Stolice

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Zasto u pravoslavnoj crkvi nema stolica kao u Katolickoj?

U cemu je fora?

Mozda bi pravoslavne crkve trebale da postave one klupe za sedenje kao u katolickim crkvama i verovatno bi vise ljudi dolazilo posto ko je lud da dodje ne liturgiju da stoji 2-3 sata ?!
 
Zasto u pravoslavnoj crkvi nema stolica kao u Katolickoj?

U cemu je fora?

Mozda bi pravoslavne crkve trebale da postave one klupe za sedenje kao u katolickim crkvama i verovatno bi vise ljudi dolazilo posto ko je lud da dodje ne liturgiju da stoji 2-3 sata ?!
Литургија траје свега сат времена и можда који минут више. Ето видиш да не знаш, шириш дезинформације. Постоје и вечерње и јутарње службе које трају око пола сата. Друго, столице постоје са стране при зиду и у православним црквама за болесне и старе који не могу да стоје (ето ни то не знаш), а ти ако си болестан, слаб или стар слободно седи на њих. А ако уведемо клупе у цркве, могли би да уведемо и кревете, и телевизор, и видео бим, и неког Ди Џеја, а шта мислиш, на шта би онда личила црква? Ти би такву цркву и хтео? Али то онда није црква. Што се ти атеиста толико петљаш и пишеш на форуму "Религија"? Атеиста си а опседнут религијом и чак неком бригом о религији па ти је чак жао и што ми за нашега Бога одстојимо мало на молитви. Многи људи стоје на својем послу по 8 и више сати дневно сваки дан, па зар је вернику проблем одстојати пола сата или сат ипо за свога Бога у цркви? Нама верницима није проблем, а вама неверницима и да уведемо кревете и телевизор у цркве ви опет нећете да долазите. А и римокатолици не седе све време службе него има тренутака и кад устају, па опет седну, и тако устају и седају по неколико пута, а теби би и то било тешко, ти би најрадије залегао и то са јастуком. Па има решење и за такве. Лези лепо у својој соби и пусти на видеу или компјутеру снимак богослужења и решио си проблем, али ја знам да ни то нећеш да урадиш јер си атеиста и то те не занима, али те занима да стално пишеш у овом подфоруму "Религија" и зезаш вернике, то ти је хоби а зна се чији је посао да смета верницима и како се зове онај који стално пркоси Богу.
 
Nije nista nenormalno imati stolice Vlado :roll:

Jacob nije pitao za krevete , televiizore i video bimove :roll:

sto mu ne objasnis :think: ja bi da sam u crkvi al nisam :)

zasto mislis da je svako pitanje provokacija :think:

Evo sta je Isus rekao "
Matej 6:22,23
Svetiljka tela je oko . Dakle, ako ti je oko jednostavno, celo ce tvoje telo biti svetlo.23 ali ako je tvoje oko zlo , celo ce tvoje telo biti u tami. Ako je svetlo koje je u tebu u stvari tama, koliko je samo velika ta tama..."

:cao:
 
I mene cudi zasto ateisti najvise pisu na ovom prod forumu, mislim ok vi ste pametniji, a sad ako mozete pustite druge koji nisu tako uzviseni i pametni da se druze u svom svom nesavrsenstvu...

Pozdrav
 
Литургија траје свега сат времена и можда који минут више. Ето видиш да не знаш, шириш дезинформације. Постоје и вечерње и јутарње службе које трају око пола сата. Друго, столице постоје са стране при зиду и у православним црквама за болесне и старе који не могу да стоје (ето ни то не знаш), а ти ако си болестан, слаб или стар слободно седи на њих. А ако уведемо клупе у цркве, могли би да уведемо и кревете, и телевизор, и видео бим, и неког Ди Џеја, а шта мислиш, на шта би онда личила црква? Ти би такву цркву и хтео? Али то онда није црква. Што се ти атеиста толико петљаш и пишеш на форуму "Религија"? Атеиста си а опседнут религијом и чак неком бригом о религији па ти је чак жао и што ми за нашега Бога одстојимо мало на молитви. Многи људи стоје на својем послу по 8 и више сати дневно сваки дан, па зар је вернику проблем одстојати пола сата или сат ипо за свога Бога у цркви? Нама верницима није проблем, а вама неверницима и да уведемо кревете и телевизор у цркве ви опет нећете да долазите. А и римокатолици не седе све време службе него има тренутака и кад устају, па опет седну, и тако устају и седају по неколико пута, а теби би и то било тешко, ти би најрадије залегао и то са јастуком. Па има решење и за такве. Лези лепо у својој соби и пусти на видеу или компјутеру снимак богослужења и решио си проблем, али ја знам да ни то нећеш да урадиш јер си атеиста и то те не занима, али те занима да стално пишеш у овом подфоруму "Религија" и зезаш вернике, то ти је хоби а зна се чији је посао да смета верницима и како се зове онај који стално пркоси Богу.
Мојој другарици је било лоше на мом венчању и поп јој је рекао да изађе напоље ако не може да стоји...:thumbdown:

А што си ти толико опседнут атеистима? :dontunderstand:
И ко ти даје право да овако разговараш са људима и одређујеш коме је овде место а коме није?! :thumbdown:
 
Pa ako mene pitas, nisam ja nesto posebno opsdnut ateistima misim manje vise:) nego nekad sam voleo ovde nesto i da napisem zaista vezano za religiju, ali vremeno sam shvatio da to ovde nema pojma da se razvije u neku lepu i prijatnu raspravu i zbog toga ima svima da vam se osvetim jel jasno:):):)

salim se malo drugar samo ti pisi izvini ako sam te uvredio
pozz
 
Ja sam za to da uvedemo i fotelje (kao u pozorištu) pa da popovi drže liturgiju na bini, a kad završe mi im aplaudiramo i bacamo cveće!:klap::klap::klap:

Е још када би ти знао било шта о ИСТОРИЈИ ТЕАТРА - онда би знао и то да је театар тј.позориште у данашњем смислу речи НАСТАЛО ИЗ ЦРКВЕ, тј. из храмова у којима су се а и испред којих су се често приказивале библијске сцене и сцене из живота светаца... тако да ти је примедба ван памети ! :amen:
 
Литургија траје свега сат времена и можда који минут више. Ето видиш да не знаш, шириш дезинформације. Постоје и вечерње и јутарње службе које трају око пола сата. Друго, столице постоје са стране при зиду и у православним црквама за болесне и старе који не могу да стоје (ето ни то не знаш), а ти ако си болестан, слаб или стар слободно седи на њих. А ако уведемо клупе у цркве, могли би да уведемо и кревете, и телевизор, и видео бим, и неког Ди Џеја, а шта мислиш, на шта би онда личила црква? Ти би такву цркву и хтео? Али то онда није црква. Што се ти атеиста толико петљаш и пишеш на форуму "Религија"? Атеиста си а опседнут религијом и чак неком бригом о религији па ти је чак жао и што ми за нашега Бога одстојимо мало на молитви. Многи људи стоје на својем послу по 8 и више сати дневно сваки дан, па зар је вернику проблем одстојати пола сата или сат ипо за свога Бога у цркви? Нама верницима није проблем, а вама неверницима и да уведемо кревете и телевизор у цркве ви опет нећете да долазите. А и римокатолици не седе све време службе него има тренутака и кад устају, па опет седну, и тако устају и седају по неколико пута, а теби би и то било тешко, ти би најрадије залегао и то са јастуком. Па има решење и за такве. Лези лепо у својој соби и пусти на видеу или компјутеру снимак богослужења и решио си проблем, али ја знам да ни то нећеш да урадиш јер си атеиста и то те не занима, али те занима да стално пишеш у овом подфоруму "Религија" и зезаш вернике, то ти је хоби а зна се чији је посао да смета верницима и како се зове онај који стално пркоси Богу.

Hm, čovek je lepo postavio pitanje... a ti si trebao lepo da mu objasniš a ne da ga prozivaš i vredjaš! Ako nešto ne zna a ti mu kao hrišćanin na lep način objasni da greši i takodje na lep način ispravi potencijalnu grešku!
 
Е још када би ти знао било шта о ИСТОРИЈИ ТЕАТРА - онда би знао и то да је театар тј.позориште у данашњем смислу речи НАСТАЛО ИЗ ЦРКВЕ, тј. из храмова у којима су се а и испред којих су се често приказивале библијске сцене и сцене из живота светаца... тако да ти је примедба ван памети ! :amen:

Ajde mito ne brukaj se vise:dash::dash:

Teatar nastao iz crkve

Jel jos nesto nastalo iz crkve????
 
Литургија траје свега сат времена и можда који минут више. Ето видиш да не знаш, шириш дезинформације. Постоје и вечерње и јутарње службе које трају око пола сата. Друго, столице постоје са стране при зиду и у православним црквама за болесне и старе који не могу да стоје (ето ни то не знаш), а ти ако си болестан, слаб или стар слободно седи на њих. А ако уведемо клупе у цркве, могли би да уведемо и кревете, и телевизор, и видео бим, и неког Ди Џеја, а шта мислиш, на шта би онда личила црква? Ти би такву цркву и хтео? Али то онда није црква. Што се ти атеиста толико петљаш и пишеш на форуму "Религија"? Атеиста си а опседнут религијом и чак неком бригом о религији па ти је чак жао и што ми за нашега Бога одстојимо мало на молитви. Многи људи стоје на својем послу по 8 и више сати дневно сваки дан, па зар је вернику проблем одстојати пола сата или сат ипо за свога Бога у цркви? Нама верницима није проблем, а вама неверницима и да уведемо кревете и телевизор у цркве ви опет нећете да долазите. А и римокатолици не седе све време службе него има тренутака и кад устају, па опет седну, и тако устају и седају по неколико пута, а теби би и то било тешко, ти би најрадије залегао и то са јастуком. Па има решење и за такве. Лези лепо у својој соби и пусти на видеу или компјутеру снимак богослужења и решио си проблем, али ја знам да ни то нећеш да урадиш јер си атеиста и то те не занима, али те занима да стално пишеш у овом подфоруму "Религија" и зезаш вернике, то ти је хоби а зна се чији је посао да смета верницима и како се зове онај који стално пркоси Богу.

CCccc

Vlado sto si nervozan?

Post pa nema rukobluda? :lol::lol:

To nije hriscanski da se tako brecas u vreme posta,kao da te djavo opseo pa se tako ponasas :lol:

Uostalom nisam pitao tebe - ti i tvojih osam drugara i nemate crkve.

Ja sam pitao pravoslavce,SPC,sta se ti javljas :lol:
 
CCccc

Vlado sto si nervozan?

Post pa nema rukobluda? :lol::lol:

To nije hriscanski da se tako brecas u vreme posta,kao da te djavo opseo pa se tako ponasas :lol:

Uostalom nisam pitao tebe - ti i tvojih osam drugara i nemate crkve.

Ja sam pitao pravoslavce,SPC,sta se ti javljas :lol:

Ajd prekinite obojica....:aha:
 
Ne ispitujem ja njegovu dusu.

Ja sam postavio pitanje a on nije imao odgovor osim da vredja.

Mene stvarno zanima jel to neki kanon ili dogma da ne sme da se sedi u crkvi????:dontunderstand:

jok more...
Dok sam bio u Americi pravoslavne Crkve koje pripadaju Ruskoj Pravoslavnoj Crkvi i Vaseljenskoj Patrijaršiji imali su klupe i mi smo ustajali po potrebi....:)
U ovom dijelu USA gde sam bio nije bilo SPC, tako da neznam kako je kod njih...
 
jok more...
Dok sam bio u Americi pravoslavne Crkve koje pripadaju Ruskoj Pravoslavnoj Crkvi i Vaseljenskoj Patrijaršiji imali su klupe i mi smo ustajali po potrebi....:)
U ovom dijelu USA gde sam bio nije bilo SPC, tako da neznam kako je kod njih...

Eto vidis.

Jel bilo tesko da se tako odgovori?

Nije

Fala :hvala:
 
kojica чека факс...
Zaslužan član
http://forum.krstarica.com/customavatars/avatar74366_38.gif
Učlanjen: 19.01.2007.
Pol: ženski


Мојој другарици је било лоше на мом венчању и поп јој је рекао да изађе напоље ако не може да стоји...:thumbdown:

А што си ти толико опседнут атеистима? :dontunderstand:
И ко ти даје право да овако разговараш са људима и одређујеш коме је овде место а коме није?! :thumbdown:
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Pa, s kim se kojica vjenačala?
 
Poslednja izmena:
jok more...
Dok sam bio u Americi pravoslavne Crkve koje pripadaju Ruskoj Pravoslavnoj Crkvi i Vaseljenskoj Patrijaršiji imali su klupe i mi smo ustajali po potrebi....:)
U ovom dijelu USA gde sam bio nije bilo SPC, tako da neznam kako je kod njih...


Gledao sam slike dveju crkava u Americi koje pripadaju SPC, i imale su klupe.
 

Back
Top