Ko zaista vlada svetom?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ms:
Svetom vladaju masoni.
Kako samo volim teorije zavere i masona kao ultra bitnog faktora u svetskom poretku... hehe, njima ne treba marketing kada imamo ovoliko experata za masoneriju. Jes da poznajem gomilu masona lično, ali od ne-masona se uvek saznaju najzanimljivije i najsmešnije stvari...
 
Sizif:
ms:
Svetom vladaju masoni.
Kako samo volim teorije zavere i masona kao ultra bitnog faktora u svetskom poretku... hehe, njima ne treba marketing kada imamo ovoliko experata za masoneriju. Jes da poznajem gomilu masona lično, ali od ne-masona se uvek saznaju najzanimljivije i najsmešnije stvari...
Znas neke masone???Ja sam mislila da kada pristupis masoneriji ne nosis natpis na celu "ja sam mason".
Mora da su masoni dotakli dno dna kada neko ko nije mason javno prica da ih poznaje.
 
Den:
:D

Uprkos naporima dobronamernih ljudi, svet je strasno propatio tokom mnogih proteklih godina kao sto istorija to potvrdjuje! To navodi ljude na razmisljanje kao sto je pisac Dejvid Lorens izjavio:"Mir na zemlji-gotovo svako prizeljkuje.Dobra volja prema svima-skoro svi ljudi na svetu osecaju to jedni prema drugima". Sta onda nije uredu???Zasto onda vidimo rat i mrznju, uprkos tim najdubljim i najiskrenijim osecanjima ljudi???

Izgleda kao paradoks, zar ne???Iako su prirodne zelje ljudi da zive u miru, ljubavi i slogi, ne retko ljudi mrze i ubijaju jedni druge sa neverovatnom i nepojmljivom mrznjom i zlobom!

Ko zaista stoji iza takvih pobuda u ljudima i kontrolise svet?

:D

pa sama si dala odgovor na pitanje :wink:
ništa ne stoji iza, to je U ljudima :roll:
 
slayer:
Znas neke masone???Ja sam mislila da kada pristupis masoneriji ne nosis natpis na celu "ja sam mason".
Mora da su masoni dotakli dno dna kada neko ko nije mason javno prica da ih poznaje.
Vidiš, to što ti pričaš je stvar daleke prošlosti. Masoni više nisu tajna organizacija, nego javna. Oni ne idu okolo i viču na sav glas "ja sam mason" ali postoje znakovi raspoznavanja i oni se znaju.

Vidiš ovu zgradu:

http://www.heritagefdn.on.ca/doorsopen/images/Events/large/Windsor/masonic-lg.jpg

E, u toj zgradi sam bio puno puta, to je masonski centar u Windsoru, Ontario. Ljudi su sasvim normalni, mada ima ja nikad ne bi pristupio jer se ne slažem sa nekim konzervativnim stavovima organizacije. Biti član masonskih loža je korisno prvenstveno zbog prestiža i činjenice da oni pomažu dosta jedni drugima, ali nije ništa spektakularno jer i oni svi imaju normalne poslove kojima se bave - i to od zanatlija pa do "big fish" pozicija.

Pravilo je jednostavno, onaj ko je dobar u onome čime se bavi, bio on stolar ili advokat, dakle cenjen član društva u smislu onoga čime se bavi, ako je hrišćanin, muškarac, i preporučen od strane druga dva masona - može i sam to da postane. Npr. u Windsoru dosta ljudi iz policije su članovi lokalne lože, ima dosta advokata, lekara, privrednika itd.
 
Den:
:D

Uprkos naporima dobronamernih ljudi, svet je strasno propatio tokom mnogih proteklih godina kao sto istorija to potvrdjuje! To navodi ljude na razmisljanje kao sto je pisac Dejvid Lorens izjavio:"Mir na zemlji-gotovo svako prizeljkuje.Dobra volja prema svima-skoro svi ljudi na svetu osecaju to jedni prema drugima". Sta onda nije uredu???Zasto onda vidimo rat i mrznju, uprkos tim najdubljim i najiskrenijim osecanjima ljudi???

Izgleda kao paradoks, zar ne???Iako su prirodne zelje ljudi da zive u miru, ljubavi i slogi, ne retko ljudi mrze i ubijaju jedni druge sa neverovatnom i nepojmljivom mrznjom i zlobom!

Ko zaista stoji iza takvih pobuda u ljudima i kontrolise svet?

:D

Pa, to se valjda zna. ;)
 
iluzionista:
Den:
:D

Uprkos naporima dobronamernih ljudi, svet je strasno propatio tokom mnogih proteklih godina kao sto istorija to potvrdjuje! To navodi ljude na razmisljanje kao sto je pisac Dejvid Lorens izjavio:"Mir na zemlji-gotovo svako prizeljkuje.Dobra volja prema svima-skoro svi ljudi na svetu osecaju to jedni prema drugima". Sta onda nije uredu???Zasto onda vidimo rat i mrznju, uprkos tim najdubljim i najiskrenijim osecanjima ljudi???

Izgleda kao paradoks, zar ne???Iako su prirodne zelje ljudi da zive u miru, ljubavi i slogi, ne retko ljudi mrze i ubijaju jedni druge sa neverovatnom i nepojmljivom mrznjom i zlobom!

Ko zaista stoji iza takvih pobuda u ljudima i kontrolise svet?

:D

Pa, to se valjda zna. ;)

Jevrejska finansijska elita nastanjena u S.A.D. Na to sam mislio.

Uzgred: nemam nista protiv jevreja. To o vladaocima sveta je poznata cinjenica... Tako da se izvinjavam svima koji bi se mogli time naci uvredjeni.
 
Sizif:
slayer:
Znas neke masone???Ja sam mislila da kada pristupis masoneriji ne nosis natpis na celu "ja sam mason".
Mora da su masoni dotakli dno dna kada neko ko nije mason javno prica da ih poznaje.
Vidiš, to što ti pričaš je stvar daleke prošlosti. Masoni više nisu tajna organizacija, nego javna. Oni ne idu okolo i viču na sav glas "ja sam mason" ali postoje znakovi raspoznavanja i oni se znaju.

Vidiš ovu zgradu:

http://www.heritagefdn.on.ca/doorsopen/images/Events/large/Windsor/masonic-lg.jpg

E, u toj zgradi sam bio puno puta, to je masonski centar u Windsoru, Ontario. Ljudi su sasvim normalni, mada ima ja nikad ne bi pristupio jer se ne slažem sa nekim konzervativnim stavovima organizacije. Biti član masonskih loža je korisno prvenstveno zbog prestiža i činjenice da oni pomažu dosta jedni drugima, ali nije ništa spektakularno jer i oni svi imaju normalne poslove kojima se bave - i to od zanatlija pa do "big fish" pozicija.

Pravilo je jednostavno, onaj ko je dobar u onome čime se bavi, bio on stolar ili advokat, dakle cenjen član društva u smislu onoga čime se bavi, ako je hrišćanin, muškarac, i preporučen od strane druga dva masona - može i sam to da postane. Npr. u Windsoru dosta ljudi iz policije su članovi lokalne lože, ima dosta advokata, lekara, privrednika itd.

Lepo ja kazem,masoni nisu vise ono sto su bili.Ali opet mislim da i dalje tu ima puno stvari koje nisu javne.Nije Tapi dzabe sebi oduzeo zivot.
 
Den:
:D

Uprkos naporima dobronamernih ljudi, svet je strasno propatio tokom mnogih proteklih godina kao sto istorija to potvrdjuje! To navodi ljude na razmisljanje kao sto je pisac Dejvid Lorens izjavio:"Mir na zemlji-gotovo svako prizeljkuje.Dobra volja prema svima-skoro svi ljudi na svetu osecaju to jedni prema drugima". Sta onda nije uredu???Zasto onda vidimo rat i mrznju, uprkos tim najdubljim i najiskrenijim osecanjima ljudi???

Izgleda kao paradoks, zar ne???Iako su prirodne zelje ljudi da zive u miru, ljubavi i slogi, ne retko ljudi mrze i ubijaju jedni druge sa neverovatnom i nepojmljivom mrznjom i zlobom!

Ko zaista stoji iza takvih pobuda u ljudima i kontrolise svet?

:D
Znaci neko VLADA svetom ??? Ja mislio to sve samo sveopsti haos i bezvlasce tu i tamo povezano sveopstom pohlepom i strahom (od nuklearnog rata).
 
slayer:
Sizif:
slayer:
Znas neke masone???Ja sam mislila da kada pristupis masoneriji ne nosis natpis na celu "ja sam mason".
Mora da su masoni dotakli dno dna kada neko ko nije mason javno prica da ih poznaje.
Vidiš, to što ti pričaš je stvar daleke prošlosti. Masoni više nisu tajna organizacija, nego javna. Oni ne idu okolo i viču na sav glas "ja sam mason" ali postoje znakovi raspoznavanja i oni se znaju.

Vidiš ovu zgradu:

http://www.heritagefdn.on.ca/doorsopen/images/Events/large/Windsor/masonic-lg.jpg

E, u toj zgradi sam bio puno puta, to je masonski centar u Windsoru, Ontario. Ljudi su sasvim normalni, mada ima ja nikad ne bi pristupio jer se ne slažem sa nekim konzervativnim stavovima organizacije. Biti član masonskih loža je korisno prvenstveno zbog prestiža i činjenice da oni pomažu dosta jedni drugima, ali nije ništa spektakularno jer i oni svi imaju normalne poslove kojima se bave - i to od zanatlija pa do "big fish" pozicija.

Pravilo je jednostavno, onaj ko je dobar u onome čime se bavi, bio on stolar ili advokat, dakle cenjen član društva u smislu onoga čime se bavi, ako je hrišćanin, muškarac, i preporučen od strane druga dva masona - može i sam to da postane. Npr. u Windsoru dosta ljudi iz policije su članovi lokalne lože, ima dosta advokata, lekara, privrednika itd.

Lepo ja kazem,masoni nisu vise ono sto su bili.Ali opet mislim da i dalje tu ima puno stvari koje nisu javne.Nije Tapi dzabe sebi oduzeo zivot.


imas masona po BGD-u koliko hoces...i Sizif je potpuno u pravu...
polovina rotarijanaca su masoni i to se zna i to niko ne krije...i tu vazi sistem da treba da budes dobar u svojoj profesiji, da te neko preporuci, probno druzenje od 6 meseci pa glasanje da li si primljen ili ne...
iz Rotari kluba se lako ulazi u masoneriju, to se i smatra nekom stepenicom ka tome...
takodje, postoji i Rotarakt, podmladak kluba...
elem, nikakva mistifikacija...sve javno, legalno, sastanci su u klubovima, imas cak i obavestenje (samo sto ne mozes da udjes...)...
iz mog iskustva, Rotari radi za neku dobrobit drustva i nije to tek zelja za vladanjem...
 
:D

Ljudi izmuciste se mnogo! Uz sve muke i napore, razna misljenja, nema pravog odgovora-jasnog i vidljivog odgovora!

Evo kako Biblija jednostavno odgovara u Otkrivenju 12:9:"I bi zbacen veliki zmaj, prazmija, onaj koji se zove Djavo i Satana, koji zavodi celu nastanjenu zemlju; zbacen bi na zemlju, i njegovi andjeli bise zbaceni s njim".

Lako brate!
 
eto ga primer kako se zauzima vladajuca pozicija...
uplasis narod pa mu ponudis spasenje...
da nema Satane, ne bi bilo potrebe za Bogom...
jel Bog stvorio Satanu da bi osigurao svoju poziciju?

covece, a kao politika napredovala...
 
:D

Jedna od najvecih i najlukavijih prevara duhovno mocnog i inteligentnog stvorenja, za koje mnogi veruju da ne postoji, jeste upravo to-majstorski je ubedio mnoge da ne postoji, ili ako veruju da postoji, onda je to u obliku crvenog coveculjka sa kozjim kopitama, velikim repom i roscicima na vrh glave, tako da svi koji u to veruju bivaju ismejavani i smatraju se mentalnim kretenima i budalama, sto i jeste cilj Sotone majstora lazi i prevare, najvestijem iluzionisti koji zavodi citavu zemlju.

Djavo je mocno duhovno stvorenje, druga dimenzija i normalno je da je bespredmetno i besmisleno porediti se s njim. Medjutim Biblija razotkriva dela ovog zlog, savrseno nesavrsenog stvorenja.

Mudri uce, slusaju, ispituju, istrazuju, porede, razmisljaju i zakljucuju. Pametni sve znaju i nemaju potrebe za ucenjem jer su "pametni".
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top