p3 u muzej

fox08

Početnik
Poruka
25
imam pentium 3,prvi komp i stvarno mi je prirastao za srce:-). skoro sam kupio ljutu masinu i resim da ih povezem(za counter i jos par stvari koje rade na starom kompu). kupio sam 8m kabla,mreznu=1500din,kad ono zabaguje mi tastatura na tom dedici. nisu drajveri,nije tastatura,najverovatnije mi je probilo napajanje pa ubilo port za tastaturu,posto su usb portovi jos odavno crkli.
merio sam napon na pinovima u dzeku i daje mi pogresne vrednosti
 
i jos da dodam. uspeo sam da preko nove usb kartice povezem tastaturu,al tu se javio problem,tastatura se aktivira kad se ucitava windows tako da nema sanse da udjem u bios. a da ne pominjem instalaciju win bez podesavanja first boot device itd.
kako uci u opste u bios bez tastature
 
Jbga. S time mozes da se slikas sada.
Nikako, ti stari BIOS-i nisu imali podrsku za USB uredjaje.
Btw, koje je godiste?
Kazes da su crkli vec i USB portovi... ja sam do pre godinu dana ovde u kuci jos uvek imao masinu iz 2000-te, baziranu na slavnom Celeronu 433, koji je ceo zivot proveo klokovan na 541 MHZ (:
Na tom kompu je radio cale, tri osnovne stvari, dok ga na kraju nisam ubedio da pljune 200e za novu masinu. Stara je otisla na poklon, nekom prijatelju koji je imao ideju sta ce s njom. Koliko znam, jos uvek radi bez problema. Abit ploca i Voodoo3 kartica. Good ol' times =)
 
e hvala za pomoc oko flash drajva,a da ti nije pogresan pol upisan ;-) . ma ovo je celeron 633mhz zakljucan,tako da nema overclocka,sd ram 128,10gb hard,ge force4,win xp. ma sa njim sam radio stvari koje neko ne bi ni pokusao. uzgred godiste je '98
 
e hvala za pomoc oko flash drajva,a da ti nije pogresan pol upisan ;-) . ma ovo je celeron 633mhz zakljucan,tako da nema overclocka,sd ram 128,10gb hard,ge force4,win xp. ma sa njim sam radio stvari koje neko ne bi ni pokusao. uzgred godiste je '98
uzgred : ne verujem ti
Ti celeroni su izasli iz Intela tamo negde oko augusta 2000-e , a kod nas su se pojavili početkom 2001-e godine , Jezgro "Coppermine" je bilo od bakra , i prvo koje je koje je dozvoljavalo dizanje voltaže na procesoru , išli su u slot 370 ZIF , primerci su mogli da se stabilno klokuju i da rade na čak i 1.1 ghz.
Inače ja sam prošle godine rastočio jednoga na 566 mhz :)
 
Poslednja izmena:
mozda sam pogresio,ja sam ga uzeo polovnog,a decko pre mene ga je imao 2 god. moguce da je negde 2000-'01.
GODINE PROLAZE,NERVOZNIM KORAKOM...GODINE PROLAZE MI GLEDAMO
 
Ma np. man , ne sikiraj se . Inače se možda ne bi ni setio svega ovoga da tada nisam čitao list "Moj Mikro" pa se setio kako su ih najavljivali kada su ih izbacili na tržište "raj za klokere" tako su ih zvali bzvz..
 

Back
Top