Sta znaci ulazak u cern koji politicari hvale?
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Sta znaci ulazak u cern koji politicari hvale?

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Sta znaci ulazak u cern koji politicari hvale?

Sta znaci ulazak u CERN a sad o tome pricaju i hvale se politicari?

Koliko ja imam kontakte sa CERN om institut CERN nikad nije bio zatvorenog tipa, mogao sam da dobijem review svih merenja i u papiru (sto je mnogo obimno i fizicki tesko) i u elektronskom obliku....

Mogao si uvek da konkurises za izvodjenje sopstvenog eksperimenta i ako prodje konzilijum onda ce biti i izvrsen...

Razumem fer akt uclanjenja u CERN da se resursima nasih fakulteta pomogne CERN izracunavanje , zakljucivanje i obostrana saradnja...
    Ali to je jedna normalna aktivnost saradnje....
    Tu nema mesta za smrad politicara i njihovoj prici kako ce to izvuci srbiju iz nemastine i krize...

Posto ocigledno da nesto ne znam i da fali neka karika u mojoj spoznaji situacije , molim nekog ako bolje razume sta se desava a da nije tipicno jajarsko podmetanje i koriscenje publiciteta koji je strahom postigao CERN , zbog eksperimenta o gradivnoj cestici.......

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Podrazumevano Re: Sta znaci ulazak u cern koji politicari hvale?

Citat Original postavio Tuzni_patak Pogledaj poruku
    Sta znaci ulazak u CERN a sad o tome pricaju i hvale se politicari?

Koliko ja imam kontakte sa CERN om institut CERN nikad nije bio zatvorenog tipa, mogao sam da dobijem review svih merenja i u papiru (sto je mnogo obimno i fizicki tesko) i u elektronskom obliku....

Mogao si uvek da konkurises za izvodjenje sopstvenog eksperimenta i ako prodje konzilijum onda ce biti i izvrsen...

Razumem fer akt uclanjenja u CERN da se resursima nasih fakulteta pomogne CERN izracunavanje , zakljucivanje i obostrana saradnja...
    Ali to je jedna normalna aktivnost saradnje....
    Tu nema mesta za smrad politicara i njihovoj prici kako ce to izvuci srbiju iz nemastine i krize...

Posto ocigledno da nesto ne znam i da fali neka karika u mojoj spoznaji situacije , molim nekog ako bolje razume sta se desava a da nije tipicno jajarsko podmetanje i koriscenje publiciteta koji je strahom postigao CERN , zbog eksperimenta o gradivnoj cestici.......
    Kakavgod, politicari seru. Jedino sto meni znaci, je sto cu imati noramlne sanse da eventualno provedem tamo koju godinu, jer konkursi za strucno usavrsavanje i rad tamo vaze samo za zmlje clanice.

A sto je najgore SFRJ je jedna od osnivaca CERN-a, a da mi pri tom nismo ni clan....

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Obojica ste rekli da su politicari djubre, pa nemam sta da dodam
    Samo, nije mi bas jasan taj "ulazak" u CERN i sta to tacno znaci.
    U svakom slucaju, cini mi se da je rec o marketingu......
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Jednostavno, zemlja clanica CERN-a ima vece mogucnosti od one koja to nije. I dzavljani iste imaju vece mogucnosti. Vidi prehodni post.

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Ali do sada nisu postavljali uslove kad god sam nesto trazio od njih...uvek su mi sve lepo odgovorili i dali....i kad sam svratio da obidjem , bez neke najave, ljudi se lepo i ljubazno organizuju i pokazu delove, principe rada i funkcionisanja...

Ni meni nije bilo potpuno jasno ovo oko price ulaska u zemlje CERN osim eto sto onda postaje saradnja zvanicna , pa mogu da koriste mreze racunara za klaster racunanje....i obradu podataka...

Da samo kazem nesto iz iskustva...

Dok srbija zvanicno nije "organizovala" delove institucija za predpristupne fondove EU , moja komunikacija sa EU fondovima je bila sasvim ok, ima sve lepo napisano kako treba da izgleda projekat, kome daju kes, pod kojim uslovima (nisu bas blagi uslovi , ali su jasni ) i sve je jasno...
    Od kako su uveli 1 zenu i 5 pomocnika da idu po srbiji i da kontrolisu i kao "pomazu" apliciranje za pristupne fondove, tako je odjednom apliciranje postalo "znate to treba 500 strana minimum da se napise, to se radi 6 meseci, pa vam mi redigujemo prijavu itd"

Medjutim iako je proces obiman, i treba mesec dana trcanja, a onome ko prvi put radi i 6 meseci sabiranja sta sve treba i povezivanja aktera, to ne znaci da tako i mora....ako vec znas i razumes i imas saradnike...koji su potrebni...
    Plus sto su sami odabrali na koje projekte ce moci nasi da ucestvuju , a na koje ce oni odbijati aplikante....
    Sto ne da nije u redu, vec nije ni namera EU.....iskreno postoji deo programa koji je internal, ali se jasno i vidi zasto , ali veci deo je slobodan...

Tako da svako ubacivanje politicara u naucnu sferu sa zebnjom gledam , jer onda ce se vise raditi propagandne i novinarske patke i lajt motivi , a manje stvarna sustina gde imaju sanse i oni koji znaju , a ne samo mamine i tatine kceri i sinovi , sad vec po politickoj ili nekoj drugoj jakoj sinergiji...

Iako je stvarno nedokazivo, obicno na takva bljestava mesta i prilike dodju oni koji su po nekom kriterijumu elita danas....i formalno su linijasi, a ne oni koji su razbijaci i stvarno im treba dati priliku da eksplodiraju...
    Slicno kao sto petnica izbegava da zove one koji su peticari jer procenjuje da su idealni a dosadni ili vec oformljeni....(sto je malo ocekivati)....
    Tako deluje kao protiv teg linijasima u mladjim kategorijama...mada nekad neopravdano , ali ok...

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Mesanje politicara u nesto sto dobro funkcionise obicno rezultuje time da to pocne lose da funkcionise.

Onda treba elegantno zaobilaziti nase i direktno aplicirati kod fondova.

Slične teme

1. Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 01.04.2008., 22:31
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 20.10.2006., 09:57
  3. koji jezik i sta znaci?
    Autor marco3dx u forumu Programiranje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 27.09.2004., 23:30
  4. koji su znaci najbolji u sportu?
    Autor pcelica maja u forumu Astrologija
    Odgovora: 11