Aikido i Realni Aikido reopen

pa ne,nego sam ja mislio da je aikido srpska vestina,nesto nase i da mi treba da ga volimo zato sto je nas covek to napravio,zato sam se zbunio kada sam video dekicu i to jos Japanac:dontunderstand:

Aikido ne, realni aikido je Srpska borilacka vestina!!! U realnom aikidou nema izraza katate, negu u tradicionalnom!!! U realnom je to "hvat za ruku"! Znam japanske nazive jer to ja zelim... I dalje pokusavam da skontam tvoj predhodni post kao i ti sa ovim :dontunderstand: Ti si nesto pobrkao...
 
Ma sta je on tu modifikovao??? Sve te tehnike postoje u tradicionalnom aikidou, samo sto drugacije izgledaju kad ih Ljuba radi jer ne zna da ih radi(a da se ne posece na primer)
Osnovnu skolu aikidoa nije prosao ni sa dobrim uspehom, a sada se izdaje za inzenjera!!!!
Uostalom kad je neko dobar on je dobar, ne osporavaju ga ovoliko kao Ljubu...
A da ne bude da je tako zato sto smo Srbi pa nam sve smeta, ne znam da je neko osporavao Maria Topolseka i njegovog najboljeg ucenika Vladu Popovica (shohei-ryu). Da dodam da je ekipa Vlade Popovica na Okinavi dobila epitet najsurovije evropske koju su ikada videli!!! I ne koorobetza se ovoliko kao SOKE, a moze da ga za dorucak...
 
Poslednja izmena:
Realni aikido je priznat kao srpska borilacka vestina.Ljuba je to sve preradio i ubacio i izbacio neke tehnike.Niko nije rekao da je Ljuba izmislio realni aikido ali ipak zavaljujuci njemu ta vestina je poznata kao srpska.A ujedno i naj bolja borilacka vesina gledano sa moje strane.Nema treskanja,udaranja...Sve se radi polako i stalozeno.
 
Zahvaljujuci njemu se sramotimo pred svetom...

Daj bre, najoptimisticnije 10% ljudi u Srbiji je culo za Ljubu i realni aikido iako je br daleko manji, а ne negde drugo... Poznajem gomile ljudi jer sam vodio takav zivot i od svih njih samo su 2 culi za njega i vestinu i to zato sto im rodjaci treniraju... kakvo "sramocenje" pred svetom se ovde pominje... Nisam jos nigde cuo da se spominje od strane nekih drugih...
@gnjec cijom bi je trebao zvati, sa obrirom da ju je registrovao kao svoju rukotovrinu?
P.S Srbi se pise velikim pocenim slovom...
 
Poslednja izmena:
Jes vala po tome i Sloba Milosevic je primer Srbina-kad se setim one price >Srbin je u Hagu=Srbi su krivi za sve=Sloba=primer Srbina,tj zrtve...
Eeeee Srbijo tugo moja,zato i jesmo tu gde jesmo...Je r je za naas covek koji nas blamira svetinja jer Boze moj>neko cuje za Srbe>pa makar i u losem kontextu...Za bolje ni nismo zaista...A Ti Starolecanine prvo si tvrdio da nemas veze sa Ljubom,onda je ispalo da ipak treniras RA-znaci IMAS veze sa Ljubom,itekako...
 
A Ti Starolecanine prvo si tvrdio da nemas veze sa Ljubom,onda je ispalo da ipak treniras RA-znaci IMAS veze sa Ljubom,itekako...

Никакве везе ја немам са њим, да имам вероватно бих до сада имао 5 ДАН... То што тренирам реално аикидо нема везе са њим, јер као прво сам чуо за реали аикидо па тек после за Љубу и његов рад, какав год био... тренирам у клубу чије име почиње Клуб реалног аикидоа и џиу-џице... Једино чега се придржавам је његов програм за полагање, а остало је оно што ми тренер покаже... нагласио сам милион пута, али овде изгледа нема ко да чита, да немам ништа од Љубиног величања... Он је за мене само творац једне вештине на којој се базирам и то је то... Ако ми неко дира тренера за њега ћу да скачем, али Љубу могу само да коментаришем и ценим рад, опет, какав год био... свако има прааво на свој став, тако да ме можете по питању Љубе нападати и вређати колико хоћете, јер ће утицај тога бити на мене исто као и олакшавање у WC-у... ја сам њим немам ништа нити желим... Волим спорт и то је то!!!
 
Никакве везе ја немам са њим, да имам вероватно бих до сада имао 5 ДАН...

JA mislio da se za Dan polaze... :think:

Tренирам у клубу чије име почиње Клуб реалног аикидоа и џиу-џице...

A sto Dziu Dzice? RA vam nije dovoljno efikasan? :think:

Волим спорт и то је то!!!

A Aikido jeste jedan jako lep sport... :mrgreen: :lol:
 
JA mislio da se za Dan polaze... :think:

А шта сам ја рекао, да би ми било поклоњено?

A sto Dziu Dzice? RA vam nije dovoljno efikasan? :think:

Па сад колико је ефикасан на улици нисам имао прилиу да испробам и дао Бог да никада неморам, а раде људи и кажу да је ефикасан... а што џиу-џице? За то ћу те замолити да доћеш на пријатељски тренинг па да сам процениш колико ту има џиу-џице...

A Aikido jeste jedan jako lep sport... :mrgreen: :lol:

Реални аикидо је борилачка вештина, а спорт сам рекао јер сам само помислио на физичку активност...
 
Па сад колико је ефикасан на улици нисам имао прилиу да испробам и дао Бог да никада неморам, а раде људи и кажу да је ефикасан... а што џиу-џице? За то ћу те замолити да доћеш на пријатељски тренинг па да сам процениш колико ту има џиу-џице...

A sto se onda ne zovete Kendo. Kada bi znali koloko maca ima u Aikidou...

A drugo video sam "dziu dzicu" koja se radi na treninzima RA kod par likova. ;) Daleko je to jos od iste... Da ne duzim pricu.

Никакве везе ја немам са њим, да имам вероватно бих до сада имао 5 ДАН...

:bye:
 
A drugo video sam "dziu dzicu" koja se radi na treninzima RA kod par likova. ;) Daleko je to jos od iste... Da ne duzim pricu.

Код пар ликова... Занимљиво... смем ли питати где и код којих? Ово ме је баш заинтересовало...

nego me interesuje dal on stvarno misli da su svi glupi pa ce poverovati da je lomio ruke ljudima i nikad nije priveden?

За разлику од земље Србије, у неким земљама када је неко нападнут има право да се брани и да при томе не одговара, сем ако га убије наравно... Сасвим је логично да ти није јасно јер овде одговара онај који се бранио а нападач добија условну или се извуче...
 
Poslednja izmena:
NIje u redu da kritikujem nekoga ko nije tu. Samo kazem ta Dziu Dzica koju sam video da se radi na treninzima RA mi se nikako nije svidela, Upoznao sam nekog lika, mislim da se zove Slavko. U poredjenju sa tim ono je nebo i zemlja. Sve ovo kazem vezano za Novi Sad, dalje nisam gledao. ;)

Mozda je gresim, ne iskljucujem.
 
...vrlo mi je jasno...a tebi ocigledno nije jasan pojam nuzne samoodbrane...koji je u mnogim zemljama definisan zakonom i postoji i uvek ce postojati prekoracenje samoodbrane...

све је то ок и слажем се, али која његова одбрана тј. ломљење није било оправдано? стално спомиње (већ је и мени дојадило) онај случај када му је лик стегао жицу око врата са намером да га испроба? Ти би пустио да те удави...
Скидам емисију нисам је гледао, хвала ти за линк!!! Жив био!
 
...ne al evo...setao psa sa cerkom...tip dosao...izvukao noz i tu mu je bio kraj...a zanima me dal je iko proverio verodostojnost tih njegovih prica itd...posebno sto se ta navodna prica desila na 20m od moje gajbe a niko iz kraja se ne seca da je ljuba polomio nekoga ovde...a + na sve to jedina osoba u kraju muska koja ima 2 psa sam ja a znam da mi nije bio kraj :D
 

Back
Top