Koliko ste sebi uskratili uzivanja zbog dogme?

ljudi,šta pričate vi?
živite u društvu drugih ljudi,niste sami na ovom svetu...naravno da će mi biti stalo do mišljenja meni bitnih osoba...možda ću poslušati neki njihov savet,možda neću...ako sam nešto uradila il rekla a to je bilo loše,kad mi neko značajan skrene na to pažnju...razmisliću dal i naredni put treba tako da se ponašam...

ovo je samo jedan primer u nizu:)
 
ljudi,šta pričate vi?
živite u društvu drugih ljudi,niste sami na ovom svetu...naravno da će mi biti stalo do mišljenja meni bitnih osoba...možda ću poslušati neki njihov savet,možda neću...ako sam nešto uradila il rekla a to je bilo loše,kad mi neko značajan skrene na to pažnju...razmisliću dal i naredni put treba tako da se ponašam...

ovo je samo jedan primer u nizu:)

A baby evo na drugoj temi rece lik kako ga ostavila riba i otisla u bgd..a svi mu kazu kako ona nece naci boljeg..i sad se on vodi time:dash:pa de tu ima mozga:lol:
 
ljudi,šta pričate vi?
živite u društvu drugih ljudi,niste sami na ovom svetu...naravno da će mi biti stalo do mišljenja meni bitnih osoba...možda ću poslušati neki njihov savet,možda neću...ako sam nešto uradila il rekla a to je bilo loše,kad mi neko značajan skrene na to pažnju...razmisliću dal i naredni put treba tako da se ponašam...

ovo je samo jedan primer u nizu:)

Mislim da svaki covek treba da zna sta radi i da uvidja greske, a ne da cekam da mi popuje neko, kao da je taj neko ispravan 100%, mislim sminka.....
Ako me vole ovakvu kakva jesam ok, a ne da prave od mene idiota.:hvala:
 
:)
ljudi,šta pričate vi?
živite u društvu drugih ljudi,niste sami na ovom svetu...naravno da će mi biti stalo do mišljenja meni bitnih osoba...možda ću poslušati neki njihov savet,možda neću...ako sam nešto uradila il rekla a to je bilo loše,kad mi neko značajan skrene na to pažnju...razmisliću dal i naredni put treba tako da se ponašam...

ovo je samo jedan primer u nizu:)

Baby, mislim da se ovde radi o misljenjima drugih.. i da se ne misli na savete, tako sam ja shvatila:)
 
Drushtvena pravila moraju da postoje da bi jedinka opstala u drushtvu bez kog ne mozze da opstane...
Kada se promeni drushtvo, menjaju se i pravila...Razni izumi kao shto su parna mashina, anti-bebi pilula i lak za kosu su bitno menjala pravila drushtva jer su stvorili potrebne preduslove za tu promenu.

Neki ljudi drzze korak sa promenama u drushtvu, drugi se grchevito drzze zastarelih normi, trechi uzzivaju da ogovaraju i izmishljaju pravila koja drugi kao krshe.
 
suzyov.. mozes li malo da razradis temu
ja htedoh da odgovorim, ali uopste nisam sigurna
na sta si ti konkretno mislila

kakve zelje?
koja okolina?

ustaljene norme ponasanja.. su .. uobicajene
i siroko drustveno prihvatljive
to uopste ne znaci da ono sto nije ustaljeno, nije dobro

Milim da se ustaljena ponasanja, u zakonskom i humanom smislu, ne svrstavaju u dogmu.
Bar ih ja tako ne dozivljavam. Mnogo je bolje da ne suzavam temu, nije lose da neke stvari isplivaju same od sebe:D
 
Drushtvena pravila moraju da postoje da bi jedinka opstala u drushtvu bez kog ne mozze da opstane...
Kada se promeni drushtvo, menjaju se i pravila...Razni izumi kao shto su parna mashina, anti-bebi pilula i lak za kosu su bitno menjala pravila drushtva jer su stvorili potrebne preduslove za tu promenu.

Neki ljudi drzze korak sa promenama u drushtvu, drugi se grchevito drzze zastarelih normi, trechi uzzivaju da ogovaraju i izmishljaju pravila koja drugi kao krshe.

A sta mislite da ne filozofiramo, nego npr. da kazemo sta smo hteli da uradimo a nismo zbog toga i toga npr?
 
Mnogi ljudi potiskuju zelje i ostvarenje istih iz straha sta ce reci okolina...
Da li su ustaljene forme ponasanja zaista ispravne i koliko uticu na psiholosko stanje?:?:

:worth::worth::worth:
svaka cast za temu...doduse otisli ste malo u drugom smeru..
ljudi kroz vekove potiskuju svoje zelje jer se zbog xy stvari vecito propagiralo kako je seks prljava stvar, nesto sto se radi zbog produzetka vrste, i sve u vezi njega je sramotno..ko da je nuzno zlo...do cini mi se 60-tih godina, kada se desila seksualna revolucija, i kada su u stvari ljudi poceli da razgovaraju o seksu, da uvidjaju da na onoj drugoj polulopti zemljine kugle postoje isti takvi ljudi sa istim takvim potrebama i zeljama..kad su poceli da se ruse tabui da je neki nacin zadovoljenja potreba perverzan ili bolestan...na zalost ljudska svest se najteze menja, predrasude i strahovi su mnogo jaci od svega i duboko ukorenjeni, tako da i danas ljudi ne zele da istraze svoje zelje, mnogo je lakse potisnuti ih praviti se da ih uopste nema nego suociti se da u vama postoji nesto "prljavo i bolesno"...a upravo to zabranjeno najvise lozi ljude :) i nekima je strasno suociti se sa tim
ustaljene forme ponasanja uglavnom nisu ispravne, licemerne su i nemaju svrhu...rusiti ih je sizifov posao
naravno da uticu na psiholosko stanje, pogotovo kod ljudi koji su svesni da postoji u njima zelja za necim ali ne i dovoljno hrabri da je ostvare plaseci se osude..vremenom se javljaju ozbiljne frustracije i nezadovoljstvo koje se reflektuje na druge aspekte zivota
postoji jedna divna teorija, zove se teorija polarnosti, gde onako laicki receno svaka nasa karakteristika potreba i zelja ima i protivtezu koja mora da se s vremena na vreme izivi...npr ako vazite za vrednu osobu, svakog dana vam je sve pospremano, morate sve poslove da zavrsite, odricete se mnogih stvari samo da bi radili stvorice se frustracije i nezadovoljstvo, jer s vremena na vreme treba dopustiti sebi da budete -lenji.
Tako i sto se tice ovog, ljudi nisu homogeni i bice jedino zaista srecni kada uspeju da prihvate sve ono sto su oni, cak i stvari koje su im nezamislive ali fakat nose u sebi.
 
ako kanis zivjeti, procitaj sabrana dela Markiza de Sada
moral, dogme, norme, prepreke ne postoje kod de Sada
pitanje je sta ti zelis i koliko si spreman ici ( tj, da li imas muda da zivis )

jesam li napomenula da je sve ok u cemu se covek dobro oseca dok pri tom ne steti nikom drugom...
silovanje trudne zene, njeno kasapljenje nozem i silovanje nerodjenog deteta na neki nacin mislim da ne potpada pod to ne nanositi nekom stetu...pogotovo takvu
;)
 
jesam li napomenula da je sve ok u cemu se covek dobro oseca dok pri tom ne steti nikom drugom...
silovanje trudne zene, njeno kasapljenje nozem i silovanje nerodjenog deteta na neki nacin mislim da ne potpada pod to ne nanositi nekom stetu...pogotovo takvu
;)

vidis, uvek se cita iz dusa zrtava ili nesrecnih ili srecnih i normalnih...de Sad je prikazao i drugu stranu, onu oholu i stravicnu i ako si primetila, svi zlikovci iz njegovih romana su ljudi na vlasti i bogati...
 

Back
Top