Aikido i Realni Aikido reopen

Kao sto rekoh svi oni se bave sportovima a ne vestinama i ne znam odakle ikome pravo da tako nesto izjavljuje! Apsolutno je normalno da svako voli svoje ali... Po meni najveci sportisti su i najveci ljudi kojima ne pada na pamet da blate ikoga ako za to ne postoji razlog, pa mozda cak i onda... Ne mogu da razumem to pljuvanje od strane tih "legendi"... Kristijano Ronaldo, kao i njemu slicni, moze slobodno da kaze za ljude koji se bave BV ili BS (mislim na one manje profitabilne gde ne spada box i sl. naravno) da gube svoje vreme u zivotu na neke modrice i bacakanja, jer je on svoj sport lepo unovcio, ali odakle mu pravo ako nije nikada probao? Dao sam glupav primer, ali sustinu onoga sto hocu da kazem se nadam da sam izneo. Vi sto se bavite takmicarskim borilackim vestinama svako dobro i mnogo pobeda, a nas sto se bavimo vestinama kao sto je aikido pustite da trosimo svoje vreme u bezveze i lazne nade o odbranama, jer ako je to tako ocigledno, ne vidim zasto je vredno pominjanja i svih prepirki!
pozzzz
 
Ako pazljivo poslusate sta je Bas Ruten rekao cuce te da je rekao "Of course they work" ili "naravno da su efikasne" neke aikido tehnike.
Slusajte sta prica ne sta zelite da cujete

Pozdrav i dobrodosao!
Uskoro ces skontati zasto se ovde ne slusa sve u detalj jer je poenta tog klipa kao svih ovde bila drugacija! Nisam neki "domacin" ovde ali sam dovoljno dugo!
Uzivaj!!!
 
"World famous boxer, Mike Tyson visited Gozo Shioda in his Tokyo dojo to pick up some tips to improve his boxing. Kancho knew Tyson was a good fighter just by watching him, Shioda is reported to have said. While Don King and the rest of Tyson's entourage were watching the hands and upper bodies of the aikido practitioners, only Tyson was watching the footwork."
shioda4.jpg
 
Bravo! Kazem ja da je Tajson faca! ;) Svakako da je nenormalan, ali kao bokser i borac... :ok:

Jedan sensei je cesto pokazivao neke fazone u Aikidou, vezane za boks. I pokazivo je kako cak i bokseri nesvesno koriste neke tehnike izbegavanja, a opet kako neke druge ne koriste, a moglo bi im pomoci dovoljno...

U Aikidou se moze naci paralela sa mnogo drugi borilackih hsportova i vestin, sa ili bez oruzja! Samo to ljudi ne znaju...
 
Koliko sam ja shvatio ono što govori Bas Ruten, on svoj stav o aikidou zasniva na onom što je video na TV-u (sam tako kaže 00:26).
Ukoliko je gledao demonstracije kao što su neke od onih koje je sooperoperater naveo na prvoj strani ove teme, naročito majstora "tradicionalnog" aikidoa kao što su Mirko Jovandić ili neki program za polaganje, ono što priča je više nego opravdano... samo što sa aikidoom nema veze, naročito zato što su brojne stvari koje se koriste u tehnikama aikidoa zabranjene pravilima MMA.
Uostalom:
 
Daje basruten video ove snimke nebi tako sro' po aikidu i po nama sto ga izvodimo brzo i ostro i nevatamo ruke uopste... Nemoguce je uhvatit... Samo moze da se usmeri kee... i strah napadaca protiv njega tako sto se doda svoj strah u pravcu delovanja straha napadaca( posebno ako napada ispruzenom rukom)
Sjajni snimci!!!
 
Ljuba je jednostavno osmislio nacin da svoje vreme provedeno u treniranju BV pretvori u svoj izvor zarade, sto mu je i te kako uspelo. Ima covek klubove po celom svetu, radi na obucavanju nekih vojnika, obezbedjenja... Jednostavno njegova vestina je prihvacena, jer da nije ne bi dogurao dokle je. Ja treniram realni, ako je to bitno da bi se skonto ovaj post na pravi nacin... Niko na ovome svetu ne moze da ospori njegov rad, jer kao sto rekoh on postoji, dok za samu vestinu moze ko hoce i sta hoce da kaze. Sustina je da neke vestine postoje vekovima a nemaju toliko vezbaca ko u realnom... Citao sam gluposti da je Ljuba podmicivao, da je obecavao ljudima veliki kes samo da treniraju za njega, tj. da rade realni :eek: smesno... Licno znam ljude koji su bliski sa njim i jako dobro znam koliko se mucio da stigne dokle je sad. Ljudi sa tradicionalnog ne mogu da prihvate "plagijata" Ljubu i njegovu vestinu iz prostog razloga sto je sa svojim nazivom realni AIKIDO odvukao gomile vezbaca tradicionalnog tj. ljudi hoce da treniraju aikido i odu na relalni, misleci da je to isto. Niko tim ljudima nije kasnije zabranio da se prebace na tradicionalni (ako uzmemo u obzir da nisu imali pojma o BV), jer su mogli cuti za taj "pravi" (kako ga nazivaju) aikido i jednostavno otici, jer su to zeleli... I u tome je problem u odnosu realnih i tradicionalnih
aikidoka. Ja licno nemam nista protiv tradicionalnog, sta vise smatram ga kao osnovu na kojoj ja ucim, jedino sto mi tehnke deluju bolje u realnom tj. nekako su mi primenjivije. Voleo bih da mogu da odem u neki klub tradicionalnog i da probam jedan trening i vidim kako to ide kod njih jer stvarno ne znam kako je uopste moguce izvesti neke tehnike, ali cisto sumnjam da bi bio tretiran kao covek (citajuci postove po forumu) tj. bio bih predmet ismejavanja i trazili bi dlaku u jajetu samo da me "spuste"... pozzzz:super::super::super:

Jaooooooooooooo jadan Ljuba...bas se mnogo namucio:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Jeste, napisao je i knjigu! :lol:

KNJIGE, burazeru...

"Majstor" Vračarević je autor više knjiga o samoodbrani: "Aikido" (1977.), "Odbrana od noža"(1983.), "Aikido - džudo"(1987.), "Odbrani se bez straha" - samoodbrana za žene (1994), "Obučavao sam telohranitelje" (1995.), "Realni aikido"(1996.) - udžbenik na Višoj školi za sportske trenere. Autor je video kaseta : "Od početnika do majstora", "Odbrana od noža", "Trenerska licenca", "Nož, pištolj, palica", "Kroz igru do majstorstva".

Pa to je za svaku pohvalu...:klap::klap::klap::klap::klap::klap:
 

Back
Top