"Позитивна" дискриминација - шта је то?
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 85

Tema: "Позитивна" дискриминација - шта је то?

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Arrow "Позитивна" дискриминација - шта је то?

У летку који је недавно дељен грађанима Србије, у коме се обавештавају о својим правима и обавезама по питању здравственог осигурања, а који је насловљен - Здравствено осигурање - право свих грађана Србије,
    у одељку под бројем 3. Здравствено осигурање грађана који не остварују приходе, наведени су сви
    они који имају право на оверену здравствену књижицу: деца до 15 година, школска деца, студенти до 26 године,
    труднице, старији од 65 година, инвалиди,.............и припадници ромске националности!

Што значи, за све остале грађане важи један принцип, а само је у случају ове националности направљен
    преседан, или како би се модерно рекло - позитивна дискриминација.

Може ли било која дискриминација бити позитивна? Да ли тај термин - позитивна дискриминација, заправо
    означава дискриминацију већине? И наравно напишите, шта мислите о конкретној ситуацији?

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Podrazumevano Re: "Позитивна" дискриминација

Mislim da je u redu. Nema to veze sa tim što je to baš romska nacionalnost nego zato što je poznato u kakvim oni uslovima žive.

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

a ko im je kriv shto u tim uslovima zive?
    "pozitivna diskriminacija" je zezancija za bogate a mi to nismo
    da razni rokfeleri peru savest bacajuci par koski pod sto i josh se predstave humanima do jaja
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

A šta vi time konkretno gubite pa da vam smeta?

Aktivan član
    Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    23
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio Enchanted Pogledaj poruku
    A sto JA ne bi imao besplatno ZATO sto sam SRBIN. Ne zaposlen, dosta godina a moram da radim i sam placam, pre svega,oprinos za penziono osiguranje. Ima ih koji mogu da rade i zarade. Neka razmisljaju o sebi i porodici. Pravi decu i siri porodicu onoliko koliko si u stanju da izdrazavas (citaj nahranis, obuces i skolujes). Drzava mora da radi na edukaciji.
    A ko zna (?) mozda i nisam u pravu

Ističe se Toki-Voki (avatar)
    Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: "Позитивна" дискриминација - шта је то?

Posebno je naglaseno za rome, tj. zato sto su oni nemarni i zabole ih, pa rekose ljudi da im opet napomenu, da nebi i dalje izmisljali kako su ugrozeni po ovom principu i to je to, dzabe tema i mesanje u nekakvu politiku kad je ovde nema. Znaci problem je u romima, a ne u tome sto pise, a n jima to treba posebno sve naglasiti!

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

pazi ovo ti je diskriminacija i to ne pozitivna ali u odnosu na hm..rasu?
    ne bih bash mogao rome da nazovem nacionalnoshcu jer ih ima po drzavama evrope a matice nemaju
    ovakav zakon diskriminishe rome pretpostavljajuci da su svi samo zato shto su romi prosjaci
    debilitet
    kriterujum za pozitivnu diskriminaciju ne sme da bude nacionalna pripadnost nego novchano stanje...pa bili romi il marsovci
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Po meni samo zlim ljudima moze da smeta ovako nesto. Ne kazem da vi NE treba da imate ali ako vec nemate ne morate da besnite zato sto neko drugi ima. Ne bi bilo lose da svi vi veliki Srbi imate prihod po glavi stanovnika kao sto imaju ti Romi i besplatno zdravstveno osiguranje - bas da vidim da li biste bili zadovoljni tada.

Elita crveni oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Mislim da to glupiranje sa pozitivnom doskriminacijom samo pravi obrnutu negativnu diskriminaciju. Ja je ostro osudjujem na svim poljima, i to ne samo etnicku, vec i polnu i geografsku i izbeglichku...svi treba da imaju jednake shanse i to je to, a ne neko vece samo zato sto pripada nekoj grupi, kojoj god.
    ...

Ističe se epoc (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

pa u chemu je problem, ako bash hochete besplatno kod doktora, predstavite se kao romi.
    something is really flying around.

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Tzv. pozitivna diskriminacija u jednoj oblasti je ustvari licimurno "peglanje" negativne diskriminacije u drugoj ili svim ostalim oblastima, neka vrsta uspostavljanja morbidne ravnoteže.
    Ne rešava ništa osim što raspiruje netrpeljivost na kojoj je prvobitna diskriminacija i nastala.

Poznat bezibre! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

mislim da je ovde opravdano, jer kao što reče uglavnom žive u katastrofalim ulovima, bez zaposlenja, stalnih prihoda, na pragu bolesti i zaraza, još kad bi morali da plaćaju zdravstveno ne bi nikad ni išli kod lekara... nije ovde reč o diskriminaciji po nacionalnosti zasto što oni Romi, nego, valjda, radi interesa države i pomoći u sprečavanju potencijalnih zaraza, bolesti, umiranja i tsl. kolko-tolko.

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Citat Original postavio bezibre! Pogledaj poruku
    mislim da je ovde opravdano, jer kao što reče uglavnom žive u katastrofalim ulovima, bez zaposlenja, stalnih prihoda, na pragu bolesti i zaraza, još kad bi morali da plaćaju zdravstveno ne bi nikad ni išli kod lekara... nije ovde reč o diskriminaciji po nacionalnosti zasto što oni Romi, nego, valjda, radi interesa države i pomoći u sprečavanju potencijalnih zaraza, bolesti, umiranja i tsl. kolko-tolko.
    ma nemoj......pa tako neka pola Srbije bude pozitivno diskriminisano jer nema posla i zhivi se u katastrofalnim uslovima...
    pa ajd onda...i da se malo ukaljamo ko cige i cap...dobijemo neshto za dz...jer smo i zarazni
    ...

Primećen član
    Učlanjen
    11.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Strela Pogledaj poruku
    У летку који је недавно дељен грађанима Србије, у коме се обавештавају о својим правима и обавезама по питању здравственог осигурања, а који је насловљен - Здравствено осигурање - право свих грађана Србије,
    у одељку под бројем 3. Здравствено осигурање грађана који не остварују приходе, наведени су сви
    они који имају право на оверену здравствену књижицу: деца до 15 година, школска деца, студенти до 26 године,
    труднице, старији од 65 година, инвалиди,.............и припадници ромске националности!

Што значи, за све остале грађане важи један принцип, а само је у случају ове националности направљен
    преседан, или како би се модерно рекло - позитивна дискриминација.

Може ли било која дискриминација бити позитивна? Да ли тај термин - позитивна дискриминација, заправо
    означава дискриминацију већине? И наравно напишите, шта мислите о конкретној ситуацији?
    Pa jeste tako ,pozitivna diskriminacija označava diskriminaciju većine,i svugde je to tako romi recimo kod nas država daje 4 godišnju stipendiju svakom romu koji upiše srednju školu i opet je ne upisuju tko je tu diskriminiran,kako ih obrazovati kad ne žele ni kad im se plaća za to ,koja skupina je tu diskriminirana a koja povlaštena.....

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Pa to je kad ja diskriminišem, pa je za mene pozitivno.

Aktivan član
    Učlanjen
    03.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio JEKA021 Pogledaj poruku
    ma nemoj......pa tako neka pola Srbije bude pozitivno diskriminisano jer nema posla i zhivi se u katastrofalnim uslovima...
    pa ajd onda...i da se malo ukaljamo ko cige i cap...dobijemo neshto za dz...jer smo i zarazni
    a u cemu je problem? nezaposleni koji nisu romi imaju bar zdravstveno osiguranje da mogu da se lece, zasto i romi kao gradjani ove zemlje ne bi mogli da imaju isto to pravo?
    znaci da i nezaposleni koji su na birou i uredno overavaju svoje knjizice, ne treba da dobijaju za dzabe nego neka i oni pocrkaju.Na taj nacin su svi obuhvaceni, problem su jedino studenti iznad 26 godina, kojima ne daju da budu na birou ako studiraju, a nemaju prava ni kao studenti vise, da im knjizice overavaju mame i tate preko svojih firmi.
    Poslednji put ažurirao/la Selket hetyt : 16.12.2008. u 17:35

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Nije to ništa novo. Romi dobijaju socijalnu pomoċ ne na osnovu socijalne ugroženosti i lošeg materijalnog stanja, nego na osnovu nacionalnosti.
    Svojevremeno mi je jedan Rom rekao, ,,A pa to nismo krivi mi Romi, nego vi Srbi što ste budale”.
    A Romi bi prvi trebalo da se pobune protiv toga, jer je to smišljen potez širenja nezadovoljstva i neprijateljstva ne samo Srba, nego pripadnike drugih neromskih nacionalnih manjina.
    Pa onda sredstva za intenzivno zapošljavanje roma 2009. u vreme kad ċe gomila ljudi ostati bez posla.
    Ima tu i političke trgovine, podmiċivanja romske manjine, ali je očigledno da se preteruje i da neko hoċe time da bode oči ostatku građana.
    Seċam se da je pre nekoliko godina Koraċ rekao da manjine moraju da imaju veċa prava da bi bile jednake i da je to tako u svim demokratskim zemljama.
    Možda je jedno vreme tako bilo u Americi sa crncima, ali ja nešto ne znam da su Srbi bilo koga bičevali da bere pamuk, pa da mu sad nešto specijalno duguju.

Aktivan član
    Učlanjen
    03.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Milanne Pogledaj poruku
    Nije to ništa novo. Romi dobijaju socijalnu pomoċ ne na osnovu socijalne ugroženosti i lošeg materijalnog stanja, nego na osnovu nacionalnosti.
    Svojevremeno mi je jedan Rom rekao, ,,A pa to nismo krivi mi Romi, nego vi Srbi što ste budale”.
    Seċam se da je pre nekoliko godina Koraċ rekao da manjine moraju da imaju veċa prava da bi bile jednake i da je to tako u svim demokratskim zemljama.
    Možda je jedno vreme tako bilo u Americi sa crncima, ali ja nešto ne znam da su Srbi bilo koga bičevali da bere pamuk, pa da mu sad nešto specijalno duguju.
    pa to sa njima je ogroman problem koji se ne resava preko noci, ali 90% njih zivi u potpunim neuslovima zbog cega se rom automatski povezuje sa jadom i bedom, ali dobijaju pomoc na osnovu socijalne ugrozenosti, jer ima roma koji su skolovani, rade, i ne treba im nikakva pomoc.(iako je takvih ekstremno malo)

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Citat Original postavio Selket hetyt Pogledaj poruku
    a u cemu je problem? nezaposleni koji nisu romi imaju bar zdravstveno osiguranje da mogu da se lece, zasto i romi kao gradjani ove zemlje ne bi mogli da imaju isto to pravo?
    znaci da i nezaposleni koji su na birou i uredno overavaju svoje knjizice, ne treba da dobijaju za dzabe nego neka i oni pocrkaju.Na taj nacin su svi obuhvaceni, problem su jedino studenti iznad 26 godina, kojima ne daju da budu na birou ako studiraju, a nemaju prava ni kao studenti vise, da im knjizice overavaju mame i tate preko svojih firmi.
    ovo uopste nije replika na citat mog posta, slazhem se s tobom.
    ...

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Selket hetyt Pogledaj poruku
    pa to sa njima je ogroman problem koji se ne resava preko noci, ali 90% njih zivi u potpunim neuslovima zbog cega se rom automatski povezuje sa jadom i bedom, ali dobijaju pomoc na osnovu socijalne ugrozenosti, jer ima roma koji su skolovani, rade, i ne treba im nikakva pomoc.(iako je takvih ekstremno malo)
    Mogu da ti kažem da su to predrasude o njima, koje se eksploatišu.
    Bar što se tiče juga Srbije, Romi su integrisani u društvo. Neki se snađu u životu, neki ne. Kao i Srbi, uostalom.
    Nisu ništa manje sposobni da nađu veze, da se preko politike zaposle.
    Mnogi se upuštaju i u criminal. Kad Srbin krade i pljačka, on je kriminalac i to je to. Međutim, kad Rom krene istim putem, on to radi, jer je isfrustriran diskriminacijom, lišen adekvatnog obrazovanja, normalnog života, itd.
    Stvar je u raznim NVO-ima, aktivistima raznoraznih građanskih odbora, itd. koji tobože brinu o pravima Roma, a zapravo samo pune svoje džepove iz stranih fondova i unose razdor tamo gde ga nikada nije ni bilo.

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Arrow Re: "Позитивна" дискриминација - шта је то?

znaci da i nezaposleni koji su na birou i uredno overavaju svoje knjizice, ne treba da dobijaju za dzabe nego neka i oni pocrkaju.
    Тако је било, али по новом, мора онај ко се пријављује на биро, да изјави да живи сам и да нема никаквих прихода.

Zainteresovan član milka canic (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Budale nepismene koje su i pisale taj zakon i prirucnik su krive. Mogli su da stave beskucnici, siromasni, nepismeni... Ako je neko rasista, to su oni. Po njima je svaki beskucnik ili nepismen- Rom, i svaki Rom je beskucnik ili nepismen.

Tako je to kad nam po minisarstvima rade vezare, a ne neko ko zna posao.

Uostalom, kakva je to prica ko ima pravo na osiguranje, zar nemamo svi? Kao imaju svi, samo na razlicite nacine to ostvaruju. Sve mi to smrdi na privatizaciju zdrastva. Sad ce oni krenuti da ukidaju da moze bracni drug da osigurava bracnog druga, a vec su krenuli na studente, procitajte pazljivo taj letak i svratite do studentske poliklinike.

nesha t. nije na forumu
    vam kaže da budete dobri prema ljudima koji vas okružuju, na netu, a i u životu
    Veoma poznat nesha t. (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Po meni samo zlim ljudima moze da smeta ovako nesto. Ne kazem da vi NE treba da imate ali ako vec nemate ne morate da besnite zato sto neko drugi ima. Ne bi bilo lose da svi vi veliki Srbi imate prihod po glavi stanovnika kao sto imaju ti Romi i besplatno zdravstveno osiguranje - bas da vidim da li biste bili zadovoljni tada.

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Arrow Re: "Позитивна" дискриминација

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    a ko im je kriv shto u tim uslovima zive?
    "pozitivna diskriminacija" je zezancija za bogate a mi to nismo
    da razni rokfeleri peru savest bacajuci par koski pod sto i josh se predstave humanima do jaja
    Увозно лецемерје без граница...

nesha t. nije na forumu
    vam kaže da budete dobri prema ljudima koji vas okružuju, na netu, a i u životu
    Veoma poznat nesha t. (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Strela Pogledaj poruku
    Увозно лецемерје без граница...