Aikido i Realni Aikido reopen

Opet greska, izvinjavam, mislio sam na Aikijujutsu


- - - - - - - - - -

I koja je razlika izmedju Realnog Aikidoa i Aikijujutsa-a :?:

Ta veština iz koje je potekao Aikido je Daito ryu, to joj je konkretno ime. Svi kada pričaju o njoj koriste ime Daito ryu a ne "aikidžicu".
Ovi likovi nisu ni Daito ryu ni Aikido nego likovi koji su izmešali tehnike iz Đudo-a, Aikido-a, Karate-a i nekih koryu veština, i to sve sa video snimaka. Inače glavni lik je pobegao iz Brazila jer su neki hteli valjda da ga ubiju.

Zapravo kada pogledaš snimak i mogli bi da prođu kao Ljubini puleni jer je i on učio sa snimaka.
 
A kako je to real Aikido Ljuba V.,
uspeo da ubaci sistem u skole :?:

Реални аикидо у школама у Србији
Београд, 17. јануар 2005.
Министар просвете и спорта у Влади Републике Србије Слободан Вуксановић посетио је данас Светски центар реалног аикида у Београду, чији ће инструктори обучавати наставнике у школама које желе да поред ове уведу и друге борилачке вештине као изборни предмет.

Реални аикидо у школама у Србији
Аутор: Фонет
Вуксановић је најавио да ће Министарство свим заинтересованим школама одобрити увођење овог предмета и нагласио да је велики број школа у Србији заинтересован за увођење реалног аикида.

S obzirom da je sada 2019, da li je R.Aikido, zaziveo u skolama, :?:
 
Koji tebi ***** fali u glavi pa da pokrećeš temu staru nekoliko godina majke ti :D ? Nije zaživelo, umrlo je sa Ljubom pokojnim i to je to. To što si ti trenirao kod njega ne znači da je Ljuba realno vredeo neki *****. To si se samo ti zajebao ;D . Toliko više o tvojim postovima na ovu temu. :rotf:
A koji ***** fali u glavi , pa da mislis, da ja pokrecem temu, koja je vec pokrenuta :?:
Koliko vidim, tvoj post je bio Juna 26 i sta sad, :?:
Davno je bilo kada sam trenirao kod njega, a kod koga si ti trenirao Aikido, :?:
A kad je bio tako los, sto mu nisi izasao na crtu,dok je bio ziv i aktivan pa mu to objasnio kroz tehnike, da od tebe nesto nauci, :lol:
 
A koji ***** fali u glavi , pa da mislis, da ja pokrecem temu, koja je vec pokrenuta :?:
Koliko vidim, tvoj post je bio Juna 26 i sta sad, :?:
Davno je bilo kada sam trenirao kod njega, a kod koga si ti trenirao Aikido, :?:
A kad je bio tako los, sto mu nisi izasao na crtu,dok je bio ziv i aktivan pa mu to objasnio kroz tehnike, da od tebe nesto nauci, :lol:

Jel ti čitaš gluposti koje pišeš? Izgleda da ne. Pogubljen u vremenu i prostoru koliko vidim.

Zato što u krajnjoj liniji nije bilo potrebe. Organizacija mu se ionako raspadala i sada je u fragmentima nakon njegove smrti tako da. To je to.
 
Poslednja izmena:
Jel ti čitaš gluposti koje pišeš? Izgleda da ne. Pogubljen u vremenu i prostoru koliko vidim.

Zato što u krajnjoj liniji nije bilo potrebe. Organizacija mu se ionako raspadala i sada je u fragmentima nakon njegove smrti tako da. To je to.
Koliko ti, pises gluposti, toliko i ja.
Da procitamo, gde pise da se njegova organizacija raspada, zivo me zanima :?:
Aha, nije bilo potrebe da mu izlazis na crtu, :lol:
 
Koliko ti, pises gluposti, toliko i ja.
Da procitamo, gde pise da se njegova organizacija raspada, zivo me zanima :?:
Aha, nije bilo potrebe da mu izlazis na crtu, :lol:

Da je barem to istina bilo bi podnošljivo :mrgreen:

Raspadala se kada su ga napustili mnogi "najbolji" puleni, zato je i ostala na nekim marginama, bilo je o tome i u ovoj temi još ranije. Pa nije, po pitanju Aikido-a pokojni Ljuba nije bio ništa posebno, rang 4.kju-a otprilike. Bilo je većih talenata u toj njegovoj ekipi od njega ali jbg.
 
Aikido je bilo u vreme moje mladosti, u proslom veku, i to nekom periodu, tako da mi nije bitan u zivotu.
Znaci, ipak nisi master,a ocenjujes drugoga, onda se postavlja pitanje , koje ti znanje imas,a nisi kompetentan da o tome pises.
Pametnom dosta, :)
Napisao sam ne moraš biti master, u tome je problem RA. Kada pređeš na primer 3.kju Aikido onda već kontaš koliko zapravo oni nemaju pojma šta rade. Skontaš u suštini i ranije ali nisi baš toliko siguran. A onda dođe međunarodni seminar Aikido-a, kod Hiroaki Kobajašija, gde se i oni nekim čudom pojave, likovi iz RA, i tu vidiš koliko nemaju blage ***** veze šta pokušavaju. Jedno vreme su samo stajali sa strane i nisu se ni pridruživali ostalima da treniraju i rade tehnike. Koji im ***** fali samo oni znaju.
 

Back
Top