Aikido i Realni Aikido reopen

@naataliee, a i ostali...
Po ko zna koji put kazem da nemam nista od velicanja Ljubinog imena i prepucavanja sa ljudima koji su mozda medicinski idijoti a mozda i buduci kreatori sveta... Znaci ovde sam da nesto novo procitam i mozda dam komentar, pitanje a ne da gubim vreme sa vama koji mi nista ne znacite...
Svi vi ovde vidim jako dobro poznajete Ljubu, njegovu vestinu, rad, trud, biografiju, verovatno i bolje od njega samoga... To je za svaku pohvalu... Mogu zamisliti tek koliko znato o ljudima kaji vas zanimaju... Svaka cast...
Treniram u klubu koji uvek isplivava na povrsinu u odnosu na ostale kada su neki skupovi (to nije moj komentar, licni) i njega cu i da branim, a ne Ljubu kojeg vidim (ako) jednom godisnje u prolazu...
Pozivam sve koje zanima (do duse na svoju ruku jer sam tamo ipak samo clan, ali sam siguran da se najavom trener ne bih bunio ni malo) na prijateljski trening da dodju i da vide, probaju, jer ponavljam iz ranijih postova: nije svaki klub isti i ne radi se isto!!!
Veliki pozdrav svima!!!
P.S. svastan sam skroz da me smatrate nekim sabanom i da mi je mozak ispran "Ljubinim otrovom" ali vas uveravam da nije jer mu i ja zameram dosta stvari a i ne treniram ni zbog cega drugog nego zbog svog zdravlja... samo ne mogu da shvatim da ce ovde neko pre prihvatiti rad Trboseka ili Kaponea nego coveka sa ovih prostora (ne da ga volite i velicate, samo prihvatite), to mi nije jasno...
 
Svi vi ovde vidim jako dobro poznajete Ljubu, njegovu vestinu, rad, trud, biografiju, verovatno i bolje od njega samoga... To je za svaku pohvalu...

Pa i ne znali kada je stalo na sva zvona pricao sta je radio i gde je bio. Obucavao gadafijeve telohraniteljke, akademik ruske akademije (zajedno sa Mirom Markovic), platio da bude u HoF itd.

Najjace mi je kada je imao neki 7. ili 8. dan, i pita ga novinar da li misli da ce poloziti za neki vec da, a on kaze eto ako Bog da zdravlja nada se da hoce! :rotf: Samo nije rekao da ce ga sam sebi dati...
 

Хвала, хвала најлепше! Волим и ја тебе!!!

Сам себи дао...:think: Не вреди да се овде правим паметан јер је и сувише панетњаковића и свезналица да би моје глупости прошле, јел... Али хајде овако: нек је сам себи дао јер у једну руку и јесте... сад да ми неко објасни следећу ситуацију: Створиш стил, значи нешто ново, скоро је створено... Ево ја створим кик-аики-самбо-ђуцу, може? Ако је то моје, без обзира на то што сам само помешао неке вештине које одавно постоје, ко је компетентен да ми додели појас? Конкретно, ко је тада био прави човек за давање звања Љуби? Баш ме инетресује одговор јер га наслућујем можда...

Pa i ne znali kada je stalo na sva zvona pricao sta je radio i gde je bio. Obucavao gadafijeve telohraniteljke, akademik ruske akademije (zajedno sa Mirom Markovic), platio da bude u HoF itd.

То је шта је постигао, али како је до тога стигао... Академик Руске акадмије у чину генерал потпуковник, то си заборавио да кажеш, као и да је Мира тамо због политике Милошевића о којој нећу овде... Платио да уће у HoF? Немој да умрем од смеха... У ствари, одакле ти то? Неки сајт, доказ, или ти комшија рекао?
 
Poslednja izmena:
Najveca zamerka tata Ljubi je sto je sam sebi davao pojaseve. Trebao je lepo da kaze ja sam OSNIVAC Realnog Aikidoa i kraj NEMAM POJAS, imam titulu, najvisi rang - pojas i kraj price. Ovo pricam pod uslovom da se razumete u japanske rangove - pojaseve i titule sto ni u kom slucaju nije isto. Morihej je osnivac Aikidoa i ima titulu O SENSEI, a njegovi naslednici titule DOSHU i nemaju ni jedan pojas - rang, vec titulu i mogu da daju pojaseve zakljucno sa 10 Danom.
Time bi izbegao to prepucavanje oko pojaseva, kako je sam sebi dao, kako je cerki dao 8 dan ....
Osnivaci autenticnih Borilackih vestina su tako radili (Morihei, Kano, Funakoshi), sada drugo je pitanje da li je to Autenticna Srpska borilacka vestina i ko je kompetentan da odlucuje o tome...
Pre bi se reklo da je stil ali onda rang za sopstveni stil dodeljuje odredjena autoritativna legitimna Svetska organizacijakoja se bavi pitanjima borilackih vestina - Dai Nipon Butokukai ili neka druga.
Postojanjem raznih organizacija koja se bave pitanjima u borilackim vestinama dolazi do toga da na svetu ima MNOGO raznih osnivaca, soke-a i sl. majstora....i TO JE NAZALOST NASA REALNOST.
Tako da je Ljuba samo jedan u moru mnogih....
 
То је шта је постигао, али како је до тога стигао... Академик Руске акадмије у чину генерал потпуковник, то си заборавио да кажеш, као и да је Мира тамо због политике Милошевића о којој нећу овде... Платио да уће у HoF? Немој да умрем од смеха... У ствари, одакле ти то? Неки сајт, доказ, или ти комшија рекао?

Samo kazem koliko je to vredno sto je akademik.

A i za HOF je jasno kao dan.

Najveca zamerka tata Ljubi je sto je sam sebi davao pojaseve. Trebao je lepo da kaze ja sam OSNIVAC Realnog Aikidoa i kraj NEMAM POJAS, imam titulu, najvisi rang - pojas i kraj price.

Upravo to ja kazem. Samo da je tako uradio bio bi mnogo vredniji, a ne onako licemerno "mozda cu poloziti" hahah. Mozda ce sam sebi dati pojas a mozda ce se i srusiti na polaganju... :lol:


Time bi izbegao to prepucavanje oko pojaseva, kako je sam sebi dao, kako je cerki dao 8 dan ....
Osnivaci autenticnih Borilackih vestina su tako radili (Morihei, Kano, Funakoshi), sada drugo je pitanje da li je to Autenticna Srpska borilacka vestina i ko je kompetentan da odlucuje o tome...
Pre bi se reklo da je stil ali onda rang za sopstveni stil dodeljuje odredjena autoritativna legitimna Svetska organizacijakoja se bavi pitanjima borilackih vestina - Dai Nipon Butokukai ili neka druga.
Postojanjem raznih organizacija koja se bave pitanjima u borilackim vestinama dolazi do toga da na svetu ima MNOGO raznih osnivaca, soke-a i sl. majstora....i TO JE NAZALOST NASA REALNOST.
Tako da je Ljuba samo jedan u moru mnogih....

Tako nekako. Slazem se. Bulja je samo jedan od mnogih koji je uzeo sve sto vec postoji vekovima (nije on onsta izmislio) izmesao, i napravio novu BV. To cenim i postujem, svako ima pravo da to radi. Ali mnogo toga (kao ti pojasevi i sl.) ga sa druge strane ukopava.
 
Ma hajte molim vas...Sta prica ovaj Bas Ruten? ko se sklanja u stranu? Ko kvata ruke? Prvo u Aikidou postoji nesto sto su "mirotvorci" promenili u mlataranje rukama a to je "ikyoundo", e svako ko ne zna namenu ove "tehnike" (da je tako nazovem) u aikidou, prokomentarisace ovako a onaj ko zna cemu sluzi ovakva vrsta treninga znace da je i upotrebi... probajte da uradite ikyoundo u lice nekome ko vas napada sho-men li yoko-men udarcem.....samo da vidite rezultat. A slusao sam ja i komentare tipa pa Katate je obicna glupost niko tako nece napasti...ja hocu, Jer katate nije hvatanje za ruku nego razbijanje garda protivnika....ma citiracu samo Starolecanina "Mogu o ovome jos dugo, ali mislim da nije potrebno i dzaba cu trositi i prste i tastaturu "
 
Katate je iskljucivo ako protivnik ima katanu!
Ako ima noz onda je nozake...
Bombu-bombake
Ako u ruci ima shamar- obavezno sklanjanje, bez hvata za shamar. (Eskishamarake)
Homologacija tehnika u toku... Moguce osnivanje novog stila- UD-RI-RYU. Rangiranje ucenickih zvanja ce biti u DAN stepenima, zbog velike guzve a majstorska zvanja u WEEK-ovima.
Uskoro nove informacije...
 
Poslednja izmena:
Ja sam vido vanzemaljca!!!
Doveli ga u emisiju "Da, mozda ne" na RTS1
Vanplanetarna inteligencija postoji!!!

:hahaha:

JA nisam ni slusao sta je pricao. Ja pitam kevu sta gleda, a ona kaze ima neka emisija o bzebednosti, bla, bla, a ima neki sedi u nekom plavom odelu kao kimono, i nosi papuce... :lol: Odmah mi je bilo jasno da je majstor Bulja oplemenio emisiju svojim prisustvom... :)

A emisiju nisam ni gledao? Jel pricao nesto o tome koja je ruka opasnije, ona sa nozem ili ona bez noza? :mrgreen:
 

Back
Top