Dve trećine dijaspore želi da se vrati u Srbiju
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 76

Tema: Dve trećine dijaspore želi da se vrati u Srbiju

Aktivan član srbija do grcke (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Dve trećine dijaspore želi da se vrati u Srbiju

http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&lang=0&sifra=3f8e3dbf807990225606040053c1801a&dan=18&mesec=12&godina=2008

Dve trećine anketiranih građana srpskog porekla koji žive u inostranstvu planira da se vrati u Srbiju, pokazuje istraživanje sajta za zapošljavanje "Infostud".

Istovremeno, oko 30 odsto njih bi to učinilo samo ako dobiju dobru ponudu za posao, dok oko 2 posto ispitanika uopšte ne planira povratak u matičnu državu.

Oko 1.000 anketiranih, koji su učestvovali u istraživanju, uglavnom kaže da bi najviše voleli da rade u državnom i javnom sektoru, konsaltingu, poslovnim uslugama, marketingu ili bankarstvu.

Kada je reč o stručnoj spremi, istraživanja su pokazala da svaki deseti čovek iz dijaspore trenutno radi u oblasti informacionih tehnologija i računarstva, a veliki broj obavlja poslove u oblasti bankarstva ili u finansijskom sektoru.

Skoro polovina učesnika u istraživanju navela je da ima završen fakultet, dok manji broj građana srpskog porekla iz dijaspore ima završenu srednju školu ili niži stepen obrazovanja.

Istraživanje je sprovedeno tokom septembra i oktobra u okviru projekta povratka ljudi srpskog porekla iz inostranstva koji sprovode kompanija "Infostud" i Ministarstvo za dijasporu. Cilj ispitivanja je prikupljanje informacija koje su od značaja za stvaranje adekvatnih uslova za povratak stručnjaka iz dijaspore u Srbiju, navedeno je u saopštenju.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Dve trećine dijaspore želi da se vrati u Srbiju

Svi žele da rade poslove za koje je broj radnih mesta ograničen a plate visoke.I ja bih hteo da budem guverner NBS.

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I ja bih da odem pa da se vratim i da mi daju mesto

Poznat lav8 (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    116

Jel' ce to da nagrnu ovi nasi sa Islanda???

Procitah ovu anketu,i svi bi mesta u drzavnoj upravi ili u javnom preduzecu

Al' ovaj Krisko udario marketing po ''inozemstvu''

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ΘΥΡΑ 7 Pogledaj poruku
    I ja bih da odem pa da se vratim i da mi daju mesto
    Ma ja neću da idem i da se vraćam.Nek' mi odma' daju mesto,samo nisam naoružan ko Dinkić pa nešto sumnjam.

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Ma ja neću da idem i da se vraćam.Nek' mi odma' daju mesto,samo nisam naoružan ko Dinkić pa nešto sumnjam.
    Pa prvo se naoruzaj pa iskoristi neku frku i skokni do NBS i zamoli ih za mesto.........ko pravi gospodin(citaj dinkic)

Aktivan član
    Učlanjen
    03.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Svi žele da rade poslove za koje je broj radnih mesta ograničen a plate visoke.I ja bih hteo da budem guverner NBS.
    pa ako imaju obrazovanje za takve poslove sto to ne bi zeleli da rade i ovde, ako ne mogu nece se ni vracati...

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

ovi `nasi experti`, tj vladini svi su dosli spolja, a na plate od po xx.000 E, jel se oni racunaju u dijasporu, ako ne mogli bi malo da se vrate tamo odakle su dosli ili potekli
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Selket hetyt Pogledaj poruku
    pa ako imaju obrazovanje za takve poslove sto to ne bi zeleli da rade i ovde, ako ne mogu nece se ni vracati...
    Neka ih tamo gde su.Pokretač prosperiteta jedne zemlje nisu društvene delatnosti.Pošto je industrija posle 5.oktobra sahranjena,a inženjerski fakulteti degradirani Srbiji sledi tavorenje u bedi.

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Al’ ċe sad da krene kupovina radnih mesta…
    Prvo na arbeit, pa onda dođeš i zaposliš se ko čovek.
    Nije pitanje šta vaša vlada može da uradi za vas, nego šta vi možete da uradite za svoju vladu.

Poznat
    Učlanjen
    23.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

koje gluposti. prvo poznato je da su gastarbajteri sve sama nepismena stoka i cigani pretezno zbrisali iz ubogih zabiti od bede i siromastva. koje crne fakultetske diplome. uostalom da rade taki kancelarijski poslovi i da su obrazovani zaradjivali bi bar 10 puta vise nego u voljenu nam srbiju. drugo da su tolko obrazovani znali bi da je srbija izuzetno zagadjena zemlja i da u njoj narod umire od bolesti ko marva. voda hrana narod sve je zagadjeno. daklem sve ukazuje da oni koji zele da se vrate u srbiju nemaju ni najosnovnije znanje cim ne znaju kako je stanje u srbiju.
    u srbiju ce se vrne samo onaj koji u evropu zivi u bedu i siromastvo pa mu je svejedno di zivi jer kako mlogi kazu bolje je biti siroma u svoju zemlju nego u tudju.
    i sta to znaci zele da se vrnu nazad. pa ako zele neka to i uradu. ja znam da se svaki privremen rad u inostranstvo zavrsio tako sto se tamo ostaje do kraj zivot i vrcu se nazad u srbiju samo u sanduk znaci ondak kad ih vise niki ne pita di oce da su.

Legenda čedina_zebra (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Citat Original postavio srbija do grcke Pogledaj poruku
    http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&lang=0&sifra=3f8e3dbf807990225606040053c1801a&dan=18&mesec=12&godina=2008

Dve trećine anketiranih građana srpskog porekla koji žive u inostranstvu planira da se vrati u Srbiju, pokazuje istraživanje sajta za zapošljavanje "Infostud".

Istovremeno, oko 30 odsto njih bi to učinilo samo ako dobiju dobru ponudu za posao, dok oko 2 posto ispitanika uopšte ne planira povratak u matičnu državu.

Oko 1.000 anketiranih, koji su učestvovali u istraživanju, uglavnom kaže da bi najviše voleli da rade u državnom i javnom sektoru, konsaltingu, poslovnim uslugama, marketingu ili bankarstvu.

Kada je reč o stručnoj spremi, istraživanja su pokazala da svaki deseti čovek iz dijaspore trenutno radi u oblasti informacionih tehnologija i računarstva, a veliki broj obavlja poslove u oblasti bankarstva ili u finansijskom sektoru.

Skoro polovina učesnika u istraživanju navela je da ima završen fakultet, dok manji broj građana srpskog porekla iz dijaspore ima završenu srednju školu ili niži stepen obrazovanja.

Istraživanje je sprovedeno tokom septembra i oktobra u okviru projekta povratka ljudi srpskog porekla iz inostranstva koji sprovode kompanija "Infostud" i Ministarstvo za dijasporu. Cilj ispitivanja je prikupljanje informacija koje su od značaja za stvaranje adekvatnih uslova za povratak stručnjaka iz dijaspore u Srbiju, navedeno je u saopštenju.
    JEDNO KAŽU A DRUGO URADE,SRBI SU SRBI MAKAR BILI I U DIJASPORI

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

kriza na zapadu

Legenda čedina_zebra (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Citat Original postavio Milanne Pogledaj poruku
    Al’ ċe sad da krene kupovina radnih mesta…
    Prvo na arbeit, pa onda dođeš i zaposliš se ko čovek.
    Nije pitanje šta vaša vlada može da uradi za vas, nego šta vi možete da uradite za svoju vladu.

devize,devize bzzzze,povoljno,povoljno,bzzzzz,devize,devize

Obećava crvena5 (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio a bre Milun Pogledaj poruku
    koje gluposti. prvo poznato je da su gastarbajteri sve sama nepismena stoka i cigani pretezno zbrisali iz ubogih zabiti od bede i siromastva. koje crne fakultetske diplome. uostalom da rade taki kancelarijski poslovi i da su obrazovani zaradjivali bi bar 10 puta vise nego u voljenu nam srbiju. drugo da su tolko obrazovani znali bi da je srbija izuzetno zagadjena zemlja i da u njoj narod umire od bolesti ko marva. voda hrana narod sve je zagadjeno. daklem sve ukazuje da oni koji zele da se vrate u srbiju nemaju ni najosnovnije znanje cim ne znaju kako je stanje u srbiju.
    u srbiju ce se vrne samo onaj koji u evropu zivi u bedu i siromastvo pa mu je svejedno di zivi jer kako mlogi kazu bolje je biti siroma u svoju zemlju nego u tudju.
    i sta to znaci zele da se vrnu nazad. pa ako zele neka to i uradu. ja znam da se svaki privremen rad u inostranstvo zavrsio tako sto se tamo ostaje do kraj zivot i vrcu se nazad u srbiju samo u sanduk znaci ondak kad ih vise niki ne pita di oce da su.
    Ja ne razumemem odakle ti potreba da vredjas,prvo se informisi pa pricaj!
    Jeste vecina preko neobrazovana,otisla sedamdesetih trbuhom za kruhom i dobru lovu zaradila,ali sparajuci,belog Boga nije videla,vukla dole od igle do lokomotive!Izgradili kucetine i ostalo,a u zemlji kojij zive,jedva da znaju par recenica pravilno da izgovore!
    E sad,nihovi potomci su se vec ukljucili u sistem i desavanja u zemlji u kojoj zive i imaju solidna radna mesta,cak i odlicna,za razliku od njihovih roditelja!
    Oni lose i govore jezik svoje maticne zemlje,ali se uvek odlicno provode kad odu kuci,i rado idu,ali uglavnom puno toga ne mogu da pokapiraju!Zato su razapeti izmedju te dve ljubavi!U matici vole nacin zivljenja,druzenja,opustenu atmosferu,dok u inostra.im se svidjaju zakoni,red i sigurnost.
    I za to ih ne treba kriviti.
    Naredne generacije ce se skroz utopiti u sistem i drustvo u kome trenutno zive!I njima nema povratka u Srbiju,oni bi se skroz pogubiliEto to je kratko objasnjenje,a ti sto ne znas sledeci put pitaj! Ali prvo podigni dva prsta,pa ako dobijes rec,takvim ponasanjem!
    Ja sebe ne smatram NEPISMENOM STOKOM!

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

To su oni Romi o kojima smo već imali temu.
    Ciganišu se za lovu.

Početnik
    Učlanjen
    27.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Svasta....NIKAD i JOS JEDNOM NIKAD se ne bih vratio...
    bas me interesuje koga li su to anketirali.

Ovde i na kasi u nekom hipermarketu da radim imao bih platu vecu nego doktor dole! Neka im, hvala lepo.

Početnik
    Učlanjen
    27.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Svasta....NIKAD i JOS JEDNOM NIKAD se ne bih vratio...
    bas me interesuje koga li su to anketirali.

Ovde i na kasi u nekom hipermarketu da radim imao bih platu vecu nego doktor dole! Neka im, hvala lepo.

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Dve trećine dijaspore želi da se vrati u Srbiju

...odavno se nisam necemu tako nasmejao kao ovom naslovu.

Aktivan član srbija do grcke (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio a bre Milun Pogledaj poruku

Obećava crvena5 (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Meni bas nije nimalo smesno,vec mi je tuzno,sto pojedini tako misle...

Veoma poznat Fixa (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1033

inače te ankete preko sajtova su poznate kao vrlo pouzdane i merodavne

Domaćin baraba (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

ma da vazhi se...
    meni se chini da je to "istrazhivanje" malko frizirano...
    There are no desperate situations, there are only desperate people.

Primećen član lakoni (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

Ni ja ne verujem u tu anketu, ako oce da se vrate neka se vrate, valjda bi doneli malo para.

Poznat
    Učlanjen
    23.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Citat Original postavio crvena5 Pogledaj poruku
    Ja ne razumemem odakle ti potreba da vredjas,prvo se informisi pa pricaj!
    Jeste vecina preko neobrazovana,otisla sedamdesetih trbuhom za kruhom i dobru lovu zaradila,ali sparajuci,belog Boga nije videla,vukla dole od igle do lokomotive!Izgradili kucetine i ostalo,a u zemlji kojij zive,jedva da znaju par recenica pravilno da izgovore!
    E sad,nihovi potomci su se vec ukljucili u sistem i desavanja u zemlji u kojoj zive i imaju solidna radna mesta,cak i odlicna,za razliku od njihovih roditelja!
    Oni lose i govore jezik svoje maticne zemlje,ali se uvek odlicno provode kad odu kuci,i rado idu,ali uglavnom puno toga ne mogu da pokapiraju!Zato su razapeti izmedju te dve ljubavi!U matici vole nacin zivljenja,druzenja,opustenu atmosferu,dok u inostra.im se svidjaju zakoni,red i sigurnost.
    I za to ih ne treba kriviti.
    Naredne generacije ce se skroz utopiti u sistem i drustvo u kome trenutno zive!I njima nema povratka u Srbiju,oni bi se skroz pogubiliEto to je kratko objasnjenje,a ti sto ne znas sledeci put pitaj! Ali prvo podigni dva prsta,pa ako dobijes rec,takvim ponasanjem!
    Ja sebe ne smatram NEPISMENOM STOKOM!
    za slovenca znamo da je bosanac, za hrvata da je usta.sha za crnogorca da je le.nj za bosanca da je g.lup za srbu da je ce.tnik za krajisnika da je komu.njara al sve to figurativno
    u globalu to su neki epiteti sto smo mi sami sebi medjusobno nakacili. jedan od ti epiteti je i to misljenje da su nasi rmbatori po evropi nepismeni seljaci i cigani. u stvarnost najcesce je tako i tesko da me neki moze ubediti da je nekakva ciganka koja prosi po ulicama minhena il cistacica veceja po pariskim garama imala pare za takav luksuz da skoluje decu . vecina nasih su socijalni problemi a i oni koji to nisu vise su zauzeti pravljenjem vila i voznjom mercedesa po srbiju nego skolovanjem dece.
    deca nasih gastarbajtera su po pravilu problem u svim sredinama zapadne evrope upravo zato sto su napustena u bedi i siromastvu i prepustena ulici alkoholu ku.rvanju kriminalu. i to je jos jedan razlog zasto nas zapad ne podnosi
    da je tacno to sto ti pricas zapad bi o nasi zemljaci mislio sve najbolje al nazalost za njih smo isto sto i turci
    sigurno ne zbog plata od 5000 evra i doktorskih diploma koje se ovde pominju u fantazijama nekih forumskih glava

Slične teme

1. Vrati se chopavi , vrati, ne daj da narod pati............
    Autor inagadadavida u forumu Politika
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 05.03.2009., 17:49
  2. Velja Ilić: EU želi malu i bednu Srbiju
    Autor Тихи u forumu Politika
    Odgovora: 110
    Poslednja poruka: 18.09.2008., 16:05
  3. PatriJote iz dijaspore
    Autor Reg u forumu Politika
    Odgovora: 214
    Poslednja poruka: 26.02.2008., 02:53
  4. za sibiste iz Srbije i dijaspore