Srbi iz CG mogu opstati samo na "децрногоризацији српске самосвијести"

Stari Crnogorac

Domaćin
Banovan
Poruka
4.066
...Будући да је утемељена на антисрпским идентитетским основама, постјугословенска Црна Гора је непомирљиви антипод српској самосвијести. Нема никакве сумње да држава намјерава да до краја затре српски идентитет, јер само тако, никако другачије, она дугорочно може да обезбиједи сопствену стабилност и опстанак. Ево конкретног доказа: Желимо да Црна Гора направи тај искорак да се на Балкану створи грађанска нација, односно они који своју нацију одређују према припадности држави1 (подв. – РВ), недавно је изјавио предсједник црногорског парламента. Зато се српска национална политика у Црној Гори у будућности мора темељити на двама кључним принципима: а) на јасном националном раздвајању Срба и Црногораца и б) на децрногоризацији српске самосвијести. И као таква, она се може изразити ријечима: борба за српска права. Било каква другачија политика биће суицидна и суштински антисрпска.

***
Националним раздвајањем Срба и Црногораца обесмислиће се црногорска идеолошка прича о „великосрпском пројекту“ који „угрожава црногорску националну самобитност“. Мантра о „великосрпству“ је кључна полуга црногорског националног идентитета, јер је она најснажнији кохезиони фактор који Црногорце држи у стању сталне негативне тензије према Србима. Оваквим заокретом режимски идеолошки пројекат постаће стерилан, а притисак који власт врши на Србе биће преусмјерен на његове емитере и носиоце. Нас Срба има преко десет милиона и не постоји ниједан рационалан разлог због којег би ми требали да се и даље понашамо попут овце која трчи за вуком који ју је ранио!...

Рајо Војиновић

Slazete li se sa ovim?
 
...Будући да је утемељена на антисрпским идентитетским основама, постјугословенска Црна Гора је непомирљиви антипод српској самосвијести. Нема никакве сумње да држава намјерава да до краја затре српски идентитет, јер само тако, никако другачије, она дугорочно може да обезбиједи сопствену стабилност и опстанак. Ево конкретног доказа: Желимо да Црна Гора направи тај искорак да се на Балкану створи грађанска нација, односно они који своју нацију одређују према припадности држави1 (подв. – РВ), недавно је изјавио предсједник црногорског парламента. Зато се српска национална политика у Црној Гори у будућности мора темељити на двама кључним принципима: а) на јасном националном раздвајању Срба и Црногораца и б) на децрногоризацији српске самосвијести. И као таква, она се може изразити ријечима: борба за српска права. Било каква другачија политика биће суицидна и суштински антисрпска.

***
Националним раздвајањем Срба и Црногораца обесмислиће се црногорска идеолошка прича о „великосрпском пројекту“ који „угрожава црногорску националну самобитност“. Мантра о „великосрпству“ је кључна полуга црногорског националног идентитета, јер је она најснажнији кохезиони фактор који Црногорце држи у стању сталне негативне тензије према Србима. Оваквим заокретом режимски идеолошки пројекат постаће стерилан, а притисак који власт врши на Србе биће преусмјерен на његове емитере и носиоце. Нас Срба има преко десет милиона и не постоји ниједан рационалан разлог због којег би ми требали да се и даље понашамо попут овце која трчи за вуком који ју је ранио!...

Рајо Војиновић

Slazete li se sa ovim?

Meni ništa nije bilo smešnije od Đukanoviċevih zapomaganja po stranim medijima.
Srbija sprema invaziju na Crnu Goru!
Kakav bednik!
Miloševiċ se zalaže za Veliku Srbiju. Karadžiċ se zalaže za Veliku Srbiju.
Ej, oba čoveka Crnogorci!
Ali, što se mene tiče, Crnogorski narod ima istu takvu američku marionetu na vlasti, kao i mi sami.
Najbolje ċemo jedni drugima da pomognemo, ako ih svrgnemo s vlasti.
 
Posto decrnogorizacija znaci odricanje od svega sto je crnogorsko (Njegos. Sv. Petar Cetinjski itd.) mislim da nije puno ljudi spremno na to, a samim time mislim da decrnogorizacija ne moze uspjet. Dakle, ako se slazete sa ovim gore onda je asimilacija Srba iz CG neminovnost.

da da
shto je babi milo:hahaha:
tvoj problem shto TI tako vidish decrnogorizaciju
ljudi koji su se izjashnjavali kao SRBI ne mogu biti deo identiteta *********a
Njegosha ste se vi vetj odrekli a ne oni koji su Srbi u CG
 
Slazete li se sa ovim?

Ja se slažem - isto kako se slažem da dog kod pričaš ti ono što pričaš, i dok god budu ljudi kao tebi, biće srpskog nacionalizma i čak esktremizma u Crnoj Gori, a tako će i jačati - skoro istovjetno. Štoviše ovo sam ja još mnogo ranije pričao i ponavljao, a ti u nevjerici mantrao...šta je očuvalo komuniste? Centrizam i neutralnost. Je li DPS jedina takva stranka? Centrizam (naginjući na srpsku stranu devedesetih i na suverenističku u ovom milenijumu) + Milo (autoritarna vlast uz finansijsku potporu+karizma) = ~50%.
 
Posto decrnogorizacija znaci odricanje od svega sto je crnogorsko (Njegos. Sv. Petar Cetinjski itd.) mislim da nije puno ljudi spremno na to, a samim time mislim da decrnogorizacija ne moze uspjet. Dakle, ako se slazete sa ovim gore onda je asimilacija Srba iz CG neminovnost.

Ako Crnogorci nisu Srbi-onda Srbi ne postoje...
Zapad je proteklih godina investirao ogroman novac u rasrbljivanje Crne Gore..
Kao rezultat stvorena je drzava koja dugorocno nece ekonomski opstati bez velike pomoci Zapada..
Prognoze su da Zapadu iduce godine sledi Kolaps...
Posle Kolapsa Zapada -sledi i ekonomski Kolaps Crne Gore..
 
Ako Crnogorci nisu Srbi-onda Srbi ne postoje...
Zapad je proteklih godina investirao ogroman novac u rasrbljivanje Crne Gore..
Kao rezultat stvorena je drzava koja dugorocno nece ekonomski opstati bez velike pomoci Zapada..
Prognoze su da Zapadu iduce godine sledi Kolaps...
Posle Kolapsa Zapada -sledi i ekonomski Kolaps Crne Gore..
Što se tiče ovog oko CG zahvali se KPJ i bratji Rusima. :)
 
Posto decrnogorizacija znaci odricanje od svega sto je crnogorsko (Njegos. Sv. Petar Cetinjski itd.) mislim da nije puno ljudi spremno na to, a samim time mislim da decrnogorizacija ne moze uspjet. Dakle, ako se slazete sa ovim gore onda je asimilacija Srba iz CG neminovnost.

U slučaju desrbizacije Crnogoraca, biće potrebno odricanje svega što je srpsko, a to znači sva tri velika crnogorska pjesnika: Stjepana Mitrova Ljubiše, Marka Miljanova Popovića i Vuka Vrčevića.
 
Posto decrnogorizacija znaci odricanje od svega sto je crnogorsko (Njegos. Sv. Petar Cetinjski itd.) mislim da nije puno ljudi spremno na to, a samim time mislim da decrnogorizacija ne moze uspjet. Dakle, ako se slazete sa ovim gore onda je asimilacija Srba iz CG neminovnost.

U slučaju desrbizacije Crnogoraca, biće potrebno odricanje svega što je srpsko, a to znači sve trojice velikih crnogorskih pisaca: Stjepana Mitrova Ljubiše, Marka Miljanova Popovića i Vuka Vrčevića.
 
...Будући да је утемељена на антисрпским идентитетским основама, постјугословенска Црна Гора је непомирљиви антипод српској самосвијести. Нема никакве сумње да држава намјерава да до краја затре српски идентитет, јер само тако, никако другачије, она дугорочно може да обезбиједи сопствену стабилност и опстанак. Ево конкретног доказа: Желимо да Црна Гора направи тај искорак да се на Балкану створи грађанска нација, односно они који своју нацију одређују према припадности држави1 (подв. – РВ), недавно је изјавио предсједник црногорског парламента. Зато се српска национална политика у Црној Гори у будућности мора темељити на двама кључним принципима: а) на јасном националном раздвајању Срба и Црногораца и б) на децрногоризацији српске самосвијести. И као таква, она се може изразити ријечима: борба за српска права. Било каква другачија политика биће суицидна и суштински антисрпска.

***
Националним раздвајањем Срба и Црногораца обесмислиће се црногорска идеолошка прича о „великосрпском пројекту“ који „угрожава црногорску националну самобитност“. Мантра о „великосрпству“ је кључна полуга црногорског националног идентитета, јер је она најснажнији кохезиони фактор који Црногорце држи у стању сталне негативне тензије према Србима. Оваквим заокретом режимски идеолошки пројекат постаће стерилан, а притисак који власт врши на Србе биће преусмјерен на његове емитере и носиоце. Нас Срба има преко десет милиона и не постоји ниједан рационалан разлог због којег би ми требали да се и даље понашамо попут овце која трчи за вуком који ју је ранио!...

Рајо Војиновић

Slazete li se sa ovim?
Ne slažem se jer Crna Gora nije nastala da pi zatrla srpstvo. Mislim da ne postoje pokušaju asimilacije Srba u Crnoj Gori
 
Znam samo jedno: ispiranje mozgova (i solidan učinak u tEm pogledu) neuporedivo je jeftiniji od gubitaka života ratom, te represalija prema neistomišljenicima.

Zato, samo naprijed u sluđivanju... jednog dana ćete možda imati sreću da vam tjelohranitelji ne drže peškir dok na plaži presvlačite kupaći (slučaj s g-dinom Krivokapićem).
 
Posto decrnogorizacija znaci odricanje od svega sto je crnogorsko (Njegos. Sv. Petar Cetinjski itd.) mislim da nije puno ljudi spremno na to, a samim time mislim da decrnogorizacija ne moze uspjet. Dakle, ako se slazete sa ovim gore onda je asimilacija Srba iz CG neminovnost.

decrnogorizacija znaci odricanje od svea sto je ustasko kao sto je milo djukanovic i ekipa crnogorskih ********* sa jevremom brkovicem oko njega

Sv. Petar Cetinjski i Njegos su bili Srbi
 
Posto decrnogorizacija znaci odricanje od svega sto je crnogorsko (Njegos. Sv. Petar Cetinjski itd.) mislim da nije puno ljudi spremno na to, a samim time mislim da decrnogorizacija ne moze uspjet. Dakle, ako se slazete sa ovim gore onda je asimilacija Srba iz CG neminovnost.
Samo jedna ispravka, Njegos je bio Srbin. Tako je on zeleo, ne ja.
 
Ne slažem se jer Crna Gora nije nastala da pi zatrla srpstvo. Mislim da ne postoje pokušaju asimilacije Srba u Crnoj Gori

Svi Crnogorci koji vise na forumima osim tebe tvrde da postoji - i otvoreno podržavaju.

(da citiram postavljača teme sa drugog foruma)

Nestaćete! Asimilovat ćemo vas! Jeli čuješ!

Osim toga, preimenovanje toponima zaista jeste asimilacija...pa ako ništa drugo...
 

Back
Top