Eutanazija- za i protiv

Dozvoliti eutanaziju?

  • za

  • protiv


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
ne znam, da se nadjem u situaciji clana porodice koji je umirao pet godina, da bi konacno izdahnuo u 51godini, nakon nekoliko operacija, sa cetrdeset kilograma, bez zuba i kose, bez bubrega, prikljucen na mashine, 0/24 drogiran....njegova supruga je i dan danas na tabletama za smirenje koje se daju shizofrenicarima.
svakako bih htjela da umrem prije nego sto dodjem do te faze

ako se sazalimo na zivotinju i skratimo joj muke, kako da nekog do koga nam je stalo pustamo da umire tako teshko? ili to zelimo nama samima?

E, pa, vidish, nekima je ochigledno vishe stalo do nekog " Boga ", nekih " principa " , " uverenja " i ostalih imaginarnih pojmova, nego do bliske osobe. :confused: Zalosno. :(
 
Poslednja izmena:
ало бре, каква је разлика између младог и старог човека ? Све су то људске душе. То да ли је човекова кожа наборана или глатка је свеједно. Овде се ради о елементарним питањима ЖИВОТА, нашег гледишта на живот уопште, нашег односа према њему, према животу и смрти. Ако се то доведе у питање, све остало постаје бесмислено!!!!! ТИ не можеш знати када је "завршетак" људског живота, човек може да живи преко сто година, а ти ћеш нпр. за неког рећи већ са 80 да је стар. Живот је подједнако смислен и старог и младог.

Ma da, pogledaj samo Mika Džegera :hahaha:
 
Без увреда молићу лепо. Наравно да ћу да поредим са ХИТЛЕРОВСКОМ ФИЛОСОФИЈОМ јер еутаназија то и јесте. Ништа друго до хитлеровска философија. Како је могуће да се за кита слажеш да нису требали да га убију, а за човека се не слажеш. Кажеш кит би и тако и тако умро. АЛИ НИЈЕ У ТОМЕ ПОЕНТА!!!! Није поента да ли ће кит да живи или умре, него наш ОДНОС према животу, ми треба да се боримо за живот сваке животиње и сваког људског бића!!! То што они раде је класично ОБЕСМИШЉАВАЊЕ ЖИВОТА!!!! Да живот припада ономе ко га има и да може да уради са њим шта му је воља! Е па не може!! Не може зато што смо ми ХУМАНО ДРУШТВО, и ЉУДИ који би требали да се боре за живот па макар тај живот представљао и патњу и бол! Јер бол је део живота. Ако треба да плачемо над китом док га лечимо и одржавамо у животу нека плачемо!!! Ако треба да слушамо јаук особе којој је тешко нека слушамо и патимо са њом до задњег момента њеног жвиота, али немојмо узимати туђи живот јер на то немамо право!!!!

Ta beba kita da se kojim slucajem nasla u prirodi bez covjeka ako zaista nije htjela da sisa majcino mlijeko, bi umrla na ovaj ili onaj nacin, sa ili bez borbe.

I slazem se da nekom ko ima tesku bolest ili hendikep da pruzimo dostojanstvenu smrt da se ne muci vise.
 
Zrtvuje se zarad bliznjih????A ne zato sto ima bolove,i pored toga sto je medicina napredovala pa te ne bolii "Toliko"!
Pa ako zivim kao biljka,na aparatima,sta ce mi taj zivot!??A naravno da necu da mucim ljude oko sebe!

У томе и јесте поента филозофије новог светског поретка који жели сваком човеку да наметне удобност и комфор као идеал живота, живот без муке, живот на неким погрешним вредностима. Наравно да твој живот има смисао и ако си на апаратима, јер живот је живот, има смисла за нас остале, има смисла за будуће генерације на којим вредностима ће да се уче, има смисла увек има смисла! Бесмислено је једино оно што они сада чине и раде, што обесмишљавају живот тешко болесних, непокретних, дегенеричне и ментално ретардиране деце, итд....Све то има смисла. Индијанци рецимо нису убијали ЛУДЕ ЉУДЕ јер су сматрали да је њима тако од Бога дато, да постоје и тако живе. Ако су индијанци били паметнији од ових софистициланих наказа са компјутерима данас, онда је то срамота!
 
Jel' ti se obratio neko? Jel' te pitao neko neshto? Nije. A to shto si se ti sama prepoznala u opisu u postu koji nije upucen tebi, i shto se ljutish na mene zbog nechega shto si ti rekla, to je josh zalosnije. :( Bash si, bre, losh chovek. :(
 
Jel' ti se obratio neko? Jel' te pitao neko neshto? Nije. A to shto si se ti sama prepoznala u opisu u postu koji nije upucen tebi, i shto se ljutish na mene zbog nechega shto si ti rekla, to je josh zalosnije. :( Bash si, bre, losh chovek. :(

не нисам ја лош човек, али ако треба нека испаднем и лош човек, а сад те молим откачи се од мене. Немој у животу да би ми се обратио.
 
Без увреда молићу лепо. Наравно да ћу да поредим са ХИТЛЕРОВСКОМ ФИЛОСОФИЈОМ јер еутаназија то и јесте. Ништа друго до хитлеровска философија. Како је могуће да се за кита слажеш да нису требали да га убију, а за човека се не слажеш. Кажеш кит би и тако и тако умро. АЛИ НИЈЕ У ТОМЕ ПОЕНТА!!!! Није поента да ли ће кит да живи или умре, него наш ОДНОС према животу, ми треба да се боримо за живот сваке животиње и сваког људског бића!!! То што они раде је класично ОБЕСМИШЉАВАЊЕ ЖИВОТА!!!! Да живот припада ономе ко га има и да може да уради са њим шта му је воља! Е па не може!! Не може зато што смо ми ХУМАНО ДРУШТВО, и ЉУДИ који би требали да се боре за живот па макар тај живот представљао и патњу и бол! Јер бол је део живота. Ако треба да плачемо над китом док га лечимо и одржавамо у животу нека плачемо!!! Ако треба да слушамо јаук особе којој је тешко нека слушамо и патимо са њом до задњег момента њеног жвиота, али немојмо узимати туђи живот јер на то немамо право!!!!

Ne vrijeđam te, samo sam te upitao da li si normalna, nijesam rekao da nijesi. Za kita se zlažem zbog toga što kit, sve dok su ga ljudi hranili, nije bio izložen patnji. Kad bi ga ljudi ostavili i odbili da ga hrane, složio bih se sa postupkom ovih koji su ga ubili. Da, moj život je moja stvar i mogu da ga prekinem kad poželim. Ođe niko ne govori o uzimanju tuđeg života, eutanazija se izvršava uz saglasnost bolesne osobe i njegovih/njenih bližnjih
 
Ја сам гласала против
Некако ми је свако убиство, макар из милосрђа, убиство
Не одлучујем о животу, ни о смрти
Само сам човек
Говорим само на основу својих убеђења
 
Uvek se svaka diskusija ovako zavrsi,i dzabe ste krecili!
Ja hocu da cujem i druga mislenja od svog i argumente i da se dopunim,ili nesto naucim!
Zato,polako,bez vredjanja,argumente ako imas na suprotno misljenje ti je najace oruzje i sasvim dovoljno!
Abortus je druga tema,koja me licno pogadja,zato bolje da se zadrzimo na eutanaziji!
 
Poslednja izmena:

Back
Top