Da li moze ATA133 na ATA 100?

Leka

Aktivan član
Poruka
1.677
Imam maticnu plocu Abit BD7II i zelim da kupim novi
hard od 160 GB Maxtor sa 8MB kesha na 7200 obrtaja.
Moja maticna podrzava ATA 33/66/100 da li na nju mogu
da stavim ovaj hard pa ce u neku ruku raditi sporije
ili to nije izvodljivo pa moram da uzmem i novu plocu?!
U cemu je tu uopste razlika izmedju ATA 33/66/100/133,jel to brzina prenosa informacija/podataka izmedju maticne i harda?

Unapred hvala na odgovorima.
 
Tzar:
Moze. Novi disk mozes da stavis i na PI plocu ako hoces.

Pa neće biti da može baš na toliko stare ploče. Postoje limiti za starije ploče od 8,4GB. Za neke od pre par godina ta granica je 134GB (čini mi se, ne mogu da se setim tačno), tako da mora da se uradi update BIOS-a. Naravno, od "brzinske" specifikacije (66/100/133) ne zavisi da li će ili neće raditi. Za svaku ploču koja je starija od 2-3 godine treba na sajtu proizvođača proveriti gornji limit i update-ovati BIOS po potrebi. Obično pomaže da se limit prevaziđe.

Za Leku:
Nešto mi se čini da tvoja ploča ima čak i RAID, a takođe podržava i ATA133. Ne znam da li grešim? To je ploča za P4?
 
@StORM48

Tako je,podrzava RAID ATA133 ali nisam mislio da drzim oba harda prikljucena,nego da ovaj "stari" da
koristim kao ogromni cd. :) Za prenos filmova,pesama...
Malo mi je nelogicno da ploca podrzava ATA 33/66/100 a RAID ATA133,sta to dodje da je brzina prenosa
izmedju dva harda brza od prenosa hard-ploca??!Tako pise na zvanicnom sajtu.
Jeste,to je ploca za P4.
Glavno da ce da radi,updejtovacu BIOS posto mi je od 2002 pa ce morati da sljaka,nadam se. ;)

@Tzar

Javi se malo na ST temu. ;)
 
StORM48:
Tzar:
Moze. Novi disk mozes da stavis i na PI plocu ako hoces.

Pa neće biti da može baš na toliko stare ploče. Postoje limiti za starije ploče od 8,4GB. Za neke od pre par godina ta granica je 134GB (čini mi se, ne mogu da se setim tačno), tako da mora da se uradi update BIOS-a. Naravno, od "brzinske" specifikacije (66/100/133) ne zavisi da li će ili neće raditi. Za svaku ploču koja je starija od 2-3 godine treba na sajtu proizvođača proveriti gornji limit i update-ovati BIOS po potrebi. Obično pomaže da se limit prevaziđe.

Potpuno si u pravu za ogranicenje od 8GB. Ali ce novi disk svakako raditi i na PI ploci.
 

Back
Top