila sam se i valjda ce biti nesto od toga.
Evo pre neki dan mi je stigao mail za volontiranje na doceku u Bg-u , ali necu moci da odem....
Inace mislim da je dobra stvar zbog druzenja, upoznavanja novih ljudi a i sticanje nekog iskustva..
.Videcemo, jos nisam probala.
 
štednja, kriza...!:(


nego, da pitam u oskarovom stilu (blentava faca, retardiran glas- a što ljudi to rdae kad se ne plaća?!:dontunderstand::think::neutral:
Није поента у штедњи. Волонтери понекад изађу и скупљи него да је неко плаћен да ради тај посао који они раде. Волонтеризам је традиција на оваквим манифестацијама као што су Олимпијада, Универзијада итд и то је нешто што је саставни део самог догађаја. Није све у новцу има нешто и у дружењу, упознавању, кретању итд... то задовољство се не може нигде купити ;)
Kako to mislis nisu te primili? Zbog zasto?

Ne znam Vlado. Projekat mi deluje previse zbrzano. Sve mi deluje da ce to biti objekat za jednokratnu upotrebu, da se tako izrazim. I zivo me zanima sta ce uraditi od buvljaka i okoline. Mislim, ta je lokacija ruglo grada!

Btw lokalna vlast nikad nije imala mozga... :lol: ;) al' dajte meni par godina... :D

A sto se tice ESPBodova, prica se da ce volonteri biti oslobodjeni izbornih predmeta. Sad koliko je to istina, ne znam...
Баш данас сам седео са шефом Сектора за волонтере и питао га (између осталог) о чему се ради и он је мало прегледао документацију и испоставило се да је ту радила једна моја другарица која је у међувремену затруднела и отишла, а имала је идеју да ме убаци у нешто више од волонтера ;)

Пројекат је само пренет са једне лопкације (не знам које) из Београда и просто тај објекат је започет на време само на другој локацији тако да што се тога тиче не би требало да буде фушераја... е сад како ће припремити то около не знам... контам да ће се ту играти махом утакмице Азијатских екипа :lol:

Зато сам и рекао ''ако буде имала'', мислио сам ако ИКАД буде имала :D

Не, то неће бити 100% и то не може бити никако ни по закону, ни по било којим европским, мултинационалним, интерконтиненталним и не знам ни ја којим све правилима, стандардима и угледима. Елем о чему се ради... волонтирање на Универзијади би требало по неким стандардима о ЕСП бодовима да вреди 1-3 кредита у зависности од тога колико си се ангажовао (1 кредит вреди 25-30 радних сати). Прво, проблем настаје код реализације јер се то мора договарати са сваким факултетом понаособ јер факултети имају довољну аутономију да поступе противно неком предлогу Универзитета, а организатори Универзијаде су контали да то среде на нивоу Универзитета и мирна Бачка међутим ПРЦ. Шта ће сада бити од тога свега остаје да се види, али се на томе интезивно ради. Уколико се догоди да се признају и доделе ЕСП бодови за волонтирање на Универзијади то ће бити у облику додатних бодова у дипломи. Значи ти и даље идеш и полажеш испите редовно, а на крају факса ти пише редовних 240 кредита + ти кредити које си зарадио некаквим ''ваннаставним'' активностима. Где је ту корист? Корист је у томе што ако ти током студирања сакупиш нпр 60 кредита и са оних 240 редовних са факса ти можеш уписати докторске студије без Мастера. Све у свему, цела прича је веома конфузна за објашњавање овде. Ми се на Универзитету не разумемо ни кад причамо уживо, а камоли да се овако успе нешто детаљније објаснити, али у основи то је то ;)

Напомена: не причам напамет, имам редовне састанке са представницима Универзијаде и врло учествујем у целој причи око тога ;)

Pa pazi, imam u rasporedu tachan dan kad mi se zavrshava svaki ispitni rok, a znam da sam posle junskog slobodna naredna 2-3 meseca.
Nije mi teshko isplanirati.
Isto kao shto znam da cu za 9 dana, 14 sati i 9 minuta poljubiti :mrgreen:
:p
Па знам и ја када су ми рокови и испити и то све, али кад бих испланирао да ево за 5 дана идем у Будимпешту (рецимо да имам све папире) не бих отишао по правилу. ОБАВЕЗНО би се нешто десило, нешто би искрсло, ако ништа друго неко би умро... тотална катастрофа :roll:
Pa čovek kad malo bolje pogleda, stvarno ispadne da je bolje da volontiraju nego da se dosadjuju.
Ја кад поменем друга Титу мени се сви смеју, али оне чувене радне акције које су организоване у његово време су биле нешто најбоље на свету за шта сам ја чуо и знам. Тада су се људи и волели и дружили и зезали и били много кул, а данас су сви нешто надрндани сви гледају своју неку корист и ево као овај bezibre! само гледају где су паре и како да што мање раде и добију што више пара :roll:
 
Biće mesta. Ja planiram da do februara bar skiciram kad i gde idem, a oni traže 15 000 ljudi, je li? Reče mi drugarica da se ljudi slabo prijavljuju, što me je jako začudilo.

Valjda neće da rade za dž, šta li... :confused:
 

Back
Top