Palata Albanije??

Ne cekaj shvatio sam.. Albancima je sve oprosteno jer ipak su nas pustili da bauljamo po njihovoj teritoriji dok smo se probijali do Grcke pa je svakako posteno da im se oduzimo jednom palatom.. a Hrvatima cemo da se oduzimo jednom ulicom uz parolu "puj pike ne vazi"..

@ Fixa .. nisam citao ovog Lucic-a al si mi ti sad ubacio crva pa sto ga vise gledam sve mi je sumnjiviji :hahaha::hahaha:
 
ma nisi shvatio. nikom se ništa ne prašta, to nije hrišćanski :hahaha: samo se radi o tome, da su spomenici, ili bi trebalo tako da bude, van aktuelnih političkih dešavanja. dakle npr. spomenik zahvalnosti francuskoj ostaje za onaj period za koji je i podignut, bez obzira što bi sutra mogli da se gađamo bombama sa francuzima; rušenje spomenika bilo bi negiranje istorije.
 
to je uradjeno smisljeno i namerno od strane mrzitelja svega sto dise srpski ,da se postavi kamen medjas u obliku ogromne zgradetine koji ustvari oznacava severnu granicu Velike Albanije:evil:
bilo na TV Palmi
 
Ma nisi ti mene shvatio, to za rusenje je neko drugi pomenuo, ja ne bi ni ove "sprdnje" od arhitektonskih dostignuca za vreme komunizma rusio a kamoli sta drugo, da ne pricam o spomenicima kao kulturnim obelezjima. Mene kopka taj naziv "Palata Albanije" i kako to da ga niko jos nije promenio?
 
to je uradjeno smisljeno i namerno od strane mrzitelja svega sto dise srpski ,da se postavi kamen medjas u obliku ogromne zgradetine koji ustvari oznacava severnu granicu Velike Albanije:evil:
bilo na TV Palmi

Nesto mi ta TV Palma salabajzerska televizija ali mi to za kamen medjas zvuci dosta realno obzirom kako su krenuli da se probijaju ka Evropi. Izgleda da ce Albanci pre nas u UE ali nogom kroz vrata.
 
Taman posla da rusimo lepa je to zgrada, svakako lepsa od ovih komunistickih "kocka juri kockicu" zgrada.. nego me sad kopka zasto Lucic pominje Palatu Albanije u svojoj knjizi a ne mogu da se setim.

Mada u Bg postoji i Zagrebacka ulica a isto tako nemam saznanje da u Zagrebu postoji Beogradska?

postoje dva razloga za ove nazive, ili ste narod koji pamti svaki lep gest i na neki [ taj ] nacin se zahvaljuje, mislim na BG. ili vam je tamo uvek neko sa strane donosio odluku o kumstvu nekih gradjevna, ulica itd. itd. zarad "ostavljanja" svojih tragova

ps. ima neka prica kod nas....[neki kazu istinita]
bio neki pop, i iduci nekim selom, vide neki velik orah pun plodova pored puta, potrazi vlasnika, i upita ga
- koliko kosta orah???
ovaj ga upita
- a sta ce tebi orah???
a pop rece
- bas nista, samo bih voleo da ga kupim, cak me ni plod ne interesuje...
elem pogodise se za cenu, i pop dade pare, ali je postavio tablu na njemu,
"popov orah".
i prica se da nikada vise nije dosao do tog oraha, ali ga celo selo zvalo "popov orah"
 
Da bi nešto preimenovao, Dabapas, logično bi bilo da znaš sadašnje ime: Palata "Albanija", a ne "Palata Albanije".

Nego, imamo u Skadarliji i stvarčicu koja se zove "Sarajevski sebilj".
Elem, prvo: da li da preimenujemo ulicu i ceo kvart, pošto nosi ime sada albanskog grada?
Drugo: da li da pomenuti sebilj takođe preimenujemo ( :lol: ), pošto znamo šta su sve muslimani radili Srbima u raznim ratovima? Što da ih čašćavamo sebiljem?
 
Stizu lovci na pravopisne greske.. spasavaj se ko mozeee :D
Pa vidis da je sve pod navodnicima, upravo zato sto nije pravilno napisano?!

Necu ja da menjam nista pitam lepo coveka sta bi on uradio obzirom da se izjasnio po pitanju teme, sto ne bi bilo lose da i ti uradis jer vec postujes na istoj.
Kako samo volite da solite pamet pa to je cudo jedno.

Mene i dalje interesuje da li "Palata Albanije" ima neko dublje znacenje ili je samo zahvalnost Albanskom narodu za njihova dobra dela prama nama?
 
Da bi nešto preimenovao, Dabapas, logično bi bilo da znaš sadašnje ime: Palata "Albanija", a ne "Palata Albanije".

Mora da mu je uključen novi spellcheck.
Evo, ja kad kucam moram po nekoliko puta da se vratim da prepravljam…
Ja otkucam ,,Kosovo”, ono ga, prepravlja u ,,Kosova”; ja opet otkucam ,,Kosovo”…
Ne znam šta se ovo dešava. Neki glitch? :think:
 
Stizu lovci na pravopisne greske.. spasavaj se ko mozeee :D
Pa vidis da je sve pod navodnicima, upravo zato sto nije pravilno napisano?!
Nije u pitanju pravopis, već ovako malo menja smisao. Nije to albanska palata ;)

Necu ja da menjam nista pitam lepo coveka sta bi on uradio obzirom da se izjasnio po pitanju teme, sto ne bi bilo lose da i ti uradis jer vec postujes na istoj.
Kako samo volite da solite pamet pa to je cudo jedno.
Bilo bi vrlo lepo da i ti kažeš šta bi uradio, pošto si postavljač teme.
Što se mene tiče, ja nit' bih menjala ime niti bih rušila.

Mene i dalje interesuje da li "Palata Albanije" ima neko dublje znacenje ili je samo zahvalnost Albanskom narodu za njihova dobra dela prama nama?
Objašnjeno ti je odmah.
Palata "Albanija" je samo zgrada. Najdublje značenje kojeg ja mogu da se setim jeste to što je bila radno mesto Duška Radovića. Ona nije ime dobila po državi Albaniji, već po najpopularnijoj beogradskoj kafani na čijem je mestu sagrađena.
Pomenuta kafana je dobila to ime zbog golgote srpske vojske i naroda u 1.sv.ratu. Ako ne znaš o čemu se radi, guglaj. Meni je to dovoljno duboko značenje.
 
Mora da mu je uključen novi spellcheck.
Evo, ja kad kucam moram po nekoliko puta da se vratim da prepravljam…
Ja otkucam ,,Kosovo”, ono ga, prepravlja u ,,Kosova”; ja opet otkucam ,,Kosovo”…
Ne znam šta se ovo dešava. Neki glitch? :think:
Ne znam, meni sve normalno radi....:whistling:
Pa bilo bi smesno, prodjem barem jednom dnevno pored te zgrade a da ne znam kako se zove, nego ajde neko mora i to da radi ne zameram Medvedu :D
Znam da znaš tačno ime, zato i reagujem, jer namerno koristiš nepravilan izraz da bi zvučalo skandaloznije... :per:....lolo jedna. Na narednoj strani će verovatno biti "Palata Šćiptarija" ili nešto slično.
 
Evo ga pocinju citati :hahaha: .. u stilu e sad da ja tebi objasnim.. pa malo da teramo mak na konac itd..

Ja sam postavio temu tako sto sam postavio pitanje, znaci nesto me interesuje a ja to ne znam pa sam isao logikom da ce neko u koliko zna nesto vise od mene da mi da odgovor, kao i sto se desilo. Svako je na svoj nacin pokusao da mi odgovori.
Ne vidim nista lose u mom pitanju, sem sto si ti primetio/la da ne znam kako se pravilo zove pomenuta zgrada Palata "Albanija" ili "Palata Albanije", zar te to toliko ubolo u oko ne razumem??
 
Stizu lovci na pravopisne greske.. spasavaj se ko mozeee :D

nije pravopisna, nego gramatička greška. vidim, i ti imaš problema sa prisvojnim pridevima k'o neki ovde da ih sada ne spominjem (adem)...u svakom. slučaju, tu palatu ne bi trebalo dovoditi u vezu sa kosovskim problemom i našim sadašnjim odnosima sa šiptarima.
 

Back
Top