Zašto država ne ugradi plinske boce u službena kola Vlade i Skupštine Srbije ?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 41

Tema: Zašto država ne ugradi plinske boce u službena kola Vlade i Skupštine Srbije ?

KOLEGA IVAN nije na forumu
    ПОМАЖЕ СВЕЦКУ ЕКОНОМИЈУ НА ГЛОБАЛНОМ НИВОУ
    Poznat KOLEGA IVAN (avatar)
    Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    КОНТРАОБАВЕШТАЈНИ СЕКТОР БИА-Е, АНТИСУБВЕРЗИВНА УПРАВ
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    216

Exclamation Zašto država ne ugradi plinske boce u službena kola Vlade i Skupštine Srbije ?

Zašto vlast u Srbiji ne organizuje ugradnju uređaja za tečni naftni gas TNG (plinske boce) u službene automobile koje koriste ministri, poslanici i drugi funkcioneri ?

Vlada Srbije bi na taj način dala dobar i pozitivan primer narodu i možda podstakla narod da uradi isto to iz dva glavna razloga:

1) Uštedelo bi se dosta državnih para iz budžeta Srbije pošto je plin ipak jeftiniji od benzina a službena kola su uglavnom jaka i velika tako da bi ušteda bila značajna.

2) Smanjilo bi se zagađenje životne sredine jer znamo koliko benzin zagađuje vazduh i koliko je velika koncentracija štetnih izduvnih gasova pa samim tim i zagađenost vazduha u Beogradu (i u Srbiji uopšte).

Zašto se to ne radi ?

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Zašto država ne ugradi plinske boce u službena kola Vlade i Skupštine Srbije ?

Pa logichno, zato shto im na kraj pameti nije shtednja i dobro naroda. Mislim da im je na pameti neshto... recimo suprotno. Vidish, ja vozim yuga, i pre oko godinu dana ugradio sam plin. Zashto? Pa, zato shto je u pitanju moj novac, i valjda je logichno da ga necu bacati ako ne moram. Oni, sa druge strane, voze ko zna shta, a novac za gorivo nije njihov. Kakva crna shtednja, kada troshe tudje...

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Zašto država ne ugradi plinske boce u službena kola Vlade i Skupštine Srbije ?

Подразумева се да такви неће туђе штедети, али би некоме могло бити чудно то што не пазе на загађење. И они живе у Београду... Мислим да то много више говори.

Veoma poznat T-Zex (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    225

Ja tipujem na nesto drugo, pored ta dva razloga koja ste naveli.

Tu je u pitanju i seljoberska sujeta - jer plin je za sirotinju i sicu, a ne za mocne i jake.
    Mozda im je neko to i spomenuo, ali verovatno je odgovor vecine njih - "michi mi se, imam vaznija posla, cuj plin, maknite mi ovu budalu odavde..."

sve dok ne oboriš majmune, brate, neće umeti da te shvate...

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Тачно. Ја сам сигуран да ту и таштина игра улогу. А одговора и наредби за мицање будала није било јер нико није ни питао непосредно. То није могуће.

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Citat Original postavio Diabolus Pogledaj poruku
    Подразумева се да такви неће туђе штедети, али би некоме могло бити чудно то што не пазе на загађење. И они живе у Београду... Мислим да то много више говори.

Како...? Па јел` видиш да 9/10 посланика узима дневнице од Скупштине јер "не живе у Београду"!

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Vi bi samo da štedimo ? Taman smo došli do funkcija i smeše nam se privilegije, lova ...

Ko ima veliku lovu ne štedi na benzinu nego razmišlja da li da kupi 10 kuća ili samo 9 ...
    Ljepo"ce, ljepo"ce probud' se
    Nemerem, nemerem zaćarana sam!

Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    216

Ma ja znam odgovor na sva ova pitanja koja sam postavio nego htedoh da proverim da li i vi znate.

A kad smo već kod ove teme, da vas pitam: Kako se kreće cena plina u Beogradu ?

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

51-53 din. litar.

Legenda čedina_zebra (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Citat Original postavio KOLEGA IVAN Pogledaj poruku
    Zašto vlast u Srbiji ne organizuje ugradnju uređaja za tečni naftni gas TNG (plinske boce) u službene automobile koje koriste ministri, poslanici i drugi funkcioneri ?

Vlada Srbije bi na taj način dala dobar i pozitivan primer narodu i možda podstakla narod da uradi isto to iz dva glavna razloga:

1) Uštedelo bi se dosta državnih para iz budžeta Srbije pošto je plin ipak jeftiniji od benzina a službena kola su uglavnom jaka i velika tako da bi ušteda bila značajna.

2) Smanjilo bi se zagađenje životne sredine jer znamo koliko benzin zagađuje vazduh i koliko je velika koncentracija štetnih izduvnih gasova pa samim tim i zagađenost vazduha u Beogradu (i u Srbiji uopšte).

Zašto se to ne radi ?
    je, pa da ne daj Bože koji ministar prdne u kolima pa odleti u vazduh.

Aktivan član bilosta (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

glasam za

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Zašto se to ne radi ?

1. Uštedećeš karu jer pravoslavni brat Rus počeo da šilji motku sa cenom iako će i benzin i gas da nestanu za širu javnost u isto vreme.

2. U Beogradu uglavnom žive neradnici pa nek se uguše.

3. Izašao elektromobil, najskuplje na njemu je baterija, razvija 80 na sat za sada...

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Iron Lord Pogledaj poruku

1. Uštedećeš karu jer pravoslavni brat Rus počeo da šilji motku sa cenom iako će i benzin i gas da nestanu za širu javnost u isto vreme.

3. Izašao elektromobil, najskuplje na njemu je baterija, razvija 80 na sat za sada...
    lupas kao i obicno

Aktivan član latinv (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Ако уграде боце, немају мјеста за резервни точак. Ма, гдје то можеш очекивати кад је тек сад неко добио задатак да им обрађује путне радне листе. Мислим да чак не знају ни прецизан податак колико возила имају. Тако је било и са лијеве стране Дрине у једном министарству кога сада више нема. Иста је то болест и ту возача нико не пита колико је горива потрошио, а министра колико је дневница за путовање подигао. А тек цифре за одржавање возила!!! Велике су то суме, ко год шта мислио. А када се краде на тако приземан и нескривен начин, шта мислите како је у осталим пословима? Е, зато се трпе такве увреде у предизборним кампањама и улаже толика енергија. Све се то послије исплати, а државу и народ ко шиша, да се не изражавам другачије!

Iron Lord nije na forumu
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio strawbbery_city Pogledaj poruku
    lupas kao i obicno
    Kada si ti poslednji put video vulvu?

Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    216

Lupaš ko otvoren prozor na Palati "Albanija".

Sve si rekao a ništa nisi rekao. Ti živiš (ili bar "radiš") u Beogradu, znači i ti si neradnik i ti treba da se gušiš !? Koje je to idiotsko razmišljanje!

I taj elektomobil proizvodi Tesla. Izašao je i automobil na komprimovani vazduh koga proizvodi Tata ali ja to u uvodnom postu nisam ni pomenuo jer je to daleko od Srbije ko Amerika od Evrope (geografski, ne finansijski).

Iron Lord nije na forumu
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Lupaš ko otvoren prozor na Palati "Albanija".

Sve si rekao a ništa nisi rekao. Ti živiš (ili bar "radiš") u Beogradu, znači i ti si neradnik i ti treba da se gušiš !? Koje je to idiotsko razmišljanje!

I taj elektomobil proizvodi Tesla. Izašao je i automobil na komprimovani vazduh koga proizvodi Tata ali ja to u uvodnom postu nisam ni pomenuo jer je to daleko od Srbije ko Amerika od Evrope (geografski, ne finansijski).

Jel? A našao si da se istresaš po Krsti?
    Evo ti sve kontakt adrese pa njima k*nj*j o pravdi i nepravdi:

Grad Beograd - Služba za informisanje
    Masarikova 5/XVII, 11000 Beograd
    tel. (011) 3061-699, faks 3061-688
    e-mail: beoinfo@eunet.rs

Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    216

Jel? A našao si da se istresaš po Krsti?
    Evo ti sve kontakt adrese pa njima k*nj*j o pravdi i nepravdi:

Grad Beograd - Služba za informisanje
    Masarikova 5/XVII, 11000 Beograd
    tel. (011) 3061-699, faks 3061-688
    e-mail: beoinfo@eunet.rs
    Opet ti pričaš koješta. Kakve veze imaju gradske službe Beograda sa ovom temom ? Jel si ti uopšte čitao temu ili makar naslov teme ? Dakle, kad pročitaš naslov ove teme i kad mi daš kontakte nadležnih DRŽAVNIH organa pošto ja to ne mogu da nađem sam na netu, onda se javi.

Iron Lord nije na forumu
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Opet ti pričaš koješta. Kakve veze imaju gradske službe Beograda sa ovom temom ? Jel si ti uopšte čitao temu ili makar naslov teme ? Dakle, kad pročitaš naslov ove teme i kad mi daš kontakte nadležnih DRŽAVNIH organa pošto ja to ne mogu da nađem sam na netu, onda se javi.
    Nisi mogao da nadješ? Šta da ti radim, nisi ti kriv...
    A što lepo ne kupiš gumene rukavice pa napišeš šta hoćeš i kovertiraš na "DRŽAVNI ORGAN" (zna poštar gde je to)?

Ti bi da se junačiš preko e-mail-a?
    Probaj da ga nadješ na ovom linku:
    http://www.srbija.gov.rs/
    Dadoh ti sve što ti treba pokaži da imaš muda da ih pitaš pa nam dostavi i odgovor!

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Zato sto vozila na plin slabije vuku,
    a oni nece da uspore malo, kad vec sve ide na racun i teret poreskih obveznika

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

eto nadje se i ovde biser, namerno ili nenamerno ali naidjosmo na...

predlog je toliko logican, praktican, savremen.
    engl vlada stimulise novcanim beneficijama narod da se vozi na plin,
    za razliku od nase vlade, koja je poskupela plin za zadnjih 5 godina sa 26 dinara na znate koliko, a E stoji li stoji. sta ti je povezanost srpskog bizmisa i srpskog rezima.

svako normalan gleda da smanji potrosnju automobila, a gas je jedan od malo nacina za to.
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    216

Nisi mogao da nadješ? Šta da ti radim, nisi ti kriv...
    A što lepo ne kupiš gumene rukavice pa napišeš šta hoćeš i kovertiraš na "DRŽAVNI ORGAN" (zna poštar gde je to)?

Ti bi da se junačiš preko e-mail-a?
    Probaj da ga nadješ na ovom linku:
    http://www.srbija.gov.rs/
    Dadoh ti sve što ti treba pokaži da imaš muda da ih pitaš pa nam dostavi i odgovor!
    A ti misliš to tako jednostavno ! Pozoveš u petak Vladu ili Skupštinu Srbije, kažeš im da bi trebalo da ugrade plin u službena kola i oni te odma poslušaju, ugrade plin u sva službena kola preko vikenda i već u ponedeljak se svi ministri i funkcioneri voze na plin ! Još si ti zelen, bato !

Ne, nego se prvo povede javna rasprava o tome, neko to predloži u medijima pa počne diskusija o toj temi pa se to sve maksimalno oduži u zemlji Srbiji i tek na kraju dođe realizacija ideje ako uopšte i dođe do toga.

E moj ti, bato, kad sam ja bio u ministarstvima, Vladi i Skupštini, ti si još pi**io u gaće. Evo daću ti neke informacije da ne kažeš da pričam napamet:

Zgrada Ministarstva zdravlja se nalazi u Nemanjinoj 22-26, kao i većina ministarstava, jedino su Ministarstva finansija, odbrane, spoljnih poslova i još par ministarstava izdvojena a kabinet ministra zdravlja se nalazi na 5. spratu te zgrade, kancelarija broj 20. Ako ne veruješ raspitaj se tamo po Beogradu i proveri sve !

Da li ti uopšte znaš kad se održavaju sednice Vlade Srbije ? Da li znaš na kom se spratu nalaze sala za sednice i kabinet premijera ? Da li znaš da se na ulazu u Vladu, ministarstva i Skupštinu Srbije nalaze detektori za metal ?

Ajde kaži mi sa koje se strane kad uđeš u skupštinu nalazi portirnica ? Da li znaš kako se zovu službeni telefoni koje koriste predsednik i ministri a koji su zaštićeni od prisluškivanja ? Ja što nisam iz BG znam sve to jer sam obišao sve te institucije boreći se za svoje interese a ti što živiš u BG garant nemaš pojma o tome ! Možda ćeš znati kad se raspitaš ali ajde kaži mi odma ako znaš !

Buduća legenda Brajan Koen (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    795

ja sam razumeo, zasto ne ugradi tnt u sva sluzbena kola
    Nuclear Ganja

Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    216

Citat Original postavio Brajan Koen Pogledaj poruku
    ja sam razumeo, zasto ne ugradi tnt u sva sluzbena kola
    Hahaha, pa da eksploNdiraju.

Ali da se vratimo na temu. Ovo je još jedan dokaz da je sva ova TV priča o štednji i racionalizaciji prazna priča i demagogija. Eto tu bi mogli dosta da uštede jer se oni vozikaju ko nenormalni.

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Zašto se to ne radi ?
    Znaš li ti kako je plin opasan pri udesu? Pa da ih neki patriJota namjerno spuca, nijesu ludi.
    http://www.youtube.com/watch?v=demXE9AFkLg

Slične teme

1. Dovešću žirafu ispred Skupštine Srbije!
    Autor tu tu tu u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.10.2008., 12:23
  2. Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 20.06.2008., 22:25
  3. konstitutivna sednica skupstine srbije
    Autor serb_pagan u forumu Politika
    Odgovora: 150
    Poslednja poruka: 14.02.2007., 22:40

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor