Crna Gora postaje kandidat za EU

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
88.071
v118660p0.jpg


Crna Gora i službeno aplicirala za kandidaturu Evropske Unije.
 
Pa to je logicno.
Crna Gora nema Kosovo, Crna Gora nema haske obaveze.
Srbija bi vec usla u EU da je ispunila haske obaveze i da je resila pitanje Kosova.

Voleo bih da Crna Gora udje pre Hrvatske u EU. To bi cak i Srbiji vise odgovaralo.

Pa sto onda Hrvatska jos nije usla? Ni ona nema Kosovo ni haske obaveze, plus, sredjenija je i ima visi standard i od Srbije i od CG?
 
Pa to je logicno.
Crna Gora nema Kosovo, Crna Gora nema haske obaveze.
Srbija bi vec usla u EU da je ispunila haske obaveze i da je resila pitanje Kosova.

Voleo bih da Crna Gora udje pre Hrvatske u EU. To bi cak i Srbiji vise odgovaralo.

Zašto bi to voleo? :eek:

Inače, ako i prihvate ovo (a meni bi lično bilo čudno barem malo da prihvate), ne zaboravi da je Republika Hrvatska već kandidat za EU.
 
I ja sam apliciro za mesto direktora Microsoft Canada :hahaha: kakvi debili yebote, cuj aplicirali i ono kao stizu cestitke sa svih strana LMAO :D :P

Jes vala brate :hahaha:

Kako ko preda koji dokument tako se hvale kako su daleko odgurali i kakav su uspeh napravili, a ostali čestitaju :dash:

Uostalom, Crnu Goru su savetovali da ne predaje u ovom trenutku, međutim, Milo se oglušio o savete.
 
Zašto bi to voleo? :eek:

Inače, ako i prihvate ovo (a meni bi lično bilo čudno barem malo da prihvate), ne zaboravi da je Republika Hrvatska već kandidat za EU.

Ulazak CG u EU pre Hrvatske bi doveo do poraza HDZ-a, to bi bio dokaz da Vlada koju predvodi HDZ nije odgovorna.

Hrvatska jeste kandidat, ali se sve češće pominje da bi Hrvatska mogla u EU zajedno sa Srbijom, koja još uvek nije kandidat.
 
Jes vala brate :hahaha:

Kako ko preda koji dokument tako se hvale kako su daleko odgurali i kakav su uspeh napravili, a ostali čestitaju :dash:

Uostalom, Crnu Goru su savetovali da ne predaje u ovom trenutku, međutim, Milo se oglušio o savete.

Mislim sve je to lepo i zelim im sav prosperitet na svetu, bilo da ce to doziveti kao clanica kojekakve unije ili neutralni, ali smesno je to zaludjivanje naroda sa potpisivanjem nekih praznih papira i slikanjem za "raju", kao "nesto se radi - negde se ide", ovo ono, a bice na kraju k'o onaj cirkus sa Fiatom i Zastavom, yebote ja sam mislio u predizbornoj kampanji DS-a da ce Donald Trump i Bill Gates sletiti u Beograd i dati intervju kako ulazu sve sto imaju u Srbiju. :hahaha: :rotf:
 
Hrvatska ima granicni spor sa Slovenjom, korumpirana je, socijalna politika u Hrvatskoj je dosta losa. Hrvatska je tek nedavno zavrsila saradnju sa Hagom.

Od svega sto si naveo jedino spor sa Slovenijom mogu da prihvatim kao argument. Pa CG je daleko korumpiranija i socijalna politika joj je dosta losija od Hrvatske, plus Hrvatska je vec postala kandidat (a CG tek aplicirala ali joj kandidatura jos nije odobrena) i zavrsila saradnju sa Hagom.Pa gde je tu ona ispred Hrvatske, po kojim kriterijumima?
 
Crna Gora može ubrzano u EU jer je mala. Sve i da čitava CG migrira EU to neće ni osetiti.

Sa Hrvatskom, a posebno Srbijom je situacija malo drugačija.

Pa jeste to delimicno tacno. Ako bi se donela politicka odluka, CG bi mogla i odmah u uniju. Ali, pitanje je koliko je uniji potrebna CG kao sto su joj bile potrebne Rumunija i Bugarska. Ja mislim da im ta nestabilna i mafijaska drzava, ma koliko minijaturna bila, u ovom trebutku ne treba.
 
Crna Gora je smesna kao "drzava", to bi bilo isto da Brisel diskutuje da li ce da primi San Marino, njima ni iz dzepa ni u dzep, totalno jedan nebitan faktor u svakom drzavotvornom smislu. Sto je neko rekao, da se svih 600 000 sutradan iseli u zemlje EU, ne verujem da bi to iko primetio/osetio.
 
Pa jeste to delimicno tacno. Ako bi se donela politicka odluka, CG bi mogla i odmah u uniju. Ali, pitanje je koliko je uniji potrebna CG kao sto su joj bile potrebne Rumunija i Bugarska. Ja mislim da im ta nestabilna i mafijaska drzava, ma koliko minijaturna bila, u ovom trebutku ne treba.

U ovom trenutku EU ne treba ni jedna nova članica, bila ona CG ili Ukrajina.
Usled ove famozne krize i ćorsokaka Lisabonskog ugovora integracije su pauzirane.
 
Crna Gora je smesna kao "drzava", to bi bilo isto da Brisel diskutuje da li ce da primi San Marino, njima ni iz dzepa ni u dzep, totalno jedan nebitan faktor u svakom drzavotvornom smislu. Sto je neko rekao, da se svih 600 000 sutradan iseli u zemlje EU, ne verujem da bi to iko primetio/osetio.

Budimo iskreni, CG ima potencijale koji odgovaraju Evropi. Nisu to mogućnosti koje menjaju EU, ali svejedno.
U CG se priliva veliki strani (ne EU) kapital iz Rusije i zemalja Bliskog Istoka. Kada bi se istrebila korupcija (ili bar svela na jedan razuman nivo), mnoge evropske firme bi mogle tamo masno da profitiraju.
 
U ovom trenutku EU ne treba ni jedna nova članica, bila ona CG ili Ukrajina.
Usled ove famozne krize i ćorsokaka Lisabonskog ugovora integracije su pauzirane.

Ukrajina :hahaha: :rotf: pa ta beda od 50 miliona stanovnika NIKAD, ali NIKAD nece u EU. Turci su ja mislim 3 svetlosne godine ispred Ukrajinaca, EU se o jadu zabavila sa 30 miliona Rumuna i Bugara, a zamisli ovih 50 miliona duplo bednijih :hahaha:
 
Budimo iskreni, CG ima potencijale koji odgovaraju Evropi. Nisu to mogućnosti koje menjaju EU, ali svejedno.
U CG se priliva veliki strani (ne EU) kapital iz Rusije i zemalja Bliskog Istoka. Kada bi se istrebila korupcija (ili bar svela na jedan razuman nivo), mnoge evropske firme bi mogle tamo masno da profitiraju.

Na koju foru ? CG nema dovoljno ljudi da ih koriste bar kao jeftiniju radnu snagu, tako da svaka ideja o nekoj proizvodnji pada u vodu, opet nema dovoljno ljudi da su neki bitan potrosacki faktor da neko profitira, a sto se tice turizma, imaju to malo obale koja je vec razgrabljena i smesna je u poredjenju sa Hrvatskom i mislim da ni tu nema neke velike koristi. Ja stvarno ne vidim CG kao bitnu drzavu u bilo kom smislu, kao sto sam vec rekao, u istom su rangu sa San Marinom, Andorom, Maltom itd....znaci mogu da zavrse kao Luxemburg, a mogu i kao Moldova.
 
Poslednja izmena:

Back
Top