Sve o Rusiji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bara Kob Ama

Ističe se
Banovan
Poruka
2.416
Poshto na ovom forumu najvishe pazhnje se posvecuje Hrvatskoj i Rusiji, otvaram ove dve teme na kojima mozhete prichati shta hocete o tim dvema zemljama. Preporuchujem i da ove teme postavimo kao lepljive.
 
Russia exports weapons to about 80 countries. Among the key buyers of Russian-made weaponry are China, India, Algeria, Venezuela, Iran, Malaysia and Serbia.

link

Srbija treba ove S-300 bebice..

2006-10-20-s300-missile-crop.jpg
 
One su nam ponudjene . Dva puta . Jednom kao izmirenje medjufrzavnog duga , a jednom u povoljnom kreditnom aranzmanu . Oba puta smo mi odbili . Oba puta su Hrvatski agenti u nasoj Vladi odradili posao da ih ne uzmemo .

A treci put, kad su trebali da nam daju pred bombardovanje? :think::mrgreen:

Elem,

ВЕЛИКИ ПАД ИНДУСТРИЈСКЕ ПРОИЗВОДЊЕ РУСИЈЕ

МОСКВА – Индустријска производња у Русији опала је у новембру испод свих очекивања, што је нови показатељ да економија можда улази у рецесију која ће бити дубља него што се страховало.

Продукција је пала чак за 10,8 одсто од октобра до новембра, саопштио је званичник Федералног завода за статистику.

У односу на новембар прошле године производња је пала за 8,7 одсто, што је највећи пад од финансијског слома 1998. године.

Економиста Антон Струченевски рекао је да су те бројке веома важне и да указују на компетитивност руске економије, наглашавајући да је то почетак економске ланчане реакције.

Према његовим речима, проблеми са којима се суочавају произвођачи прошириће се на друге области.

Метална индустрија, посебно челичане, смањиле су прозводњу и отпустиле велики број људи, а у Москви су прекинути неки грађевински радови.

Привремено је обустављен рад и у неким фабрикама камиона и аутомобила.

A tamo nisu demokrate i G17 na vlasti.....:dontunderstand:
 
One su nam ponudjene . Dva puta . Jednom kao izmirenje medjufrzavnog duga , a jednom u povoljnom kreditnom aranzmanu . Oba puta smo mi odbili . Oba puta su Hrvatski agenti u nasoj Vladi odradili posao da ih ne uzmemo .

Ovo su novosti :)
Na sledecem nivou cemo da slusamo kako ih u stvari imamo, ali hrvatski agenti u nasoj vojsci odbijaju da ih koriste.
 
Bolje reci, imas li ti precizno saznanje da je takva ponuda stigla.
Ja nisam izneo tu tvrdnju, nego ti.

Zapravo , ti si izneo tvrdju da ja lazem , ili neznije , da sam pogresno cuo ... pa , bas me zanima da li mozda imas neke informacije , koje precizno ukazuju , da sam ja obican lazov , ili u boljem slucaju ... da sam nagluv .. Ne ljuti se , molim te , ne mislim nista lose ... objasnicu ti posle .
 
Znaci nemas nikakvu informaciju o tome.
Sad mi se cini da lazes, posto kada neko govori neistine, obicno ide na foru "Dokazi da to nije tako", posto odlicno zna da se ne moze dokazati da se nesto NIJE.
 
Ti treba da dokazes posto tvrdis da je lazov........iznoshenje njegovih informacija nije nezakonito ali kleveta jeste :mrgreen:

Da si mu samo trazio da dokaze,e to bi bila druga stvar,odnosno njegova obaveza.

bogme :mrgreen:
mada ne znam da li je u pitanju kleveta, pre bih rekao da je od strane svabova usledila uvreda na racun sanovnika. on je rekao da je ovaj lazov.
 
Ti treba da dokazes posto tvrdis da je lazov........iznoshenje njegovih informacija nije nezakonito ali kleveta jeste :mrgreen:

Da si mu samo trazio da dokaze,e to bi bila druga stvar,odnosno njegova obaveza.

Njegova obaveza je da kada iznese tako nesto, odmah to o potvrdi. U suprotnom svi mozemo da tvrdimo sta hocemo.
 
Njegova obaveza je da kada iznese tako nesto, odmah to o potvrdi. U suprotnom svi mozemo da tvrdimo sta hocemo.

Nije........on govori istinu dok se ne nadje neko da ga ospori,ili da iznese misljenje da doticnom ne veruje i da shodno tome ovaj dokaze svoju tvrdnju.

E stvar se menja ako neko kaze da on laze........ne moze neko da nosi fasciklu dokaza za sve sto prica,jer ce mozda neko da ga nazove lazovom.......s druge strane ti mu nisi ni dao vremena da ti odgovori.

Dakle-sta imate da iznesete u svoju odbranu :mrgreen:
 
Znaci nemas nikakvu informaciju o tome.
Sad mi se cini da lazes, posto kada neko govori neistine, obicno ide na foru "Dokazi da to nije tako", posto odlicno zna da se ne moze dokazati da se nesto NIJE.

Pa naravno da ja sad ovde ne mogu da okacim ni jedan link , jer to nije bilo u novinama . Ali to znam prakticno iz prve ruke od nekoliko visokih oficira , koji su tad bili u sluzbi , i koji su se nervirali oko toga . U ostalom . Sistem S300 je u slobodnoj prodaji , moze da ga kupi ko hoce . Cak su i SAD kupile nekoliko primeraka . Jedini koji su odbijeni ( bar zvanicno ) je Iran . Koji je kupio od Rusije sisteme manjeg dometa , tunguska , i jos jedan sistem , brz i efiikasan , ali samo do 6000 metara.
Grcka je tela da kupi S300 , i Rusi su hteli da im prodaju , ali je Turska tuzakala Grcku SAD , pa je Grcima zabranjeno da ovaj sistem kupe . Rusija prodaje ove sisteme , jer su stari , i ima nove sisteme (S400 , Antej 2500 , i nove tipove samohodnih Tunguski ). . S druge strane , i ako su za Rusiju zastareli , sistemi S300 su nenadjebivi za NATO . rade na jednostavnom , ali genijalnom prinipu , koji se ne moze prevariti . I sad , obzirom da se sistemi S300 mogu potpuno legalno kupiti od Rusje ,, sto bi ja lagao .

Hrvatska je od Ukraine kupila jedan takav sistem , ali bez svih vitalnih delova . Eno im ga tamo , stoji beskoristan .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top